v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
WWOP Tour 2016->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time

Long
1.Saku Asikainen Long HiisirastiFIN  37:05 (1) 37:05
2.Dag Steinar Ragvin Long Bö OLNOR  37:38 (2) 37:38 +00:33
3.Per Magnusson Long OK NolaskogsarnaSWE  40:56 (3) 40:56 +03:51
4.Jan Hansson Long Stenungsunds OKSWE  41:21 (4) 41:21 +04:16
5.Hakan Axelsson Long FK GöingarnaSWE  42:58 (5) 42:58 +05:53
6.Per Källvik Long Amals OKSWE  44:14 (6) 44:14 +07:09
7.Gregers Jöegensen Long Ballerup OKDEN  45:19 (7) 45:19 +08:14
8.Erik Thoresson Long Andrarums IFSWE  45:55 (8) 45:55 +08:50
9.Kajsa Rask Long Kungälvs OKSWE  46:22 (9) 46:22 +09:17
10.André Bjärby Long Frosta OKSWE  46:53 (10) 46:53 +09:48
11.Elsa Aderstedt Long Kungälvs OKSWE  48:02 (11) 48:02 +10:57
12.Jan-Olov Andersson Long OK ÄlgenSWE  48:33 (12) 48:33 +11:28
13.Are Eriksen Long OSINOR  48:49 (13) 48:49 +11:44
14.Julia Birath Long Stenungsunds OKSWE  49:11 (14) 49:11 +12:06
15.Henrik Albahn Long Tisvilde Hegn OKDEN  49:30 (15) 49:30 +12:25
16.Bent Galborgen Long Indre Östfold OKNOR  50:02 (16) 50:02 +12:57
17.Anders Björklund Long Sävedalens OKSWE  50:06 (17) 50:06 +13:01
18.Phil Conway Long Guildford OrienteersGBR  50:18 (18) 50:18 +13:13
19.Per Öhlund Long Gustavsbergs IFSWE  50:23 (19) 50:23 +13:18
20.Ali Basol Long Istanbul OCTUR  50:24 (20) 50:24 +13:19
21.Eddie Bjärrenholt Long Ranäs OKSWE  51:04 (21) 51:04 +13:59
22.Lisa Börnstedt Long Kungälvs OKSWE  51:13 (22) 51:13 +14:08
23.Lars Hanghöj Petersen Long Ballerup OKDEN  52:22 (23) 52:22 +15:17
24.Louise Axelsson Long FK GöingarnaSWE  52:32 (24) 52:32 +15:27
25.Vladislav Piják Long KOB Sokol PezinokSVK  53:16 (25) 53:16 +16:11
26.Frode Konst Long IL TyrvingNOR  54:12 (26) 54:12 +17:07
27.Christina Birath Long Stenungsunds OKSWE  56:46 (27) 56:46 +19:41
28.Susanne Löscher Long OLK ArgusSUI  62:08 (28) 62:08 +25:03
29.Tatiana Bednáriková Long KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  68:57 (29) 68:57 +31:52
30.Jozef Čierny Long Outsiterz BratislavaSVK  69:42 (30) 69:42 +32:37
31.Eva Pijáková Long KOB Sokol PezinokSVK  114:35 (31) 114:35 +77:30
Lasse Pedersen Long OLK ArgusSUI  mp disq
Per Forsgren Long Tumba-MälarhöjdenSWE  mp disq

Middle
1.Hans Huseby Middle Sarpsborg OLNOR  33:38 (1) 33:38
2.Carl-Henry Andersson Middle OK OrintoSWE  36:31 (2) 36:31 +02:53
3.Anders Malmberg Middle Kvarnsvedens OKSWE  38:02 (3) 38:02 +04:24
4.Christer Kaisajuntti Middle OK SkogsfalkenSWE  39:14 (4) 39:14 +05:36
5.Karl-Göran Wahlström Middle Almby IKSWE  39:39 (5) 39:39 +06:01
6.Paul Norén Middle OK SödertörnSWE  39:51 (6) 39:51 +06:13
7.Roy Dawson Middle GafantoriPOR  39:54 (7) 39:54 +06:16
8.Göran Andersson Middle StigmännenSWE  40:31 (8) 40:31 +06:53
9.Ake Wansölin Middle Söders OLSWE  40:45 (9) 40:45 +07:07
10.Margaretha Svensson Middle OK Vilse 87SWE  41:37 (10) 41:37 +07:59
11.Ulf Brasjö Middle Järla OrienteringSWE  41:43 (11) 41:43 +08:05
12.Lars-Gunnar Bengtsson Middle StigmännenSWE  41:46 (12) 41:46 +08:08
13.Roy Fransson Middle Ärla IFSWE  42:33 (13) 42:33 +08:55
14.Gunnar Österbö Middle FreidigNOR  42:57 (14) 42:57 +09:19
15.Gudrun Wegeland Middle OK NolaskogsarnaSWE  43:11 (15) 43:11 +09:33
16.Marie Malmberg Middle Tjalve IFSWE  43:25 (16) 43:25 +09:47
17.Peter Brunnberg Middle Vallentuna Össeby OKSWE  43:28 (17) 43:28 +09:50
18.Mari-Louise Lundgren Middle Stora Tuna OKSWE  44:04 (18) 44:04 +10:26
19.Annette Bonde Middle Ballerup OKDEN  44:27 (19) 44:27 +10:49
20.Runo Johansson Middle Kristinehamns OKSWE  45:28 (20) 45:28 +11:50
21.Larseric Larsson Middle Degerfors OKSWE  46:10 (21) 46:10 +12:32
22.Claes Nideborn Middle Stora Tuna OKSWE  46:58 (22) 46:58 +13:20
23.Maria Nordwall Middle OK KolmardenSWE  47:32 (23) 47:32 +13:54
24.Bo Hedlund Middle IFK EnskedeSWE  47:57 (24) 47:57 +14:19
25.Sivert Axelsson Middle Kalmar OKSWE  51:21 (25) 51:21 +17:43
26.Ake Borger Middle Ankarsrums OKSWE  51:25 (26) 51:25 +17:47
27.Christina Olsson Middle Skaneslättens OLSWE  52:02 (27) 52:02 +18:24
28.Gert Olsson Middle Skaneslättens OLSWE  52:16 (28) 52:16 +18:38
29.Göran Andersson Middle OK TylöskogSWE  52:36 (29) 52:36 +18:58
30.Ulla Engelby Middle Pan-KristianstadSWE  53:19 (30) 53:19 +19:41
31.Lena Fröberg Middle Tjalve IFSWE  53:51 (31) 53:51 +20:13
32.Christer Hellström Middle Stora Tuna OKSWE  55:36 (32) 55:36 +21:58
33.Anna Luukkonen Middle HiisirastiFIN  58:28 (33) 58:28 +24:50
34.Per Fröberg Middle Tjalve IFSWE  59:20 (34) 59:20 +25:42
35.Soňa Kavecka Middle KOB Sokol PezinokSVK  68:24 (35) 68:24 +34:46
36.Erland Svensson Middle Kvillebyns OKSWE  71:57 (36) 71:57 +38:19
37.Cath Dawson Middle GafantoriPOR  74:47 (37) 74:47 +41:09
Kenneth Kaisajuntti Middle OK SkogsfalkenSWE  dnf disq
Krister Hedin Middle IFK EnskedeSWE  mp disq
Claes Göran Green Middle Malmö OKSWE  mp disq

Short
1.Hjalmar Axelsson Short FK GöingarnaSWE  33:52 (1) 33:52
2.Hugo Thoresson Short Andrarums IFSWE  33:58 (2) 33:58 +00:06
3.Birgitta Johansson Short Kristinehamns OKSWE  38:33 (3) 38:33 +04:41
4.Lena Leandersson Short Älvdalens IFSWE  39:22 (4) 39:22 +05:30
5.Anders Carlsson Short Skaneslättens OLSWE  41:08 (5) 41:08 +07:16
6.Hakan Andersson Short Markbygdens OKSWE  42:00 (6) 42:00 +08:08
7.Toivo Voudinmäki Short Mullsjö SOKSWE  42:15 (7) 42:15 +08:23
8.Peo Bengtsson Short Pan-KristianstadSWE  42:22 (8) 42:22 +08:30
8.Raimo Salminen Short Pan-KristianstadSWE  42:22 (8) 42:22 +08:30
10.Hugo Isgren Short IFK EnskedeSWE  43:17 (10) 43:17 +09:25
11.Torid Kvaal Short FreidigNOR  45:37 (11) 45:37 +11:45
12.Thomas Johansson Short StigmännenSWE  48:41 (12) 48:41 +14:49
13.Inga-Lill Wikingsson Short StigmännenSWE  49:07 (13) 49:07 +15:15
14.Stina Gunnarsson Short Härlövs IFSWE  50:15 (14) 50:15 +16:23
15.Maud Nilsson Short HJS Vansbro OKSWE  50:24 (15) 50:24 +16:32
16.Kaarina Voudinmäki Short Mullsjö SOKSWE  51:02 (16) 51:02 +17:10
17.Pekka Syväterä Short Riihimäen SunnistajatFIN  53:07 (17) 53:07 +19:15
18.Knud Erik Thomsen Short Svendborg OKDEN  53:28 (18) 53:28 +19:36
19.Siv Andersson Short Kristinehamns OKSWE  54:31 (19) 54:31 +20:39
20.Helge Bovim Short IdrefjordenNOR  54:46 (20) 54:46 +20:54
21.Katarína Daříčková Short Farmaceut BratislavaSVK  55:06 (21) 55:06 +21:14
22.Karin Renberg Short OK KolmardenSWE  56:46 (22) 56:46 +22:54
23.Linnéa Bjärby Short Frosta OKSWE  58:10 (23) 58:10 +24:18
24.Lillemor Forsberg Short Gävle OKSWE  58:15 (24) 58:15 +24:23
25.Torill Svendsen Short Lunds OKSWE  58:41 (25) 58:41 +24:49
26.Conny Thoresson Short Andrarums IFSWE  59:40 (26) 59:40 +25:48
27.Carina Persson Short Andrarums IFSWE  59:44 (27) 59:44 +25:52
28.Ingrid Salomonsson Short Skaneslättens OLSWE  60:04 (28) 60:04 +26:12
29.Alexander Bjärby Short Frosta OKSWE  60:11 (29) 60:11 +26:19
30.Roger Andersson Short Kristinehamns OKSWE  62:50 (30) 62:50 +28:58
31.Bengt Salomonsson Short Skaneslättens OLSWE  63:08 (31) 63:08 +29:16
32.Hillevi Syväterä Short Riihimäen SunnistajatFIN  63:38 (32) 63:38 +29:46
33.Margareta Nyström Short Länna IFSWE  68:44 (33) 68:44 +34:52
34.Olov Öberg Short SkogsluffarnaSWE  78:10 (34) 78:10 +44:18
Nils Nöjd Short Alfta Ösa OKSWE  dnf disq
Anna Bjärby Short Frosta OKSWE  mp disq
Juraj Jurcik Short Janosikov krajSVK  dnf disq
Nils-Ake Nilsson Short FK GöingarnaSWE  mp disq
Christer Sjöfors Short OK ÄlmeSWE  mp disq