v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Kvarner bay challenge (2 days)->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

Beginners
1.Katarina Filip Kušar Beginners   54:27 (2) 21:12 (1) 75:39
Luka i mama Gojmerac Beginners Ivan MerzCRO  dns 55:32 (6) disq
Nastja Raj Beginners OK Slovenj GradecSLO  dns 52:11 (5) disq
Team Beli Beginners Volim BeliCRO  32:06 (1) dns disq
Erik Malatestinić Beginners Volim BeliCRO  dns disq
Lucija Marijela Štambuk Beginners Ivan MerzCRO  dns 39:18 (3) disq
Vlatko Herbai Beginners Volim BeliCRO  39:41 (4) disq
Dunja Sladić Beginners   dns disq
Jelena Gojmerac Beginners Ivan MerzCRO  dns 39:11 (2) disq

M14
1.Matic Blaž M14 OK KomendaSLO  22:43 (1) 22:53 (1) 45:36
2.Jan Gobec M14 OK VihorCRO  44:27 (2) 50:14 (3) 94:41 +49:05
3.Leo Butković M14 OK TorpedoCRO  171:15 (4) 45:04 (2) 216:19 +170:43
4.Mauro Eibek M14 OK TorpedoCRO  162:32 (3) 96:17 (4) 258:49 +213:13
Denis Smeraldo M14 OK TorpedoCRO  dnf 103:53 (5) disq
Deni Barbalić M14 OK TorpedoCRO  dnf dns disq

M16
1.Aljoša Pogačar M16 OK KomendaSLO  46:16 (1) 45:17 (1) 91:33
2.Daniel Gotthardt M16 HSV Spittal/DrauAUT  51:40 (3) 54:19 (2) 105:59 +14:26
3.Andro Vladimir Štambuk M16 Ivan MerzCRO  48:52 (2) 57:48 (3) 106:40 +15:07
4.Antun Tisljar M16 OK OrionCRO  59:53 (4) 65:14 (4) 125:07 +33:34
5.Filip Jedretić M16   61:07 (5) 90:07 (6) 151:14 +59:41
6.Petar Gojmerac M16 Ivan MerzCRO  137:28 (7) 84:00 (5) 221:28 +129:55
7.Damian Jedretić M16   134:29 (6) 93:15 (7) 227:44 +136:11

M21B
1.Vedran Bijelić M21B   33:30 (2) 36:08 (1) 69:38
2.Andrea Foschian M21B Semiperdo Orienteering ManiagoITA  34:16 (3) 45:24 (3) 79:40 +10:02
3.Andrey Pavlov M21B MetallKomplektRUS  40:22 (4) 57:35 (5) 97:57 +28:19
Dragan Krivičić M21B OK Perkmandeljc TrbovljeSLO  dns dns disq
Filip Životič M21B OK TorpedoCRO  55:04 (4) disq
Dalibor Sovilj M21B   dnf dns disq
Tomislav Gojmerac M21B Ivan MerzCRO  103:48 (6) disq
Edi Grbac M21B OK TorpedoCRO  dns 44:26 (2) disq
Marin Štefanac M21B OK TorpedoCRO  30:40 (1) dns disq

M21E
1.Andraž Hribar M21E OK BrežiceSLO  38:23 (1) 63:04 (1) 101:27
2.Jure Zmrzlikar M21E OK KomendaSLO  40:24 (2) 66:38 (3) 107:02 +05:35
3.Jan Dovč M21E OK TivoliSLO  49:11 (7) 63:40 (2) 112:51 +11:24
4.Nejc Zorman M21E OK KomendaSLO  48:31 (6) 67:23 (4) 115:54 +14:27
5.Matija Razum M21E OK JapeticCRO  49:43 (8) 70:19 (5) 120:02 +18:35
6.Peter Tušar M21E OK AzimutSLO  44:36 (4) 76:06 (7) 120:42 +19:15
7.Edi Ocvirk M21E OK JapeticCRO  45:30 (5) 75:23 (6) 120:53 +19:26
8.Damir Gobec M21E OK VihorCRO  51:16 (10) 86:37 (9) 137:53 +36:26
9.Mario Štambuk M21E Ivan MerzCRO  54:53 (11) 85:34 (8) 140:27 +39:00
10.Matej Štambuk M21E Ivan MerzCRO  67:18 (13) 93:43 (11) 161:01 +59:34
11.Frane Marković M21E OK JapeticCRO  71:58 (15) 90:49 (10) 162:47 +61:20
12.Tomislav Varnica M21E OK VihorCRO  61:08 (12) 102:35 (12) 163:43 +62:16
13.Vedran Berkovic M21E OK KapelaCRO  68:09 (14) 113:38 (13) 181:47 +80:20
Manuel Jurado M21E OK TivoliSLO  41:31 (3) mp disq
Marko Košturić M21E OK JelenCRO  dns dns disq
Andrej Borštnik M21E OK TivoliSLO  50:33 (9) mp disq

M35
1.Gregor Anderluh M35 Orientacijski Klub PolarisSLO  42:17 (1) 69:26 (3) 111:43
2.Klemen Kenda M35 indiv.SLO  45:48 (3) 67:43 (2) 113:31 +01:48
3.Aleš Poljanšek M35 OK AzimutSLO  50:56 (5) 65:21 (1) 116:17 +04:34
4.Bojan Jevševar M35 OK BrežiceSLO  46:36 (4) 74:32 (4) 121:08 +09:25
5.Cristian Bellotto M35 ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  45:29 (2) 78:45 (5) 124:14 +12:31
6.Pako Delgado M35 OK VihorCRO  55:45 (6) 89:21 (7) 145:06 +33:23
7.Grega Raj M35 OK Slovenj GradecSLO  57:40 (7) 91:33 (8) 149:13 +37:30
8.Igor Dorotic M35 OK VihorCRO  68:18 (8) 84:58 (6) 153:16 +41:33
Tomislav Gojmerac M35 Ivan MerzCRO  193:39 (9) mp disq
Danijel Nurkić M35   dns dns disq

M45
1.Gregor Chudoba M45 OLC Union ViktringAUT  46:42 (1) 59:50 (2) 106:32
2.Martin Gruenberger M45 Orienteering KlosterneuburgAUT  50:22 (2) 56:42 (1) 107:04 +00:32
3.Nenad Lovrec M45 OK VihorCRO  65:56 (4) 60:41 (3) 126:37 +20:05
4.Christian Gotthardt M45 HSV Spittal/DrauAUT  59:44 (3) 69:49 (4) 129:33 +23:01
5.Roman Sladič M45 OK Perkmandeljc TrbovljeSLO  74:14 (5) 85:05 (5) 159:19 +52:47
Josef Polster M45 HSV Spittal/DrauAUT  dns dns disq
Robert Orehoci M45 OK BjelovarCRO  dns dns disq
Marijan Bogović M45 OK JelenCRO  dns dns disq

M55
1.Walter Dravetz M55 OLC GrazAUT  35:39 (1) 44:09 (4) 79:48
2.Stefano Zonato M55 Lessinia OrienteeringITA  42:41 (3) 42:26 (2) 85:07 +05:19
3.Dario Štambuk M55 Ivan MerzCRO  46:36 (5) 41:27 (1) 88:03 +08:15
4.Cesare Tarabocchia M55 CAI XXX Ottobre A.S.D.ITA  45:04 (4) 43:28 (3) 88:32 +08:44
5.Franco Vaccari M55 OTIS TriesteITA  36:59 (2) 54:34 (6) 91:33 +11:45
6.Marco Ongaro M55 U.S. Primiero A.S.DITA  51:22 (6) 54:00 (5) 105:22 +25:34
7.Josip Matijašić M55 OK VihorCRO  91:08 (10) 97:38 (7) 188:46 +108:58
8.Marijan Cindrić M55 OK TorpedoCRO  84:01 (8) 130:00 (8) 214:01 +134:13
9.Tomislav Paravić M55 OK TorpedoCRO  84:04 (9) 187:26 (9) 271:30 +191:42
Damir Jasprica M55 OK TorpedoCRO  71:52 (7) dns disq

MW10
1.Martin Jevševar MW10 OK BrežiceSLO  21:57 (1) 15:20 (2) 37:17
2.Luka Anderluh MW10 Orientacijski Klub PolarisSLO  34:22 (4) 13:55 (1) 48:17 +11:00
3.Zdenka Petra Štambuk MW10 Ivan MerzCRO  29:03 (3) 79:57 (4) 109:00 +71:43
Armen Hoti MW10 OK TorpedoCRO  23:34 (2) dns disq
Mateo Kos MW10 OK TorpedoCRO  dns 56:02 (3) disq
Antonio Pelčić MW10 OK TorpedoCRO  58:27 (6) dns disq
Frano Šestan MW10 OK TorpedoCRO  43:33 (5) dns disq
Kira Delgado Sršen MW10 OK VihorCRO  dns dns disq

OPEN
1.Miro Dejan Antonio Toma OPEN Volim BeliCRO  74:46 (2) 108:44 (2) 183:30
2.Barbara in Žiga KUŠAR OPEN   100:50 (7) 107:25 (1) 208:15 +24:45
3.Ante Maleš OPEN OK SovaCRO  132:25 (8) 127:48 (3) 260:13 +76:43
4.Ida Okić OPEN OK SovaCRO  132:43 (9) 128:18 (4) 261:01 +77:31
5.Antonijo Španjić OPEN OK SovaCRO  139:12 (13) 178:36 (6) 317:48 +134:18
6.Sabrina Crnković OPEN OK SovaCRO  139:16 (15) 179:04 (7) 318:20 +134:50
7.Matej Mustafagić OPEN OK SovaCRO  139:07 (12) 179:15 (8) 318:22 +134:52
Michele Giorgio Bandera OPEN Volim BeliCRO  dnf disq
Anna Alice OPEN Volim BeliCRO  mp disq
Sergio Laura Ela Leticia OPEN Volim BeliCRO  mp disq
Matko Jasprica OPEN OK TorpedoCRO  185:10 (9) disq
Ana Đuras OPEN OK SovaCRO  76:49 (4) dnf disq
Ivan Đogić OPEN   dns mp disq
Mirko Matun OPEN OK SovaCRO  139:14 (14) dns disq
Matija Jurišić OPEN OK SovaCRO  76:45 (3) dnf disq
Zoran Kremenić OPEN   dns dns disq
Adis Mahmutović OPEN   dns dns disq
Katarina Vitič OPEN   dns dns disq
Željko Juzbaša OPEN   dnf dns disq
Franjo Toic OPEN   51:31 (1) dnf disq
Marijana Dželalija OPEN OK SovaCRO  132:50 (10) dnf disq
Siniša Luka Erik Alessandro OPEN Volim BeliCRO  188:13 (10) disq
Anton Paravić OPEN OK TorpedoCRO  dns 155:50 (5) disq
Marko Babačić OPEN OK SovaCRO  76:49 (4) dnf disq
Vedrana Pavić OPEN OK SovaCRO  76:49 (4) dns disq
Luka Rukavina OPEN OK SovaCRO  132:51 (11) dnf disq

W12
1.AnaPia Pogačar W12 OK KomendaSLO  21:11 (1) 17:49 (1) 39:00
2.Lea Kršić W12 Ivan MerzCRO  32:13 (2) 32:36 (3) 64:49 +25:49
3.Marta Gojmerac W12 Ivan MerzCRO  60:52 (3) 41:33 (4) 102:25 +63:25
Katarina Eva Anderluh W12 Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq
Jedert Jevševar W12 OK BrežiceSLO  mp 29:59 (2) disq

W16
1.Monika Ravnikar W16 OK KomendaSLO  27:22 (1) 39:06 (1) 66:28
2.Brina Foški W16 OK PolarisSLO  28:28 (2) 49:18 (3) 77:46 +11:18
3.Marjeta Lipužič W16 OK KomendaSLO  32:37 (5) 52:13 (4) 84:50 +18:22
4.Lea Katarina Gobec W16 OK VihorCRO  41:07 (7) 49:06 (2) 90:13 +23:45
5.Mia Lovrec W16 OK VihorCRO  37:05 (6) 56:57 (5) 94:02 +27:34
6.Pia Ocvirk W16 OK JapeticCRO  30:24 (3) 65:18 (8) 95:42 +29:14
7.Nina Črnigoj W16 ŠOKSLO  30:39 (4) 69:12 (9) 99:51 +33:23
8.Ana Tisljar W16 OK OrionCRO  44:48 (9) 60:46 (6) 105:34 +39:06
9.Lara Gantar W16 OK AzimutSLO  44:06 (8) 62:47 (7) 106:53 +40:25
10.Francesca Tarabocchia W16 CAI XXX Ottobre A.S.D.ITA  57:42 (11) 96:51 (10) 154:33 +88:05
11.Lucija Gojmerac W16 Ivan MerzCRO  76:24 (12) 102:26 (11) 178:50 +112:22
Iva Košuljandić W16 OK TorpedoCRO  54:00 (10) dns disq

W21A
1.Tajda Foški W21A OK PolarisSLO  47:26 (1) 63:43 (2) 111:09
2.Iva Lovrec W21A OK VihorCRO  52:23 (2) 62:47 (1) 115:10 +04:01
3.Jona Mirnik W21A OK KomendaSLO  52:29 (3) 74:58 (3) 127:27 +16:18
4.Mirja Pavić W21A OK JapeticCRO  54:47 (5) 77:54 (4) 132:41 +21:32
5.Matea Sršen W21A OK VihorCRO  54:46 (4) 86:32 (6) 141:18 +30:09
6.Suzana Drevenšek W21A Kamniški orientacijski klubSLO  63:47 (8) 82:53 (5) 146:40 +35:31
Roberta Orehoci W21A OK BjelovarCRO  dns dns disq
Katjuša Poljanšek W21A OK AzimutSLO  56:41 (6) mp disq
Tina Arh W21A OK PolarisSLO  60:51 (7) mp disq

W21B
1.Marija Anderluh W21B Orientacijski Klub PolarisSLO  32:33 (1) 59:23 (2) 91:56
2.Kristina Krznar W21B OK VihorCRO  36:43 (2) 65:14 (3) 101:57 +10:01
3.Barbara Kmetec W21B Kamniški orientacijski klubSLO  44:23 (4) 81:32 (4) 125:55 +33:59
4.Federica Visintin W21B Semiperdo Orienteering ManiagoITA  43:18 (3) 103:00 (6) 146:18 +54:22
5.Gorana Cindrić W21B OK TorpedoCRO  102:43 (10) 54:33 (1) 157:16 +65:20
6.Jasminka Vlahović W21B OK VihorCRO  50:25 (7) 109:04 (7) 159:29 +67:33
7.Bernardica Stipic W21B OK VihorCRO  65:28 (8) 100:33 (5) 166:01 +74:05
8.Jasna Mandac W21B OK VihorCRO  47:24 (5) 129:19 (8) 176:43 +84:47
Ketty Marega W21B Semiperdo Orienteering ManiagoITA  mp mp disq
Vedrana Maršić W21B OK BrežiceSLO  dnf disq
Elena Clari W21B Semiperdo Orienteering ManiagoITA  dns dns disq
Paola Dal Molin W21B ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  71:55 (9) dnf disq
Fiorella Lin W21B Semiperdo Orienteering ManiagoITA  48:24 (6) dnf disq

W21E
1.Mojca Flerin W21E Kamniški orientacijski klubSLO  44:54 (1) 68:36 (1) 113:30
2.Nuša Jeram W21E OK AzimutSLO  52:13 (2) 78:21 (3) 130:34 +17:04
3.Antonija Orlić W21E OK BjelovarCRO  58:40 (5) 74:07 (2) 132:47 +19:17
4.Ivana Gobec W21E OK VihorCRO  58:19 (4) 81:58 (4) 140:17 +26:47
Nikolina Stepan W21E OK TorpedoCRO  52:37 (3) dns disq

W35
1.Clizia Zambiasi W35 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  40:45 (1) 56:07 (1) 96:52
2.Marirosa Hechich W35 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  46:06 (2) 63:38 (3) 109:44 +12:52
3.Anica Hribar W35 OK BrežiceSLO  47:10 (3) 62:39 (2) 109:49 +12:57
4.Anka Kuzmin W35 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  49:55 (4) 73:40 (4) 123:35 +26:43
Darinka Lovrec W35 OK VihorCRO  85:59 (5) dnf disq
Vedrana Maršić W35 OK BrežiceSLO  dnf dnf disq

W45
1.Cristina Grabar W45 U.S. Primiero A.S.DITA  41:46 (1) 48:06 (1) 89:52
2.Donatella Vecchies W45 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  56:53 (2) 62:44 (2) 119:37 +29:45
3.Maja Cvitković W45 OK VihorCRO  63:08 (3) 72:07 (3) 135:15 +45:23
4.Irena Balažič W45 OK Slovenj GradecSLO  121:43 (4) 193:13 (4) 314:56 +225:04