v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
10th Memorial of the 7th guard brigade „PUMA“ (FootO)->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time

M12
Vibor Strmečki M12 OK MaksimirCRO  29:32 (2) 70:13 (1) dnf disq
Teo Kostanjevec M12 Mariborski OKSLO  23:15 (1) disq

M16
1.Oleksii Kyrychenko M16   10:38 (1) 40:23 (3) 36:17 (1) 87:18
2.Roko Puharić M16 OK JapeticCRO  12:32 (2) 39:03 (2) 40:37 (2) 92:12 +04:54
3.Kristijan Verović M16 OK JapeticCRO  12:46 (3) 34:02 (1) 46:57 (3) 93:45 +06:27
4.Filip Jurak M16 Ivan MerzCRO  14:07 (5) 53:03 (4) 80:30 (5) 147:40 +60:22
Jura Kukec M16 OK VihorCRO  13:04 (4) disq
Vedran Tkalec M16 OK MedjimurjeCRO  20:37 (6) dns 50:33 (4) disq
Rudi Marković M16 OK JapeticCRO  28:22 (7) disq

M20
1.Nikola Tkalec M20 OK MedjimurjeCRO  19:25 (1) 29:49 (1) 46:16 (1) 95:30
Gregor Janžek M20 OK MedjimurjeCRO  dns 52:48 (2) 60:12 (2) disq

M21
1.Tomáš Leštínský M21 KOB DobruškaCZE  17:26 (5) 32:34 (4) 40:11 (4) 90:11
2.Tom Dobra M21 University of Bristol Orienteering ClubGBR  15:02 (1) 32:31 (3) 50:53 (8) 98:26 +08:15
3.Lovro Janžek M21 OK MedjimurjeCRO  22:27 (9) 64:11 (12) 66:15 (9) 152:53 +62:42
4.Marko Leljak M21 OK MedjimurjeCRO  18:52 (7) 64:56 (13) 74:20 (11) 158:08 +67:57
Kentaro IWATA M21 WTOC Japan teamJPN  51:56 (9) 47:27 (7) disq
Takuya YAMAGUCHI M21 WTOC Japan teamJPN  70:18 (14) 92:54 (12) disq
Sondre Ruud Braten M21   mp dns dns disq
Ranko Orehovec M21 OK MedjimurjeCRO  mp disq
Janis Rukšans M21   30:58 (2) 39:33 (3) disq
Tomislav Varnica M21 OK VihorCRO  16:31 (4) 43:11 (8) disq
Chi Hin Luk M21 Scout Orienteering ClubHKG  21:21 (8) 54:11 (10) disq
Alessio Tenani M21 OK PAN KristianstadSWE  31:33 (1) disq
Michele Cera M21 ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  36:50 (6) 46:23 (6) disq
Martin Jullum M21   15:48 (3) dns dns disq
Guntars Mankus M21 Saldus OKLAT  dns 28:55 (1) 35:08 (2) disq
Robertas Stankevič M21 RASKK - Vilniaus SCLTU  44:26 (5) disq
Vanja Suhina M21 OK KapelaCRO  18:43 (6) 38:34 (7) disq
Petar Perica M21 OK BjelovarCRO  60:09 (11) 70:13 (10) disq
Bartłomiej Mazan M21 WKS Śląsk WrocławPOL  15:40 (2) 33:56 (5) mp disq

M35
1.Remo Madella M35 VIVAIOITA  12:27 (4) 31:13 (1) 41:09 (1) 84:49
2.Jiri Kalousek M35 OOB Kotlarka PrahaCZE  12:20 (3) 36:51 (4) 42:09 (2) 91:20 +06:31
3.Franjo Budi M35 OK JapeticCRO  13:22 (5) 42:52 (8) 42:57 (3) 99:11 +14:22
4.Robert Tkalec M35 OK MedjimurjeCRO  20:12 (13) 53:05 (10) 77:37 (4) 150:54 +66:05
Ján Furucz M35 Farmaceut BratislavaSVK  dns disq
Dušan Furucz M35 Farmaceut BratislavaSVK  39:53 (7) disq
Predrag Mađarić M35 Ivan MerzCRO  15:29 (7) 51:46 (9) dns disq
Zlatko Đumić M35 Ivan MerzCRO  dns disq
Antonio Hernandez Fernandez M35 E. D. ALCONESP  11:47 (2) 34:50 (3) dns disq
Franjo Benjak M35 Ivan MerzCRO  22:25 (15) 94:01 (13) dnf disq
Chun Ho Ho M35 Hong Kong Orienteering Cross-Country ClubHKG  19:20 (12) 68:56 (12) disq
Zoltán Miháczi M35 Tipo Orienteering ClubHUN  14:38 (6) 36:52 (5) disq
Pavel Kurfurst M35 VSTJ FS PrahaCZE  31:48 (2) disq
Mika Latva-Kokko M35 New England OCUSA  16:04 (9) 55:19 (11) mp disq
Branko Polanec M35 OK MedjimurjeCRO  17:01 (10) disq
Boris Kukec M35 OK VihorCRO  15:46 (8) disq
Domagoj Pavlin M35 OK VihorCRO  21:23 (14) disq
Goran Vodopija M35 OK KapelaCRO  11:27 (1) 38:14 (6) disq
Marco Giovannini M35 OK TrzinSLO  dns dns dns disq
Domagoj Šantić M35 OK BjelovarCRO  19:12 (11) dnf dns disq

M50
1.Sigurd Dæhli M50 Norwegian TeamNOR  11:09 (1) 26:29 (1) 20:36 (1) 58:14
2.Ian Ditchfield M50 Mole Valley OCGBR  11:25 (2) 30:45 (2) 26:44 (6) 68:54 +10:40
3.Lennart Wahlgren M50 Rehns BKSWE  11:42 (4) 33:18 (3) 25:39 (3) 70:39 +12:25
4.Gintaras Mikolavičius M50 RASKK - Vilniaus SCLTU  12:51 (6) 35:03 (4) 27:22 (7) 75:16 +17:02
5.Libor Forst M50 MatFyz PrahaCZE  13:39 (7) 44:42 (12) 25:49 (4) 84:10 +25:56
6.Sergii Stoian M50   11:28 (3) 42:23 (10) 32:49 (8) 86:40 +28:26
7.Almir Safin M50 MoscowRUS  36:23 (15) 36:29 (6) 24:24 (2) 97:16 +39:02
8.Dražen Janžek M50 OK MedjimurjeCRO  15:52 (10) 46:13 (13) 38:09 (13) 100:14 +42:00
9.Mladen Jelić M50 OK KapelaCRO  22:22 (12) 49:11 (14) 46:12 (16) 117:45 +59:31
10.Milan Turkalj M50 Ivan MerzCRO  18:14 (11) 61:13 (19) 38:44 (14) 118:11 +59:57
11.Tak Kun Li M50 Hong Kong Orienteering ClubHKG  14:57 (8) 82:39 (22) 41:36 (15) 139:12 +80:58
Tatsuyoshi KOIZUMI M50 WTOC Japan teamJPN  41:35 (9) 25:58 (5) disq
Željko Belaj M50 OK BjelovarCRO  44:02 (11) disq
Slobodan Sokolović M50 OK BjelovarCRO  66:35 (21) disq
Mladen Perica M50 OK BjelovarCRO  55:00 (17) mp disq
Koji CHINO M50 WTOC Japan teamJPN  40:43 (8) 33:02 (9) disq
Masatoshi ARAI M50 WTOC Japan teamJPN  55:52 (18) 35:50 (12) disq
Richard Keighley M50 Wimborne orienteersGBR  30:02 (14) disq
David Coton M50 Wimborne orienteersGBR  27:01 (13) disq
Renato Bettin M50 OR SWALLOWSITA  dns 38:23 (7) 33:11 (10) disq
John Kewley M50 Manchester and District Orienteering ClubGBR  15:17 (9) 50:35 (16) dns disq
Noritoshi Matsuhashi M50 Turumai Orienteering clubJPN  dns 61:47 (20) 33:28 (11) disq
Darko Merunka M50 OK MaksimirCRO  35:30 (5) dnf disq
Darko Raškaj M50 OK VihorCRO  mp disq
Santiago Guillermo Pérez Martin M50 VeletaESP  12:23 (5) 49:22 (15) mp disq

OPEN
1.Silvio Štefanac OPEN OK MedjimurjeCRO  19:01 (1) 39:48 (1) 43:13 (2) 102:02
2.Senija Kermek Zadravec OPEN Ivan MerzCRO  26:57 (2) 62:33 (4) 81:22 (5) 170:52 +68:50
Roland Ekelot OPEN SwedenSWE  mp dns dns disq
Eva Magdić Govedarica OPEN OK JapeticCRO  58:27 (3) 79:23 (4) disq
Viktor Mađarić OPEN Ivan MerzCRO  35:45 (3) disq
Simon Vincek OPEN Ivan MerzCRO  53:57 (4) disq
Darija Raškaj OPEN OK VihorCRO  56:24 (3) disq
Rudi Marković OPEN OK JapeticCRO  46:28 (2) 30:00 (1) disq

W12
Marta Kukec W12 OK VihorCRO  13:34 (2) disq
Špela Kostanjevec W12 Mariborski OKSLO  19:25 (3) disq
Paula Pavlin W12 OK VihorCRO  11:53 (1) disq

W16
1.Gintarė Mikolavičiūtė W16 RASKK - Vilniaus SCLTU  13:06 (1) 53:33 (1) 54:46 (1) 121:25
2.Jelena Lesjak W16 OK JapeticCRO  18:05 (4) 65:33 (2) 112:53 (4) 196:31 +75:06
3.Iva Jakopec W16 OK JapeticCRO  15:07 (2) 75:42 (4) 108:50 (3) 199:39 +78:14
4.Ana Srebačić W16 Ivan MerzCRO  15:09 (3) 71:36 (3) 114:55 (5) 201:40 +80:15
5.Dora Kermek W16 Ivan MerzCRO  21:33 (6) 108:41 (5) 85:45 (2) 215:59 +94:34
Eva Magdić Govedarica W16 OK JapeticCRO  19:11 (5) disq
Iva Mađarić W16 Ivan MerzCRO  27:19 (7) 112:42 (6) dns disq

W20
1.Agnieška Kurmin W20 RASKK - Vilniaus SCLTU  14:40 (1) 40:14 (1) 63:52 (1) 118:46

W21
1.Marina Kopjar W21 Ivan MerzCRO  21:53 (2) 75:11 (3) 76:12 (1) 173:16
Marijana Žgela W21 OK KapelaCRO  19:01 (1) 63:19 (2) disq
Monika Kovaljesko W21 OK KapelaCRO  22:12 (3) 49:58 (1) disq

W35
1.Lenka Forstova W35 MatFyz PrahaCZE  16:21 (1) 35:40 (1) 40:25 (1) 92:26
2.Daniela Popović Budi W35 OK JapeticCRO  19:00 (3) 46:54 (4) 46:44 (2) 112:38 +20:12
3.Smiljana Janžek W35 OK MedjimurjeCRO  17:51 (2) 40:53 (2) 59:23 (6) 118:07 +25:41
4.Clare Durand W35 Los Angeles Orienteering ClubUSA  20:28 (5) 47:32 (5) 50:44 (3) 118:44 +26:18
5.Mirka Jakšić W35 OK MaksimirCRO  23:19 (7) 50:32 (6) 50:50 (4) 124:41 +32:15
6.Nikolina Šantić W35 OK BjelovarCRO  20:02 (4) 56:59 (7) 65:21 (8) 142:22 +49:56
7.Ruth Rhodes W35 Mole Valley OCGBR  28:46 (10) 67:16 (9) 78:49 (11) 174:51 +82:25
8.Davorka Srebačić W35 Ivan MerzCRO  20:58 (6) 114:26 (12) 67:28 (9) 202:52 +110:26
9.Melanija Majer W35 Ivan MerzCRO  24:54 (9) 72:40 (10) 105:55 (12) 203:29 +111:03
10.Lidija Detić W35 Ivan MerzCRO  24:07 (8) 110:55 (11) 109:46 (13) 244:48 +152:22
Christine Roberts W35 EborienteersGBR  70:05 (10) disq
Sharon Crawford W35 Rocky Mountain Orienteering ClubUSA  62:33 (7) disq
Alida Sokolović W35 OK BjelovarCRO  dnf disq
Emilija Ebenspanger W35 OK KapelaCRO  30:05 (11) 64:32 (8) disq
Karmen Holenda W35 Ivan MerzCRO  36:30 (12) disq
Jela Furuczová W35 Farmaceut BratislavaSVK  43:10 (3) 53:37 (5) disq
Magdalena Kurfurstova W35 VSTJ FS PrahaCZE  dns disq