v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
SG MTBO 2018->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

BEGINNERS / FAMILIES
1.Frida Mezga BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  28:31 (2) 44:05 (2) 72:36
2.Aljoša Andrejc BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  33:13 (3) 40:57 (1) 74:10 +01:34
3.Nika Eržen BEGINNERS / FAMILIES OK AzimutSLO  23:41 (1) 58:18 (3) 81:59 +09:23
Tejo Gaber Raj BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  44:36 (4) dns disq
Familija Vitežnik BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  dns 64:25 (4) disq
Ida Antonija Raj BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  mp dns disq
Domen Jurhar BEGINNERS / FAMILIES OK Slovenj GradecSLO  mp disq
Elena Gombač Šuc BEGINNERS / FAMILIES Orientacijski klub KomendaSLO  dns disq
Gašper Kleč BEGINNERS / FAMILIES   dns dns disq
Tin Šuc BEGINNERS / FAMILIES Orientacijski klub KomendaSLO  dns disq

M 14
1.Tilen Zupan M 14 Orientacijski klub KomendaSLO  21:42 (1) 46:43 (1) 68:25
2.Tevž Miheljak M 14 OK Slovenj GradecSLO  24:14 (3) 58:12 (2) 82:26 +14:01
3.Andraž Smrtnik M 14 OK Slovenj GradecSLO  22:38 (2) 63:31 (3) 86:09 +17:44
Jan Bruketa M 14 OK Slovenj GradecSLO  42:35 (4) dnf disq

M 15-17
1.Hannes Hnilica M 15-17 MTBO-Junior-Team-AustriaAUT  34:14 (1) 66:28 (1) 100:42
2.Tin Klančnik M 15-17 OK Slovenj GradecSLO  55:00 (3) 91:49 (2) 146:49 +46:07
3.Enrico Bettega M 15-17 G.S. PavioneITA  41:26 (2) 107:57 (3) 149:23 +48:41
Matthew Aldo Bettega M 15-17 G.S. PavioneITA  dnf mp disq

M 18-20
1.Žiga Andrejc M 18-20 OK Slovenj GradecSLO  35:14 (1) 68:47 (2) 104:01
2.Georg Koffler M 18-20 Naturfreunde Villach OrienteeringAUT  43:46 (2) 63:37 (1) 107:23 +03:22
3.Gašper Petrovič M 18-20 Orientacijski Klub PolarisSLO  53:29 (3) 88:06 (3) 141:35 +37:34

M 21 SHORT
1.David Andrejc M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  36:34 (1) 73:43 (1) 110:17
2.Valentin Eržen M 21 SHORT OK AzimutSLO  44:05 (3) 79:44 (2) 123:49 +13:32
3.Robi Vidovič M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  41:45 (2) 86:59 (4) 128:44 +18:27
4.Boško Opalić M 21 SHORT OK VihorCRO  46:10 (4) 90:44 (6) 136:54 +26:37
5.Ivica Bertol M 21 SHORT OK VihorCRO  47:13 (5) 93:19 (7) 140:32 +30:15
6.Stefan Ranitović M 21 SHORT PSK BalkanSRB  53:33 (6) 116:21 (8) 169:54 +59:37
7.Primož Pogorelčnik M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  57:50 (7) 121:27 (9) 179:17 +69:00
Diego Cosner M 21 SHORT G.S. PavioneITA  disq 90:01 (5) disq
Ksenija Štifter M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  87:48 (8) disq
Timotej Šuc M 21 SHORT Orientacijski klub KomendaSLO  dnf disq
Klemen Andrejc M 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  dnf 85:44 (3) disq

M 40
1.Blaž Miheljak M 40 OK Slovenj GradecSLO  35:19 (1) 74:13 (1) 109:32
2.Vasja Jercic M 40 Pustolovec RAJD DurasportSLO  48:24 (2) 103:33 (5) 151:57 +42:25
3.Gregor Zupan M 40 Orientacijski klub KomendaSLO  54:12 (3) 98:58 (3) 153:10 +43:38
4.Julijan Klančnik M 40 OK Slovenj GradecSLO  59:56 (4) 111:52 (6) 171:48 +62:16
Valter Foški M 40 Orientacijski Klub PolarisSLO  101:03 (4) disq
Dušan Petrovič M 40 Orientacijski Klub PolarisSLO  mp 76:49 (2) disq
Marko Zanoškar M 40 OK Slovenj GradecSLO  dns dns disq

M 50
1.Herwig Allwinger M 50 Mariborski OKSLO  37:07 (1) 73:43 (2) 110:50
2.Silvano Tonolo M 50 ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  42:40 (3) 80:23 (3) 123:03 +12:13
3.Zoran Pešić M 50 SK DMBSRB  48:49 (4) 89:42 (4) 138:31 +27:41
4.Slobodan Sokolović M 50 OK BjelovarCRO  61:30 (5) 114:55 (6) 176:25 +65:35
Igor Bončina M 50 OK AzimutSLO  mp 99:32 (5) disq
Jože Knez M 50 OK Slovenj GradecSLO  mp 153:29 (7) disq
Michael Melcher M 50 MTBO-Junior-Team-AustriaAUT  73:12 (1) disq
Hans Luttenberger M 50 Heeressportverein FeldbachAUT  39:19 (2) mp disq

M 60
1.Hinko Andrejc M 60 OK Slovenj GradecSLO  30:05 (1) 57:56 (1) 88:01
2.Života Tasić M 60 OK DIFSRB  38:11 (2) 76:22 (2) 114:33 +26:32
3.Mirko Vodovnik M 60 OK Slovenj GradecSLO  40:45 (3) 106:46 (3) 147:31 +59:30

M 70
Wolf Eberle M 70 HSV AigenAUT  dns dns disq

M ELITE
1.Luca Dallavalle M ELITE MTB-O team ItalyITA  31:06 (1) 63:09 (1) 94:15
2.Florian Exler M ELITE OLT TransdanubienAUT  33:56 (3) 66:16 (2) 100:12 +05:57
3.Riccardo Rossetto M ELITE MTB-O team ItalyITA  35:05 (4) 71:06 (3) 106:11 +11:56
4.Iztok Vidovič M ELITE OK Slovenj GradecSLO  40:56 (10) 73:02 (5) 113:58 +19:43
5.Matej Pistor M ELITE OK Slovenj GradecSLO  40:11 (6) 75:14 (6) 115:25 +21:10
6.Grega Andrejc M ELITE OK Slovenj GradecSLO  39:00 (5) 77:44 (8) 116:44 +22:29
7.Marko Dudic M ELITE OK Slovenj GradecSLO  40:43 (9) 86:56 (11) 127:39 +33:24
8.Blaž Petrovič M ELITE Orientacijski Klub PolarisSLO  40:31 (8) 87:22 (12) 127:53 +33:38
9.Tamás Jankó M ELITE Hegyisport Szentendre EgyesületHUN  41:21 (12) 90:47 (13) 132:08 +37:53
10.Dietmar Doerfler M ELITE   46:32 (13) 85:56 (10) 132:28 +38:13
11.Tomaž Pritržnik M ELITE OK Slovenj GradecSLO  55:38 (15) 85:49 (9) 141:27 +47:12
12.Blaž Marot M ELITE OK Slovenj GradecSLO  41:15 (11) 101:22 (14) 142:37 +48:22
13.Keith Dawson M ELITE InterlopersGBR  51:06 (14) 106:59 (15) 158:05 +63:50
Kevin Haselsberger M ELITE Naturfreunde Villach OrienteeringAUT  mp 72:24 (4) disq
Joc Koprivnikar M ELITE OK Slovenj GradecSLO  40:29 (7) mp disq
Piero Turra M ELITE MTB-O team ItalyITA  33:16 (2) mp disq
Thomas Klimo M ELITE OLT TransdanubienAUT  mp 75:33 (7) disq
Aleš Balek M ELITE OK Slovenj GradecSLO  dns disq

MŽ 10
1.Louis Walther MŽ 10 OLT TransdanubienAUT  21:19 (1) 43:17 (1) 64:36
2.Lili Ivana Raj MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  36:12 (3) 72:13 (4) 108:25 +43:49
Enej Šuc MŽ 10 Orientacijski klub KomendaSLO  58:28 (3) disq
Andraž Miheljak MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  23:24 (2) dnf disq
Ema Pika Raj MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  mp 46:37 (2) disq
Miša Andrejc MŽ 10 OK Slovenj GradecSLO  mp 78:20 (5) disq

OPEN
Kaja Vitežnik OPEN OK Slovenj GradecSLO  dns dnf disq
Abigael Boncina OPEN OK AzimutSLO  dns 117:08 (1) disq
Marijana Vitežnik OPEN OK Slovenj GradecSLO  dns dnf disq

W 14
1.Nea Eržen W 14 OK AzimutSLO  26:55 (1) 59:33 (1) 86:28

W 21 SHORT
1.Ina Kuhelnik W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  29:53 (1) 79:03 (1) 108:56
2.Alida Sokolović W 21 SHORT OK BjelovarCRO  53:58 (3) 113:53 (2) 167:51 +58:55
Lena Dolar W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  47:49 (2) disq
Anja Mihelič W 21 SHORT OK Slovenj GradecSLO  mp disq

W 40
1.Urška Kordiš Miheljak W 40 OK Slovenj GradecSLO  35:07 (1) 73:04 (1) 108:11
2.Romana Zupan W 40 Orientacijski klub KomendaSLO  38:50 (2) 86:21 (2) 125:11 +17:00
3.Tina Fras W 40 OK Slovenj GradecSLO  40:39 (3) 88:40 (3) 129:19 +21:08
4.Tanja Mezga W 40 OK Slovenj GradecSLO  48:17 (4) 110:31 (4) 158:48 +50:37

W 50
1.Irena Balažič W 50 OK Slovenj GradecSLO  30:42 (2) 64:49 (1) 95:31
Olga Pogorevčnik W 50 OK Slovenj GradecSLO  27:37 (1) mp disq
Marie-Luise Luttenberger W 50 Heeressportverein FeldbachAUT  mp 84:09 (2) disq

W ELITE
1.Michaela Gigon W ELITE OLT TransdanubienAUT  35:23 (1) 60:45 (2) 96:08
2.Marina Reiner W ELITE Naturfreunde Villach OrienteeringAUT  43:09 (3) 55:21 (1) 98:30 +02:22
3.Jana Hnilica W ELITE MTBO-Junior-Team-AustriaAUT  38:25 (2) 82:16 (3) 120:41 +24:33
4.Katja Walther W ELITE OLT TransdanubienAUT  50:18 (5) 87:12 (4) 137:30 +41:22
5.Petja Balažič W ELITE OK Slovenj GradecSLO  52:07 (7) 88:20 (5) 140:27 +44:19
6.Eva Berger-Primus W ELITE Naturfreunde Villach OrienteeringAUT  51:22 (6) 94:16 (7) 145:38 +49:30
7.Nastja Raj W ELITE OK Slovenj GradecSLO  54:30 (8) 93:20 (6) 147:50 +51:42
8.Maja Visinski Andrejc W ELITE OK Slovenj GradecSLO  47:44 (4) 100:21 (8) 148:05 +51:57
Špela Strasser W ELITE OK Slovenj GradecSLO  mp 126:48 (9) disq