Baden-Württembergische Meisterschaft Mitteldistanz ->Entries by classes (number of entries: 112)
H12 begleitet |
1. | Jean-marie Wurtz | | H12 begleitet | Individuals/No club | | |
2. | Wurtz Regina | | H12 begleitet | Individuals/No club | | |
3. | Weber Justus | 8220409 | H12 begleitet | SV Wannweil | Germany | |
D12 Begleitet |
1. | Bauerfeld Livia | 1409467 | D12 Begleitet | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Funk Teresa | 236892 | D12 Begleitet | OL-Team Filder | Germany | |
H12 |
1. | Breisacher Adrian | 2092856 | H12 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Hay Jack | 1967296 | H12 | OC München | Germany | |
3. | Bauerfeld Nico | 8050004 | H12 | OL-Team Filder | Germany | |
4. | Funk Matthias | 236893 | H12 | OL-Team Filder | Germany | |
5. | Näger Elia | 6504 | H12 | OLG Ortenau | Germany | |
6. | Möschle Peter | 231958 | H12 | OLG Ortenau | Germany | |
7. | Weber Jonas | 8311206 | H12 | SV Wannweil | Germany | |
8. | Breckle Kai | 1091107 | H12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
9. | Gräf Andre | | H12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
10. | Tevini Janne | 7204576 | H12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
D12 |
1. | Breitwieser Julia | 2092840 | D12 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Fritz Julia | 8248428 | D12 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Fritz Marlene | 8442448 | D12 | OL-Team Filder | Germany | |
4. | Buser Mara | 6550 | D12 | OLG Ortenau | Germany | |
5. | Dammeier Lotta | 2045569 | D12 | SV Wannweil | Germany | |
6. | Breckle Anja | 1703005 | D12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
H14 |
1. | Breitwieser Jakob | 2092851 | H14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Dunkel Jonathan | 2078956 | H14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
3. | Bieling Joseph | 2092853 | H14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
4. | Grunwald Jori | 2800126 | H14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
5. | Schmidt Noah | 8647300 | H14 | OL-Team Filder | Germany | |
6. | Váradi Bence | 206248 | H14 | OL-Team Filder | Germany | |
7. | Hoferer Jakob | 8090804 | H14 | OLG Ortenau | Germany | |
D14 |
1. | Pichel Lola | 8140104 | D14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Schüßler Fiona | 2092854 | D14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
3. | Schüßler Nora | 2092842 | D14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
4. | Kagelmacher Chiara | 425449 | D14 | TV Mönchweiler | Germany | |
H16 |
1. | Funk Gregor | 236905 | H16 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Schweiker Ben | 2060360 | H16 | SV Wannweil | Germany | |
3. | Stöhr Linus | 7161101 | H16 | SV Wannweil | Germany | |
4. | Werner Manuel | 7061201 | H16 | SV Wannweil | Germany | |
5. | Dammeier Per | 437635 | H16 | SV Wannweil | Germany | |
6. | Lösel Rico | 2041788 | H16 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
H18 |
1. | Funk Ilija | 410569 | H18 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Krassowizkiy Michael | 2803 | H18 | TGV Horn | Germany | |
3. | Stöhr David | 7990125 | H18 | SV Wannweil | Germany | |
4. | Maiwald Lars | 7204097 | H18 | TV Mönchweiler | Germany | |
D18 |
1. | Pirc Vanessa | 2050460 | D18 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Vavra Helen | 681609 | D18 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
3. | Zühl Clara | 2050454 | D18 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
4. | Pester Helen | 410523 | D18 | LSG Weiher | Germany | |
H19 |
1. | Holbein Etienne | | H19 | Individuals/No club | | |
2. | Varbiro Pal | 1850226 | H19 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Funk Benedikt | 2045589 | H19 | OLG Ortenau | Germany | |
4. | Schwind Klaus | 8160571 | H19 | OLG Ortenau | Germany | |
5. | Nadelstumpf Bruno | 8290494 | H19 | SV Wannweil | Germany | |
6. | Schach Jakob | 8050991 | H19 | SV Wannweil | Germany | |
7. | Schach Jonathan | 8093731 | H19 | SV Wannweil | Germany | |
8. | Dammeier Sascha | 8024025 | H19 | SV Wannweil | Germany | |
9. | Bernardin Alex | 894482 | H19 | TV Mönchweiler | Germany | |
10. | Krassow Rostislaw | 440445 | H19 | OLF Mainz | Germany | |
D19 |
1. | Varbiro Laura | 1830712 | D19 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Maiwald Ilse | 410564 | D19 | TV Mönchweiler | Germany | |
3. | König Katharina | 410545 | D19 | LSG Weiher | Germany | |
H35 |
1. | Siriza Juri | 7208103 | H35 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Haenelt Stephan | 997926 | H35 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Hoferer Andreas | 7203663 | H35 | OLG Ortenau | Germany | |
4. | König Stefan | 8632428 | H35 | OLG Ortenau | Germany | |
5. | Schmidt Marcus | 1396451 | H35 | TSG 1885 Wiesloch e.V. | Germany | |
H45 |
1. | Wüstenhagen Rolf | 8120570 | H45 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
2. | Weinig Peter | 1971255 | H45 | OC München | Germany | |
3. | Müller Andreas | 236910 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
4. | Váradi Attila | 363479 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
5. | Heim Peter | 652010 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
6. | Bauerfeld Thomas | 8050003 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
7. | Herzog Martin | 8001912 | H45 | OLG Ortenau | Germany | |
8. | Breckle Hans | 681223 | H45 | -Karlsbad- | Germany | |
9. | Finocchio Jean Luc | 1670782 | H45 | ASOP ERSTEIN | France | |
10. | Hirschmiller Rainer | 8180294 | H45 | TGV Horn | Germany | |
11. | Werner Lutz | 7021170 | H45 | SV Wannweil | Germany | |
12. | Maiwald Wolfram | 410529 | H45 | TV Mönchweiler | Germany | |
13. | Dunay Torsten | 7204583 | H45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
14. | Kovacs Attila | 2050467 | H45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
15. | Lösel Frank | 7836 | H45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
D45 |
1. | Funk Verena | 2422 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Meinhold Sylke | 2091758 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Fritz Kristine | 9050050 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
4. | König Kirsten | 8636991 | D45 | OLG Ortenau | Germany | |
5. | Hirschmiller Renate | 1393102 | D45 | TGV Horn | Germany | |
6. | Dammeier Johanna | 7712345 | D45 | SV Wannweil | Germany | |
7. | Greiselis-Bailer Stefanie | 690407 | D45 | LSG Weiher | Germany | |
8. | Breckle Anke | 710402 | D45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
9. | Schwab Lisa | 410568 | D45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
10. | Spehr Uta | 4840 | D45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
H55 |
1. | Schmidt Jürgen | 2023909 | H55 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Bohsmann Michael | 9767617 | H55 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Eyrich Ewald | 770002 | H55 | OLG Ortenau | Germany | |
4. | Laue Martin | 435446 | H55 | OLG Ortenau | Germany | |
5. | Pflästerer Klaus | 7580328 | H55 | Athletik Club 1892 Weinheim e.V. | Germany | |
6. | Fugmann Winfried | 8636066 | H55 | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
7. | Gut Christoph | 8201159 | H55 | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
8. | Paprotta Hans-Joachim | 8625759 | H55 | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
9. | Krassowizkiy Yuriy | 2842 | H55 | TGV Horn | Germany | |
10. | Nadelstumpf Klaus | 410509 | H55 | SV Wannweil | Germany | |
11. | Schuh Klaus | 410513 | H55 | TV Mönchweiler | Germany | |
12. | Döhler Bernd | 8190454 | H55 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
D55 |
1. | Junker Petra | 1414961 | D55 | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
2. | Franz-Nadelstumpf Sigrun | 410537 | D55 | SV Wannweil | Germany | |
3. | Schach Sybille | 410553 | D55 | SV Wannweil | Germany | |
4. | König Eva | 410575 | D55 | LSG Weiher | Germany | |
H65 |
1. | Leukert Dietmar | 6385 | H65 | OL-Team Filder | Germany | |
2. | Wörner Siegfried | 9772222 | H65 | OL-Team Filder | Germany | |
3. | Gartner Bernhard | 235691 | H65 | OL-Team Filder | Germany | |
4. | Hartmann Hans | 9500630 | H65 | TGV Horn | Germany | |
5. | Schach Walter | 410578 | H65 | SV Wannweil | Germany | |
H75 |
1. | Horn Gerhard | 9200007 | H75 | TGV Horn | Germany | |
offen lang |
1. | Leineweber Stephan | 236907 | offen lang | OL-Team Filder | Germany | |