v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
CESOM 2017 - Central European Spring Orienteering Meeting->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

K3
1.Katarína Papugová K3 ATU KošiceSVK  24:38 (1) 33:16 (1) 57:54
2.Roman Petrinec K3 TJ Rapid BratislavaSVK  31:52 (6) 34:27 (2) 66:19 +08:25
3.Romana Štrbová K3 KOB Sokol PezinokSVK  25:54 (2) 45:34 (4) 71:28 +13:34
4.Peter Porubský K3 ŠK TRITURUS NITRASVK  28:35 (4) 48:27 (7) 77:02 +19:08
5.Medard Féder str. K3 AŠK PezinokSVK  28:22 (3) 49:53 (8) 78:15 +20:21
6.Jaro Varga K3 NeregistrovaníSVK  31:45 (5) 47:47 (6) 79:32 +21:38
7.Vladimira Kutajova K3 Slavia ZU ZilinaSVK  38:41 (9) 47:02 (5) 85:43 +27:49
8.Zuzana Ivanová K3 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  41:29 (11) 53:18 (9) 94:47 +36:53
9.Zuzana Sleziaková K3 Viatoris ZvolenSVK  32:47 (8) 62:34 (13) 95:21 +37:27
10.Tereza Kuriaková K3 Slavia ZU ZilinaSVK  41:05 (10) 57:00 (12) 98:05 +40:11
11.Lenka Paulová K3 KOB Sokol PezinokSVK  45:44 (18) 53:37 (11) 99:21 +41:27
12.Natália Sulanová K3 KOB Sokol PezinokSVK  44:49 (16) 66:19 (14) 111:08 +53:14
13.Barbora Chorvátová K3 KOB Sokol PezinokSVK  43:41 (13) 77:52 (18) 121:33 +63:39
14.Ingrid Kuníková K3 KOB Sokol PezinokSVK  56:27 (23) 67:12 (15) 123:39 +65:45
15.Ľubka Ježíková K3 KOB Sokol PezinokSVK  54:18 (22) 72:13 (16) 126:31 +68:37
16.Andrea Hríbiková K3 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  51:23 (20) 77:17 (17) 128:40 +70:46
17.Katarína Baľová K3 ŠK SandbergSVK  44:33 (15) 85:40 (19) 130:13 +72:19
18.Veronika Koiser K3 HSV OL Wiener NeustadtAUT  68:06 (24) 101:04 (21) 169:10 +111:16
19.Mária Šofránková K3 ATU KošiceSVK  75:27 (25) 99:18 (20) 174:45 +116:51
20.Viktória Poliaková K3 Slavia ZU ZilinaSVK  115:36 (26) 104:02 (22) 219:38 +161:44
Oksana Velgosová K3 ATU KošiceSVK  42:55 (12) mp disq
Miroslava Ženišová K3 NeregistrovaníSVK  44:53 (17) disq
Silvia Kutišová K3 KOB Sokol PezinokSVK  47:58 (19) disq
Juraj Šutor K3 ZázriváSVK  44:09 (14) disq
Jonatán Furucz K3 Farmaceut BratislavaSVK  51:40 (21) disq
Mária Maruniaková K3 Farmaceut BratislavaSVK  32:09 (7) disq
Joergen Deubel K3 Naturfreunde WienAUT  53:19 (10) disq
Katarína Sykorová K3 Farmaceut BratislavaSVK  45:09 (3) disq

M-10
1.Jakub Brňák M-10 ŠK SandbergSVK  15:12 (1) 21:10 (1) 36:22
2.Maroš Golian M-10 Farmaceut BratislavaSVK  18:58 (3) 25:59 (2) 44:57 +08:35
3.Daniel Ondovčík M-10 KOB Sokol PezinokSVK  21:13 (5) 27:09 (3) 48:22 +12:00
4.Eli Valach M-10 KOB Sokol PezinokSVK  18:40 (2) 36:12 (5) 54:52 +18:30
5.Maksym Volkov M-10 Slavia ZU ZilinaSVK  29:34 (6) 32:35 (4) 62:09 +25:47
Gregor Ondra M-10 KOB Sokol PezinokSVK  20:57 (4) disq
Janko Dokupil M-10 ŠK SandbergSVK  40:10 (7) disq

M-12A
1.Filip Bukovác M-12A Farmaceut BratislavaSVK  19:49 (1) 23:58 (1) 43:47
2.Jakub Karol Janšo M-12A ATU KošiceSVK  25:42 (2) 29:18 (3) 55:00 +11:13
3.Tomáš Kasza M-12A Farmaceut BratislavaSVK  29:12 (5) 25:57 (2) 55:09 +11:22
4.Miroslav Pajger M-12A Slavia ZU ZilinaSVK  41:10 (8) 32:28 (4) 73:38 +29:51
5.Adam Trepac M-12A Slavia ZU ZilinaSVK  28:13 (3) 46:08 (7) 74:21 +30:34
6.Daniel Šmelík M-12A TJ Rapid BratislavaSVK  31:13 (7) 47:41 (8) 78:54 +35:07
7.Samuel Hostačný M-12A KOB Sokol PezinokSVK  46:26 (10) 36:51 (5) 83:17 +39:30
8.Adam Roháč M-12A ATU KošiceSVK  72:13 (13) 42:27 (6) 114:40 +70:53
9.Lukáš Kapusta M-12A KOB Sokol PezinokSVK  67:06 (12) 62:42 (10) 129:48 +86:01
Daniel Dokupil M-12A ŠK SandbergSVK  30:38 (6) disq
Ondrej Kováč M-12A ŠK VAZKA BratislavaSVK  28:16 (4) dnf disq
Tristan Sykora M-12A Farmaceut BratislavaSVK  55:20 (9) disq
Michal Zedníček M-12A KOB Sokol PezinokSVK  44:06 (9) mp disq
Tomáš Syrový M-12A KOB Sokol PezinokSVK  46:56 (11) disq

M-14A
1.Lukáš Novota M-14A ATU KošiceSVK  25:25 (1) 36:37 (1) 62:02
2.Richard Sláma M-14A ATU KošiceSVK  27:39 (3) 38:00 (2) 65:39 +03:37
3.Jakub Fraňo M-14A KOB Sokol PezinokSVK  28:04 (4) 40:07 (5) 68:11 +06:09
4.Jonas Deubel M-14A Naturfreunde WienAUT  30:02 (5) 38:20 (3) 68:22 +06:20
5.Martin Roháč M-14A ATU KošiceSVK  31:09 (8) 39:43 (4) 70:52 +08:50
6.Tibor Fedor M-14A KOB Sokol PezinokSVK  30:50 (7) 40:34 (6) 71:24 +09:22
7.Nicholas Ditri M-14A KOB Sokol PezinokSVK  27:38 (2) 44:20 (10) 71:58 +09:56
8.Šimon Kukurugya M-14A ŠK SandbergSVK  30:28 (6) 41:39 (7) 72:07 +10:05
9.Stanislav Kuník M-14A KOB Sokol PezinokSVK  32:21 (10) 44:15 (9) 76:36 +14:34
10.Tomas Jurcik M-14A Slavia ZU ZilinaSVK  35:11 (12) 42:43 (8) 77:54 +15:52
11.Jakub Hummel M-14A TJ Rapid BratislavaSVK  34:24 (11) 45:43 (12) 80:07 +18:05
12.Maximilián Kubík M-14A TJ Rapid BratislavaSVK  35:28 (13) 44:56 (11) 80:24 +18:22
13.Andrej Mikloš M-14A KOB Sokol PezinokSVK  39:12 (14) 46:20 (13) 85:32 +23:30
14.Martin Vaľa M-14A KOB KysakSVK  51:35 (18) 65:51 (14) 117:26 +55:24
15.Viktor Kotuliak M-14A Farmaceut BratislavaSVK  40:47 (15) 101:35 (15) 142:22 +80:20
16.Michal Balogh M-14A ŠK SandbergSVK  47:14 (17) 104:35 (16) 151:49 +89:47
Tomáš Zedníček M-14A KOB Sokol PezinokSVK  78:12 (20) mp disq
Samuel Dokupil M-14A ŠK SandbergSVK  43:48 (16) disq
Tomáš Šipoš M-14A KOB Sokol PezinokSVK  32:03 (9) mp disq
Matej Fischer M-14A KOB Sokol PezinokSVK  64:35 (19) mp disq
Michal Urban M-14A ŠK SandbergSVK  mp mp disq

M-16A
1.Rotem Yasur M-16A Emek Yizrael YasurISR  24:51 (1) 49:24 (1) 74:15
2.Matúš Šimo M-16A KOB Sokol PezinokSVK  26:33 (2) 65:50 (3) 92:23 +18:08
3.Martin Knor M-16A Klub OB MartinSVK  40:15 (9) 59:37 (2) 99:52 +25:37
4.Michal Kurák M-16A ATU KošiceSVK  37:26 (5) 66:16 (4) 103:42 +29:27
5.Radko Kuník M-16A KOB Sokol PezinokSVK  42:15 (10) 66:50 (5) 109:05 +34:50
6.Matej Kukurugya M-16A ŠK SandbergSVK  32:33 (3) 77:19 (7) 109:52 +35:37
7.Matúš Topor M-16A KOB Sokol PezinokSVK  43:07 (11) 74:08 (6) 117:15 +43:00
8.Michal Schenk M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  38:50 (6) 81:25 (8) 120:15 +46:00
9.Adam Havlík M-16A KOB Sokol PezinokSVK  36:42 (4) 88:00 (9) 124:42 +50:27
10.Matúš Balogh M-16A ŠK SandbergSVK  44:46 (12) 94:31 (11) 139:17 +65:02
11.Matej Urban M-16A ŠK SandbergSVK  69:23 (14) 117:40 (12) 187:03 +112:48
Adam Jonáš M-16A KOBRA BratislavaSVK  39:49 (7) disq
Nicolas Šuška M-16A KOB Sokol PezinokSVK  48:11 (13) mp disq
Filip Dubovský M-16A AŠK PezinokSVK  mp 90:26 (10) disq
Joergen Deubel M-16A Naturfreunde WienAUT  40:01 (8) disq

M-18A
1.Medard Féder Nml. M-18A AŠK PezinokSVK  30:48 (1) 60:58 (1) 91:46
2.Matej Cidorík M-18A AŠK PezinokSVK  33:07 (2) 66:31 (2) 99:38 +07:52
3.Dominic Ditri M-18A KOB Sokol PezinokSVK  34:36 (4) 68:54 (3) 103:30 +11:44
4.Andrej Dubovský M-18A AŠK PezinokSVK  34:01 (3) 71:36 (4) 105:37 +13:51
5.Dominik Lovás M-18A TJ Rapid BratislavaSVK  35:59 (5) 89:50 (5) 125:49 +34:03
6.Matej Pätoprstý M-18A KOB Sokol PezinokSVK  43:12 (6) 111:13 (6) 154:25 +62:39
7.Branislav Kuník M-18A KOB Sokol PezinokSVK  111:50 (8) 124:17 (7) 236:07 +144:21
Juraj Šiandor M-18A AŠK PezinokSVK  48:04 (7) disq

M-20A
1.Dušan Sláma M-20A ATU KošiceSVK  32:24 (1) 62:47 (1) 95:11
2.Christián Heffner M-20A KOB Sokol PezinokSVK  42:18 (2) 100:02 (2) 142:20 +47:09
Pavol Kebis Ml. M-20A KOB Sokol PezinokSVK  56:57 (3) disq

M21-B
1.David Franko M21-B KOB KysakSVK  32:59 (1) 73:33 (1) 106:32
2.Šimon Mižúr M21-B Farmaceut BratislavaSVK  39:17 (7) 75:35 (2) 114:52 +08:20
3.František Lami M21-B ATU KošiceSVK  44:30 (13) 76:06 (3) 120:36 +14:04
4.Martin Kosut M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  38:55 (5) 82:42 (4) 121:37 +15:05
5.Rastislav Szabó M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  38:40 (4) 86:12 (6) 124:52 +18:20
6.Silvester Dulák M21-B KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  37:32 (3) 87:38 (8) 125:10 +18:38
7.Michal Pavelek M21-B KOB Sokol PezinokSVK  39:09 (6) 86:54 (7) 126:03 +19:31
8.Samuel Imriska M21-B Naturfreunde WienAUT  42:28 (9) 84:11 (5) 126:39 +20:07
9.Pavol Poláček M21-B KOB Sokol PezinokSVK  42:37 (10) 94:36 (11) 137:13 +30:41
10.Juraj Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  42:06 (8) 96:19 (13) 138:25 +31:53
11.Martin Klabouch M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  46:35 (17) 92:03 (9) 138:38 +32:06
12.Július Macháček M21-B ŠK SandbergSVK  46:04 (16) 96:12 (12) 142:16 +35:44
13.Dušan Hrnčiar M21-B Farmaceut BratislavaSVK  46:01 (15) 98:15 (15) 144:16 +37:44
14.Jirka Hrazdil M21-B SK Zabovresky BrnoCZE  56:51 (22) 97:29 (14) 154:20 +47:48
15.Peter Vríčan M21-B NeregistrovaníSVK  53:59 (21) 100:32 (16) 154:31 +47:59
16.Jakub Kuriak M21-B Slavia ZU ZilinaSVK  44:14 (12) 117:51 (19) 162:05 +55:33
17.Tomáš Sokolík M21-B KOB Sokol PezinokSVK  45:50 (14) 121:14 (20) 167:04 +60:32
18.Matej Leitner M21-B ATU KošiceSVK  59:34 (23) 108:47 (18) 168:21 +61:49
19.Peter Krnac M21-B Viatoris ZvolenSVK  63:37 (24) 105:51 (17) 169:28 +62:56
20.Juraj Pavlov M21-B KOB Metropol KošiceSVK  69:58 (25) 147:39 (22) 217:37 +111:05
21.Pavol Kiss M21-B ATU KošiceSVK  80:32 (27) 141:25 (21) 221:57 +115:25
22.Jozef Fekiač ml M21-B ŠK VAZKA BratislavaSVK  74:25 (26) 148:48 (23) 223:13 +116:41
Martin Majláth M21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  37:11 (2) disq
Vito Satrapa M21-B OLC WienerwaldAUT  47:49 (19) mp disq
Martin Borský M21-B Farmaceut BratislavaSVK  43:43 (11) disq
Martin Chmelař M21-B NeregistrovaníSVK  51:02 (20) disq
Matúš Kaprál M21-B ATU KošiceSVK  93:00 (10) disq
Miroslav Tauber M21-B KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  47:23 (18) mp disq
Michal Pavlík M21-B KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  mp disq

M21-D
1.Samuel Rybár M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  34:01 (1) 72:03 (1) 106:04
2.Andrej Patráš M21-D ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  36:06 (2) 74:31 (2) 110:37 +04:33
3.Pavol Hreus M21-D Viatoris ZvolenSVK  39:20 (3) 81:52 (5) 121:12 +15:08
4.Michal Tomašovič M21-D KOB Sokol PezinokSVK  42:48 (4) 78:54 (3) 121:42 +15:38
5.Phillip Štubňa M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  43:54 (5) 80:24 (4) 124:18 +18:14
6.Miroslav Hribik M21-D ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  45:42 (7) 84:52 (6) 130:34 +24:30
Martin Bejdák M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  54:29 (8) disq
Andrej Petrinec M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  72:22 (9) disq
Adam Muller M21-D ŠK VAZKA BratislavaSVK  44:38 (6) disq
Adam Bevilaqua M21-D NeregistrovaníSVK  mp mp disq
Ján Mazák M21-D NeregistrovaníSVK  91:38 (7) disq

M21-E
1.Erik Nilsson Simkovics M21-E OLC WienerwaldAUT  37:44 (1) 90:23 (1) 128:07
2.Michal Krajčík M21-E ATU KošiceSVK  38:33 (3) 92:00 (2) 130:33 +02:26
3.Nitsan Yasur M21-E Emek Yizrael YasurISR  39:09 (4) 94:26 (4) 133:35 +05:28
4.Tomáš Mušinský M21-E ATU KošiceSVK  40:30 (5) 94:23 (3) 134:53 +06:46
5.Peter Mižúr M21-E Farmaceut BratislavaSVK  41:21 (6) 100:49 (5) 142:10 +14:03
6.Maroš Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  42:36 (7) 104:05 (6) 146:41 +18:34
7.Matej Müller M21-E ŠK VAZKA BratislavaSVK  47:58 (8) 116:52 (8) 164:50 +36:43
8.Pavol Bukovác M21-E Farmaceut BratislavaSVK  38:15 (2) 130:44 (12) 168:59 +40:52
9.Adam Tysz M21-E ATU KošiceSVK  50:04 (11) 120:17 (9) 170:21 +42:14
10.Štefan Šurgan M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  49:07 (10) 130:37 (11) 179:44 +51:37
11.Dávid Ugray M21-E ATU KošiceSVK  54:52 (14) 127:41 (10) 182:33 +54:26
12.Marián Mikluš M21-E TJ Rapid BratislavaSVK  56:17 (15) 135:28 (13) 191:45 +63:38
13.Mikuláš Novota M21-E ATU KošiceSVK  54:19 (13) 138:29 (14) 192:48 +64:41
14.Matthias Poell M21-E OLC WienerwaldAUT  57:27 (16) 146:03 (15) 203:30 +75:23
15.Dušan Furucz M21-E Farmaceut BratislavaSVK  64:55 (17) 170:16 (16) 235:11 +107:04
Matej Hraboš M21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  48:38 (9) mp disq
Filip Kubina M21-E ŠK SandbergSVK  115:45 (7) disq
Dominik Lapornik M21-E HSV GroßmittelAUT  50:05 (12) mp disq

M35-A
1.Peter Glončák M35-A Farmaceut BratislavaSVK  29:36 (1) 61:51 (1) 91:27
2.Július Porubský M35-A ŠK TRITURUS NITRASVK  37:39 (2) 92:19 (3) 129:58 +38:31
3.Martin Bednarik M35-A ŠK Cart-print NitraSVK  43:39 (5) 97:48 (4) 141:27 +50:00
4.Joxeba Agirre M35-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  39:30 (3) 113:25 (5) 152:55 +61:28
5.Alexander Volkov M35-A Slavia ZU ZilinaSVK  44:40 (6) 120:42 (6) 165:22 +73:55
6.Jozef Kudla M35-A ŠK SandbergSVK  67:38 (7) 134:05 (7) 201:43 +110:16
Guenther Kroupa M35-A Naturfreunde WienAUT  88:57 (2) disq
Tomáš Leštínský M35-A ATU KošiceSVK  41:52 (4) disq

M40-A
1.Jozef Chupek M40-A Slavia ZU ZilinaSVK  33:14 (2) 62:51 (1) 96:05
2.Georg Wittberger M40-A FSPV Erste BankAUT  31:53 (1) 69:48 (2) 101:41 +05:36
3.Zdenko Roháč M40-A ATU KošiceSVK  35:23 (3) 79:31 (3) 114:54 +18:49
4.Stephan Puchegger M40-A OJE WapplerAUT  36:11 (4) 81:08 (4) 117:19 +21:14
5.Marek Urban M40-A ŠK SandbergSVK  41:37 (5) 94:37 (5) 136:14 +40:09
6.Štefan Brňák M40-A ŠK SandbergSVK  52:48 (8) 112:14 (8) 165:02 +68:57
7.Peter Vorlíček M40-A ŠK SandbergSVK  66:02 (9) 99:41 (6) 165:43 +69:38
8.Ivo Kotuliak M40-A Farmaceut BratislavaSVK  67:31 (10) 110:12 (7) 177:43 +81:38
9.Jozef Paluska M40-A Farmaceut BratislavaSVK  69:42 (12) 146:28 (9) 216:10 +120:05
10.Andreas Slateff M40-A OLC WienerwaldAUT  68:36 (11) 179:26 (10) 248:02 +151:57
Rastislav Dokupil M40-A ŠK SandbergSVK  44:10 (6) disq
Alexander Srb M40-A OJE WapplerAUT  mp disq
Karol Janous M40-A NeregistrovaníSVK  46:17 (7) disq

M45-A
1.Juraj Šmelík M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  32:30 (2) 72:37 (1) 105:07
2.Pekka Lauri M45-A Keravan UrheilijatFIN  35:15 (3) 75:40 (3) 110:55 +05:48
3.Karel Postulka M45-A Slavia ZU ZilinaSVK  41:58 (9) 73:16 (2) 115:14 +10:07
4.Valér Franko M45-A KOB KysakSVK  36:21 (4) 82:55 (4) 119:16 +14:09
5.Dirk Deubel M45-A Naturfreunde WienAUT  42:52 (11) 95:31 (5) 138:23 +33:16
6.Milan Kovac M45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  42:33 (10) 96:12 (6) 138:45 +33:38
7.Peter Jurcik M45-A Slavia ZU ZilinaSVK  40:09 (5) 100:32 (7) 140:41 +35:34
8.Ivan Butaš M45-A KOB Sokol PezinokSVK  40:50 (7) 108:28 (10) 149:18 +44:11
9.Martin Velgos M45-A ATU KošiceSVK  49:36 (13) 107:02 (9) 156:38 +51:31
10.Richard Balogh M45-A ŠK SandbergSVK  48:17 (12) 109:43 (11) 158:00 +52:53
11.Dušan Snopko M45-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  55:06 (14) 106:26 (8) 161:32 +56:25
12.Róbert Schenk M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  55:20 (15) 111:36 (12) 166:56 +61:49
13.Milan Kurák M45-A ATU KošiceSVK  63:22 (18) 118:11 (13) 181:33 +76:26
14.Peter Hojko M45-A KOB Sokol PezinokSVK  58:36 (16) 123:26 (14) 182:02 +76:55
15.Ladislav Kasza M45-A Farmaceut BratislavaSVK  61:55 (17) 132:29 (15) 194:24 +89:17
Peter Borčin M45-A Klub OB BOR TopoľčiankySVK  41:06 (8) mp disq
Radoslav Jonáš M45-A ŠK SandbergSVK  31:18 (1) disq
Rudolf Brídzik M45-A ŠK SandbergSVK  40:41 (6) disq

M50-A
1.Jozef Pollák M50-A ATU KošiceSVK  27:27 (1) 51:07 (2) 78:34
2.Filó György M50-A KOB KysakSVK  41:19 (5) 65:46 (5) 107:05 +28:31
3.Peter Sláma M50-A ATU KošiceSVK  37:29 (2) 71:36 (6) 109:05 +30:31
4.Peter Mlynárik M50-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  46:49 (6) 65:23 (4) 112:12 +33:38
5.František Papuga M50-A ATU KošiceSVK  37:58 (3) 74:27 (7) 112:25 +33:51
6.Jan Kosut M50-A Slavia ZU ZilinaSVK  39:33 (4) 75:07 (8) 114:40 +36:06
7.Milan Jašek M50-A KOS Tesla BrnoCZE  47:04 (7) 85:37 (9) 132:41 +54:07
8.Roman Ščehovič M50-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  48:33 (8) 93:26 (10) 141:59 +63:25
9.Miloš Paulo M50-A KOB Sokol PezinokSVK  53:49 (10) 107:08 (11) 160:57 +82:23
10.Emil Kukurugya M50-A ŠK SandbergSVK  63:37 (11) 117:46 (12) 181:23 +102:49
Ferri Gassner M50-A Naturfreunde WienAUT  54:34 (3) disq
Michal Eliáš M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  50:12 (9) disq
Peter Barcik M50-A BK SliačSVK  50:44 (1) disq

M55-A
1.Jaroslav Pijak M55-A KOB Sokol PezinokSVK  36:35 (1) 56:37 (1) 93:12
2.Pavol Bednár M55-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  37:14 (3) 57:37 (2) 94:51 +01:39
3.Csaba Takács M55-A ATU KošiceSVK  36:44 (2) 59:05 (3) 95:49 +02:37
4.Ján Štubňa M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  39:29 (4) 62:48 (4) 102:17 +09:05
5.Miroslav Palička M55-A KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  42:26 (6) 63:38 (5) 106:04 +12:52
6.Ivan Repáč M55-A TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  47:02 (10) 64:18 (6) 111:20 +18:08
7.Vladmimír Tysz M55-A ATU KošiceSVK  43:02 (7) 69:02 (7) 112:04 +18:52
8.Milan Mazúr M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  49:49 (12) 76:22 (9) 126:11 +32:59
9.Dušan Formanko M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  53:22 (18) 73:20 (8) 126:42 +33:30
10.Milan Petrinec M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  46:06 (9) 81:40 (12) 127:46 +34:34
11.Milan Mitelman M55-A Slavia ZU ZilinaSVK  50:06 (15) 78:45 (10) 128:51 +35:39
12.Jozef Jánoška M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  44:02 (8) 84:55 (17) 128:57 +35:45
13.Pavol Kebis St. M55-A KOB Sokol PezinokSVK  40:56 (5) 89:43 (19) 130:39 +37:27
14.Jaroslav Tomaščin M55-A SK Meteor KačerovCZE  47:56 (11) 82:45 (14) 130:41 +37:29
15.Jozef Fekiač st M55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  50:32 (16) 82:13 (13) 132:45 +39:33
16.Zoltán Lovas M55-A Kecskeméti Önkormányzati Dolgozók Szabadidősport KlubjaHUN  50:05 (14) 83:29 (15) 133:34 +40:22
17.Frantisek Priesol M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  53:48 (19) 84:02 (16) 137:50 +44:38
18.Stanislav Stančík M55-A Mladosť ZvolenSVK  53:59 (20) 88:38 (18) 142:37 +49:25
19.Dušan Rybár M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  51:51 (17) 91:49 (20) 143:40 +50:28
20.Gerhard Koiser M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  50:03 (13) 96:21 (21) 146:24 +53:12
Karol Janšo M55-A ATU KošiceSVK  mp 79:23 (11) disq

M60-A
1.Jozef Fedor M60-A KOB Sokol PezinokSVK  28:19 (1) 49:30 (1) 77:49
2.Mihály Fehér M60-A Kecskeméti Önkormányzati Dolgozók Szabadidősport KlubjaHUN  39:40 (6) 49:55 (2) 89:35 +11:46
3.Nick Dytlewski M60-A Naturfreunde WienAUT  33:36 (2) 58:52 (3) 92:28 +14:39
4.Ivan Oravec St. M60-A KOB Sokol PezinokSVK  34:19 (3) 60:13 (6) 94:32 +16:43
5.Ján Kuchta M60-A ATU KošiceSVK  36:47 (4) 59:49 (4) 96:36 +18:47
6.Vlado Piják M60-A KOB Sokol PezinokSVK  41:14 (7) 60:11 (5) 101:25 +23:36
7.Anton Onder M60-A ATU KošiceSVK  57:21 (11) 69:42 (7) 127:03 +49:14
8.Jan Tursky M60-A Slavia ZU ZilinaSVK  44:33 (9) 82:41 (9) 127:14 +49:25
9.Slavko Žilinčík M60-A ATU KošiceSVK  43:24 (8) 89:34 (10) 132:58 +55:09
10.Pavol Poláček St. M60-A KOB Sokol PezinokSVK  52:03 (10) 90:19 (11) 142:22 +64:33
11.Michal Simočko M60-A ATU KošiceSVK  71:39 (13) 119:51 (12) 191:30 +113:41
Ján Mižúr M60-A Farmaceut BratislavaSVK  38:40 (5) disq
Ján Šárfy M60-A NeregistrovaníSVK  102:55 (14) disq
Viktor Mikluš M60-A Farmaceut BratislavaSVK  78:18 (8) disq
Jozef Brtáň M60-A NeregistrovaníSVK  65:43 (12) disq

M65-A
1.Igor Roháč M65-A ATU KošiceSVK  34:52 (1) 63:42 (1) 98:34
2.Ivan Zacharovský M65-A Klub OB MartinSVK  45:16 (2) 72:46 (2) 118:02 +19:28
3.Viktor Vávra M65-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:16 (2) 76:30 (4) 121:46 +23:12
4.Oldřich Denemarek M65-A BETA URSUS RosiceCZE  51:44 (4) 75:14 (3) 126:58 +28:24
5.Medard Féder St. M65-A AŠK PezinokSVK  54:33 (6) 80:36 (5) 135:09 +36:35
Jan Procházka M65-A KOS Tesla BrnoCZE  54:10 (5) mp disq

M70-A
1.Willi Streuli M70-A Alpstein_OSUI  31:27 (2) 47:28 (1) 78:55
2.Ľudovít Šmelík M70-A TJ Rapid BratislavaSVK  31:18 (1) 49:52 (3) 81:10 +02:15
3.Zdeněk Koč M70-A SK Meteor KačerovCZE  33:39 (3) 48:47 (2) 82:26 +03:31
4.Dezider Baran M70-A Farmaceut BratislavaSVK  51:46 (5) 70:48 (4) 122:34 +43:39
5.Jan Nebeský M70-A Farmaceut BratislavaSVK  54:45 (6) 83:26 (5) 138:11 +59:16
6.Milan Meriač M70-A Klub OB MartinSVK  85:29 (7) 150:15 (6) 235:44 +156:49
Stanislav Nosál M70-A Lokomotiva BerounCZE  45:24 (4) mp disq

N
1.Ivan Trepáč N Slavia ZU ZilinaSVK  24:24 (6) 36:02 (2) 60:26
2.Andrej Hojko N KOB Sokol PezinokSVK  26:33 (7) 39:06 (3) 65:39 +05:13
3.Dagmar Minaříková N NeregistrovaníSVK  30:24 (11) 46:11 (5) 76:35 +16:09
4.Pavol Cvopa N Slavia ZU ZilinaSVK  35:06 (12) 41:48 (4) 76:54 +16:28
5.Miška Zedníčková N KOB Sokol PezinokSVK  29:09 (10) 54:20 (6) 83:29 +23:03
Matúš Šuran N NeregistrovaníSVK  20:26 (3) disq
Emka Šárfyová N NeregistrovaníSVK  28:50 (9) disq
Adriana Repáčová N TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  27:14 (8) disq
Matej Trepac N Slavia ZU ZilinaSVK  16:45 (1) disq
Marek Kováč N ŠK TRITURUS NITRASVK  31:21 (1) disq
František Ondra N KOB Sokol PezinokSVK  20:01 (2) disq
Andrea Porubská N ŠK TRITURUS NITRASVK  22:58 (5) disq
Gabriel Szabó N NeregistrovaníSVK  22:01 (4) disq

RD
1.Jelisej Kuzmin RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  18:03 (3) 23:57 (2) 42:00
1.Juraj Jakabovič RD KOB Sokol PezinokSVK  16:15 (1) 25:45 (4) 42:00 +00:00
3.John Bass RD NeregistrovaníSVK  22:30 (7) 24:01 (3) 46:31 +04:31
4.Samuel Butaš RD KOB Sokol PezinokSVK  17:37 (2) 29:53 (6) 47:30 +05:30
5.Milan Trenčan RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  23:45 (10) 23:56 (1) 47:41 +05:41
6.Samuel Šebo RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  24:21 (12) 29:55 (7) 54:16 +12:16
7.Andrej Havlík RD KOB Sokol PezinokSVK  23:41 (9) 31:58 (8) 55:39 +13:39
8.Lukáš Bukovác RD Farmaceut BratislavaSVK  21:44 (6) 35:43 (12) 57:27 +15:27
9.Jonáš Čief RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  23:59 (11) 34:44 (11) 58:43 +16:43
10.Matej Trenčan RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  29:45 (17) 29:02 (5) 58:47 +16:47
11.Simon Zajac RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  27:28 (14) 34:19 (10) 61:47 +19:47
12.Maja Volkova RD Slavia ZU ZilinaSVK  28:36 (16) 34:17 (9) 62:53 +20:53
13.Anna Macháčková RD ŠK SandbergSVK  29:55 (18) 38:43 (15) 68:38 +26:38
14.Lucia Kováčová RD ŠK VAZKA BratislavaSVK  27:59 (15) 44:08 (16) 72:07 +30:07
15.Sebastián Furucz RD Farmaceut BratislavaSVK  39:34 (23) 36:04 (14) 75:38 +33:38
16.Nina Kýpeťová RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  50:38 (24) 52:50 (17) 103:28 +61:28
17.Filip Kučák RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:24 (20) 75:14 (19) 108:38 +66:38
Filip Máj RD KOBRA BratislavaSVK  36:09 (22) disq
Mirka Maruniaková RD Farmaceut BratislavaSVK  34:30 (21) disq
Samko Máj RD KOBRA BratislavaSVK  23:25 (8) disq
Adam Maruniak RD Farmaceut BratislavaSVK  32:27 (19) disq
Alexandra Chudá RD ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  mp disq
Sara a Miriam Makarová RD ZázriváSVK  21:29 (5) disq
Emka Jonášová RD ŠK SandbergSVK  19:33 (4) disq
Maxim Slatinský RD NeregistrovaníSVK  27:26 (13) disq
Sára Ženišová RD Farmaceut BratislavaSVK  dnf disq
Terezka Vančová RD ATU KošiceSVK  67:11 (18) disq
Teodorka Mravíková RD ŠK SandbergSVK  35:46 (13) disq

W-10
1.Dianka Brňáková W-10 ŠK SandbergSVK  16:37 (1) 24:01 (3) 40:38
2.Lucka Vorlíčková W-10 ŠK SandbergSVK  16:46 (2) 23:59 (2) 40:45 +00:07
3.Kristína Toporová W-10 KOB Sokol PezinokSVK  17:47 (4) 23:16 (1) 41:03 +00:25
4.Adelka Rohaľová W-10 ŠK SandbergSVK  17:35 (3) 25:58 (5) 43:33 +02:55
5.Ella Michaela Patrášová W-10 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  19:00 (6) 24:52 (4) 43:52 +03:14
6.Lea Kotuliaková W-10 Farmaceut BratislavaSVK  18:03 (5) 27:50 (6) 45:53 +05:15
7.Marta Kropocheva W-10 ŠK SandbergSVK  24:43 (7) 47:28 (8) 72:11 +31:33
8.Zora Baloghová W-10 ŠK SandbergSVK  32:01 (8) 43:13 (7) 75:14 +34:36

W-12A
1.Gabriela Ježíková W-12A KOB Sokol PezinokSVK  27:47 (1) 33:46 (2) 61:33
2.Terezka Kendrová W-12A Farmaceut BratislavaSVK  38:27 (2) 31:43 (1) 70:10 +08:37
3.Petra Kurucová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  39:44 (3) 46:01 (4) 85:45 +24:12
4.Bianka Dugovičová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  45:45 (4) 43:46 (3) 89:31 +27:58
Linda Legáthová W-12A KOB Sokol PezinokSVK  disq

W-14A
1.Ema Havlíkova W-14A KOB Sokol PezinokSVK  20:02 (1) 27:43 (1) 47:45
2.Eva Ondovčíková W-14A KOB Sokol PezinokSVK  23:07 (2) 35:16 (2) 58:23 +10:38
3.Miroslava Velgosová W-14A ATU KošiceSVK  26:29 (3) 38:42 (4) 65:11 +17:26
4.Alžbeta Kopčíková W-14A KOB Sokol PezinokSVK  30:37 (5) 40:34 (5) 71:11 +23:26
5.Simona Mihaličová W-14A ATU KošiceSVK  36:45 (10) 36:37 (3) 73:22 +25:37
6.Natália Ježíková W-14A KOB Sokol PezinokSVK  32:53 (8) 43:33 (6) 76:26 +28:41
7.Gabika Trepacova W-14A Slavia ZU ZilinaSVK  31:46 (7) 44:41 (7) 76:27 +28:42
8.Ivonka Rohaľová W-14A ŠK SandbergSVK  31:43 (6) 50:15 (9) 81:58 +34:13
9.Martinka Vorlíčková W-14A ŠK SandbergSVK  38:21 (11) 49:10 (8) 87:31 +39:46
10.Nina Kutišová W-14A KOB Sokol PezinokSVK  28:24 (4) 64:35 (12) 92:59 +45:14
11.Zuzana Féderová W-14A AŠK PezinokSVK  43:03 (12) 61:24 (11) 104:27 +56:42
12.Ema Honzírková W-14A Krúžok OB na ZŠ OdborárskaSVK  35:01 (9) 73:46 (14) 108:47 +61:02
13.Karolína Toporová W-14A KOB Sokol PezinokSVK  45:43 (13) 69:14 (13) 114:57 +67:12
Žofia Kováčová W-14A ŠK VAZKA BratislavaSVK  dnf disq
Katka Mravíková W-14A ŠK SandbergSVK  53:12 (10) disq

W-16A
1.Ľuboslava Weissová W-16A ATU KošiceSVK  27:19 (1) 38:28 (1) 65:47
2.Sandra Ivanková W-16A ATU KošiceSVK  37:24 (3) 46:20 (2) 83:44 +17:57
3.Veronika Jánošová W-16A ŠK SandbergSVK  35:50 (2) 48:14 (4) 84:04 +18:17
4.Michaela Velgosová W-16A ATU KošiceSVK  40:46 (5) 48:41 (5) 89:27 +23:40
5.Alžbeta Kubenová W-16A TJ Rapid BratislavaSVK  39:33 (4) 50:29 (6) 90:02 +24:15
6.Klára Kapustová W-16A KOB Sokol PezinokSVK  43:44 (8) 48:01 (3) 91:45 +25:58
7.Veronika Klabouchova W-16A Slavia ZU ZilinaSVK  40:54 (6) 58:21 (8) 99:15 +33:28
8.Alžbeta Dubovská W-16A AŠK PezinokSVK  41:08 (7) 59:21 (9) 100:29 +34:42
9.Katarína Palusková W-16A Farmaceut BratislavaSVK  50:13 (9) 51:15 (7) 101:28 +35:41
10.Michaela Patassiová W-16A Farmaceut BratislavaSVK  56:07 (10) 69:00 (10) 125:07 +59:20
Lucia Juríková W-16A ŠK SandbergSVK  disq

W-18A
1.Tamara Miklušová W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  28:55 (1) 56:46 (1) 85:41
2.Dominika Kalenská W-18A ATU KošiceSVK  34:50 (3) 61:27 (2) 96:17 +10:36
3.Miriam Cidoríková W-18A AŠK PezinokSVK  34:23 (2) 67:41 (3) 102:04 +16:23
4.Lucia Ondovčíková W-18A KOB Sokol PezinokSVK  38:00 (4) 87:06 (6) 125:06 +39:25
5.Viktória Roháčová W-18A ATU KošiceSVK  46:34 (5) 81:02 (4) 127:36 +41:55
6.Tereza Števičová W-18A Farmaceut BratislavaSVK  49:42 (6) 83:01 (5) 132:43 +47:02
7.Alexandra Hojková W-18A KOB Sokol PezinokSVK  54:48 (7) 103:17 (7) 158:05 +72:24
Tereza Pružincová W-18A Farmaceut BratislavaSVK  disq

W-20A
1.Lucia Matejíčková W-20A TJ Rapid BratislavaSVK  39:43 (2) 74:16 (1) 113:59
2.Katarina Kosutova W-20A Slavia ZU ZilinaSVK  36:45 (1) 83:17 (3) 120:02 +06:03
3.Martina Selingova W-20A Slavia ZU ZilinaSVK  40:18 (3) 82:43 (2) 123:01 +09:02

W21-B
1.Katarzyna Galla W21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  32:41 (1) 64:31 (1) 97:12
2.Ela Sedileková W21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  34:57 (2) 69:27 (2) 104:24 +07:12
3.Leena Mattsson W21-B NeregistrovaníSVK  39:19 (5) 73:06 (3) 112:25 +15:13
4.Zuzana Sukeníková W21-B TJ Loko KrnovCZE  36:53 (3) 79:45 (4) 116:38 +19:26
5.Erika Nemcová W21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  37:39 (4) 81:40 (5) 119:19 +22:07
6.Radka Lamanecová W21-B KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  42:46 (7) 90:19 (7) 133:05 +35:53
7.Tereza Kopčíková W21-B KOB Sokol PezinokSVK  44:16 (8) 88:59 (6) 133:15 +36:03
8.Dominika Franková W21-B KOB KysakSVK  41:23 (6) 95:49 (8) 137:12 +40:00
9.Barbora Pavlíková W21-B KOB KysakSVK  51:58 (9) 99:56 (9) 151:54 +54:42
10.Jana Imriska W21-B Naturfreunde WienAUT  55:55 (11) 102:05 (10) 158:00 +60:48
11.Dajana Snopková W21-B TJ Slávia Ekonóm Univerzita Mateja Bela Banská BystricaSVK  54:45 (10) 112:31 (11) 167:16 +70:04
Kathrin Kollndorfer W21-B HSV GroßmittelAUT  64:15 (13) dnf disq
Tereza Schenková W21-B TJ Rapid BratislavaSVK  61:32 (12) disq

W21-E
1.Heini Saarimäki W21-E Angelniemen AnkkuriFIN  28:58 (2) 65:31 (1) 94:29
2.Anna Nilsson Simkovics W21-E OLC WienerwaldAUT  30:17 (3) 70:57 (2) 101:14 +06:45
3.Silvia Chupekova W21-E Slavia ZU ZilinaSVK  32:17 (4) 76:44 (3) 109:01 +14:32
4.Kristína Krajčíková W21-E ATU KošiceSVK  34:47 (5) 82:45 (4) 117:32 +23:03
5.Andrea Papugová W21-E ATU KošiceSVK  34:47 (5) 84:05 (5) 118:52 +24:23
6.Vanda Hosekova W21-E Slavia ZU ZilinaSVK  39:37 (9) 85:31 (6) 125:08 +30:39
7.Lucia Kovalančíková W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  28:54 (1) 98:00 (9) 126:54 +32:25
8.Antónia Šofranková W21-E ATU KošiceSVK  38:24 (8) 89:18 (7) 127:42 +33:13
9.Andrea Postulkova W21-E Slavia ZU ZilinaSVK  37:15 (7) 94:52 (8) 132:07 +37:38
10.Martina Papugová W21-E ATU KošiceSVK  42:28 (10) 100:59 (10) 143:27 +48:58
11.Katarína Kotrlová W21-E ŠK SandbergSVK  47:16 (11) 108:59 (11) 156:15 +61:46
12.Janka Kotrlová W21-E Outsiterz BratislavaSVK  90:38 (12) 174:02 (12) 264:40 +170:11
Bri-e Gschöpf W21-E OJE WapplerAUT  mp mp disq

W35-A
1.Alena Bukovacova W35-A Farmaceut BratislavaSVK  35:55 (1) 72:59 (1) 108:54
2.Tatiana Bednáriková W35-A KOB Cingov Spisska Nova VesSVK  47:33 (5) 85:06 (2) 132:39 +23:45
3.Danka Ondovčíková W35-A KOB Sokol PezinokSVK  42:40 (4) 91:43 (3) 134:23 +25:29
4.Barbora Vorlíčková W35-A ŠK SandbergSVK  40:40 (2) 94:58 (4) 135:38 +26:44
5.Monika Urbanová W35-A ŠK SandbergSVK  40:43 (3) 99:20 (5) 140:03 +31:09
6.Dagmar Vršková W35-A SK Zabovresky BrnoCZE  71:59 (6) 135:17 (6) 207:16 +98:22

W40-A
1.Katarina Fedorova W40-A KOB Sokol PezinokSVK  25:10 (1) 45:46 (1) 70:56
2.Jana Slámová W40-A ATU KošiceSVK  28:46 (2) 50:10 (2) 78:56 +08:00
3.Katarina Schenkova W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:04 (4) 62:09 (3) 100:13 +29:17
4.Dagmar Miklušová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:31 (5) 64:24 (4) 102:55 +31:59
5.Ľubica Toporová W40-A KOB Sokol PezinokSVK  37:00 (3) 70:35 (7) 107:35 +36:39
6.Barbora Šmelíková W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  39:37 (6) 69:40 (6) 109:17 +38:21
7.Helga Tezarek W40-A OJE WapplerAUT  48:31 (8) 81:14 (8) 129:45 +58:49
8.Katarína Kováčová W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  52:25 (10) 87:35 (9) 140:00 +69:04
9.Martina Brňáková W40-A ŠK SandbergSVK  45:55 (7) 96:22 (10) 142:17 +71:21
10.Erika Vávrová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  50:18 (9) 101:18 (11) 151:36 +80:40
Petra Kotuliaková W40-A Farmaceut BratislavaSVK  68:33 (5) disq
Bohumila Klangová W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  103:49 (12) disq
Ľubica Slatinská W40-A NeregistrovaníSVK  73:13 (11) disq

W45-A
1.Hana Šmelíková W45-A Farmaceut BratislavaSVK  30:11 (1) 55:00 (1) 85:11
2.Zuzana Postulkova W45-A Slavia ZU ZilinaSVK  38:17 (3) 59:41 (3) 97:58 +12:47
3.Martina Pánková W45-A TJ Rapid BratislavaSVK  35:05 (2) 65:10 (4) 100:15 +15:04
4.Tatiana Časnochová W45-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  52:21 (9) 55:12 (2) 107:33 +22:22
5.Valéria Kuráková W45-A ATU KošiceSVK  48:53 (7) 73:14 (5) 122:07 +36:56
6.Eva Trepacova W45-A Slavia ZU ZilinaSVK  42:36 (4) 106:17 (7) 148:53 +63:42
7.Andrea Klabouchova W45-A Slavia ZU ZilinaSVK  77:27 (11) 77:57 (6) 155:24 +70:13
8.Petra Rebrová W45-A Farmaceut BratislavaSVK  53:21 (10) 107:35 (8) 160:56 +75:45
9.Eva Kurucová W45-A KOB Sokol PezinokSVK  50:23 (8) 116:54 (9) 167:17 +82:06
Bronislava Šimová W45-A AŠK PezinokSVK  44:14 (5) disq
Marta Jonášová W45-A ŠK SandbergSVK  44:50 (6) disq

W50-A
1.Eva Mušinská W50-A ATU KošiceSVK  30:06 (2) 49:49 (3) 79:55
2.Tamara Denysenko W50-A Slavia ZU ZilinaSVK  33:30 (4) 48:33 (2) 82:03 +02:08
3.Iveta Pijakova W50-A KOB Sokol PezinokSVK  32:26 (3) 51:11 (4) 83:37 +03:42
4.Elena Papugová W50-A ATU KošiceSVK  29:03 (1) 58:00 (8) 87:03 +07:08
5.Jana Šmelíková W50-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  38:11 (5) 57:11 (7) 95:22 +15:27
6.Jana Franková W50-A KOB KysakSVK  43:55 (8) 54:53 (6) 98:48 +18:53
7.Irena Peřinková W50-A BETA URSUS RosiceCZE  40:39 (6) 59:06 (9) 99:45 +19:50
8.Iva Kumová W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  40:57 (7) 69:08 (10) 110:05 +30:10
9.Jana Mižúrová W50-A Farmaceut BratislavaSVK  46:49 (11) 74:52 (12) 121:41 +41:46
10.Hana Baloghová W50-A ŠK SandbergSVK  47:23 (12) 78:09 (13) 125:32 +45:37
11.Iveta Paulová W50-A KOB Sokol PezinokSVK  52:07 (13) 74:19 (11) 126:26 +46:31
12.Taťjana Jánošková W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:47 (9) 87:05 (15) 132:52 +52:57
13.Ema Jurašková W50-A ATU KošiceSVK  59:54 (14) 86:21 (14) 146:15 +66:20
Monika Jašková W50-A KOS Tesla BrnoCZE  45:50 (10) mp disq
Katja Gassner W50-A Naturfreunde WienAUT  54:05 (5) disq
Renáta Barcíková W50-A BK SliačSVK  43:26 (1) disq
Soňa Mazúrová W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  mp 91:17 (16) disq

W55-A
1.Jana Davi W55-A Klub OB MartinSVK  31:38 (1) 53:40 (1) 85:18
2.Ada Kuchařová W55-A KOS Tesla BrnoCZE  32:18 (2) 54:03 (2) 86:21 +01:03
3.Maya Karovic W55-A KOB Sokol PezinokSVK  33:50 (3) 62:27 (3) 96:17 +10:59
4.Mária Fekiačová W55-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  54:41 (5) 83:43 (5) 138:24 +53:06
5.Éva Knódel W55-A Kecskeméti Önkormányzati Dolgozók Szabadidősport KlubjaHUN  62:37 (8) 80:53 (4) 143:30 +58:12
6.Darina Poláčková W55-A KOB Sokol PezinokSVK  56:23 (6) 94:55 (7) 151:18 +66:00
7.Ruith Wuest W55-A Alpstein_OSUI  60:02 (7) 94:16 (6) 154:18 +69:00
Bibiana Kebisová W55-A KOB Sokol PezinokSVK  53:53 (4) disq

W60-A
1.Beata Vávrová W60-A TJ Rapid BratislavaSVK  36:46 (2) 58:18 (1) 95:04
2.Helena Procházková W60-A KOS Tesla BrnoCZE  45:13 (4) 61:53 (2) 107:06 +12:02
3.Eva Pijáková W60-A KOB Sokol PezinokSVK  37:09 (3) 94:51 (5) 132:00 +36:56
4.Katarína Daříčková W60-A Farmaceut BratislavaSVK  55:47 (6) 81:56 (3) 137:43 +42:39
5.Gunnel Nilsson W60-A OLC WienerwaldAUT  50:41 (5) 91:55 (4) 142:36 +47:32
Traude Fesselhofer W60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  36:10 (1) mp disq

W65-A
1.Soňa Kavecka W65-A KOB Sokol PezinokSVK  38:33 (2) 43:02 (1) 81:35
2.Viola Juhasová W65-A Klub OB MartinSVK  36:31 (1) 53:06 (2) 89:37 +08:02
3.Darina Polonyiova W65-A Slavia ZU ZilinaSVK  39:26 (3) 62:12 (3) 101:38 +20:03
4.Marie Fraňová W65-A KOB Sokol PezinokSVK  55:39 (4) 65:51 (4) 121:30 +39:55