v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
SG MTBO 2017->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

BEGINNERS / FAMILIES
1.Amelie Heindl BEGINNERS / FAMILIES Orienteering KlosterneuburgAUT  20:52 (1) 25:46 (1) 46:38
2.Lili Ivana Raj BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  32:50 (2) 31:47 (2) 64:37 +17:59
3.Nika Eržen BEGINNERS / FAMILIES OK AzimutSLO  38:03 (4) 39:00 (4) 77:03 +30:25
4.Miša Andrejc BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  35:19 (3) 46:45 (6) 82:04 +35:26
Andraž Miheljak BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  dns 42:36 (5) disq
Frida Mezga BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  47:35 (7) disq
Gašper Kleč BEGINNERS / FAMILIES   54:29 (9) disq
Delania Hölzer BEGINNERS / FAMILIES Orientacijski klub KomendaSLO  34:26 (3) disq
Ula Landekar BEGINNERS / FAMILIES   49:12 (8) disq

M 14
1.Enrico Bettega M 14 G.S. PavioneITA  19:08 (1) 29:47 (1) 48:55
2.Clemens Heindl M 14 Orienteering KlosterneuburgAUT  23:28 (4) 43:46 (3) 67:14 +18:19
3.Ben Diesenreiter M 14 GO HarzbergAUT  23:19 (3) 48:33 (4) 71:52 +22:57
4.Tin Klančnik M 14   23:05 (2) 60:40 (5) 83:45 +34:50
Andraž Smrtnik M 14   mp 71:32 (6) disq
Duncan Mair M 14 OL KufsteinAUT  mp 38:47 (2) disq

M 15-17
1.Tobias Micko M 15-17 LZ OmahaAUT  26:33 (1) 45:34 (1) 72:07
2.Jakob Kratky M 15-17 OLT TransdanubienAUT  33:49 (2) 62:26 (3) 96:15 +24:08
3.Niccolò Schiavi Cappello M 15-17 Team Italy MTBOITA  39:29 (4) 61:57 (2) 101:26 +29:19
4.Hannes Hnilica M 15-17 OLT TransdanubienAUT  38:27 (3) 69:00 (4) 107:27 +35:20
5.Georg KOFFLER M 15-17 Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  43:42 (5) 69:53 (5) 113:35 +41:28

M 18-20
1.Jakob Flachberger M 18-20 GO HarzbergAUT  44:57 (1) 60:11 (1) 105:08
2.Žiga Andrejc M 18-20 OK Slovenj GradecSLO  50:03 (2) 63:24 (2) 113:27 +08:19
3.Markus Finder M 18-20 HSV Graz MTBOAUT  58:04 (3) 82:52 (4) 140:56 +35:48
Gašper Petrovič M 18-20 Orientacijski Klub PolarisSLO  mp 69:40 (3) disq
Bernhard Resch M 18-20 Orienteering KlosterneuburgAUT  mp 104:11 (5) disq

M 21 SHORT
1.Zoltán Hidas M 21 SHORT MTBO HungaryHUN  36:16 (1) 59:40 (2) 95:56
2.Bernhard Finder M 21 SHORT HSV Graz MTBOAUT  41:12 (7) 57:34 (1) 98:46 +02:50
3.Péter Vajda M 21 SHORT ÖTK - WienAUT  37:24 (3) 61:26 (3) 98:50 +02:54
4.Kornél Csordás M 21 SHORT MTBO HungaryHUN  36:50 (2) 63:03 (4) 99:53 +03:57
5.Herwig Allwinger M 21 SHORT Leibnitzer AC -OrienteeringAUT  38:20 (4) 63:11 (5) 101:31 +05:35
6.Nenad Mojsilović M 21 SHORT PSK PobedaSRB  39:56 (6) 70:47 (7) 110:43 +14:47
7.David Hiba Andrejc M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  42:19 (9) 69:02 (6) 111:21 +15:25
8.Kálmán Kinde M 21 SHORT MTBO HungaryHUN  38:48 (5) 73:26 (8) 112:14 +16:18
9.Mario Danninger M 21 SHORT HSV Graz MTBOAUT  41:33 (8) 83:33 (11) 125:06 +29:10
10.Attila Molnár M 21 SHORT Tipo Orienteering ClubHUN  51:34 (11) 78:23 (10) 129:57 +34:01
11.Rainer Burmann M 21 SHORT OLT TransdanubienAUT  50:58 (10) 86:36 (12) 137:34 +41:38
12.Primož Pogorelčnik M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  62:14 (12) 113:43 (15) 175:57 +80:01
Tadej Sedar M 21 SHORT   dns 101:29 (14) disq
Jernej Kert M 21 SHORT   dnf disq
Maja Visinski Andrejc M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  89:12 (13) disq
Vasja Jercic M 21 SHORT Pustolovec RAJD DurasportSLO  77:32 (9) disq

M 40
1.Manfred Stockmayer M 40 HSV OL Wiener NeustadtAUT  39:30 (1) 52:37 (1) 92:07
2.Dietmar Dörfler M 40 GO HarzbergAUT  42:58 (2) 57:13 (3) 100:11 +08:04
3.Hans Borsitzky M 40 HSV OL Wiener NeustadtAUT  44:56 (5) 56:53 (2) 101:49 +09:42
4.Marko Dudic M 40 OK Slovenj GradecSLO  46:37 (6) 63:16 (4) 109:53 +17:46
5.Thomas Hnilica M 40 OLT TransdanubienAUT  44:51 (4) 65:05 (5) 109:56 +17:49
6.Blaž Miheljak M 40 OK Slovenj GradecSLO  48:17 (7) 66:45 (6) 115:02 +22:55
7.Boris Kastner-Jirka M 40 Naturfreunde WienAUT  43:24 (3) 72:28 (8) 115:52 +23:45
8.Tamás Máthé M 40 Tipo Orienteering ClubHUN  52:07 (8) 82:23 (9) 134:30 +42:23
9.Dušan Petrovič M 40 Orientacijski Klub PolarisSLO  62:52 (10) 72:22 (7) 135:14 +43:07
10.Julijan Klančnik M 40   70:49 (11) 90:32 (12) 161:21 +69:14
11.Andreas Raunigg M 40 HSV OL Wiener NeustadtAUT  82:25 (12) 86:51 (11) 169:16 +77:09
12.Helmut Grassinger M 40   87:34 (13) 113:52 (13) 201:26 +109:19
13.Vladimir Prica M 40 Sportski klub DMBSRB  95:54 (14) 125:17 (14) 221:11 +129:04
Marko Zanoškar M 40 OK Slovenj GradecSLO  58:14 (9) mp disq
Valter Foški M 40 Orientacijski Klub PolarisSLO  82:46 (10) disq
Igor Bončina M 40 OK AzimutSLO  dnf disq

M 50
1.Tamas Janko M 50 HSV PinkafeldAUT  32:32 (1) 55:37 (1) 88:09
2.Iain Rochford M 50   35:45 (3) 57:47 (2) 93:32 +05:23
3.Miklós Mets M 50 ÖTK - WienAUT  33:33 (2) 64:15 (4) 97:48 +09:39
4.Michael Melcher M 50 Naturfreunde SteiermarkAUT  37:57 (5) 65:42 (5) 103:39 +15:30
5.Günter Kradischnig M 50 OLC GrazAUT  37:35 (4) 69:05 (6) 106:40 +18:31
6.Walter Reiner M 50 Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  44:11 (6) 84:04 (9) 128:15 +40:06
7.Heimo Brenner M 50 Orienteering KlosterneuburgAUT  60:26 (8) 75:13 (7) 135:39 +47:30
8.Andreas Hochreiter M 50 HSV OL Wiener NeustadtAUT  57:39 (7) 100:05 (10) 157:44 +69:35
Jože Knez M 50 OK Slovenj GradecSLO  dns dns disq
Peter Fandl M 50 LZ OmahaAUT  dns 77:20 (8) disq
Klaus Kramer M 50 GO HarzbergAUT  mp 61:02 (3) disq

M 60
1.Walter Dravetz M 60 OLC GrazAUT  30:29 (1) 50:58 (1) 81:27
2.Rudolf Schwarz M 60 HSV FeldbachAUT  37:00 (3) 59:55 (3) 96:55 +15:28
3.Silvano Tonolo M 60 ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  40:52 (6) 59:18 (2) 100:10 +18:43
4.Hinko Andrejc M 60 OK Slovenj GradecSLO  34:29 (2) 68:24 (6) 102:53 +21:26
5.Paul Grün M 60 OLZentrum Union WaldviertelAUT  38:42 (4) 66:27 (5) 105:09 +23:42
6.Karl Thier M 60 HSV FeldbachAUT  43:07 (7) 69:12 (7) 112:19 +30:52
7.Günter Pirchegger M 60 Naturfreunde SteiermarkAUT  39:13 (5) 73:44 (8) 112:57 +31:30
8.Zoltán Kiss M 60 MTBO HungaryHUN  43:07 (7) 74:43 (9) 117:50 +36:23
9.Siegfried Seiner M 60 OLZentrum Union WaldviertelAUT  51:42 (11) 79:51 (10) 131:33 +50:06
10.Wolfgang Gartlgruber M 60 HSV PinkafeldAUT  51:28 (10) 82:05 (11) 133:33 +52:06
11.Robert Benedek M 60 LZ OmahaAUT  57:45 (13) 87:21 (12) 145:06 +63:39
12.Života Tasić M 60 OK DIFSRB  62:31 (14) 99:45 (13) 162:16 +80:49
13.Mirko Vodovnik M 60 OK Slovenj GradecSLO  53:03 (12) 113:47 (15) 166:50 +85:23
14.Sándor Hidas M 60 MTBO HungaryHUN  72:57 (15) 112:25 (14) 185:22 +103:55
Gottfried Lang M 60 Naturfreunde SteiermarkAUT  mp 63:44 (4) disq
Karl Fink M 60 OLC GrazAUT  47:10 (9) mp disq

M 70
1.Wolf Eberle M 70 HSV AigenAUT  33:00 (1) 54:27 (1) 87:27
2.Curt Maier M 70 ASKÖ OLC EbenthalAUT  38:56 (2) 62:04 (2) 101:00 +13:33
3.Hans Terler M 70 Naturfreunde SteiermarkAUT  54:05 (3) 131:47 (3) 185:52 +98:25

M ELITE
1.Tobias Breitschädel M ELITE ASKÖ HenndorfAUT  39:34 (2) 58:53 (2) 98:27
2.Bernhard Schachinger M ELITE HSV Ried im InnkreisAUT  41:07 (4) 58:48 (1) 99:55 +01:28
3.Kevin Haselsberger M ELITE Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  38:51 (1) 63:08 (6) 101:59 +03:32
4.Luca Dallavalle M ELITE Team Italy MTBOITA  40:37 (3) 62:25 (4) 103:02 +04:35
5.Andreas Waldmann M ELITE OLT TransdanubienAUT  43:24 (8) 61:32 (3) 104:56 +06:29
6.Piero Turra M ELITE Team Italy MTBOITA  42:22 (5) 62:59 (5) 105:21 +06:54
7.László Rózsa M ELITE Megalódusz SEHUN  42:57 (6) 63:11 (7) 106:08 +07:41
8.Bernhard Kogler M ELITE Laufklub Kompass Innsbruck ImstAUT  44:31 (9) 71:16 (8) 115:47 +17:20
9.Iztok Vidovič M ELITE OK Slovenj GradecSLO  47:06 (10) 71:39 (9) 118:45 +20:18
10.Ágoston Fekete M ELITE MTBO HungaryHUN  42:59 (7) 79:34 (10) 122:33 +24:06
11.Blaž Marot M ELITE OK Slovenj GradecSLO  48:14 (11) 81:13 (11) 129:27 +31:00
12.Matej Pistor M ELITE OK Slovenj GradecSLO  48:50 (12) 93:19 (14) 142:09 +43:42
13.Adrian Wickert M ELITE Laufklub Kompass Innsbruck ImstAUT  58:56 (13) 89:36 (12) 148:32 +50:05
14.Uwe Sandrisser M ELITE Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  62:39 (16) 90:23 (13) 153:02 +54:35
15.Keith Dawson M ELITE InterlopersGBR  60:47 (14) 116:13 (16) 177:00 +78:33
Samo Cokan M ELITE OK Slovenj GradecSLO  dns dns disq
Metod Keber M ELITE OK Slovenj GradecSLO  64:52 (17) dns disq
Tomaž Pritržnik M ELITE OK Slovenj GradecSLO  62:16 (15) dnf disq
Klemen Andrejc M ELITE OK Slovenj GradecSLO  mp 97:24 (15) disq
Damjan Sekuti M ELITE OK Slovenj GradecSLO  70:37 (18) dns disq

MŽ 10
1.Nea Eržen MŽ 10 OK AzimutSLO  25:08 (2) 34:52 (1) 60:00
2.Ema Pika Raj MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  33:31 (3) 38:05 (2) 71:36 +11:36
Tevž Miheljak MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  19:20 (1) mp disq

OPEN
1.Christian Breitschaedel OPEN ASKÖ HenndorfAUT  32:22 (1) 53:20 (1) 85:42
2.Martin Illig OPEN GO HarzbergAUT  49:12 (2) 63:44 (2) 112:56 +27:14
3.Abigael Boncina OPEN OK AzimutSLO  94:40 (3) 96:41 (4) 191:21 +105:39
Tamino Hölzer OPEN Orientacijski klub KomendaSLO  66:57 (3) disq

W 14
1.Lena Schnetz W 14 GO HarzbergAUT  22:50 (1) 32:40 (1) 55:30
2.Anja Micko W 14 LZ OmahaAUT  33:33 (2) 45:24 (2) 78:57 +23:27

W 18-20
1.Lea Hnilica W 18-20 OLT TransdanubienAUT  32:24 (1) 56:18 (1) 88:42
2.Jana Hnilica W 18-20 OLT TransdanubienAUT  36:35 (2) 59:02 (2) 95:37 +06:55
3.Maja Schabus W 18-20 Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  51:13 (3) 81:31 (3) 132:44 +44:02
4.Sophia Löschnig W 18-20 Laufklub Kompass Innsbruck ImstAUT  68:34 (4) 113:27 (4) 182:01 +93:19
Brigitte Waldmann W 18-20 OLT TransdanubienAUT  dns dns disq

W 21 SHORT
1.Gisa Linhart W 21 SHORT HSV OL Wiener NeustadtAUT  33:41 (1) 58:01 (1) 91:42
2.Adrienn Horváth W 21 SHORT MTBO HungaryHUN  39:26 (2) 59:18 (2) 98:44 +07:02
3.Eszter Hidas - Meszaros W 21 SHORT MTBO HungaryHUN  54:25 (5) 108:44 (3) 163:09 +71:27
Maja Visinski Andrejc W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  47:29 (3) dns disq
Anja Mihelič W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  dns 148:22 (4) disq
Katja Walther W 21 SHORT OLT TransdanubienAUT  dns dns disq
Ksenija Štifter W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  74:41 (6) dns disq
Lena Dolar W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  52:00 (4) disq
Katja Fišer W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  dns dns disq

W 40
1.Barbara Kastner W 40 Naturfreunde WienAUT  33:07 (2) 45:11 (1) 78:18
2.Sonja Hnilica W 40 OLT TransdanubienAUT  32:31 (1) 52:08 (3) 84:39 +06:21
3.Lucy Mair W 40 OL KufsteinAUT  34:53 (3) 51:29 (2) 86:22 +08:04

W 50
1.Gaby Finder W 50 Naturfreunde SteiermarkAUT  33:01 (1) 46:28 (1) 79:29
2.Roswitha Micko W 50 GO HarzbergAUT  36:08 (2) 57:02 (3) 93:10 +13:41
3.Sonja Pöttler W 50 Naturfreunde SteiermarkAUT  48:42 (4) 50:55 (2) 99:37 +20:08
4.Irena Balažič W 50 OK Slovenj GradecSLO  42:38 (3) 69:03 (4) 111:41 +32:12
5.Marion Weber-Jungo W 50 HSV OL Wiener NeustadtAUT  56:00 (5) 78:15 (6) 134:15 +54:46
6.Olga Pogorevčnik W 50 OK Slovenj GradecSLO  59:18 (7) 74:59 (5) 134:17 +54:48
7.Marlis Schnetz W 50 GO HarzbergAUT  57:50 (6) 86:18 (7) 144:08 +64:39

W 60
1.Traude Fesselhofer W 60 HSV OL Wiener NeustadtAUT  38:19 (1) 60:12 (1) 98:31
2.Reingild Linhart W 60 HSV OL Wiener NeustadtAUT  41:55 (2) 64:32 (2) 106:27 +07:56
3.Johanna Kienast W 60 OLT TransdanubienAUT  57:42 (3) 96:22 (3) 154:04 +55:33
Sigrid Grün W 60 OLZentrum Union WaldviertelAUT  dns disq

W ELITE
1.Marina Reiner W ELITE Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  43:09 (3) 58:30 (1) 101:39
2.Anna Füzy W ELITE MTBO HungaryHUN  42:31 (1) 59:36 (2) 102:07 +00:28
3.Sonja Zinkl W ELITE LZ OmahaAUT  42:43 (2) 65:58 (3) 108:41 +07:02
4.Lisi Sandrisser W ELITE Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  49:11 (4) 71:28 (4) 120:39 +19:00
5.Julia Ritter W ELITE Naturfreunde SteiermarkAUT  54:57 (5) 78:22 (6) 133:19 +31:40
6.Noémi Benke W ELITE MTBO HungaryHUN  58:56 (6) 77:00 (5) 135:56 +34:17
7.Petja Balažič W ELITE OK Slovenj GradecSLO  59:41 (7) 83:32 (7) 143:13 +41:34
8.Eva Berger - Primus W ELITE Naturfreunde Villach - OrienteeringAUT  81:41 (9) 106:35 (9) 188:16 +86:37
Špela Strasser W ELITE   70:41 (8) mp disq
Maja Zavrl W ELITE   84:24 (8) disq