v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
BAVARIAN ORIENTEERING TOUR 2018->Entries by clubs  (number of entries: 241)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid ۩ ☼ Bamberg ۩ ☼ Passau ۩ ☼ Kelheim ۩ ☼ Regensburg ۩ ☼ Landshut language language 2

Individuals/No club
1.Ghirlanda Stephan---Individuals/No club --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Sviatkina Alla---Individuals/No club --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Viola Reto8646102M 40-Individuals/No clubYES --- --- --- --- --- GER GER
4.Validzic Damir600216M 55-Individuals/No club --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Merirand Jyri361409M 60-Individuals/No clubYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) --- RUS GER
6.Rillo Tiina305374W 55-Individuals/No clubYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) --- RUS GER

ADOL
1.Martínez Ruiz José Manuel7003189M 45-ADOLSpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Ramos Román Jose Angel8655048M 50-ADOLSpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Ramos Serrano Isabel2062943W -12ADOLSpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Serrano Rico Isabel8655047W 45-ADOLSpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Pedrero Hartillo Carmen2010905W 45-ADOLSpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG

ALCO 69
1.Bonora Yoann7002009M -16ALCO 69France --- --- --- --- --- FRA ENG
2.Bonora Laurent7300003M 50-ALCO 69France --- --- --- --- --- FRA ENG
3.Bonora Béatrice35606W 50-ALCO 69France --- --- --- --- --- FRA ENG

Altair CO
1.Arsac-england Tom7300019M -20Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
2.Schilder AukeM 45-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Arsac-england Michel6737M 55-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
4.Vandeghinste Etienne1281956M 60-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Cross Alan8655040M 60-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
6.Hully Eric4010M 65-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- FRA ENG
7.Lamon WillyM 65-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- FRA ENG
8.Marie-jeanne ArsacOpen ShortAltair COBelgiumYES --- --- --- --- --- FRA ENG
9.Fockedey NellyOpen ShortAltair COBelgiumYES --- --- --- --- --- FRA ENG
10.Arsac-england Kate7300103W -20Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
11.Hermesz AgnesW 35-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
12.Cross Jeannie8643373W 55-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA
13.Choprix Noëlle320306W 55-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- FRA ENG
14.Arsac-england Sally5272W 55-Altair COBelgiumYES --- --- --- --- --- ENG FRA

Archipovas / Dienys
1.Dienienė-archipova Saulė2105091BeginnersArchipovas / DienysLithuaniaYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Dienys Algirdas1411010M -12Archipovas / DienysLithuaniaYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Archipovas Justinas2042563M 35-Archipovas / DienysLithuaniaYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Dienytė Margarita2097076W -10Archipovas / DienysLithuaniaYES --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Archipovaitė Živilė2068070W -10Archipovas / DienysLithuaniaYES --- --- --- --- --- ENG ENG

ASKÖ Henndorf
1.Kohlbacher Roland8188882M 50-ASKÖ HenndorfAustria --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Müller Leo520447M 65-ASKÖ HenndorfAustria --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Böhm Eduard1480913M 70-ASKÖ HenndorfAustria --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Hinterhofer Katharina8111131W 45-ASKÖ HenndorfAustria --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Müller Brigitte5399W 70-ASKÖ HenndorfAustria --- --- --- --- --- ENG ENG

Baiersdorfer SV
1.Seeger Guido8210560M 55-Baiersdorfer SVGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG

Basingstoke Andover District Orienteers
1.Gook Charles2009286M 50-Basingstoke Andover District OrienteersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Gook Andrea410829W 45-Basingstoke Andover District OrienteersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG

BETA URSUS Rosice
1.Ptáčková Marie[tourist only]BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
2.Ptáčková Pavlína[tourist only]BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
3.Ptáček Pavel980377M 50-BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
4.Denemarek Oldřich7510216M 65-BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
5.Ptáček Ladislav2113090M 65-BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
6.Peřinková Irena331257W 50-BETA URSUS RosiceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER

BorderLiners
1.Johnson Paul8651795M 65-BorderLinersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Johnson Judy12342W 65-BorderLinersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG

BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB
1.Davies-walters Kirsten424435---BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB United Kingdom --- --- --- --- --- ENG ENG

C.O. Liège
1.Pierlot André7763014M 55-C.O. LiègeBelgiumYES --- Adult (by boat) --- --- --- FRA ENG
2.Pierlot Elvire2089828W -12C.O. LiègeBelgiumYES --- Youth (by boat) --- --- --- FRA FRA
3.Leyimangoye Judith2046059W 35-C.O. LiègeBelgiumYES --- Adult (by boat) --- --- --- FRA ENG

CA Rosé
1.Cuche Denis8007001M 60-CA RoséSwitzerlandYES --- Adult (by boat) Adult --- Adult GER FRA

Club Orientació Catalunya
1.Bossa Bueso Pere8638383M 50-Club Orientació CatalunyaSpainYES --- --- --- --- --- ESP ESP

co colmar
1.Duboc Michel8240156M 60-co colmarFranceYES --- --- --- --- --- FRA GER
2.Makovicka Libor1603126M 65-co colmarFranceYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult FRA ENG
3.Makovicka Véronique1603127W 50-co colmarFranceYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult FRA ENG

CO Lausanne-Jorat
1.Naceur Ibrahim8644480M 55-CO Lausanne-JoratSwitzerlandYES --- --- --- --- --- FRA ENG
2.Naceur Najla8642191W 50-CO Lausanne-JoratSwitzerlandYES --- --- --- --- --- FRA ENG

COMA
1.Gálvez Muñoz Iván Antonio7204871M 21 LongCOMASpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Garrido Osuna María241276Open LongCOMASpainYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Coureurs de Bois
1.Blatz Penny[tourist only]Coureurs de BoisCanadaYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG
2.Johnston BrianM 50-Coureurs de BoisCanadaYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG

Dandenong Ranges Orienteering Club
1.Dodd Ian580777M 60-Dandenong Ranges Orienteering ClubAustraliaYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) Adult ENG ENG
2.Dodd Debbie600777W 55-Dandenong Ranges Orienteering ClubAustraliaYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) Adult ENG ENG

Deeside O.C.
1.Embrey John8150558M 60-Deeside O.C.United KingdomYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG
2.Embrey Jacky8170958W 60-Deeside O.C.United KingdomYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG

Fuersten OK Ettingen
1.Eggli Roland503689M 70-Fuersten OK EttingenSwitzerlandYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) --- GER ENG
2.Eggli Margrit2088815W 70-Fuersten OK EttingenSwitzerlandYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) --- GER ENG

FUN EVENTS
1.Lahellec Yann7682910---FUN EVENTSFrance --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Vercaemere Céline8180168---FUN EVENTSFrance --- --- --- --- --- ENG ENG

Greater Vancouver Orienteering Club
1.Porter Russell7200134Open LongGreater Vancouver Orienteering ClubCanadaYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Guyancourt Orientation 78
1.Iceaga Jon7002102M -16Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
2.Urvoas Cyprien1060203M -16Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
3.Urvoas Anthony7010576M 40-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
4.Poteau Jimmy1077812M 40-Guyancourt Orientation 78France --- --- --- --- --- FRA GER
5.Iceaga Joël1077833M 45-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
6.Chardot Thierry1780709M 55-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- Adult (by boat) --- --- --- FRA ENG
7.Campbell Nick8080749M 60-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG
8.Iceaga Céline2062408W 40-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
9.Urvoas Nadege2062413W 40-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
10.Chardot Ulrike1780712W 50-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- Adult (by boat) --- --- --- GER ENG
11.Campbell Jane8080750W 60-Guyancourt Orientation 78FranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Hansa Simmerath
1.Mols Karl2085660BeginnersHansa SimmerathGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG
2.Steiger Daniel7110664M 21 LongHansa SimmerathGermany --- --- --- --- --- GER ENG
3.Wollgarten Hermann780150M 65-Hansa SimmerathGermany --- --- --- --- --- GER ENG

Harlequins OC
1.Lambe Robin8119716M -14Harlequins OCUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Dolphin Phil8116930W 40-Harlequins OCUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Hasharon O Club
1.Nussbaum Omri7210091M -14Hasharon O ClubIsrael --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Nussbaum Nadav2071093M -16Hasharon O ClubIsrael --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Nussbaum Yitzhak2071047M 50-Hasharon O ClubIsrael --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Green Warren2071250M 65-Hasharon O ClubIsrael --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Nussbaum Sharon2071056W 45-Hasharon O ClubIsrael --- --- --- --- --- ENG ENG

Imperdible
1.García-catalán Simón Ramón1603360M 50-ImperdibleSpain --- --- --- --- --- ESP ENG
2.Perez Riofrio Ana Belen8197411W 40-ImperdibleSpain --- --- --- --- --- ESP ENG

Interlopers
1.Ackland Graeme1600445M 55-InterlopersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Ackland Jane1204012W 50-InterlopersUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Kaulsdorfer OLV Berlin
1.Lemnitzer Eberhard1407598M 80-Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
2.Lemnitzer Erika7204585W 70-Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER

KCTM Vysočina
1.Parkan Tomáš331244M -10KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- Youth (by boat) Youth --- --- CZE ENG
2.Potužník Viktor2096259M -14KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (on foot) --- GER ENG
3.Nechanický Jan8000321M -16KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
4.Mareček Šimon8000543M -16KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
5.Čech Petr8656540M -18KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
6.Foltýn Tomáš219260M -20KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
7.Hladílek Jan49824M 21 LongKCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult CZE ENG
8.Potužník Martin2113492M 40-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (on foot) --- GER ENG
9.Nechanický Pavel7205006M 45-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult CZE GER
10.Nechuta Milan49811M 45-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) --- CZE ENG
11.Parkan Jiří51140M 50-KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- Adult (by boat) Adult --- --- CZE ENG
12.Petráček Aleš53631M 55-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult CZE GER
13.Buriánek Jaromír7206545M 70-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult CZE ENG
14.Potužníková Adéla2113415W -12KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (on foot) --- GER ENG
15.Pilná Klára436958W -14KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
16.Marečková Ema2011896W -14KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
17.Blažková Veronika7210128W -14KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
18.Blažková Kateřina8636796W -16KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
19.Foltýnová Eva7205966W -18KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
20.Nechanická Klára7203324W -18KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
21.Shánělová Štěpánka2011852W -18KCTM VysočinaCzech RepublicYES Youth Youth (on foot) Youth Youth (on foot) Youth CZE ENG
22.Petráčková Kristýna336763W -20KCTM VysočinaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
23.Potužníková Eva2113481W 40-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (on foot) --- GER ENG
24.Nechanická Daniela7205038W 40-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult CZE ENG
25.Nechutová Alena2075659W 45-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) --- CZE ENG
26.Rosecká Alena7205030W 60-KCTM VysočinaCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) --- CZE ENG

KOB Dobřichovice
1.Procházka Antonin1955315M 50-KOB DobřichoviceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER
2.Prochazkova Miluse1954721W 55-KOB DobřichoviceCzech RepublicYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) --- CZE GER

KTV Altdorf
1.Kempf Adolf2043928M 80-KTV AltdorfSwitzerlandYES --- --- --- --- --- GER ENG

Lakeland Orienteering Club
1.Capper Graham1401813M 60-Lakeland Orienteering ClubUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Smith Roger50326M 70-Lakeland Orienteering ClubUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Capper Louise1403085W 55-Lakeland Orienteering ClubUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Smith Ann41329W 70-Lakeland Orienteering ClubUnited KingdomYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Manchester and District Orienteering Club
1.Beresford Stephen7300075M 70-Manchester and District Orienteering ClubUnited Kingdom --- --- --- --- --- ENG ENG

OC München
1.Danninger Bastian1234565M -12OC MünchenGermanyYES --- Youth (by boat) --- --- --- GER GER
2.Danninger Tobias7898789M 40-OC MünchenGermanyYES --- Adult (by boat) --- --- --- GER GER

OK Jihlava
1.Orany Vojtech2126366M -14OK JihlavaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Orany Tomáš889294M 45-OK JihlavaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Oranyova Sylva52192W -12OK JihlavaCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG

OK Leipzig
1.Treibmann Peter9090359M 55-OK LeipzigGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
2.Treibmann Bettina9190661W 55-OK LeipzigGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER

OK99 Hradec Králové
1.Melichar Igor1413331M 50-OK99 Hradec KrálovéCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Kubečková Zdeňka1413332W 40-OK99 Hradec KrálovéCzech RepublicYES --- --- --- --- --- ENG ENG

OL Forstern
1.Dreier Johannes2041782M 60-OL ForsternGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Müller Monika7771313W 55-OL ForsternGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG

OL Kufstein
1.Frey Armin500897Open ShortOL KufsteinAustriaYES --- --- --- --- --- GER ENG
2.Frey Emma500898W -10OL KufsteinAustriaYES --- --- --- --- --- GER GER
3.Konrad-Frey Birgit8270177W 40-OL KufsteinAustriaYES --- --- --- --- --- GER ENG
4.Mairhofer Petra8020675W 40-OL KufsteinAustriaYES --- --- --- --- --- GER ENG

OL Mett
1.Zwahlen Robert8655295M 65-OL MettSwitzerlandYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Zwahlen Madlen62584W 65-OL MettSwitzerlandYES --- --- --- --- --- ENG ENG

OLG Suhr
1.Quidort Marcel8152336M 60-OLG SuhrSwitzerlandYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (small train) Adult GER GER
2.Quidort Monika8260660W 60-OLG SuhrSwitzerlandYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (small train) Adult GER GER

OLV Landshut
1.Oechler Lukas6769M -10OLV LandshutGermanyYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (small train) Youth GER GER
2.Oechler Moritz8324441M -12OLV LandshutGermanyYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (small train) Youth GER GER
3.Oechler Jakob9022000M -14OLV LandshutGermanyYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (small train) Youth GER GER
4.Körner Christoph8230289M 21 LongOLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
5.Körner Ralph8099000M 35-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
6.von Hirschheydt Platon8403000M 35-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
7.Voskamp Eckart2043601M 50-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
8.Zölde Norberth8404840M 50-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG
9.Rácz Csaba211876M 50-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
10.Werthmann Gerhard7007222M 65-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
11.Werthmann Arndt2048140M 65-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
12.Glanz Werner1859M 65-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
13.Meißner Britta9900333W 21 LongOLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
14.Schöps Angelika1409472W 50-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
15.Schultze Andrea9669336W 55-OLV LandshutGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG

O-MEPHI
1.Byrkin Victor8631536M 21 LongO-MEPHIRussiaYES --- --- --- --- --- RUS ENG
2.Dudnikov Vladimir850825M 21 LongO-MEPHIRussiaYES --- --- --- --- --- RUS ENG

Ostars
1.Maerkovich Evgeni2071123M 21 LongOstarsIsrael Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) Adult ENG ENG
2.Maerkovich Marina2071198W 21 LongOstarsIsraelYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) Adult ENG ENG
3.Maerkovich Sophia2071156W 60-OstarsIsraelYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) Adult ENG ENG

PL Team 360
1.Wąsiewicz Jerzy8050202M -14PL Team 360PolandYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Wąsiewicz Piotr1418717M 45-PL Team 360PolandYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Wąsiewicz Urszula1418718W -12PL Team 360PolandYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Wąsiewicz Marzena1418713W 45-PL Team 360PolandYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Polisportiva Besanese
1.Di Stefano Marco Anselmo9000919M -14Polisportiva BesaneseItaly --- --- --- --- --- ITA ENG
2.Di Stefano Gianluca1416548M 55-Polisportiva BesaneseItaly --- --- --- --- --- ITA ENG
3.Di Stefano Silvia2103430W -10Polisportiva BesaneseItaly --- --- --- --- --- ITA ENG

Polisportiva Castello
1.Citterico Dario2099285M 65-Polisportiva CastelloItaly --- Adult (by boat) Adult --- --- ITA ENG
2.Arcaleni Emilia2091657W 50-Polisportiva CastelloItaly --- Adult (by boat) Adult --- --- ITA ENG

Prudhoe Orienteering Klub
1.Smyth Patrick9570430M 60-Prudhoe Orienteering KlubUnited KingdomYES --- Adult (on foot) --- Adult (on foot) Adult ENG GER

SCAPA Nancy Orientation
1.Martin Pascal9003567M 45-SCAPA Nancy OrientationFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
2.Fath Jean-Marie9888544M 60-SCAPA Nancy OrientationFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
3.Martin Laura2054321W -10SCAPA Nancy OrientationFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
4.Bastien-fath Nicole38227W 70-SCAPA Nancy OrientationFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG

SV IHW Alex 78 Berlin
1.Thiel Rolf2033012M 75-SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Thiel Susi1551947W 70-SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Technion
1.Stepanov Valery2071203M 55-TechnionIsraelYES --- --- --- --- --- RUS ENG
2.Stepanova Svetlana2071204W 55-TechnionIsraelYES --- --- --- --- --- RUS ENG

Titan
1.Bor Alex8654955M 55-TitanRussia --- --- --- --- --- ENG ENG

TSV Jetzendorf
1.Ebert James422695BeginnersTSV JetzendorfGermany --- --- --- --- --- GER ENG
2.Ritzenthaler Leo8112111M -14TSV JetzendorfGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Baath Ole Magnus7061302M -14TSV JetzendorfGermanyYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (small train) Youth GER ENG
4.Ebert Roger2048520M 40-TSV JetzendorfGermany --- --- --- --- --- GER ENG
5.Hagen Alexander2036246M 45-TSV JetzendorfGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
6.Baath Veikko7640629M 50-TSV JetzendorfGermanyYES --- Adult (by boat) --- --- --- GER ENG
7.Baath Fina7080602W -10TSV JetzendorfGermanyYES --- Youth (by boat) --- --- --- GER ENG
8.Baath Lena7080601W -10TSV JetzendorfGermanyYES --- Youth (by boat) --- --- --- GER ENG
9.Ritzenthaler Kayla2099899W -16TSV JetzendorfGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
10.Ebert Josephine1982725W 35-TSV JetzendorfGermany --- --- --- --- --- GER ENG
11.Ritzenthaler Kristin8632427W 40-TSV JetzendorfGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
12.Lorenz-Baath Katrin780822W 40-TSV JetzendorfGermanyYES --- Adult (by boat) --- --- --- GER ENG

TSV Natternberg
1.Hötzinger Stefan2800130M 45-TSV NatternbergGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Hötzinger Verena2800128W -14TSV NatternbergGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Bisani Pia2086562W -16TSV NatternbergGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Engl Veronika8141201W -18TSV NatternbergGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG

TV 1894 Coburg-Neuses
1.Tatzel Anton2061275M -14TV 1894 Coburg-NeusesGermanyYES Youth Youth (by boat) Youth Youth (small train) Youth GER ENG
2.Weid Uwe1401180M 45-TV 1894 Coburg-NeusesGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Oechler Dieter9080544M 70-TV 1894 Coburg-NeusesGermanyYES --- --- --- --- --- GER GER
4.Jacobi Antonia2084426W -14TV 1894 Coburg-NeusesGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
5.Weid Angelika2041748W 70-TV 1894 Coburg-NeusesGermanyYES Adult Adult (by boat) Adult Adult (small train) Adult GER GER

TV Oberkirch
1.Kopp Simone[tourist only]TV OberkirchGermanyYES Adult --- --- --- --- GER ENG
2.Kimmig Emil8201057M 60-TV OberkirchGermanyYES Adult --- --- --- --- GER ENG

TV Osterhofen
1.Bauer Alexander2045574M -18TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Liebl Siegfried2045572M 50-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Weigold Peter1403121M 55-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG
4.Kümpfbeck Josef7090356M 60-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG
5.Reischl Georg6507M 80-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG
6.Liebl Gertrud2078968W 50-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- ENG ENG
7.Bauer Iris236914W 50-TV OsterhofenGermanyYES --- --- --- --- --- GER ENG

Uringa Orienteers
1.Mckenzie Ian2056431Open LongUringa OrienteersAustraliaYES --- --- --- --- --- ENG ENG

VERVINS ORIENTATION
1.Lecoyer Régis1020721M 65-VERVINS ORIENTATIONFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG
2.Lecoyer Annick1020717W 65-VERVINS ORIENTATIONFranceYES --- --- --- --- --- FRA ENG

Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation
1.Sence Axel225191M -10Villeneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationFranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG
2.Sence Stephane1603773M 40-Villeneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationFranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG
3.Sence Romane304175W -12Villeneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationFranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG
4.Sence Marie-pierre240563W 40-Villeneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationFranceYES --- --- --- --- --- ENG ENG

Waterford Orienteers
1.Kelly Daniel2008124M 21 ShortWaterford OrienteersIrelandYES --- --- Adult --- --- ENG ENG
2.Cox Andrew8280356M 60-Waterford OrienteersIrelandYES --- --- Adult --- --- ENG ENG
3.Cox Angela1201054Open ShortWaterford OrienteersIrelandYES --- --- Adult --- --- ENG ENG
4.Cox Laura2801230W 21 ShortWaterford OrienteersIrelandYES --- --- Adult --- --- ENG ENG

Wimborne orienteers
1.Hands David[tourist only]Wimborne orienteersUnited KingdomYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG
2.Hands Sue8230248W 70-Wimborne orienteersUnited KingdomYES Adult Adult (on foot) Adult Adult (on foot) Adult ENG ENG

WOLF Haltern
1.Harms Matthias1111108M -10WOLF HalternGermany --- --- --- --- --- GER ENG
2.Harms Christian1967430M 50-WOLF HalternGermany --- --- --- --- --- GER ENG
3.Harms Lisa7082004W -14WOLF HalternGermany --- --- --- --- --- GER ENG
4.Harms Martina504629W 45-WOLF HalternGermany --- --- --- --- --- GER ENG

Yarra Valley Orienteering Club
1.Van Geldermalsen Ted9101366M 60-Yarra Valley Orienteering ClubAustraliaYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) Adult ENG ENG
2.Freemantle Margi9101377W 60-Yarra Valley Orienteering ClubAustraliaYES Adult Adult (on foot) --- Adult (on foot) Adult ENG ENG