v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
CESOM 2014 - Central European Spring Orienteering Meeting->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time

K3
1.Erik Snopko K3 TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  33:45 (2) 23:16 (3) 31:34 (1) 88:35
2.Ela Sedileková K3 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  29:32 (1) 20:45 (1) 43:11 (6) 93:28 +04:53
3.Milan Zahorsky K3 Nereg6_ZahorskySVK  42:06 (5) 20:47 (2) 34:48 (3) 97:41 +09:06
4.Andrea Klabouchova K3 Slavia ZU ZilinaSVK  35:54 (3) 26:39 (5) 44:07 (7) 106:40 +18:05
5.Lenka Paulová K3 KOB Sokol PezinokSVK  46:39 (8) 35:34 (7) 52:49 (11) 135:02 +46:27
6.Lenka Hosekova K3 Slavia ZU ZilinaSVK  46:04 (6) 30:04 (6) 61:34 (12) 137:42 +49:07
Eva Kurucová K3 KOB Sokol PezinokSVK  51:14 (10) disq
Zuzana Furuczová K3 Farmaceut BratislavaSVK  47:15 (9) disq
Ondrej Václavík K3 Klub OB MartinSVK  44:25 (8) disq
Karel Pospíchal K3 KOB Sokol PezinokSVK  46:25 (7) 37:20 (8) disq
Peter Hojko K3 KOB Sokol PezinokSVK  33:52 (2) disq
Mária Maruniaková K3 Farmaceut BratislavaSVK  36:30 (4) disq
Andrej Mikloš St. K3 KOB Sokol PezinokSVK  47:15 (9) disq
Katarína Navrátilová K3 ŠK VAZKA BratislavaSVK  36:11 (5) disq
Veronika Koľveková K3 ATU KošiceSVK  35:46 (4) disq
JIndřich Oulehla K3 NereistrovanýCZCZE  86:25 (13) disq
Dušan Hlavenka K3 Šajdikove HumenceSVK  26:17 (4) disq
Martin Václavík K3 Klub OB MartinSVK  mp disq

M-10
1.Šimon Kukurugya M-10 ŠK SandbergSVK  13:51 (2) 10:28 (1) 19:58 (1) 44:17
2.Andrej Mikloš M-10 KOB Sokol PezinokSVK  11:54 (1) 10:29 (2) 21:55 (2) 44:18 +00:01
3.Filip Bukovác M-10 Farmaceut BratislavaSVK  18:55 (4) 12:28 (4) 25:45 (3) 57:08 +12:51
4.Michal Urban M-10 ŠK SandbergSVK  14:53 (3) 11:09 (3) 32:31 (5) 58:33 +14:16
5.Ondrej Kováč M-10 ŠK VAZKA BratislavaSVK  19:09 (5) 47:14 (5) 27:06 (4) 93:29 +49:12

M-12A
1.Jan Kundrata M-12A TJ JS ZlínCZE  18:23 (1) 11:59 (3) 23:26 (2) 53:48
2.Jonas Deubel M-12A Naturfreunde WienAUT  19:50 (2) 14:12 (10) 21:30 (1) 55:32 +01:44
3.Lukáš Novota M-12A ATU KošiceSVK  20:40 (4) 10:45 (1) 24:51 (3) 56:16 +02:28
4.Jakub Fraňo M-12A KOB Sokol PezinokSVK  20:50 (5) 11:46 (2) 29:30 (6) 62:06 +08:18
5.Tibor Fedor M-12A KOB Sokol PezinokSVK  21:30 (7) 12:46 (5) 27:55 (4) 62:11 +08:23
6.Michal Ondrejka M-12A Slavia ZU ZilinaSVK  21:14 (6) 14:04 (9) 28:23 (5) 63:41 +09:53
7.Michal Schenk M-12A TJ Rapid BratislavaSVK  25:43 (9) 12:00 (4) 29:55 (7) 67:38 +13:50
8.Michal Balogh M-12A ŠK SandbergSVK  23:26 (8) 15:21 (15) 30:28 (8) 69:15 +15:27
9.Adam Havlík M-12A KOB Sokol PezinokSVK  20:27 (3) 20:15 (17) 32:54 (10) 73:36 +19:48
10.Richard Sláma M-12A ATU KošiceSVK  31:47 (15) 14:50 (12) 30:59 (9) 77:36 +23:48
11.Filip Dubovský M-12A AŠK PezinokSVK  27:40 (11) 13:04 (6) 39:27 (16) 80:11 +26:23
12.Martin Vaľa M-12A KOB SOKOL KysakSVK  33:22 (17) 14:53 (13) 33:44 (12) 81:59 +28:11
13.Samo Njambi M-12A KOB Sokol PezinokSVK  34:04 (19) 13:49 (8) 35:18 (14) 83:11 +29:23
14.Milan Demovič M-12A AŠK PezinokSVK  27:59 (12) 20:45 (18) 37:42 (15) 86:26 +32:38
15.Michal Sláma M-12A ATU KošiceSVK  31:22 (14) 14:30 (11) 40:41 (17) 86:33 +32:45
16.Oliver Lago M-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  26:03 (10) 18:12 (16) 42:49 (20) 87:04 +33:16
17.Nicolas Šuška M-12A KOB Sokol PezinokSVK  33:01 (16) 25:28 (20) 40:41 (17) 99:10 +45:22
18.Nicholas Ditri M-12A KOB Sokol PezinokSVK  51:27 (22) 13:32 (7) 34:38 (13) 99:37 +45:49
19.Martin Vizner M-12A KOB Sokol PezinokSVK  38:13 (20) 15:08 (14) 46:40 (21) 100:01 +46:13
20.Stanislav Kuník M-12A KOB Sokol PezinokSVK  34:00 (18) 31:36 (21) 42:24 (19) 108:00 +54:12
21.Daniel Paladi M-12A KOB Sokol PezinokSVK  55:52 (23) 22:41 (19) 50:32 (22) 129:05 +75:17
Matej Navrátil M-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  28:05 (13) 33:08 (11) disq
Martin Černík M-12A TJ Rapid BratislavaSVK  38:35 (21) disq

M-14A
1.Medard Féder Nml. M-14A AŠK PezinokSVK  27:15 (2) 12:56 (1) 34:31 (2) 74:42
2.Joergen Deubel M-14A Naturfreunde WienAUT  27:14 (1) 15:26 (3) 34:30 (1) 77:10 +02:28
3.Lukáš Simočko M-14A ATU KošiceSVK  27:26 (3) 18:24 (10) 35:20 (3) 81:10 +06:28
4.Štefan Mihalič M-14A ATU KošiceSVK  29:35 (5) 14:33 (2) 39:06 (5) 83:14 +08:32
5.Dominic Ditri M-14A KOB Sokol PezinokSVK  33:48 (8) 15:35 (4) 38:13 (4) 87:36 +12:54
6.Porubský Peter M-14A ŠK Cart-print NitraSVK  31:23 (6) 17:23 (6) 41:38 (6) 90:24 +15:42
7.Tomas Ondrejka M-14A Slavia ZU ZilinaSVK  38:29 (10) 17:57 (8) 43:27 (7) 99:53 +25:11
8.Matej Cidorík M-14A AŠK PezinokSVK  40:31 (12) 16:45 (5) 50:29 (9) 107:45 +33:03
9.Timotej Juraško M-14A ATU KošiceSVK  33:31 (7) 18:15 (9) 61:45 (12) 113:31 +38:49
10.Matúš Balogh M-14A ŠK SandbergSVK  39:58 (11) 24:57 (12) 59:23 (11) 124:18 +49:36
11.Matej Kukurugya M-14A ŠK SandbergSVK  59:38 (13) 19:27 (11) 53:39 (10) 132:44 +58:02
12.Radko Kuník M-14A KOB Sokol PezinokSVK  79:40 (14) 27:55 (13) 46:14 (8) 153:49 +79:07
Matej Urban M-14A ŠK SandbergSVK  35:40 (9) 17:31 (7) disq
Pavol Kebis Ml. M-14A KOB Sokol PezinokSVK  28:21 (4) disq

M-16A
1.Jakub Chupek M-16A Slavia ZU ZilinaSVK  29:25 (2) 15:00 (1) 41:05 (1) 85:30
2.Dušan Sláma M-16A ATU KošiceSVK  29:33 (3) 15:39 (2) 47:22 (2) 92:34 +07:04
3.Jakub Dekrét M-16A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  37:26 (4) 17:27 (4) 56:54 (3) 111:47 +26:17
4.Jakub Kokoška M-16A ATU KošiceSVK  46:54 (9) 19:32 (7) 60:23 (4) 126:49 +41:19
5.Andrej Dubovský M-16A AŠK PezinokSVK  40:25 (7) 19:16 (6) 70:41 (5) 130:22 +44:52
6.Andrej Heriban M-16A AŠK PezinokSVK  38:42 (6) 23:03 (8) 81:17 (6) 143:02 +57:32
7.Šimon Dudra M-16A KOB SOKOL KysakSVK  38:01 (5) 28:01 (10) 97:51 (7) 163:53 +78:23
Adam Navrátil M-16A ŠK VAZKA BratislavaSVK  80:34 (11) mp disq
Juraj Šiandor M-16A AŠK PezinokSVK  64:26 (10) 25:04 (9) mp disq
Samuel Rybár M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  42:57 (8) 18:42 (5) disq
Stanislav Ml. Franko M-16A KOB SOKOL KysakSVK  27:36 (1) 16:28 (3) mp disq

M-18A
1.Matej Müller M-18A ŠK VAZKA BratislavaSVK  31:13 (1) 19:06 (4) 63:16 (2) 113:35
2.Jan Slíva M-18A TJ Slovan LuhačoviceCZE  35:11 (4) 17:24 (1) 64:55 (3) 117:30 +03:55
3.Teodor Takáč M-18A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  31:19 (2) 18:54 (3) 68:40 (5) 118:53 +05:18
4.Martin Klabouch M-18A Slavia ZU ZilinaSVK  35:12 (5) 18:22 (2) 68:29 (4) 122:03 +08:28
5.Matej Kopčík M-18A KOB Sokol PezinokSVK  33:20 (3) 20:32 (5) 81:11 (6) 135:03 +21:28
6.Dávid Ugray M-18A ATU KošiceSVK  37:44 (7) 22:01 (6) 85:15 (7) 145:00 +31:25
7.Adam Kral M-18A Slavia ZU ZilinaSVK  36:23 (6) 25:47 (7) 96:55 (8) 159:05 +45:30
Martin Šmelík M-18A ATU KošiceSVK  57:05 (1) disq

M-20A
1.Matej Hraboš M-20A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:57 (2) 17:40 (2) 76:31 (1) 128:08
2.Šimon Mižúr M-20A Farmaceut BratislavaSVK  33:41 (1) 17:19 (1) 80:35 (2) 131:35 +03:27
3.Otakar Jašek M-20A SK Zabovresky BrnoCZE  66:15 (3) 24:41 (3) 152:43 (3) 243:39 +115:31

M21-B
1.Miroslav Kollar M21-B KOB SOKOL KysakSVK  34:32 (1) 19:53 (1) 81:08 (1) 135:33
2.Martin Majláth M21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  36:58 (3) 20:02 (2) 85:38 (2) 142:38 +07:05
3.Michal Pavlík M21-B TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  37:41 (5) 20:30 (3) 87:52 (4) 146:03 +10:30
4.Igor Patráš M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  37:29 (4) 21:40 (9) 88:31 (5) 147:40 +12:07
5.Martin Tomascin M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  40:22 (7) 23:06 (14) 89:14 (6) 152:42 +17:09
6.Rastislav Szabó M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  39:43 (6) 21:03 (5) 95:30 (10) 156:16 +20:43
7.Štefan Palfi M21-B ATU KošiceSVK  43:49 (14) 21:28 (7) 91:37 (9) 156:54 +21:21
8.Miroslav Hribik M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  42:28 (10) 21:48 (10) 96:36 (11) 160:52 +25:19
9.Silvester Dulák M21-B TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  47:55 (21) 22:46 (13) 97:43 (13) 168:24 +32:51
10.Jakub Kuriak M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  49:26 (23) 22:23 (11) 97:09 (12) 168:58 +33:25
11.Matúš Kaprál M21-B ATU KošiceSVK  44:45 (17) 24:42 (17) 106:09 (15) 175:36 +40:03
12.Martin Borský M21-B Farmaceut BratislavaSVK  46:05 (19) 23:40 (15) 106:54 (16) 176:39 +41:06
13.Andrej Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  43:05 (12) 23:40 (15) 117:53 (18) 184:38 +49:05
14.Vito Satrapa M21-B OLC WienerwaldAUT  42:00 (9) 20:39 (4) 123:46 (19) 186:25 +50:52
15.Martin Kosut M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  41:42 (8) 24:47 (18) 126:31 (20) 193:00 +57:27
16.Andrej Petrinec M21-B TJ Rapid BratislavaSVK  59:17 (24) 26:09 (19) 140:03 (21) 225:29 +89:56
Oleksandr Volkov M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  45:43 (18) mp disq
Mikuláš Šabo M21-B TJ Rapid BratislavaSVK  21:12 (6) disq
Dušan Hrnčiar M21-B Farmaceut BratislavaSVK  44:44 (16) 105:43 (14) disq
Dušan Furucz M21-B Farmaceut BratislavaSVK  47:51 (20) disq
Milan Beleš M21-B KOB Sokol PezinokSVK  103:01 (25) 22:40 (12) mp disq
Juraj Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  43:44 (13) 21:39 (8) mp disq
Miroslav Tauber M21-B TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  44:16 (15) 27:32 (21) mp disq
Vladimír Sloboda M21-B Nereg7_SlobodaSVK  38:49 (22) disq
Michal Pavelek M21-B KOB Sokol PezinokSVK  43:02 (11) 91:00 (8) disq
Radek Macka M21-B TJ Slovan LuhačoviceCZE  90:35 (7) disq
Roman Měrka M21-B OB VizoviceCZE  108:17 (17) disq
Peter Krnac M21-B ViatorisSVK  48:08 (22) 26:27 (20) mp disq
Samuel Imriska M21-B Naturfreunde WienAUT  36:32 (2) 86:01 (3) disq

M21-D
1.Matúš Porubčan M21-D KOB SOKOL KysakSVK  32:35 (1) 16:28 (1) 49:48 (1) 98:51
2.Branislav Íro M21-D KOB Sokol PezinokSVK  38:39 (4) 17:07 (3) 57:19 (2) 113:05 +14:14
3.Tomáš Sokolík M21-D KOB Sokol PezinokSVK  43:12 (5) 18:38 (4) 60:24 (4) 122:14 +23:23
4.Bernát Filó M21-D KOB SOKOL KysakSVK  46:07 (7) 21:17 (7) 71:57 (7) 139:21 +40:30
5.Michal Tomašovič M21-D KOB Sokol PezinokSVK  50:58 (11) 23:34 (9) 81:44 (8) 156:16 +57:25
Petr Dudík M21-D SK ProstějovCZE  64:29 (5) disq
Dirk Deubel M21-D Naturfreunde WienAUT  48:37 (9) 23:15 (8) disq
Olexander Volkov M21-D Slavia ZU ZilinaSVK  58:32 (3) disq
Peter Karch M21-D KOB Sokol PezinokSVK  50:27 (10) 19:08 (5) mp disq
Jaroslav Kostolanský M21-D Nereg1_KostolanskySVK  45:19 (6) disq
Peter Wartiak M21-D Farmaceut BratislavaSVK  38:18 (3) 66:39 (6) disq
Tomáš Drenčák M21-D ATU KošiceSVK  38:01 (2) 16:52 (2) disq
Andrej Virlič M21-D KOB Sokol PezinokSVK  47:29 (8) disq
Tomáš Charvát M21-D KOB Sokol PezinokSVK  19:34 (6) disq

M21-E
1.Michal Krajčík M21-E ATU KošiceSVK  35:33 (3) 18:19 (2) 93:40 (1) 147:32
2.Pavol Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  33:58 (1) 17:53 (1) 96:11 (2) 148:02 +00:30
3.Tomáš Mušinský M21-E ATU KošiceSVK  36:17 (5) 19:40 (6) 96:49 (3) 152:46 +05:14
4.Erik Nilsson Simkovics M21-E OLC WienerwaldAUT  35:20 (2) 18:59 (3) 99:03 (4) 153:22 +05:50
5.Henrik Sulz M21-E OLC WienerwaldAUT  36:07 (4) 19:50 (8) 99:53 (5) 155:50 +08:18
6.Peter Glončák M21-E Farmaceut BratislavaSVK  38:24 (9) 20:19 (10) 100:58 (6) 159:41 +12:09
7.Maroš Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  37:38 (6) 19:32 (5) 105:58 (9) 163:08 +15:36
8.Jonáš Hubáček M21-E TJ Slovan LuhačoviceCZE  38:05 (7) 19:07 (4) 107:31 (10) 164:43 +17:11
9.Peter Mižúr M21-E Farmaceut BratislavaSVK  41:05 (11) 20:43 (12) 113:22 (12) 175:10 +27:38
10.Miroslav Papuga M21-E ATU KošiceSVK  40:43 (10) 20:40 (11) 122:29 (14) 183:52 +36:20
11.Štefan Šurgan M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  56:44 (18) 19:50 (8) 111:15 (11) 187:49 +40:17
12.Adam Tysz M21-E ATU KošiceSVK  47:14 (14) 23:07 (13) 131:38 (15) 201:59 +54:27
13.Mikuláš Novota M21-E ATU KošiceSVK  47:09 (13) 24:18 (15) 134:15 (16) 205:42 +58:10
14.Matthias Poell M21-E OLC WienerwaldAUT  46:31 (12) 23:11 (14) 140:10 (17) 209:52 +62:20
15.Joxeba Agirre M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  47:18 (15) 24:28 (17) 146:34 (18) 218:20 +70:48
16.Andrej Patráš M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  55:12 (17) 26:50 (18) 155:59 (19) 238:01 +90:29
Ondřej Novotný M21-E KOB Moira BrnoCZE  101:21 (7) disq
Tomáš Jánoška M21-E TJ Rapid BratislavaSVK  53:01 (16) 24:18 (15) mp disq
Josef Hubáček M21-E TJ Slovan LuhačoviceCZE  105:17 (8) disq
Petr Prikryl M21-E SK Zabovresky BrnoCZE  119:04 (13) disq
Martin Šmelík M21-E ATU KošiceSVK  38:21 (8) 19:44 (7) disq

M35-A
1.Július Porubský M35-A ŠK Cart-print NitraSVK  38:40 (5) 18:29 (3) 79:45 (1) 136:54
2.Milan Dudra M35-A KOB SOKOL KysakSVK  34:32 (2) 18:05 (2) 87:10 (3) 139:47 +02:53
3.Miroslav Lago M35-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  35:39 (3) 20:35 (6) 86:42 (2) 142:56 +06:02
4.Igor Porubčan M35-A KOB SOKOL KysakSVK  36:25 (4) 19:47 (5) 94:09 (5) 150:21 +13:27
5.Martin Bednarik M35-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  41:05 (7) 21:48 (7) 90:08 (4) 153:01 +16:07
6.Dušan Bukovác M35-A Farmaceut BratislavaSVK  42:04 (8) 22:53 (8) 103:29 (6) 168:26 +31:32
7.Volodomir Valyavka M35-A Slavia ZU ZilinaSVK  42:08 (9) 23:00 (9) 104:12 (7) 169:20 +32:26
8.Radovan Marton M35-A KOB SOKOL KysakSVK  40:27 (6) 19:05 (4) 120:03 (9) 179:35 +42:41
Tibor Lanátor M35-A TJ Rapid BratislavaSVK  48:10 (10) 119:34 (8) disq
Andrej Mikloš St. M35-A KOB Sokol PezinokSVK  55:54 (12) 40:20 (11) disq
Marián Spišiak M35-A KOB Sokol PezinokSVK  33:48 (1) 18:01 (1) disq
Peter Vorlíček M35-A ŠK SandbergSVK  55:22 (11) 27:02 (10) disq

M40-A
1.Peter Barcik M40-A POBOCZE  31:10 (1) 15:54 (1) 72:12 (2) 119:16
2.Peter Fraňo Ml. M40-A KOB Sokol PezinokSVK  39:22 (3) 19:19 (3) 76:06 (3) 134:47 +15:31
3.Medard Féder str. M40-A AŠK PezinokSVK  44:01 (5) 23:27 (8) 94:00 (4) 161:28 +42:12
4.Milan Kováč M40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  45:55 (6) 20:35 (4) 95:56 (5) 162:26 +43:10
5.Dušan Snopko M40-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  52:45 (8) 21:35 (6) 97:02 (6) 171:22 +52:06
6.Peter Borčin M40-A Klub OB BOR TopoľčiankySVK  46:47 (7) 22:23 (7) 115:32 (7) 184:42 +65:26
Ján Furucz M40-A Farmaceut BratislavaSVK  57:45 (9) disq
Peter Hojko M40-A KOB Sokol PezinokSVK  64:50 (10) 45:19 (9) disq
Peter Vandlicek M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  42:07 (4) 20:36 (5) disq
Peter Viskup M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  17:59 (2) 69:05 (1) disq
Karel Postulka M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  35:36 (2) disq

M45-A
1.Jozef Pollák M45-A ATU KošiceSVK  29:10 (1) 16:15 (1) 58:52 (1) 104:17
2.Valér Franko M45-A KOB SOKOL KysakSVK  33:57 (3) 17:47 (2) 66:59 (2) 118:43 +14:26
3.Juraj Šmelík M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  31:14 (2) 17:47 (2) 72:39 (3) 121:40 +17:23
4.Pavol Šoltés M45-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  35:43 (4) 19:20 (5) 78:13 (5) 133:16 +28:59
5.Peter Mlynárik M45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  36:19 (5) 21:24 (6) 84:38 (6) 142:21 +38:04
6.Rostislav Navrátil M45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  39:53 (7) 19:11 (4) 97:18 (9) 156:22 +52:05
7.Martin Jarný M45-A KOB SOKOL KysakSVK  45:35 (9) 23:22 (7) 92:52 (8) 161:49 +57:32
8.Richard Balogh M45-A ŠK SandbergSVK  50:37 (10) 24:17 (8) 113:43 (10) 188:37 +84:20
Kristián Nandraský M45-A ŠK SandbergSVK  58:47 (11) 30:15 (9) disq
František Papuga M45-A ATU KošiceSVK  37:34 (6) mp 78:01 (4) disq
Róbert Schenk M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  40:57 (8) mp 90:26 (7) disq

M50-A
1.Csaba Takács M50-A ATU KošiceSVK  35:52 (1) 19:57 (3) 48:19 (1) 104:08
2.Filó György M50-A KOB SOKOL KysakSVK  37:18 (2) 18:19 (1) 50:45 (2) 106:22 +02:14
3.Jan Kosut M50-A Slavia ZU ZilinaSVK  39:20 (5) 20:03 (4) 54:21 (4) 113:44 +09:36
4.Ján Štubňa M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  39:54 (6) 20:14 (5) 57:05 (6) 117:13 +13:05
5.František Šoltés M50-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  37:59 (3) 19:22 (2) 62:53 (9) 120:14 +16:06
6.Jaroslav Kollár M50-A KOB SOKOL KysakSVK  42:01 (7) 26:47 (15) 54:14 (3) 123:02 +18:54
7.Milan Mazúr M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  46:31 (12) 22:41 (7) 59:58 (7) 129:10 +25:02
8.Vladimír Tysz M50-A ATU KošiceSVK  44:14 (8) 23:44 (10) 62:58 (10) 130:56 +26:48
9.Stanislav Franko M50-A KOB SOKOL KysakSVK  38:07 (4) 26:35 (14) 68:08 (17) 132:50 +28:42
10.Milan Jašek M50-A KOS Tesla BrnoCZE  44:54 (9) 22:06 (6) 66:07 (13) 133:07 +28:59
11.Peter Sláma M50-A ATU KošiceSVK  48:15 (16) 23:16 (8) 64:46 (12) 136:17 +32:09
12.Dušan Formanko M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  46:52 (13) 23:17 (9) 66:55 (16) 137:04 +32:56
13.Frantisek Priesol M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  46:04 (10) 25:34 (12) 66:52 (15) 138:30 +34:22
14.Miloš Paulo M50-A KOB Sokol PezinokSVK  52:29 (18) 24:41 (11) 64:27 (11) 141:37 +37:29
15.Roman Ščehovič M50-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  47:39 (14) 28:38 (17) 73:36 (18) 149:53 +45:45
16.Juraj Nemec M50-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  47:45 (15) 37:29 (18) 66:21 (14) 151:35 +47:27
17.Petr Matyáš M50-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  52:42 (19) 27:08 (16) 76:36 (19) 156:26 +52:18
18.Dušan Rybár M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  51:05 (17) 25:43 (13) 108:51 (20) 185:39 +81:31
Ján Mazúr M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  46:14 (11) 61:21 (8) disq
Pavol Kebis St. M50-A KOB Sokol PezinokSVK  mp 55:45 (5) disq

M55-A
1.Ján Mižúr M55-A Farmaceut BratislavaSVK  35:19 (4) 21:19 (4) 48:05 (3) 104:43
2.Jiri Gurka M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  43:15 (11) 22:26 (6) 50:36 (4) 116:17 +11:34
3.Ján Kuchta M55-A ATU KošiceSVK  38:04 (6) 20:41 (2) 58:34 (6) 117:19 +12:36
4.Milan Petrinec M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  40:05 (9) 21:15 (3) 58:22 (5) 119:42 +14:59
5.Ivan Oravec St. M55-A KOB Sokol PezinokSVK  37:04 (5) 22:31 (7) 62:06 (10) 121:41 +16:58
6.Abel Hegedus M55-A BimahevHUN  39:25 (8) 23:18 (9) 61:19 (9) 124:02 +19:19
7.Jozef Jánoška M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  42:29 (10) 23:08 (8) 61:12 (8) 126:49 +22:06
8.Jaroslav Tomaščin M55-A SK Meteor KačerovCZE  55:13 (13) 23:18 (9) 72:16 (11) 150:47 +46:04
9.Pavol Poláček St. M55-A KOB Sokol PezinokSVK  58:14 (14) 33:25 (11) 77:47 (12) 169:26 +64:43
Jozef Fekiač, St. M55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  43:55 (12) 58:48 (7) disq
Peter Polakovic M55-A Slavia ZU ZilinaSVK  34:51 (3) 22:06 (5) disq
Jozef Fedor M55-A KOB Sokol PezinokSVK  31:20 (1) 40:35 (1) disq
Karel Krsak M55-A OB VizoviceCZE  mp disq
Jaroslav Piják M55-A KOB Sokol PezinokSVK  33:02 (2) 42:04 (2) disq
Miroslav Palička M55-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  38:52 (7) 20:05 (1) disq

M60-A
1.Vladislav Piják M60-A KOB Sokol PezinokSVK  28:50 (1) 20:23 (3) 53:14 (1) 102:27
2.Anton Onder M60-A ATU KošiceSVK  36:45 (3) 19:51 (2) 59:19 (2) 115:55 +13:28
3.Michal Simočko M60-A ATU KošiceSVK  55:44 (6) 25:13 (4) 89:14 (7) 170:11 +67:44
4.Medard Féder St. M60-A AŠK PezinokSVK  53:17 (5) 34:30 (5) 86:20 (6) 174:07 +71:40
Viktor Vávra M60-A TJ Rapid BratislavaSVK  39:49 (4) 74:20 (5) disq
Oldřich Denemarek M60-A BETA URSUS BrnoCZE  68:56 (3) disq
Paul Gruen M60-A OLGruppe Ströck WienAUT  31:20 (2) 19:35 (1) disq
Viktor Mikluš M60-A Farmaceut BratislavaSVK  71:16 (4) disq

M65-A
1.Ľudovít Šmelík M65-A TJ Rapid BratislavaSVK  31:36 (1) 21:09 (1) 52:46 (1) 105:31
2.Zdeněk Koč M65-A SK Meteor KačerovCZE  34:43 (2) 21:20 (2) 55:09 (2) 111:12 +05:41
3.Stanislav Nosál M65-A Lokomotiva BerounCZE  38:37 (3) 25:16 (3) 76:15 (3) 140:08 +34:37
4.Dezider Baran M65-A Farmaceut BratislavaSVK  47:52 (4) 27:57 (4) 80:36 (4) 156:25 +50:54
Jan Nebeský M65-A Nereg2_NebeskýSVK  57:34 (5) disq
Milan Meriač M65-A Klub OB MartinSVK  88:10 (6) 97:59 (5) disq

M80-A
Pavel Brunovský M80-A Nereg4_BrunovskýSVK  72:32 (1) disq

N
1.Dag Palovic N Nereg8_PalovicSVK  22:38 (1) 19:45 (3) 31:27 (4) 73:50
2.Andrea Porubská N ŠK Cart-print NitraSVK  26:13 (2) 22:45 (6) 28:16 (2) 77:14 +03:24
3.Ľubica Mravíková N ŠK SandbergSVK  33:11 (4) 18:02 (2) 66:58 (5) 118:11 +44:21
4.Barbora Chorvátová N KOB Sokol PezinokSVK  33:57 (5) 23:17 (7) 78:50 (6) 136:04 +62:14
5.Branislav Kuník N KOB Sokol PezinokSVK  56:52 (8) 16:08 (1) 82:16 (8) 155:16 +81:26
6.Vladimira Kutajova N Slavia ZU ZilinaSVK  53:50 (7) 20:40 (4) 81:58 (7) 156:28 +82:38
Sigrid Hatzl N OLGruppe Ströck WienAUT  49:48 (6) 21:47 (5) disq
Viktor Hrúz N Klub OB BOR TopoľčiankySVK  mp disq
Dušan Hlavenka N Šajdikove HumenceSVK  25:41 (1) disq
Barbora Ujváry N KOBRA BratislavaSVK  28:22 (3) disq
Emanuel Švec N Klub OB BOR TopoľčiankySVK  31:48 (3) 26:59 (8) mp disq

RD
1.Maksym Volkov RD Slavia ZU ZilinaSVK  15:52 (4) 12:08 (1) 24:19 (4) 52:19
2.Martina Steigrová RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  15:52 (4) 16:24 (9) 21:17 (1) 53:33 +01:14
3.Maroš Dudra RD KOB SOKOL KysakSVK  15:21 (2) 14:18 (4) 26:44 (5) 56:23 +04:04
4.Anna Demovičová RD AŠK PezinokSVK  18:13 (8) 14:31 (6) 34:11 (8) 66:55 +14:36
5.Rebeka Demovičová RD AŠK PezinokSVK  18:14 (9) 14:23 (5) 40:37 (12) 73:14 +20:55
6.Zora Baloghová RD ŠK SandbergSVK  20:11 (10) 15:24 (7) 38:43 (10) 74:18 +21:59
7.Teodorka Mravíková RD ŠK SandbergSVK  20:16 (11) 15:28 (8) 38:42 (9) 74:26 +22:07
8.Matúš Mikloš RD KOB Sokol PezinokSVK  16:04 (7) 12:16 (2) 52:40 (13) 81:00 +28:41
Anička Černíková RD TJ Rapid BratislavaSVK  22:34 (12) disq
Ella Michaela Patrášová RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  39:30 (11) disq
Daniel Šmelík RD TJ Rapid BratislavaSVK  15:55 (6) mp 27:36 (6) disq
Karol Paluska RD Farmaceut BratislavaSVK  15:05 (1) 30:59 (7) disq
Andrej Borský RD Farmaceut BratislavaSVK  31:41 (16) 16:43 (10) disq
Maximilián Janota RD Farmaceut BratislavaSVK  24:57 (14) mp disq
Sabina Michálková RD TJ Slovan LuhačoviceCZE  13:19 (3) 21:57 (2) disq
Kristína Toporová RD KOB Sokol PezinokSVK  32:06 (17) 17:32 (12) disq
Jonatán Furucz RD Farmaceut BratislavaSVK  23:40 (13) disq
Timotej Janota RD Farmaceut BratislavaSVK  25:17 (15) 16:44 (11) disq
Jakub Lanátor RD TJ Rapid BratislavaSVK  15:46 (3) 22:04 (3) disq

W-10
1.Lenka Porubská W-10 ŠK Cart-print NitraSVK  18:21 (2) 15:12 (2) 29:01 (1) 62:34
2.Katka Mravíková W-10 ŠK SandbergSVK  18:11 (1) 12:47 (1) 37:41 (3) 68:39 +06:05
3.Elena Lago W-10 ŠK VAZKA BratislavaSVK  25:05 (3) 15:14 (3) 31:03 (2) 71:22 +08:48
4.Petra Kurucová W-10 KOB Sokol PezinokSVK  27:03 (4) 32:06 (5) 60:57 (4) 120:06 +57:32
Karolína Toporová W-10 KOB Sokol PezinokSVK  32:57 (5) 17:10 (4) disq

W-12A
1.Ema Havlíkova W-12A KOB Sokol PezinokSVK  27:20 (1) 19:23 (2) 25:10 (1) 71:53
2.Zuzana Féderová W-12A AŠK PezinokSVK  35:34 (2) 16:25 (1) 32:02 (2) 84:01 +12:08
3.Alexandra Jančovičová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  41:57 (4) 29:08 (3) 82:11 (4) 153:16 +81:23
Žofia Kováčová W-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  39:44 (3) mp 49:59 (3) disq

W-14A
1.Lucie Kundratová W-14A TJ JS ZlínCZE  26:16 (1) 16:55 (1) 28:22 (1) 71:33
2.Tamara Miklušová W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  31:48 (2) 17:25 (2) 32:46 (2) 81:59 +10:26
3.Alžbeta Dubovská W-14A AŠK PezinokSVK  40:12 (5) 19:11 (3) 35:15 (3) 94:38 +23:05
4.Alžbeta Kubenová W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  37:47 (3) 29:02 (5) 40:43 (4) 107:32 +35:59
5.Veronika Klabouchova W-14A Slavia ZU ZilinaSVK  40:09 (4) 24:33 (4) 50:57 (7) 115:39 +44:06
Dorota Šmelíková W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  43:47 (5) disq
Adéla Navrátilová W-14A ŠK VAZKA BratislavaSVK  64:48 (6) 50:48 (6) disq

W-16A
1.Magdaléna Hrabošová W-16A Farmaceut BratislavaSVK  33:11 (1) 18:09 (1) 37:47 (1) 89:07
2.Daniela Bajusova W-16A KOB SOKOL KysakSVK  45:53 (2) 23:52 (2) 58:26 (2) 128:11 +39:04

W-18A
1.Vanda Hosekova W-18A Slavia ZU ZilinaSVK  31:48 (1) 16:39 (2) 46:31 (1) 94:58
2.Andrea Papugová W-18A ATU KošiceSVK  33:43 (2) 16:30 (1) 47:52 (2) 98:05 +03:07
3.Tereza Šmelíková W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  34:56 (3) 16:54 (3) 59:46 (4) 111:36 +16:38
4.Katarina Kosutova W-18A Slavia ZU ZilinaSVK  44:03 (4) 21:22 (5) 58:21 (3) 123:46 +28:48
5.Antónia Šofranková W-18A ATU KošiceSVK  56:45 (6) 18:05 (4) 63:16 (5) 138:06 +43:08
Tereza Schenková W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  47:10 (5) mp disq

W21-B
1.Erika Hlavačiková W21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  37:24 (1) 18:46 (3) 62:56 (2) 119:06
2.Martina Papugová W21-B ATU KošiceSVK  38:02 (2) 17:45 (1) 70:50 (6) 126:37 +07:31
3.Eva Farkašová W21-B TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  39:31 (3) 20:30 (7) 68:08 (5) 128:09 +09:03
4.Barbora Franková W21-B KOB SOKOL KysakSVK  44:21 (8) 19:20 (5) 66:54 (4) 130:35 +11:29
5.Veronika Vachová W21-B KOB Sokol PezinokSVK  40:46 (4) 21:07 (9) 72:06 (7) 133:59 +14:53
6.Andrea Postulkova W21-B Slavia ZU ZilinaSVK  43:29 (6) 20:33 (8) 77:33 (8) 141:35 +22:29
7.Dominika Franková W21-B KOB SOKOL KysakSVK  41:22 (5) 18:47 (4) 85:03 (14) 145:12 +26:06
8.Katka Hrašnová W21-B KOB Sokol PezinokSVK  44:00 (7) 20:06 (6) 83:52 (13) 147:58 +28:52
9.Veronika Dolnikova W21-B Slavia ZU ZilinaSVK  47:48 (10) 22:40 (11) 78:40 (9) 149:08 +30:02
10.Zora Vachová W21-B KOB Sokol PezinokSVK  48:43 (11) 23:39 (12) 82:26 (11) 154:48 +35:42
11.Barbara Hauser W21-B OLC WienerwaldAUT  49:07 (12) 21:27 (10) 86:07 (15) 156:41 +37:35
12.Dajana Snopková W21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  51:31 (14) 25:41 (13) 91:36 (17) 168:48 +49:42
13.Dana Chovanova W21-B Slavia ZU ZilinaSVK  49:51 (13) 43:47 (15) 83:46 (12) 177:24 +58:18
Jana Otrusinová W21-B KOB Moira BrnoCZE  88:58 (16) disq
Petra Macková W21-B NeregistrovanýSVK  61:23 (1) disq
Marta Prékopová W21-B Farmaceut BratislavaSVK  46:50 (9) mp disq
Marie Kršáková W21-B OB VizoviceCZE  81:46 (10) disq
Veronika Koľveková W21-B ATU KošiceSVK  54:01 (15) 28:08 (14) disq
Renata Michálková W21-B TJ Slovan LuhačoviceCZE  17:52 (2) 64:01 (3) disq
Tereza Kopčíková W21-B KOB Sokol PezinokSVK  56:06 (16) 105:41 (18) disq

W21-E
1.Katarína Labašová W21-E ATU KošiceSVK  38:08 (2) 17:14 (1) 75:22 (1) 130:44
2.Jana Macinská W21-E ATU KošiceSVK  35:02 (1) 19:03 (2) 79:00 (2) 133:05 +02:21
3.Ľudmila Sokolová W21-E KOB SOKOL KysakSVK  38:38 (4) 19:26 (3) 80:19 (4) 138:23 +07:39
4.Lucia Steigrová W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  38:26 (3) 20:32 (5) 79:36 (3) 138:34 +07:50
5.Kristína Ugrayová W21-E ATU KošiceSVK  41:02 (5) 20:20 (4) 85:51 (5) 147:13 +16:29
6.Katarína Papugová W21-E ATU KošiceSVK  41:50 (6) 21:14 (6) 111:13 (6) 174:17 +43:33
Lenka Jablonovská W21-E KOB Sokol PezinokSVK  46:40 (7) 21:49 (7) mp disq
Alena Bukovácová W21-E Farmaceut BratislavaSVK  49:33 (8) disq

W35-A
1.Katarina Fedorova W35-A KOB Sokol PezinokSVK  32:16 (1) 19:00 (1) 54:44 (1) 106:00
2.Martina Bialeková W35-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  47:34 (3) 21:42 (2) 84:23 (3) 153:39 +47:39
3.Tatiana Bednáriková W35-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  48:34 (4) 28:45 (4) 89:46 (4) 167:05 +61:05
4.Monika Urbanová W35-A ŠK SandbergSVK  52:19 (6) 29:57 (6) 98:03 (5) 180:19 +74:19
5.Erika Vávrová W35-A TJ Rapid BratislavaSVK  58:56 (8) 33:13 (7) 99:50 (7) 191:59 +85:59
Ľubica Toporová W35-A KOB Sokol PezinokSVK  48:45 (5) 27:29 (3) disq
Katarína Lanátorová W35-A TJ Rapid BratislavaSVK  55:36 (7) 98:16 (6) disq
Barbora Vorlíčková W35-A ŠK SandbergSVK  63:15 (9) 28:59 (5) disq
Jela Furuczová W35-A Farmaceut BratislavaSVK  45:39 (2) 61:22 (2) disq

W40-A
1.Jana Slámová W40-A ATU KošiceSVK  37:32 (1) 21:09 (5) 56:05 (1) 114:46
2.Zuzana Postulkova W40-A Slavia ZU ZilinaSVK  39:02 (2) 21:29 (6) 63:52 (2) 124:23 +09:37
3.Elena Papugová W40-A ATU KošiceSVK  39:41 (5) 19:25 (1) 67:47 (3) 126:53 +12:07
4.Barbora Šmelíková W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  39:33 (4) 21:53 (9) 68:24 (4) 129:50 +15:04
5.Jana Kundratová W40-A TJ JS ZlínCZE  39:18 (3) 19:26 (2) 72:20 (5) 131:04 +16:18
6.Sona Ondrejkova W40-A Slavia ZU ZilinaSVK  43:01 (8) 23:05 (10) 72:24 (6) 138:30 +23:44
7.Hana Šmelíková W40-A Farmaceut BratislavaSVK  40:07 (6) 21:30 (7) 79:47 (9) 141:24 +26:38
8.Katarína Schenková W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:37 (9) 21:41 (8) 75:57 (8) 143:15 +28:29
9.Mária Dubovská W40-A AŠK PezinokSVK  46:32 (11) 23:34 (11) 73:49 (7) 143:55 +29:09
10.Dagmar Miklušová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:47 (10) 20:52 (4) 84:40 (10) 151:19 +36:33
11.Martina Pánková W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  51:47 (12) 24:22 (12) 86:36 (11) 162:45 +47:59
12.Katarína Kováčová W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  56:14 (14) 27:32 (13) 108:18 (13) 192:04 +77:18
Oľga Lago W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  51:56 (13) 93:51 (12) disq
Renata Barcikova W40-A POBOCZE  41:38 (7) 20:44 (3) mp disq
Eva Kurucová W40-A KOB Sokol PezinokSVK  77:45 (15) 30:46 (14) disq

W45-A
1.Jana Šmelíková W45-A ATU KošiceSVK  37:48 (1) 22:02 (1) 44:31 (1) 104:21
2.Soňa Mazúrová W45-A TJ Rapid BratislavaSVK  48:55 (2) 24:11 (2) 53:04 (2) 126:10 +21:49
3.Jana Franková W45-A KOB SOKOL KysakSVK  49:28 (3) 25:09 (3) 65:34 (4) 140:11 +35:50
4.Jarmila Baričková W45-A KOB SOKOL KysakSVK  67:21 (4) 34:29 (5) 69:30 (5) 171:20 +66:59
5.Hana Baloghová W45-A ŠK SandbergSVK  67:29 (5) 32:38 (4) 88:38 (6) 188:45 +84:24
Irena Peřinková W45-A BETA URSUS BrnoCZE  54:18 (3) disq

W50-A
1.Tamara Denysenko W50-A Slavia ZU ZilinaSVK  36:00 (2) 20:38 (1) 44:34 (1) 101:12
2.Iveta Pijáková W50-A KOB Sokol PezinokSVK  34:52 (1) 21:41 (3) 46:14 (2) 102:47 +01:35
3.Taťjana Jánošková W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  44:23 (4) 21:08 (2) 60:54 (4) 126:25 +25:13
4.Jana Mižúrová W50-A Farmaceut BratislavaSVK  45:28 (5) 25:47 (4) 55:55 (3) 127:10 +25:58
5.Iva Kumova W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  44:01 (3) 25:54 (5) 65:30 (7) 135:25 +34:13
6.Lenka Matyášová W50-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  48:58 (6) 30:43 (7) 61:31 (5) 141:12 +40:00
7.Monika Jašková W50-A KOS Tesla BrnoCZE  49:35 (7) 27:05 (6) 70:08 (8) 146:48 +45:36
8.Ema Jurašková W50-A ATU KošiceSVK  58:13 (8) 46:31 (8) 64:18 (6) 169:02 +67:50
Bibiana Kebisova W50-A KOB Sokol PezinokSVK  75:24 (9) mp disq

W55-A
1.Ada Kucharova W55-A SK Meteor KačerovCZE  33:02 (1) 19:37 (1) 38:32 (1) 91:11
2.Aletta Biro W55-A BimahevHUN  41:45 (4) 19:46 (2) 45:59 (3) 107:30 +16:19
3.Beata Vávrová W55-A TJ Rapid BratislavaSVK  47:33 (6) 20:12 (3) 45:41 (2) 113:26 +22:15
4.Eva Pijáková W55-A KOB Sokol PezinokSVK  41:36 (3) 20:54 (5) 53:00 (6) 115:30 +24:19
5.Darina Poláčková W55-A KOB Sokol PezinokSVK  40:33 (2) 23:19 (6) 59:35 (7) 123:27 +32:16
6.Věra Salajková W55-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  51:58 (9) 24:25 (7) 52:11 (5) 128:34 +37:23
7.Iveta Putnovská W55-A ATU KošiceSVK  41:45 (4) 20:26 (4) 67:12 (8) 129:23 +38:12
Katarína Daříčková W55-A Nereg3_DaříčkováSVK  49:48 (8) disq
Mária Fekiačová W55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  48:02 (7) 50:04 (4) disq

W60-A
1.Traude Fesselhofer W60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  35:46 (1) 19:18 (1) 46:22 (2) 101:26
2.Soňa Kavecká W60-A KOB Sokol PezinokSVK  36:50 (2) 23:14 (3) 43:20 (1) 103:24 +01:58
3.Gunnel Nilsson W60-A OLC WienerwaldAUT  41:25 (3) 19:31 (2) 51:37 (3) 112:33 +11:07
4.Marta Brzová W60-A KOB Sokol PezinokSVK  55:32 (4) 29:53 (4) 78:14 (4) 163:39 +62:13

W65-A
1.Darina Polonyiova W65-A Slavia ZU ZilinaSVK  48:05 (2) 22:40 (1) 57:15 (2) 128:00
2.Eva Králová W65-A Nereg5_KralovaSVK  47:39 (1) 23:30 (2) 76:14 (3) 147:23 +19:23
Jela Navrátilová W65-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  55:27 (3) 53:24 (1) disq