Baden-Württembergische Meisterschaft Langdistanz / 5. LRL 2017->Entries by classes (number of entries: 124)
D-12 |
1. | Buser Mara | 6550 | D-12 | OLG Ortenau | Germany | |
|
H-12 |
1. | Möschle Peter | 231958 | H-12 | OLG Ortenau | Germany | |
|
2. | Näger Elia | 6504 | H-12 | OLG Ortenau | Germany | |
- |
3. | Gräf Andre | | H-12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
4. | Funk Matthias | 236893 | H-12 | OL-Team Filder | Germany | |
|
D-12_begleitet |
1. | Stieler Lenya | 1680 | D-12_begleitet | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
2. | Bauerfeld Livia | 1409467 | D-12_begleitet | OL-Team Filder | Germany | |
X |
3. | Funk Teresa | 236892 | D-12_begleitet | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-12_begleitet |
1. | Bay Matthias | 2465 | H-12_begleitet | OLG Ortenau | Germany | |
- |
2. | Salzer Michel | 1006373 | H-12_begleitet | OLG Ortenau | Germany | |
- |
3. | Weber Justus | 8220409 | H-12_begleitet | SV Wannweil | Germany | |
|
H-14 |
1. | Váradi Bence | 206248 | H-14 | OL-Team Filder | Germany | |
|
D-19A |
1. | Pruzina Helen | 2038976 | D-19A | Individuals/No club | | |
|
H-19A |
1. | Krassow Rostislaw | 440445 | H-19A | OLF Mainz | Germany | |
|
D-19AK |
1. | Kolupa Ingrid | 410518 | D-19AK | TV Mönchweiler | Germany | |
|
2. | Maiwald Ilse | 410564 | D-19AK | TV Mönchweiler | Germany | |
|
3. | Varbiro Laura | 1830712 | D-19AK | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-19AK |
1. | Schach Jonathan | 8093731 | H-19AK | SV Wannweil | Germany | |
X |
H-35 |
1. | Schwind Klaus | 8160571 | H-35 | OLG Ortenau | Germany | |
- |
2. | König Stefan | 8632428 | H-35 | OLG Ortenau | Germany | |
- |
3. | Haenelt Stephan | 997926 | H-35 | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-45 |
1. | Breckle Hans | 681223 | H-45 | -Karlsbad- | Germany | |
|
2. | Finocchio Jean Luc | 1670782 | H-45 | ASOP ERSTEIN | France | |
|
3. | Váradi Attila | 363479 | H-45 | OL-Team Filder | Germany | |
|
D-55 |
1. | Franz-Nadelstumpf Sigrun | 410537 | D-55 | SV Wannweil | Germany | |
|
H-55 |
1. | Jörger Klemens | 7002043 | H-55 | TV Kippenheim | Germany | |
|
H-75 |
1. | Horn Gerhard | 9200007 | H-75 | TGV Horn | Germany | |
|
Offen kurz |
1. | Engelke-weber Anita | | Offen kurz | SV Wannweil | Germany | |
|
2. | Schüßler Ariane | 2092852 | Offen kurz | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
D-12_BW |
1. | Dammeier Lotta | 2045569 | D-12_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
2. | Breckle Anja | 1703005 | D-12_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
3. | Fritz Julia | 8248428 | D-12_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
4. | Fritz Marlene | 8442448 | D-12_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-12_BW |
1. | Weber Jonas | 8311206 | H-12_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
2. | Breisacher Adrian | 2092856 | H-12_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
3. | Helwing Max | 9120508 | H-12_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
4. | Tevini Janne | 7204576 | H-12_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
5. | Breckle Kai | 1091107 | H-12_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
6. | Bauerfeld Nico | 8050004 | H-12_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
D-14_BW |
1. | Kagelmacher Chiara | 425449 | D-14_BW | TV Mönchweiler | Germany | |
|
2. | Schüßler Fiona | 2092854 | D-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
3. | Pichel Lola | 8140104 | D-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
4. | Schüßler Nora | 2092842 | D-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
5. | Stieler Malin | 7207656 | D-14_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
H-14_BW |
1. | Hoferer Jakob | 8090804 | H-14_BW | OLG Ortenau | Germany | |
- |
2. | Breitwieser Jakob | 2092851 | H-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
3. | Dunkel Jonathan | 2078956 | H-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
4. | Grunwald Jori | 2800126 | H-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
5. | Bieling Joseph | 2092853 | H-14_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
6. | Schmidt Noah | 8647300 | H-14_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
H-16_BW |
1. | Werner Manuel | 7061201 | H-16_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
2. | Stöhr Linus | 7161101 | H-16_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
3. | Schweiker Ben | 2060360 | H-16_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
4. | Dammeier Per | 437635 | H-16_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
5. | Funk Gregor | 236905 | H-16_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
D-18_BW |
1. | Pester Helen | 410523 | D-18_BW | LSG Weiher | Germany | |
|
2. | Vavra Helen | 681609 | D-18_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
3. | Pirc Vanessa | 2050460 | D-18_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
H-18_BW |
1. | Maiwald Lars | 7204097 | H-18_BW | TV Mönchweiler | Germany | |
|
2. | Stöhr David | 7990125 | H-18_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
3. | Krassowizkiy Michael | 2803 | H-18_BW | TGV Horn | Germany | |
X |
4. | Lösel Nils | 440484 | H-18_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
5. | Funk Ilija | 410569 | H-18_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
D-19A_BW |
1. | König Katharina | 410545 | D-19A_BW | LSG Weiher | Germany | |
|
2. | Rendich Helen | 7110196 | D-19A_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
3. | Schimmeck Bonnie | 2050462 | D-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
4. | Schulze Eija | 7205959 | D-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
5. | Griesbaum Luisa | 2061277 | D-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
6. | Jaeger Meike | 2003090 | D-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
H-19A_BW |
1. | Bernardin Alex | 894482 | H-19A_BW | TV Mönchweiler | Germany | |
|
2. | Dammeier Sascha | 8024025 | H-19A_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
3. | Nadelstumpf Bruno | 8290494 | H-19A_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
4. | Schach Jakob | 8050991 | H-19A_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
5. | Vavra Colin | 7000112 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
6. | Berger Ananda | 895141 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
7. | Engeser Julian | 7205438 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
8. | Riegel Sebastian | 2092858 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
9. | Berger Shankara Isha | 522607 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
10. | Leimstoll Jannis | 7701234 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
11. | Liu Ling Sang Angus | 345552 | H-19A_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
12. | Varbiro Pal | 1850226 | H-19A_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-35_BW |
1. | Bryan James | 1721109 | H-35_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
2. | Hartmann Steffen | 8190281 | H-35_BW | TGV Horn | Germany | |
X |
3. | Schmidt Marcus | 1396451 | H-35_BW | TSG 1885 Wiesloch e.V. | Germany | |
|
D-45_BW |
1. | Greiselis-Bailer Stefanie | 690407 | D-45_BW | LSG Weiher | Germany | |
|
2. | Dammeier Johanna | 7712345 | D-45_BW | SV Wannweil | Germany | |
|
3. | Hirschmiller Renate | 1393102 | D-45_BW | TGV Horn | Germany | |
|
4. | Schwab Lisa | 410568 | D-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
5. | Spehr Uta | 4840 | D-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
6. | Breckle Anke | 710402 | D-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
7. | Meinhold Sylke | 2091758 | D-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
8. | Fritz Kristine | 9050050 | D-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
9. | Funk Verena | 2422 | D-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
H-45_BW |
1. | Maiwald Wolfram | 410529 | H-45_BW | TV Mönchweiler | Germany | |
|
2. | Wüstenhagen Rolf | 8120570 | H-45_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
3. | Schüßler Thomas | 2092835 | H-45_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
4. | Witzel Michael | 8338524 | H-45_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
5. | Hirschmiller Rainer | 8180294 | H-45_BW | TGV Horn | Germany | |
|
6. | Dunay Torsten | 7204583 | H-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
7. | Helwing Hans | 8333334 | H-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
8. | Kovacs Attila | 2050467 | H-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
9. | Lösel Frank | 7836 | H-45_BW | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
|
10. | Bauerfeld Thomas | 8050003 | H-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
11. | Müller Andreas | 236910 | H-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
12. | Heim Peter | 652010 | H-45_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
D-55_BW |
1. | König Eva | 410575 | D-55_BW | LSG Weiher | Germany | |
|
2. | Schach Sybille | 410553 | D-55_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
H-55_BW |
1. | Pflästerer Klaus | 7580328 | H-55_BW | Athletik Club 1892 Weinheim e.V. | Germany | |
|
2. | Fugmann Winfried | 8636066 | H-55_BW | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
|
3. | Gut Christoph | 8201159 | H-55_BW | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
|
4. | Paprotta Hans-Joachim | 8625759 | H-55_BW | TV Jahn 08 Zizenhausen | Germany | |
|
5. | Schuh Klaus | 410513 | H-55_BW | TV Mönchweiler | Germany | |
|
6. | Nadelstumpf Klaus | 410509 | H-55_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
7. | Berger Magnus | 8644519 | H-55_BW | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
|
8. | Krassowizkiy Yuriy | 2842 | H-55_BW | TGV Horn | Germany | |
X |
9. | Bohsmann Michael | 9767617 | H-55_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
10. | Schmidt Jürgen | 2023909 | H-55_BW | OL-Team Filder | Germany | |
X |
H-65_BW |
1. | Schach Walter | 410578 | H-65_BW | SV Wannweil | Germany | |
X |
2. | Sigle Heinz | 6312 | H-65_BW | TGV Horn | Germany | |
|
3. | Hartmann Hans | 9500630 | H-65_BW | TGV Horn | Germany | |
|
4. | Leukert Dietmar | 6385 | H-65_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
5. | Wörner Siegfried | 9772222 | H-65_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
6. | Sickerling Rainer | 410507 | H-65_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|
7. | Gartner Bernhard | 235691 | H-65_BW | OL-Team Filder | Germany | |
|