v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
CESOM 2015 - Central European Spring Orienteering Meeting->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time

K3
1.Ágnes Kerekes K3 DebrecenHUN  23:18 (1) 13:19 (2) 30:31 (3) 67:08
2.Martin Neradovič K3 MTB KolečkoSVK  27:21 (3) 12:25 (1) 30:56 (4) 70:42 +03:34
3.Peter Hojko K3 KOB Sokol PezinokSVK  32:31 (5) 16:26 (3) 29:06 (1) 78:03 +10:55
4.Tereza Kopčíková K3 KOB Sokol PezinokSVK  34:05 (6) 16:31 (4) 36:35 (6) 87:11 +20:03
5.Ladislav Kasza K3 Farmaceut BratislavaSVK  41:37 (7) 19:49 (5) 43:32 (9) 104:58 +37:50
6.Lenka Paulová K3 KOB Sokol PezinokSVK  42:31 (8) 24:04 (6) 44:11 (10) 110:46 +43:38
7.Andrea Klabouchova K3 Slavia ZU ZilinaSVK  44:13 (9) 25:31 (8) 41:25 (8) 111:09 +44:01
8.Ivo Kotuliak K3 Farmaceut BratislavaSVK  47:36 (12) 26:20 (10) 45:15 (11) 119:11 +52:03
9.Barbora Chorvátová K3 KOB Sokol PezinokSVK  49:44 (13) 24:10 (7) 67:47 (14) 141:41 +74:33
10.Mukta Mahajan K3 FLOPAUT  53:37 (15) 36:55 (13) 73:26 (16) 163:58 +96:50
11.Annamária Jergušová K3 ATU KošiceSVK  83:21 (16) 41:16 (14) 95:57 (17) 220:34 +153:26
Pavol Rendek K3 NeregistrovaníSVK  24:53 (2) disq
Zuzana Zajíčková K3 ŠK VAZKA BratislavaSVK  35:00 (12) disq
Beata Vávrová K3 TJ Rapid BratislavaSVK  47:24 (11) 50:52 (12) disq
Zuzana Jonackova K3 FLOPAUT  mp 70:57 (15) disq
Dana Barčová K3 TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  52:23 (13) disq
Mária Maruniaková K3 Farmaceut BratislavaSVK  mp disq
Olívia Petrvalská K3 ATU KošiceSVK  38:24 (7) disq
Dávid Záhončík K3 NeregistrovaníSVK  53:40 (15) disq
Sabine Emde K3 Kalksburg OLAUT  47:14 (10) 28:40 (11) mp disq
Petra Kotuliaková K3 Farmaceut BratislavaSVK  53:29 (14) 25:32 (9) disq
Hana Jergušová K3 ATU KošiceSVK  30:17 (2) disq
Jaro Varga K3 NeregistrovaníSVK  30:00 (4) 36:07 (5) disq

M-10
1.Filip Bukovác M-10 Farmaceut BratislavaSVK  16:44 (1) 12:25 (2) 31:55 (6) 61:04
2.Tomáš Kasza M-10 Farmaceut BratislavaSVK  19:15 (2) 18:58 (6) 26:00 (3) 64:13 +03:09
3.Ondrej Kováč M-10 ŠK VAZKA BratislavaSVK  28:28 (6) 14:20 (3) 23:02 (1) 65:50 +04:46
4.Daniel Šmelík M-10 TJ Rapid BratislavaSVK  26:01 (5) 18:13 (5) 31:20 (4) 75:34 +14:30
5.Jakub Janšo M-10 ATU KošiceSVK  42:54 (7) 16:21 (4) 25:42 (2) 84:57 +23:53
Karol Paluska M-10 Farmaceut BratislavaSVK  25:07 (4) mp 31:53 (5) disq
Adam Trepac M-10 Slavia ZU ZilinaSVK  21:42 (3) 10:03 (1) disq

M-12A
1.Jonas Deubel M-12A Naturfreunde WienAUT  11:54 (1) 12:20 (2) 20:18 (1) 44:32
2.Lukáš Novota M-12A ATU KošiceSVK  12:48 (2) 11:01 (1) 22:57 (5) 46:46 +02:14
3.Tibor Fedor M-12A KOB Sokol PezinokSVK  13:23 (3) 13:51 (4) 20:42 (2) 47:56 +03:24
4.Jakub Fraňo M-12A KOB Sokol PezinokSVK  15:25 (5) 15:26 (9) 22:32 (4) 53:23 +08:51
5.Šimon Kukurugya M-12A ŠK SandbergSVK  15:39 (6) 14:21 (5) 28:34 (9) 58:34 +14:02
6.Martin Vaľa M-12A KOB SOKOL KysakSVK  20:21 (12) 14:34 (6) 25:15 (6) 60:10 +15:38
7.Richard Sláma M-12A ATU KošiceSVK  20:25 (13) 12:51 (3) 29:07 (10) 62:23 +17:51
8.Michal Urban M-12A ŠK SandbergSVK  18:34 (9) 15:20 (8) 29:24 (11) 63:18 +18:46
9.Michal Balogh M-12A ŠK SandbergSVK  18:15 (7) 16:28 (10) 29:40 (12) 64:23 +19:51
10.Martin Vizner M-12A KOB Sokol PezinokSVK  18:22 (8) 14:38 (7) 31:55 (15) 64:55 +20:23
11.Stanislav Kuník M-12A KOB Sokol PezinokSVK  18:52 (10) 19:15 (11) 30:10 (13) 68:17 +23:45
12.Michal Sláma M-12A ATU KošiceSVK  33:56 (15) 19:42 (12) 30:37 (14) 84:15 +39:43
13.Patrik Bohuš M-12A KOB Sokol PezinokSVK  38:43 (16) 36:32 (13) 69:39 (18) 144:54 +100:22
Ondřej Gryc M-12A KOB Tesla BrnoCZE  25:34 (7) disq
Andrej Mikloš M-12A KOB Sokol PezinokSVK  15:07 (4) mp 32:38 (16) disq
Martin Hrdlička M-12A KOB Sokol PezinokSVK  46:31 (17) 46:40 (14) disq
Andrej Hojko M-12A KOB Sokol PezinokSVK  21:44 (14) mp disq
Jakub Milán M-12A KOB Tesla BrnoCZE  21:04 (3) disq
Oliver Lago M-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  28:28 (8) disq
Viktor Kotuliak M-12A Farmaceut BratislavaSVK  20:10 (11) mp 33:58 (17) disq

M-14A
1.Matej Kukurugya M-14A ŠK SandbergSVK  25:12 (1) 14:52 (5) 41:55 (4) 81:59
2.Michal Ondrejka M-14A Slavia ZU ZilinaSVK  32:50 (3) 12:50 (1) 43:43 (5) 89:23 +07:24
3.Radko Kuník M-14A KOB Sokol PezinokSVK  30:00 (2) 21:54 (12) 40:27 (3) 92:21 +10:22
4.Daniel Pompura M-14A ŠK TEREZKA Banská BystricaSVK  33:00 (5) 15:01 (6) 46:54 (7) 94:55 +12:56
5.Matej Urban M-14A ŠK SandbergSVK  39:14 (10) 13:35 (2) 43:47 (6) 96:36 +14:37
6.Adam Havlík M-14A KOB Sokol PezinokSVK  34:46 (6) 14:00 (4) 49:52 (9) 98:38 +16:39
7.Matúš Šimo M-14A AŠK PezinokSVK  37:37 (9) 13:48 (3) 47:47 (8) 99:12 +17:13
8.Matúš Balogh M-14A ŠK SandbergSVK  37:00 (7) 19:21 (9) 59:13 (11) 115:34 +33:35
9.Michal Schenk M-14A TJ Rapid BratislavaSVK  37:16 (8) 19:28 (10) 66:24 (14) 123:08 +41:09
10.Filip Dubovský M-14A AŠK PezinokSVK  32:50 (3) 34:34 (14) 62:39 (12) 130:03 +48:04
11.Milan Demovič M-14A AŠK PezinokSVK  79:06 (14) 16:28 (7) 64:06 (13) 159:40 +77:41
12.Matúš Topor M-14A KOB Sokol PezinokSVK  71:54 (12) 19:28 (10) 88:29 (15) 179:51 +97:52
13.Martin Brunovský M-14A KOB Sokol PezinokSVK  76:01 (13) 26:31 (13) 98:21 (16) 200:53 +118:54
Vojtěch Gryc M-14A KOB Tesla BrnoCZE  30:57 (1) disq
Ľudovít Puchý M-14A KOB Sokol PezinokSVK  mp 104:07 (17) disq
Daniel Paladi M-14A KOB Sokol PezinokSVK  43:28 (11) 35:35 (15) disq
Tomáš Milán M-14A KOB Tesla BrnoCZE  31:25 (2) disq
Michal Kurák M-14A ATU KošiceSVK  mp 17:51 (8) 57:33 (10) disq

M-16A
1.Medard Féder Nml. M-16A AŠK PezinokSVK  23:15 (2) 11:43 (1) 50:10 (2) 85:08
2.Andrej Dubovský M-16A AŠK PezinokSVK  26:01 (4) 11:57 (2) 52:52 (3) 90:50 +05:42
3.Štefan Mihalič M-16A ATU KošiceSVK  23:10 (1) 13:38 (5) 59:12 (6) 96:00 +10:52
4.Matej Cidorík M-16A AŠK PezinokSVK  26:17 (6) 13:02 (4) 57:04 (4) 96:23 +11:15
5.Tomas Ondrejka M-16A Slavia ZU ZilinaSVK  25:47 (3) 12:24 (3) 60:41 (7) 98:52 +13:44
6.Lukáš Simočko M-16A ATU KošiceSVK  27:21 (7) 14:08 (8) 57:33 (5) 99:02 +13:54
7.Markus Adenstedt M-16A Orienteering KlosterneuburgAUT  26:10 (5) 13:57 (6) 62:05 (8) 102:12 +17:04
8.Jakub Kokoška M-16A ATU KošiceSVK  30:35 (9) 14:02 (7) 67:18 (11) 111:55 +26:47
9.Tobiáš Goldschmidt M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  28:11 (8) 14:37 (9) 71:04 (12) 113:52 +28:44
10.Dominik Lovas M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  32:43 (10) 16:08 (12) 78:58 (15) 127:49 +42:41
11.Juraj Marušic M-16A KOB Sokol PezinokSVK  33:19 (11) 20:37 (14) 76:45 (13) 130:41 +45:33
12.Matej Pätoprstý M-16A KOB Sokol PezinokSVK  40:19 (12) 42:06 (15) 81:28 (16) 163:53 +78:45
13.Timotej Juraško M-16A ATU KošiceSVK  43:36 (13) 19:35 (13) 113:17 (18) 176:28 +91:20
Juraj Šiandor M-16A AŠK PezinokSVK  mp 15:34 (10) 66:28 (10) disq
Peter Porubský M-16A ŠK Cart-print NitraSVK  88:53 (17) disq
Jakub Schenk M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  mp 15:37 (11) 62:57 (9) disq
Pavol Kebis Ml. M-16A KOB Sokol PezinokSVK  77:23 (14) disq
Ondřej Hlaváč M-16A KOB Tesla BrnoCZE  46:31 (1) disq

M-18A
1.Dušan Sláma M-18A ATU KošiceSVK  21:56 (1) 12:32 (1) 59:24 (1) 93:52
2.Stanislav Ml. Franko M-18A KOB SOKOL KysakSVK  35:47 (4) 14:18 (2) 68:28 (4) 118:33 +24:41
3.Samuel Rybár M-18A TJ Rapid BratislavaSVK  30:16 (3) 16:47 (3) 93:54 (5) 140:57 +47:05
4.Matej Hroboň M-18A NeregistrovaníSVK  53:56 (6) 17:33 (4) 99:44 (7) 171:13 +77:21
5.Juraj Polák M-18A NeregistrovaníSVK  55:06 (8) 20:58 (5) 95:39 (6) 171:43 +77:51
6.Michal Knor M-18A NeregistrovaníSVK  41:44 (5) 27:49 (6) 113:35 (9) 183:08 +89:16
7.Martin Hoz M-18A TJ Rapid BratislavaSVK  54:41 (7) 42:26 (7) 113:19 (8) 210:26 +116:34
Jakub Dekrét M-18A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  25:33 (2) mp 60:56 (2) disq
Libor Černocký M-18A TJ Slovan LuhačoviceCZE  61:06 (3) disq

M-20A
1.Matej Hraboš M-20A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  32:38 (1) 15:24 (3) 72:59 (1) 121:01
2.Teodor Takáč M-20A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:54 (2) 14:49 (2) 78:52 (3) 127:35 +06:34
3.Martin Klabouch M-20A Slavia ZU ZilinaSVK  37:39 (3) 14:19 (1) 75:46 (2) 127:44 +06:43
4.Dávid Ugray M-20A ATU KošiceSVK  42:00 (4) 17:52 (4) 90:22 (4) 150:14 +29:13
5.Adam Kral M-20A Slavia ZU ZilinaSVK  44:57 (5) 18:21 (5) 109:32 (5) 172:50 +51:49

M21-B
1.Juraj Sokol M21-B KOB SOKOL KysakSVK  30:25 (1) 15:55 (3) 79:31 (8) 125:51
2.Samuel Imriska M21-B Naturfreunde WienAUT  34:17 (8) 14:55 (1) 76:50 (6) 126:02 +00:11
3.Šimon Mižúr M21-B Farmaceut BratislavaSVK  33:12 (5) 17:10 (10) 76:05 (5) 126:27 +00:36
4.Miroslav Kollar M21-B KOB SOKOL KysakSVK  31:21 (3) 16:19 (6) 79:06 (7) 126:46 +00:55
5.Tomáš Jánoška M21-B TJ Rapid BratislavaSVK  33:36 (7) 15:50 (2) 82:08 (11) 131:34 +05:43
6.Rastislav Szabó M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  36:57 (15) 16:19 (6) 79:38 (9) 132:54 +07:03
7.Matúš Porubčan M21-B KOB SOKOL KysakSVK  32:27 (4) 16:44 (8) 85:52 (13) 135:03 +09:12
8.Martin Majláth M21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  37:43 (18) 16:13 (5) 81:51 (10) 135:47 +09:56
9.Vito Satrapa M21-B OLC WienerwaldAUT  35:21 (11) 16:53 (9) 87:50 (14) 140:04 +14:13
10.Martin Borský M21-B Farmaceut BratislavaSVK  36:43 (14) 18:02 (13) 93:46 (16) 148:31 +22:40
11.Bernhard Koiser M21-B HSV OL Wiener NeustadtAUT  37:21 (16) 18:56 (17) 96:09 (19) 152:26 +26:35
12.Martin Kosut M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  37:21 (16) 18:24 (14) 99:41 (20) 155:26 +29:35
13.Dušan Hrnčiar M21-B Farmaceut BratislavaSVK  41:30 (21) 19:06 (18) 95:20 (17) 155:56 +30:05
14.Martin Tomascin M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  36:27 (13) 33:57 (21) 95:50 (18) 166:14 +40:23
15.Juraj Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  41:47 (22) 18:33 (16) 113:22 (22) 173:42 +47:51
Igor Patras M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  34:36 (9) 16:11 (4) disq
Jozef Fekiač ml M21-B ŠK VAZKA BratislavaSVK  45:43 (23) 113:07 (21) disq
Martin Mazúr M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:31 (6) disq
Vojtěch Rossmanith M21-B POBOCZE  68:34 (4) disq
Milan Beleš M21-B KOB Sokol PezinokSVK  18:25 (15) 91:34 (15) disq
Michal Pavelek M21-B KOB Sokol PezinokSVK  35:28 (12) 83:53 (12) disq
Michal Pavlík M21-B TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  38:49 (19) 17:15 (11) mp disq
Michal Argaláš M21-B TJ TŽ TřinecCZE  68:30 (3) disq
David Franko M21-B KOB SOKOL KysakSVK  30:53 (2) 67:29 (2) disq
Štefan Šurgan M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  64:28 (1) disq
Andrej Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  mp 31:04 (20) mp disq
Jakub Kuriak M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  34:36 (9) 17:43 (12) mp disq
Andrej Petrinec M21-B TJ Rapid BratislavaSVK  40:07 (20) 20:47 (19) disq

M21-D
1.Adam Tysz M21-D ATU KošiceSVK  26:35 (1) 15:35 (2) 58:55 (3) 101:05
2.Branislav Íro M21-D KOB Sokol PezinokSVK  29:17 (2) 16:52 (6) 57:09 (2) 103:18 +02:13
3.Silvester Dulák M21-D TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  30:34 (3) 16:32 (5) 60:16 (4) 107:22 +06:17
4.Miroslav Hribik M21-D ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:12 (5) 15:15 (1) 66:03 (6) 114:30 +13:25
5.Tomáš Sokolík M21-D KOB Sokol PezinokSVK  35:52 (8) 15:52 (3) 64:19 (5) 116:03 +14:58
6.Erik Snopko M21-D TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  34:19 (6) 18:20 (8) 70:01 (8) 122:40 +21:35
7.Peter Wartiak M21-D Farmaceut BratislavaSVK  31:50 (4) 19:33 (10) 72:52 (9) 124:15 +23:10
8.Tomáš Janečko M21-D KOB Sokol PezinokSVK  34:21 (7) 16:23 (4) 76:21 (10) 127:05 +26:00
9.Jakub Dikej M21-D KOB Sokol PezinokSVK  38:15 (10) 21:33 (13) 82:05 (13) 141:53 +40:48
10.Adam Muller M21-D ŠK VAZKA BratislavaSVK  47:31 (12) 19:57 (11) 76:58 (11) 144:26 +43:21
11.Jakub Pospíchal M21-D KOB Sokol PezinokSVK  48:28 (13) 19:28 (9) 77:14 (12) 145:10 +44:05
12.Michal Tomašovič M21-D KOB Sokol PezinokSVK  45:07 (11) 20:25 (12) 83:42 (14) 149:14 +48:09
13.David Kral M21-D Slavia ZU ZilinaSVK  68:45 (17) 22:11 (14) 100:38 (16) 191:34 +90:29
14.Peter Krnac M21-D Viatoris ZvolenSVK  68:31 (16) 27:46 (15) 99:46 (15) 196:03 +94:58
15.Matej Ďuriš M21-D Viatoris ZvolenSVK  50:30 (14) 49:01 (16) 105:46 (17) 205:17 +104:12
Alexander Volkov M21-D Slavia ZU ZilinaSVK  56:57 (15) 68:11 (7) disq
Dirk Deubel M21-D Naturfreunde WienAUT  38:13 (9) 18:14 (7) disq
Vit Bravený M21-D Kristiansand OKCZE  42:22 (1) disq

M21-E
1.Pavol Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  32:43 (1) 15:58 (2) 94:06 (1) 142:47
2.Jonáš Hubáček M21-E HOB ŘetechovCZE  33:25 (2) 15:34 (1) 98:16 (2) 147:15 +04:28
3.Martin Šmelík M21-E ATU KošiceSVK  34:37 (4) 16:37 (7) 98:25 (3) 149:39 +06:52
4.Michal Krajčík M21-E ATU KošiceSVK  34:15 (3) 16:02 (3) 100:03 (5) 150:20 +07:33
5.Štefan Ringer M21-E ATU KošiceSVK  35:07 (6) 16:24 (5) 99:04 (4) 150:35 +07:48
6.Markus Plohn M21-E HSV OL Wiener NeustadtAUT  36:54 (8) 16:27 (6) 107:20 (11) 160:41 +17:54
7.Maroš Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  36:12 (7) 18:42 (11) 106:34 (9) 161:28 +18:41
8.Peter Glončák M21-E Farmaceut BratislavaSVK  37:42 (10) 18:55 (12) 107:12 (10) 163:49 +21:02
9.Tomáš Mušinský M21-E ATU KošiceSVK  34:48 (5) 16:11 (4) 122:38 (15) 173:37 +30:50
10.Miroslav Papuga M21-E ATU KošiceSVK  41:32 (13) 17:49 (9) 116:35 (13) 175:56 +33:09
11.Peter Mižúr M21-E Farmaceut BratislavaSVK  39:00 (12) 20:13 (14) 122:30 (14) 181:43 +38:56
12.Andreas Wibmer M21-E FLOPAUT  45:48 (16) 19:19 (13) 126:28 (16) 191:35 +48:48
13.Matúš Trnovec M21-E ŠK VAZKA BratislavaSVK  44:56 (15) 22:40 (17) 126:54 (18) 194:30 +51:43
14.Miroslav Pilát M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  42:07 (14) 26:01 (20) 132:52 (19) 201:00 +58:13
15.Mikuláš Novota M21-E ATU KošiceSVK  46:29 (17) 20:51 (15) 144:29 (21) 211:49 +69:02
16.Lukáš Cintula M21-E NeregistrovaníSVK  53:46 (19) 28:37 (21) 139:52 (20) 222:15 +79:28
17.Andrej Patráš M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  54:15 (20) 23:41 (18) 160:34 (23) 238:30 +95:43
18.Jeremy Colgan M21-E FLOPAUT  70:33 (21) 23:47 (19) 148:23 (22) 242:43 +99:56
19.Karol Brull M21-E KOB Sokol PezinokSVK  50:29 (18) 21:34 (16) 172:18 (24) 244:21 +101:34
Martin Melecký M21-E Orientační běh OpavaCZE  104:06 (7) disq
David Vedra M21-E KOB Tesla BrnoCZE  101:29 (6) disq
Tomáš Bořil M21-E SK Zabovresky BrnoCZE  110:08 (12) disq
Petr Prikryl M21-E SK Zabovresky BrnoCZE  126:53 (17) disq
Michal Jirásek M21-E Slavia Hradec KraloveCZE  37:14 (9) 18:30 (10) disq
Ondřej Novotný M21-E KOB Moira BrnoCZE  106:11 (8) disq
Štefan Šurgan M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  38:49 (11) 17:47 (8) disq

M35-A
1.Jozef Chupek M35-A Slavia ZU ZilinaSVK  33:46 (1) 13:47 (1) 65:33 (1) 113:06
2.Marián Mikluš M35-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:53 (3) 17:53 (4) 74:08 (3) 130:54 +17:48
3.Július Porubský M35-A ŠK Cart-print NitraSVK  36:40 (2) 15:56 (2) 79:29 (7) 132:05 +18:59
4.Igor Porubčan M35-A KOB SOKOL KysakSVK  39:17 (4) 16:55 (3) 75:55 (5) 132:07 +19:01
5.Martin Bednarik M35-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  43:51 (6) 18:23 (5) 82:28 (8) 144:42 +31:36
Pavel Milán M35-A KOB Tesla BrnoCZE  74:56 (4) disq
Tibor Lanátor M35-A TJ Rapid BratislavaSVK  49:55 (7) 103:20 (10) disq
Pavel Kurfurst M35-A VSTJ FS PrahaCZE  42:37 (5) mp disq
Zoltán Miháczi M35-A Tipo Orienteering ClubHUN  86:34 (9) disq
Miroslav Lago M35-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  79:28 (6) disq
Vladimír Sloboda M35-A NeregistrovaníSVK  39:37 (6) disq
Tomáš Leštínský M35-A ATU KošiceSVK  70:44 (2) disq

M40-A
1.Peter Barcik M40-A POBOCZE  25:40 (3) 14:11 (1) 60:17 (1) 100:08
2.Georg Wittberger M40-A Kalksburg OLAUT  24:15 (1) 15:29 (4) 64:02 (2) 103:46 +03:38
3.Radoslav Jonáš M40-A ŠK SandbergSVK  25:05 (2) 15:22 (3) 67:47 (3) 108:14 +08:06
4.Peter Viskup M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  29:33 (6) 15:13 (2) 70:23 (4) 115:09 +15:01
5.Guenther Kroupa M40-A Naturfreunde WienAUT  31:36 (7) 17:44 (8) 73:27 (5) 122:47 +22:39
6.Karel Postulka M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  27:56 (4) 18:02 (9) 79:14 (8) 125:12 +25:04
7.Alexander Srb M40-A OJE WapplerAUT  32:09 (8) 16:52 (6) 78:00 (7) 127:01 +26:53
8.Victor Mikhaylov M40-A Odessa TeamUKR  44:36 (15) 16:43 (5) 73:51 (6) 135:10 +35:02
9.Peter Fraňo M40-A KOB Sokol PezinokSVK  28:55 (5) 29:49 (17) 89:43 (11) 148:27 +48:19
10.Marek Urban M40-A ŠK SandbergSVK  35:14 (11) 21:07 (14) 95:25 (12) 151:46 +51:38
11.Medard Féder str. M40-A AŠK PezinokSVK  35:57 (12) 21:05 (13) 101:57 (14) 158:59 +58:51
12.Jozef Čierny M40-A Outsiterz BratislavaSVK  52:30 (17) 22:08 (16) 85:09 (9) 159:47 +59:39
13.Milan Kovac M40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  37:35 (13) 21:07 (14) 103:18 (15) 162:00 +61:52
14.Peter Vorlíček M40-A ŠK SandbergSVK  50:31 (16) 19:06 (10) 99:05 (13) 168:42 +68:34
15.Andrej Mikloš St. M40-A KOB Sokol PezinokSVK  56:44 (18) 30:03 (19) 121:56 (16) 208:43 +108:35
16.Jozef Paluska M40-A Farmaceut BratislavaSVK  57:44 (19) 29:52 (18) 125:35 (17) 213:11 +113:03
Rudo Brídzik M40-A ŠK SandbergSVK  35:07 (10) 20:32 (11) disq
Dušan Bukovác M40-A Farmaceut BratislavaSVK  41:17 (14) 85:52 (10) disq
Dag Palovic M40-A Farmaceut BratislavaSVK  20:44 (12) disq
Stephan Puchegger M40-A OJE WapplerAUT  32:53 (9) 17:28 (7) mp disq

M45-A
1.Michael Stockmayer M45-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  21:37 (1) 11:44 (1) 58:22 (1) 91:43
2.Jozef Pollák M45-A ATU KošiceSVK  22:48 (2) 12:33 (2) 59:22 (2) 94:43 +03:00
3.Pekka Lauri M45-A Keravan UrheilijatFIN  26:52 (3) 13:34 (4) 65:38 (3) 106:04 +14:21
4.Valér Franko M45-A KOB SOKOL KysakSVK  27:27 (4) 13:25 (3) 65:39 (4) 106:31 +14:48
5.Juraj Šmelík M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  29:20 (5) 14:32 (5) 70:10 (5) 114:02 +22:19
6.Pavol Šoltés M45-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  33:03 (8) 16:04 (6) 77:12 (6) 126:19 +34:36
7.Erik Adenstedt M45-A Orienteering KlosterneuburgAUT  31:34 (6) 16:58 (7) 86:17 (7) 134:49 +43:06
8.Martin Jerguš M45-A ATU KošiceSVK  36:17 (10) 18:40 (9) 86:43 (8) 141:40 +49:57
9.Jozef Kral M45-A Slavia ZU ZilinaSVK  32:18 (7) 18:52 (10) 98:24 (10) 149:34 +57:51
10.Peter Borčin M45-A Klub OB BOR TopoľčiankySVK  37:14 (11) 19:58 (13) 93:59 (9) 151:11 +59:28
11.Josef Hilbert M45-A Naturfreunde WienAUT  44:59 (13) 19:42 (12) 111:41 (12) 176:22 +84:39
12.Emil Kukurugya M45-A ŠK SandbergSVK  65:08 (14) 54:47 (15) 140:14 (13) 260:09 +168:26
Róbert Schenk M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  mp 19:06 (11) 100:40 (11) disq
Jan Gryc M45-A KOB Tesla BrnoCZE  mp disq
Michal Eliáš M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  39:25 (12) 20:11 (14) disq
Dušan Snopko M45-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  33:42 (9) 18:07 (8) mp disq

M50-A
1.Erwin Köck M50-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  24:51 (1) 15:41 (3) 54:01 (3) 94:33
2.Csaba Takács M50-A ATU KošiceSVK  26:31 (3) 15:47 (4) 53:38 (2) 95:56 +01:23
3.Filó György M50-A KOB SOKOL KysakSVK  30:19 (5) 15:26 (2) 54:09 (4) 99:54 +05:21
4.František Papuga M50-A ATU KošiceSVK  30:19 (5) 15:04 (1) 57:12 (5) 102:35 +08:02
5.Peter Mlynárik M50-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  25:44 (2) 16:08 (6) 65:39 (10) 107:31 +12:58
6.František Šoltés M50-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  29:50 (4) 16:01 (5) 65:11 (8) 111:02 +16:29
7.Jaroslav Kollár M50-A KOB SOKOL KysakSVK  32:00 (8) 17:55 (8) 61:09 (7) 111:04 +16:31
8.Nikolaus Adenstedt M50-A Orienteering KlosterneuburgAUT  32:09 (9) 18:56 (11) 66:22 (11) 117:27 +22:54
9.Ladislav Pompura M50-A ŠK TEREZKA Banská BystricaSVK  35:53 (12) 18:30 (10) 65:17 (9) 119:40 +25:07
10.Peter Sláma M50-A ATU KošiceSVK  35:35 (11) 17:58 (9) 67:01 (13) 120:34 +26:01
11.Stanislav Gajdoš M50-A KOB SOKOL KysakSVK  38:01 (13) 17:46 (7) 66:52 (12) 122:39 +28:06
12.Milan Jašek M50-A KOB Tesla BrnoCZE  34:44 (10) 19:09 (12) 72:43 (14) 126:36 +32:03
13.Vladimir Tysz M50-A ATU KošiceSVK  38:37 (15) 19:45 (13) 72:49 (15) 131:11 +36:38
14.Miloš Paulo M50-A KOB Sokol PezinokSVK  41:51 (16) 22:33 (14) 80:16 (17) 144:40 +50:07
15.Karol Janšo M50-A ATU KošiceSVK  45:29 (17) 22:48 (15) 82:24 (18) 150:41 +56:08
16.Dušan Rybár M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:30 (14) 30:58 (16) 85:59 (19) 155:27 +60:54
Pavol Kebis St. M50-A KOB Sokol PezinokSVK  31:00 (7) 60:06 (6) disq
Anton Kniebügl M50-A KOBRASVK  66:23 disq
Roman Ščehovič M50-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  75:06 (16) disq
Jiří Hlaváč M50-A KOB Tesla BrnoCZE  51:21 (1) disq
Milan Mazúr M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  mp disq
Boris Ďurčo M50-A ATU KošiceSVK  58:46 (18) mp 100:37 (20) disq

M55-A
1.Jaroslav Pijak M55-A KOB Sokol PezinokSVK  27:48 (2) 12:57 (1) 49:02 (1) 89:47
2.Miroslav Palička M55-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  30:03 (5) 14:20 (3) 55:14 (3) 99:37 +09:50
3.Ján Štubňa M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  28:02 (3) 15:03 (4) 56:39 (4) 99:44 +09:57
4.Ján Kuchta M55-A ATU KošiceSVK  29:00 (4) 14:16 (2) 58:07 (5) 101:23 +11:36
5.Jiri Gurka M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  34:27 (6) 22:41 (10) 60:08 (6) 117:16 +27:29
6.Jozef Jánoška M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  34:33 (8) 17:17 (6) 67:17 (7) 119:07 +29:20
7.Jaroslav Tomaščin M55-A SK Meteor KačerovCZE  37:10 (11) 17:06 (5) 69:12 (9) 123:28 +33:41
8.Dušan Formanko M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:40 (12) 18:18 (8) 78:12 (11) 135:10 +45:23
9.Gerhard Koiser M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  45:41 (14) 21:35 (9) 86:55 (12) 154:11 +64:24
Karel Pospíchal M55-A KOB Sokol PezinokSVK  78:18 (15) disq
Iain Rochford M55-A OC FürstenfeldAUT  mp disq
Jozef Fedor M55-A KOB Sokol PezinokSVK  26:55 (1) 51:17 (2) disq
Ján Mazúr M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  34:46 (9) 69:11 (8) disq
Slávko Žilinčík M55-A ATU KošiceSVK  45:07 (13) 23:32 (11) disq
Jozef Fekiač st M55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  35:27 (10) 70:37 (10) disq
Milan Petrinec M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  34:28 (7) 17:55 (7) disq

M60-A
1.Vladislav Piják M60-A KOB Sokol PezinokSVK  30:07 (1) 16:01 (2) 50:47 (1) 96:55
2.Ivan Oravec St. M60-A KOB Sokol PezinokSVK  32:08 (3) 16:21 (3) 54:46 (2) 103:15 +06:20
3.Michal Simočko M60-A ATU KošiceSVK  45:02 (5) 25:01 (7) 79:26 (7) 149:29 +52:34
4.Vladimír Grauzel M60-A Farmaceut BratislavaSVK  55:47 (8) 26:13 (9) 68:01 (5) 150:01 +53:06
5.Pavol Poláček St. M60-A KOB Sokol PezinokSVK  52:02 (7) 23:38 (6) 78:23 (6) 154:03 +57:08
6.Milan Fiala M60-A NSV AmelBEL  48:41 (6) 25:18 (8) 88:46 (8) 162:45 +65:50
Bugar Jozsef M60-A BÖFHUN  mp 19:58 (5) 60:54 (3) disq
Peter Polakovic M60-A Slavia ZU ZilinaSVK  30:38 (2) 15:39 (1) disq
Viktor Mikluš M60-A Farmaceut BratislavaSVK  62:17 (4) disq
Anton Onder M60-A ATU KošiceSVK  41:02 (4) 16:53 (4) disq

M65-A
1.Miroslav Sikora M65-A Banik OstravaCZE  21:43 (1) 14:57 (1) 47:56 (1) 84:36
2.Zdeněk Koč M65-A SK Meteor KačerovCZE  22:40 (2) 15:19 (2) 49:49 (2) 87:48 +03:12
3.Medard Féder St. M65-A AŠK PezinokSVK  36:51 (4) 25:04 (4) 85:46 (4) 147:41 +63:05
Jan Nebeský M65-A NeregistrovaníSVK  mp disq
Viktor Vávra M65-A TJ Rapid BratislavaSVK  30:59 (3) 57:45 (3) disq
Milan Meriač M65-A Klub OB MartinSVK  39:41 (5) 39:51 (5) mp disq
Dezider Baran M65-A Farmaceut BratislavaSVK  81:05 (6) 19:26 (3) disq

N
1.Romana Štrbová N KOB Sokol PezinokSVK  17:58 (1) 10:53 (1) 25:43 (1) 54:34
2.Miro Kuník N KOB Sokol PezinokSVK  26:18 (6) 13:01 (3) 31:40 (3) 70:59 +16:25
3.Erika Hlavačiková N TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  34:45 (9) 15:53 (7) 36:48 (6) 87:26 +32:52
4.Andrea Lotharidesová N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  30:32 (8) 11:56 (2) 55:50 (10) 98:18 +43:44
5.Ľubica Mravíková N ŠK SandbergSVK  23:53 (3) 16:44 (8) 58:03 (11) 98:40 +44:06
6.Branislav Kuník N KOB Sokol PezinokSVK  52:25 (11) 15:30 (6) 35:16 (4) 103:11 +48:37
7.Jana Školeková N ŠK SandbergSVK  48:26 (10) 46:12 (9) 36:40 (5) 131:18 +76:44
Tomáš Babišík N NeregistrovaníSVK  29:01 (2) disq
Vierka Hojková N KOB Sokol PezinokSVK  27:15 (7) mp 53:35 (9) disq
Matej Babišík N NeregistrovaníSVK  mp disq
Rastislav Čiampor N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  25:35 (5) 14:39 (4) disq
Branislav Mitru N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  21:34 (2) mp disq
Matej Trepac N Slavia ZU ZilinaSVK  24:19 (4) 15:06 (5) disq
Andrea Porubská N ŠK Cart-print NitraSVK  41:17 (7) disq
Ingrid Kuníková N KOB Sokol PezinokSVK  41:18 (8) disq

RD
1.Andrej Havlík RD KOB Sokol PezinokSVK  17:51 (1) 14:13 (3) 19:52 (1) 51:56
2.Matúš Mikloš RD KOB Sokol PezinokSVK  21:05 (4) 14:16 (5) 21:14 (2) 56:35 +04:39
3.Maksym Volkov RD Slavia ZU ZilinaSVK  19:20 (3) 13:49 (1) 23:41 (3) 56:50 +04:54
4.Lucka Vorlíčková RD ŠK SandbergSVK  21:22 (6) 14:33 (6) 26:26 (7) 62:21 +10:25
5.Teodorka Mravíková RD ŠK SandbergSVK  21:19 (5) 14:48 (7) 26:29 (8) 62:36 +10:40
6.Samuel Hostačný RD KOB Sokol PezinokSVK  22:18 (8) 14:13 (3) 26:16 (6) 62:47 +10:51
7.Ema Jonášová RD ŠK SandbergSVK  23:12 (9) 15:00 (8) 31:09 (11) 69:21 +17:25
8.Martinko Neradovič RD MTB KolečkoSVK  24:47 (10) 17:11 (11) 30:25 (9) 72:23 +20:27
9.Táňa Funtáľová RD Farmaceut BratislavaSVK  29:54 (16) 17:18 (13) 33:34 (13) 80:46 +28:50
10.Patrik Kuchárik RD KOB Sokol PezinokSVK  26:34 (14) 18:09 (14) 44:32 (16) 89:15 +37:19
11.Lucia Kováčová RD ŠK VAZKA BratislavaSVK  27:41 (15) 27:22 (16) 43:17 (15) 98:20 +46:24
Maja Volkova RD Slavia ZU ZilinaSVK  16:31 (9) 26:05 (5) disq
Hanka Strakáčová RD Farmaceut BratislavaSVK  56:45 (17) disq
Marie Kurfürstová RD VSTJ FS PrahaCZE  34:19 (14) disq
Michal Funtáľ RD Farmaceut BratislavaSVK  26:14 (12) mp 32:55 (12) disq
Adam Maruniak RD Farmaceut BratislavaSVK  57:26 (18) disq
Daniel Ondovčík RD KOB Sokol PezinokSVK  46:16 (17) disq
Paulína Šoltésová RD TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  20:30 (15) disq
Ella Michaela Patrášová RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  18:27 (2) 14:07 (2) disq
Jakub Lanátor RD TJ Rapid BratislavaSVK  21:40 (7) 30:53 (10) disq
Gregor Ondra RD KOB Sokol PezinokSVK  26:26 (13) 17:13 (12) disq
Juraj Petruš RD KOB Sokol PezinokSVK  25:29 (11) mp disq
Viktoriya Valyavka RD Slavia ZU ZilinaSVK  16:33 (10) 25:31 (4) disq

W-10
1.Zora Baloghová W-10 ŠK SandbergSVK  23:24 (2) 15:04 (1) 37:18 (5) 75:46
2.Anna Demovičová W-10 AŠK PezinokSVK  49:27 (4) 18:26 (2) 40:59 (6) 108:52 +33:06
3.Martina Steigrová W-10 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  41:07 (3) 59:37 (3) 32:21 (4) 133:05 +57:19
Elena Lago W-10 ŠK VAZKA BratislavaSVK  31:18 (3) disq
Kristína Toporová W-10 KOB Sokol PezinokSVK  dnf disq
Emily Adenstedt W-10 Orienteering KlosterneuburgAUT  19:48 (1) 24:20 (2) disq
Lucie Hlaváčová W-10 KOB Tesla BrnoCZE  24:04 (1) disq

W-12A
1.Zuzana Féderová W-12A AŠK PezinokSVK  20:10 (1) 11:27 (1) 28:57 (2) 60:34
2.Lenka Porubská W-12A ŠK Cart-print NitraSVK  23:08 (3) 18:23 (6) 35:04 (4) 76:35 +16:01
3.Silvia Majbová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  26:59 (5) 16:29 (2) 37:31 (6) 80:59 +20:25
4.Žofia Kováčová W-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  39:26 (8) 16:42 (4) 33:45 (3) 89:53 +29:19
5.Alexandra Jančovičová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  22:34 (2) 18:20 (5) 53:36 (8) 94:30 +33:56
6.Betka Kopčíková W-12A KOB Sokol PezinokSVK  29:25 (6) 46:59 (10) 37:13 (5) 113:37 +53:03
7.Natália Ježíková W-12A KOB Sokol PezinokSVK  31:24 (7) 42:50 (9) 44:23 (7) 118:37 +58:03
8.Erika Sekaninová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  72:36 (10) 39:06 (8) 93:34 (9) 205:16 +144:42
Ela Vedrová W-12A KOB Tesla BrnoCZE  25:43 (1) disq
Tamara Kinderová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  75:55 (11) 115:44 (11) disq
Gabika Trepacova W-12A Slavia ZU ZilinaSVK  24:11 (4) 16:29 (2) disq
Karolína Toporová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  45:38 (9) 20:55 (7) disq

W-14A
1.Dorota Šmelíková W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  21:11 (2) 12:15 (1) 31:56 (1) 65:22
2.Ema Havlíkova W-14A KOB Sokol PezinokSVK  20:34 (1) 16:58 (6) 32:34 (3) 70:06 +04:44
3.Alžbeta Dubovská W-14A AŠK PezinokSVK  22:50 (4) 14:15 (2) 37:13 (4) 74:18 +08:56
4.Ľuboslava Weissová W-14A ATU KošiceSVK  24:19 (5) 14:47 (3) 37:16 (5) 76:22 +11:00
5.Veronika Klabouchova W-14A Slavia ZU ZilinaSVK  21:49 (3) 18:00 (8) 43:26 (6) 83:15 +17:53
6.Alžbeta Kubenová W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  30:37 (8) 15:34 (5) 44:55 (7) 91:06 +25:44
7.Katarína Palusková W-14A Farmaceut BratislavaSVK  30:33 (7) 14:59 (4) 55:22 (8) 100:54 +35:32
Veronika Jánošová W-14A ŠK SandbergSVK  29:51 (6) 17:56 (7) disq
Lucia Juríková W-14A ŠK SandbergSVK  32:37 (9) 19:31 (9) disq
Anežka Hlaváčová W-14A KOB Tesla BrnoCZE  31:59 (2) disq

W-16A
1.Tereza Šmelíková W-16A TJ Rapid BratislavaSVK  18:43 (1) 10:41 (1) 35:22 (1) 64:46
2.Magdaléna Hrabošová W-16A Farmaceut BratislavaSVK  24:43 (2) 12:49 (2) 37:58 (2) 75:30 +10:44
3.Miriam Cidoríková W-16A AŠK PezinokSVK  27:42 (4) 13:55 (4) 43:08 (3) 84:45 +19:59
4.Tereza Miklušová W-16A TJ Rapid BratislavaSVK  27:27 (3) 14:01 (5) 45:40 (4) 87:08 +22:22
5.Alexandra Hojková W-16A KOB Sokol PezinokSVK  30:06 (5) 13:52 (3) 46:03 (5) 90:01 +25:15
6.Daniela Bajusova W-16A KOB SOKOL KysakSVK  34:58 (6) 15:10 (7) 57:19 (8) 107:27 +42:41
7.Lenka Belicova W-16A Slavia ZU ZilinaSVK  50:29 (9) 15:00 (6) 48:46 (6) 114:15 +49:29
8.Lucia Ondovčíková W-16A KOB Sokol PezinokSVK  41:20 (8) 22:02 (9) 52:11 (7) 115:33 +50:47
9.Valentína Vancáková W-16A ATU KošiceSVK  55:28 (10) 20:33 (8) 63:34 (9) 139:35 +74:49
Barbora Kaššáková W-16A NeregistrovaníSVK  39:22 (7) mp 66:55 (10) disq

W-18A
1.Andrea Papugová W-18A ATU KošiceSVK  30:52 (1) 11:32 (1) 51:46 (1) 94:10
2.Dominika Kalenská W-18A ATU KošiceSVK  31:57 (2) 12:14 (2) 55:25 (2) 99:36 +05:26
3.Antónia Šofranková W-18A ATU KošiceSVK  33:48 (3) 12:23 (3) 60:01 (3) 106:12 +12:02
4.Martina Selingova W-18A Slavia ZU ZilinaSVK  47:19 (5) 13:18 (4) 68:35 (4) 129:12 +35:02
5.Lucia Matejíčková W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  61:46 (6) 18:11 (5) 74:04 (5) 154:01 +59:51
6.Mária Krajčírová W-18A NeregistrovaníSVK  43:31 (4) 18:29 (6) 112:19 (6) 174:19 +80:09

W21-B
1.Martina Papugová W21-B ATU KošiceSVK  27:07 (1) 13:05 (1) 62:24 (5) 102:36
2.Katarína Hrašnová W21-B KOB Sokol PezinokSVK  28:59 (2) 14:11 (3) 61:02 (2) 104:12 +01:36
3.Andrea Postulkova W21-B Slavia ZU ZilinaSVK  29:23 (3) 14:29 (4) 62:00 (3) 105:52 +03:16
4.Dominika Franková W21-B KOB SOKOL KysakSVK  31:16 (7) 16:44 (6) 62:20 (4) 110:20 +07:44
5.Barbora Franková W21-B KOB SOKOL KysakSVK  29:27 (4) 16:29 (5) 64:57 (6) 110:53 +08:17
6.Ela Sedileková W21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:07 (8) 13:36 (2) 67:00 (7) 113:43 +11:07
7.Ľudmila Sokolová W21-B KOB SOKOL KysakSVK  30:05 (5) 16:50 (7) 68:51 (9) 115:46 +13:10
8.Veronika Vachová W21-B KOB Sokol PezinokSVK  31:14 (6) 16:52 (8) 68:40 (8) 116:46 +14:10
9.Dajana Snopková W21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  37:56 (11) 17:10 (10) 75:05 (10) 130:11 +27:35
10.Barbara Hauser W21-B OLC WienerwaldAUT  33:19 (9) 17:58 (11) 81:47 (12) 133:04 +30:28
11.Ria Stančíková W21-B Viatoris ZvolenSVK  41:31 (14) 20:10 (15) 76:14 (11) 137:55 +35:19
12.Christina Langer W21-B HSV OL Wiener NeustadtAUT  43:31 (15) 19:41 (14) 123:21 (14) 186:33 +83:57
13.Katarína Miklovičová W21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  68:20 (16) 23:47 (17) 122:56 (13) 215:03 +112:27
Barbora Smoradova W21-B SK Zabovresky BrnoCZE  33:56 (10) 20:50 (16) disq
Magdalena Kurfurstova W21-B VSTJ FS PrahaCZE  18:23 (13) disq
Hana Jergušová W21-B ATU KošiceSVK  39:26 (13) 16:58 (9) disq
Marta Wartiaková W21-B Farmaceut BratislavaSVK  56:44 (1) disq
Olívia Petrvalská W21-B ATU KošiceSVK  39:20 (12) 18:10 (12) disq

W21-E
1.Jana Macinská W21-E ATU KošiceSVK  33:19 (1) 14:39 (2) 68:55 (2) 116:53
2.Katarína Labašová W21-E ATU KošiceSVK  35:22 (2) 14:23 (1) 68:02 (1) 117:47 +00:54
3.Lucia Kovalančíková W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  40:09 (3) 15:50 (3) 70:55 (3) 126:54 +10:01
4.Vanda Hosekova W21-E Slavia ZU ZilinaSVK  44:11 (6) 17:39 (5) 81:01 (5) 142:51 +25:58
5.Jana Kršiaková W21-E ATU KošiceSVK  40:20 (4) 16:59 (4) 88:41 (7) 146:00 +29:07
6.Barbora Pijáková W21-E KOB Sokol PezinokSVK  48:42 (9) 18:38 (7) 78:59 (4) 146:19 +29:26
7.Kristína Krajčíková W21-E ATU KošiceSVK  43:24 (5) 18:11 (6) 90:21 (8) 151:56 +35:03
8.Brie Gschöpf W21-E OJE WapplerAUT  46:19 (8) 73:34 (9) 87:16 (6) 207:09 +90:16
Diana Mihaczi W21-E Tipo Orienteering ClubHUN  90:25 (9) disq
Gudrun Englmaier W21-E OLC WienerwaldAUT  48:52 (10) 20:21 (8) disq
Marta Wartiaková W21-E Farmaceut BratislavaSVK  44:38 (7) disq

W35-A
1.Martina Bialeková W35-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  36:46 (1) 14:26 (2) 63:51 (2) 115:03
2.Tatiana Bednáriková W35-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  49:18 (4) 16:10 (3) 68:49 (4) 134:17 +19:14
3.Monika Urbanová W35-A ŠK SandbergSVK  39:00 (2) 17:56 (4) 78:17 (5) 135:13 +20:10
4.Barbora Vorlíčková W35-A ŠK SandbergSVK  41:06 (3) 18:28 (5) 79:14 (6) 138:48 +23:45
Erika Vávrová W35-A TJ Rapid BratislavaSVK  55:22 (5) 93:00 (8) disq
Katarína Lanátorová W35-A TJ Rapid BratislavaSVK  80:23 (6) mp disq
Alena Bukovácová W35-A Farmaceut BratislavaSVK  mp 13:49 (1) disq
Antónia Holper W35-A Tipo Orienteering ClubHUN  80:31 (7) disq
Petra Grycová W35-A KOB Tesla BrnoCZE  65:32 (3) disq
Jindřiška Milánová W35-A KOB Tesla BrnoCZE  61:36 (1) disq

W40-A
1.Silvia Chupekova W40-A Slavia ZU ZilinaSVK  29:31 (2) 13:14 (1) 43:54 (2) 86:39
2.Barbora Šmelíková W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  30:09 (3) 16:01 (3) 51:38 (4) 97:48 +11:09
3.Jana Slámová W40-A ATU KošiceSVK  33:03 (4) 15:06 (2) 50:53 (3) 99:02 +12:23
4.Hana Šmelíková W40-A Farmaceut BratislavaSVK  34:28 (5) 16:42 (5) 58:18 (5) 109:28 +22:49
5.Katarína Schenková W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  35:08 (6) 18:24 (8) 63:02 (8) 116:34 +29:55
6.Ľubica Toporová W40-A KOB Sokol PezinokSVK  38:14 (10) 17:17 (6) 61:11 (6) 116:42 +30:03
7.Mária Dubovská W40-A AŠK PezinokSVK  37:43 (9) 17:55 (7) 61:50 (7) 117:28 +30:49
8.Andrea Bendová W40-A Farmaceut BratislavaSVK  53:19 (13) 22:53 (12) 68:12 (9) 144:24 +57:45
9.Helga Tezarek W40-A OJE WapplerAUT  48:46 (11) 18:45 (9) 77:53 (10) 145:24 +58:45
10.Katarína Kováčová W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  53:00 (12) 20:19 (10) 83:22 (11) 156:41 +70:02
Oľga Lago W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  83:36 (12) disq
Katarina Fedorova W40-A KOB Sokol PezinokSVK  26:12 (1) 43:38 (1) disq
Dagmar Miklušová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  36:24 (7) 22:49 (11) disq
Dana Barčová W40-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  65:58 (14) 32:30 (13) disq
Sona Ondrejkova W40-A Slavia ZU ZilinaSVK  37:26 (8) 16:17 (4) mp disq

W45-A
1.Ingrid Adenstedt W45-A Orienteering KlosterneuburgAUT  31:21 (1) 14:18 (3) 46:41 (2) 92:20
2.Renata Barcikova W45-A POBOCZE  32:57 (3) 14:29 (4) 45:57 (1) 93:23 +01:03
3.Elena Papugová W45-A ATU KošiceSVK  34:23 (5) 13:56 (2) 48:10 (4) 96:29 +04:09
4.Jana Šmelíková W45-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  32:02 (2) 15:41 (7) 50:14 (6) 97:57 +05:37
5.Zuzana Postulkova W45-A Slavia ZU ZilinaSVK  34:16 (4) 15:34 (6) 49:16 (5) 99:06 +06:46
6.Barbara Adenstedt W45-A Orienteering KlosterneuburgAUT  42:44 (9) 12:41 (1) 47:46 (3) 103:11 +10:51
7.Angelika Aschacher W45-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  37:58 (7) 15:56 (9) 53:08 (8) 107:02 +14:42
8.Miriam Kralova W45-A Slavia ZU ZilinaSVK  35:29 (6) 15:54 (8) 56:20 (9) 107:43 +15:23
9.Jana Franková W45-A KOB SOKOL KysakSVK  41:14 (8) 20:16 (11) 53:06 (7) 114:36 +22:16
10.Martina Pánková W45-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:35 (11) 15:00 (5) 58:07 (10) 118:42 +26:22
11.Alena Barillová W45-A TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  43:39 (10) 17:36 (10) 60:19 (11) 121:34 +29:14
12.Iveta Paulová W45-A KOB Sokol PezinokSVK  56:56 (12) 23:43 (12) 88:43 (14) 169:22 +77:02
13.Marta Jonášová W45-A ŠK SandbergSVK  69:03 (13) 34:46 (13) 72:42 (13) 176:31 +84:11
Alexandra Bravená W45-A VSK Mendelu BrnoCZE  63:53 (12) disq

W50-A
1.Iveta Pijakova W50-A KOB Sokol PezinokSVK  26:51 (2) 14:18 (1) 49:35 (2) 90:44
2.Tamara Denysenko W50-A Slavia ZU ZilinaSVK  25:45 (1) 16:26 (4) 48:55 (1) 91:06 +00:22
3.Taťjana Jánošková W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  31:13 (4) 16:09 (3) 53:37 (4) 100:59 +10:15
4.Monika Jašková W50-A KOB Tesla BrnoCZE  33:11 (6) 15:32 (2) 53:02 (3) 101:45 +11:01
5.Iva Kumová W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  31:36 (5) 17:10 (5) 58:17 (5) 107:03 +16:19
6.Soňa Mazúrová W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  30:16 (3) 20:59 (9) 64:03 (6) 115:18 +24:34
7.Jana Mižúrová W50-A Farmaceut BratislavaSVK  33:43 (7) 19:17 (7) 74:30 (8) 127:30 +36:46
8.Ema Jurašková W50-A ATU KošiceSVK  40:35 (9) 17:28 (6) 82:02 (10) 140:05 +49:21
9.Judita Sádecká W50-A ATU KošiceSVK  35:54 (8) 39:13 (12) 65:37 (7) 140:44 +50:00
10.Sabine Hilbert W50-A Naturfreunde WienAUT  46:57 (10) 19:43 (8) 78:59 (9) 145:39 +54:55
11.Hana Baloghová W50-A ŠK SandbergSVK  52:23 (12) 24:21 (10) 85:33 (11) 162:17 +71:33
12.Judit Gösswein W50-A BÖFHUN  67:49 (13) 25:17 (11) 91:42 (12) 184:48 +94:04
Bibiana Kebisova W50-A KOB Sokol PezinokSVK  50:39 (11) disq

W55-A
1.Ada Kuchařová W55-A KOB Tesla BrnoCZE  28:38 (2) 17:33 (2) 46:55 (1) 93:06
2.Maya Karovic W55-A KOB Sokol PezinokSVK  29:55 (3) 15:31 (1) 48:18 (2) 93:44 +00:38
3.Eva Pijáková W55-A KOB Sokol PezinokSVK  27:52 (1) 17:49 (3) 49:43 (3) 95:24 +02:18
4.Darina Poláčková W55-A KOB Sokol PezinokSVK  38:47 (4) 22:47 (4) 53:47 (5) 115:21 +22:15
5.Veronika Koiser W55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  49:22 (6) 28:40 (5) 68:17 (6) 146:19 +53:13
Mária Fekiačová W55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  42:16 (5) 50:20 (4) disq

W60-A
1.Traude Fesselhofer W60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  29:34 (1) 16:29 (1) 49:26 (1) 95:29
2.Viera Fialová W60-A Hansa SimmerathGER  30:39 (2) 17:32 (2) 55:44 (2) 103:55 +08:26
3.Jenei Margit W60-A BÖFHUN  39:21 (4) 19:51 (3) 56:24 (3) 115:36 +20:07
4.Keszthelyi Ildikó W60-A BÖFHUN  46:23 (5) 21:52 (5) 69:47 (4) 138:02 +42:33
5.Marta Brzová W60-A KOB Sokol PezinokSVK  65:09 (6) 27:10 (6) 75:32 (5) 167:51 +72:22
Katarína Daříčková W60-A Farmaceut BratislavaSVK  mp 21:17 (4) mp disq
Gunnel Nilsson W60-A OLC WienerwaldAUT  32:31 (3) mp disq

W65-A
1.Soňa Kavecka W65-A KOB Sokol PezinokSVK  22:16 (1) 16:40 (2) 38:32 (1) 77:28
2.Marie Sikorova W65-A Banik OstravaCZE  24:35 (2) 14:54 (1) 39:13 (2) 78:42 +01:14
3.Eva Králová W65-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  34:44 (3) 19:36 (3) 42:08 (3) 96:28 +19:00