v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Zagreb City Race tour - Zagreb open (1st & 2nd stage)->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

M12
1.Luka Gojmerac M12 OK Ivan MerzCRO  10:59 (1) 14:07 (1) 25:06
2.Adam Anadolac M12 OK Ivan MerzCRO  14:14 (6) 25:56 (3) 40:10 +15:04
3.Matko Nikolić M12 OK VihorCRO  20:05 (8) 25:22 (2) 45:27 +20:21
4.Teo Mance M12 OK VihorCRO  18:45 (7) 31:29 (6) 50:14 +25:08
Janko Hodak M12 OK VihorCRO  13:06 (5) mp disq
Jakov Boban M12 OK Ivan MerzCRO  12:35 (4) mp disq
Luka Sučić M12 OK VihorCRO  31:44 (7) disq
Gabrijel Solenički M12 OK JelenCRO  mp 30:56 (5) disq
Martin Meštrović M12 OK KapelaCRO  12:21 (3) mp disq
Pavel Krasko Jr M12 Kamvol BelarusBLR  12:18 (2) mp disq
Mario Lah M12 OK VaraždinCRO  26:17 (4) disq

M16 (Youth - CRET)
1.Borna Kuzmanić M16 (Youth - CRET) OK JapeticCRO  15:17 (1) 21:22 (1) 36:39
2.Noa Kelc M16 (Youth - CRET) OK JelenCRO  19:32 (5) 23:19 (2) 42:51 +06:12
3.Ozren Pevec M16 (Youth - CRET) OK VaraždinCRO  19:15 (3) 24:34 (3) 43:49 +07:10
4.Marko Jurač M16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  17:32 (2) 26:30 (5) 44:02 +07:23
5.Patrick Milković M16 (Youth - CRET) OK JapeticCRO  19:16 (4) 26:08 (4) 45:24 +08:45
6.Vibor Strmečki M16 (Youth - CRET) OK MaksimirCRO  22:39 (6) 29:22 (6) 52:01 +15:22
7.Petar Jurač M16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  727:40 (7) 32:53 (7) 760:33 +723:54
Teo Ivančević M16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  mp disq
Gabriel Šiljevinac M16 (Youth - CRET) OK JelenCRO  dns mp disq

M20 (Junior - CRET)
1.Jan Gobec M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  15:11 (1) 19:24 (1) 34:35
2.Jura Kukec M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  15:53 (2) 20:48 (2) 36:41 +02:06
3.Luka Krajnović M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  21:10 (5) 27:47 (3) 48:57 +14:22
4.Tin Kodba M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  19:11 (3) 31:14 (4) 50:25 +15:50
5.Noa Kolarek M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  20:14 (4) 31:22 (5) 51:36 +17:01
Petar Gojmerac M20 (Junior - CRET) OK Ivan MerzCRO  dns dns disq
Timo Vilim Gobec M20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  dns dns disq
Tomislav Mikić M20 (Junior - CRET)   mp disq

M21 (Elite - CRET)
1.Pavel Krasko M21 (Elite - CRET) Kamvol BelarusBLR  15:30 (1) 18:18 (1) 33:48
2.Dima Vorobyov M21 (Elite - CRET) Kamvol BelarusBLR  18:27 (5) 20:45 (3) 39:12 +05:24
3.Sebastian Knitsch M21 (Elite - CRET) USV TU DresdenGER  18:09 (3) 21:22 (5) 39:31 +05:43
4.Luka Filetin M21 (Elite - CRET) OK KapelaCRO  17:47 (2) 21:52 (6) 39:39 +05:51
5.Vedran Kaldi M21 (Elite - CRET) OK KapelaCRO  20:08 (6) 21:04 (4) 41:12 +07:24
6.Tomislav Varnica M21 (Elite - CRET) OK VihorCRO  20:13 (7) 22:24 (7) 42:37 +08:49
7.Andrej Olunczek M21 (Elite - CRET) USV TU DresdenGER  20:20 (8) 23:11 (9) 43:31 +09:43
8.Davor Čapeta M21 (Elite - CRET) OK KapelaCRO  20:52 (10) 22:42 (8) 43:34 +09:46
9.Márton Erdős M21 (Elite - CRET) NagykanizsaHUN  20:25 (9) 24:06 (11) 44:31 +10:43
10.Dieter Coen M21 (Elite - CRET) TROL BelgiumBEL  21:22 (11) 24:03 (10) 45:25 +11:37
11.Marijan Turkalj M21 (Elite - CRET) OK VihorCRO  22:12 (12) 24:16 (12) 46:28 +12:40
12.Ivor Jelić M21 (Elite - CRET) OK KapelaCRO  25:26 (16) 24:34 (13) 50:00 +16:12
13.Balazs Duhi M21 (Elite - CRET) Luxembourg Orienteering ClubLUX  23:08 (13) 27:03 (15) 50:11 +16:23
14.Jesús Hervás Lucas M21 (Elite - CRET) Gymnasion Offenbach e. V.GER  23:31 (14) 27:22 (17) 50:53 +17:05
15.Matija Mesic M21 (Elite - CRET) OK VihorCRO  26:06 (17) 27:21 (16) 53:27 +19:39
16.Ivan Draušnik M21 (Elite - CRET) OK BjelovarCRO  24:51 (15) 28:56 (18) 53:47 +19:59
17.Igor Zanevski M21 (Elite - CRET) Kamvol BelarusBLR  28:51 (19) 26:10 (14) 55:01 +21:13
18.Nikica Jokić M21 (Elite - CRET) OK VihorCRO  28:28 (18) 29:02 (19) 57:30 +23:42
Wolfgang Pötsch M21 (Elite - CRET) GoggiAUT  32:09 (20) mp disq
Vedran Bijelić M21 (Elite - CRET) OK BjelovarCRO  18:24 (4) disq
Domagoj Delimar M21 (Elite - CRET) OK KapelaCRO  dns dns disq
Matjaž Štanfel M21 (Elite - CRET) OK SovaCRO  18:46 (2) disq

M35
1.Robert Orehoci M35 OK BjelovarCRO  16:21 (2) 19:23 (1) 35:44
2.Petar Delić M35 OK MaksimirCRO  16:53 (3) 19:52 (2) 36:45 +01:01
3.Goran Vodopija M35 OK KapelaCRO  17:16 (4) 20:19 (3) 37:35 +01:51
4.Valentin Eržen M35 OK AzimutSLO  19:07 (5) 20:53 (5) 40:00 +04:16
5.Plamen Iordanov M35 Valdi SofiaBUL  19:08 (6) 22:37 (6) 41:45 +06:01
6.Ruben Sanchez M35 Alhama COYMESP  20:40 (7) 26:25 (8) 47:05 +11:21
7.Dalibor Stankovski M35 OK JelenCRO  23:00 (9) 26:14 (7) 49:14 +13:30
8.Tomislav Meštrović M35 OK KapelaCRO  23:27 (10) 27:08 (9) 50:35 +14:51
Edi Ocvirk M35 OK JapeticCRO  16:07 (1) dns disq
Igor Dorotic M35 OK VihorCRO  dns dns disq
Luka Kosić M35 OK JapeticCRO  21:37 (8) disq
Ivan Bublić M35 OK KapelaCRO  mp 20:34 (4) disq

M40+ (Veteran - CRET)
1.Ivan Yakhin M40+ (Veteran - CRET) YekaterinburgRUS  19:40 (1) 23:38 (1) 43:18
2.Fabrice Lapergue M40+ (Veteran - CRET) Sud Médoc Orientation GirondeFRA  25:28 (2) 28:34 (3) 54:02 +10:44
3.Andrew Selby M40+ (Veteran - CRET) DVO TravellersGBR  27:56 (4) 26:55 (2) 54:51 +11:33
4.Josè Pires M40+ (Veteran - CRET)   27:20 (3) 30:25 (4) 57:45 +14:27

M45
1.Dmitry Ushakov M45 London OKGBR  12:19 (1) 16:40 (1) 28:59
2.Ivaylo Kabadzhov M45 Valdi SofiaBUL  14:05 (2) 19:30 (2) 33:35 +04:36
3.Tony Udris M45 South Yorkshire OrienteersGBR  15:20 (4) 21:31 (4) 36:51 +07:52
4.Darko Merunka M45 OK MaksimirCRO  16:15 (7) 20:50 (3) 37:05 +08:06
5.Zdenko Horjan M45 OK VihorCRO  16:03 (6) 21:45 (5) 37:48 +08:49
6.Sandro Rodrigues M45 Clube Aventura da MadeiraPOR  14:53 (3) 24:19 (8) 39:12 +10:13
7.Bojan Vukelić M45 OK MaksimirCRO  18:24 (11) 23:46 (6) 42:10 +13:11
8.Tomislav Gojmerac M45 OK Ivan MerzCRO  19:22 (12) 23:48 (7) 43:10 +14:11
9.Petar Strmečki M45 OK MaksimirCRO  20:03 (13) 25:00 (9) 45:03 +16:04
10.Darko Duhovic M45 OK MedjimurjeCRO  20:04 (14) 26:58 (10) 47:02 +18:03
11.Gábor Erdős M45 NagykanizsaHUN  20:44 (15) 28:33 (11) 49:17 +20:18
Andrey Pavlov M45 MetallKomplektRUS  dns dns disq
Mladen Vukmanović M45 OK KapelaCRO  17:02 (8) disq
Igor Bončina M45 OK Slovenske KonjiceSLO  17:33 (10) mp disq
Marijan Bogović M45 OK JelenCRO  15:59 (5) disq
Vladimir Trivunović M45 OK SovaCRO  17:19 (9) dns disq
Valter Sučić M45 OK VihorCRO  45:49 (12) disq

M55+ (Supervet - CRET)
1.Christopher Kelsey M55+ (Supervet - CRET) Bristol Orienteering KlubGBR  13:59 (2) 18:54 (1) 32:53
2.Roger Coombs M55+ (Supervet - CRET) Mar Orienteering ClubGBR  16:12 (3) 19:23 (2) 35:35 +02:42
3.Gyula Kóger M55+ (Supervet - CRET) PVM PécsHUN  17:29 (4) 23:22 (4) 40:51 +07:58
4.Andrew Cox M55+ (Supervet - CRET) Waterford OrienteersIRL  18:01 (6) 23:58 (5) 41:59 +09:06
5.Dario Štambuk M55+ (Supervet - CRET) OK Ivan MerzCRO  17:43 (5) 25:07 (6) 42:50 +09:57
6.Kimmo Leppanen M55+ (Supervet - CRET) Hirvensalon HeittoFIN  18:47 (7) 26:27 (11) 45:14 +12:21
7.Martin Widmer M55+ (Supervet - CRET) Swiss O ToursSUI  20:22 (11) 25:19 (7) 45:41 +12:48
8.Patricio Peláez Méndez M55+ (Supervet - CRET) Club Universidade de VigoESP  20:18 (10) 26:25 (10) 46:43 +13:50
9.Mladen Jelić M55+ (Supervet - CRET) OK KapelaCRO  22:50 (17) 25:33 (8) 48:23 +15:30
10.Harald Zeiner M55+ (Supervet - CRET) OLC GrazAUT  23:18 (18) 25:41 (9) 48:59 +16:06
11.Ofek Goll M55+ (Supervet - CRET) Asa Tel AvivISR  22:13 (14) 27:17 (12) 49:30 +16:37
12.Vidar Danielsen M55+ (Supervet - CRET) IL TyrvingNOR  19:37 (8) 30:31 (13) 50:08 +17:15
13.Jiri Gawel M55+ (Supervet - CRET) Expres Czech TeamCZE  22:18 (15) 33:04 (14) 55:22 +22:29
14.Carles Abad Vives M55+ (Supervet - CRET) Club Universidade de VigoESP  29:56 (19) 38:16 (15) 68:12 +35:19
Saša Horvat M55+ (Supervet - CRET) OK MaksimirCRO  21:07 (12) disq
Darko Raškaj M55+ (Supervet - CRET) OK KapelaCRO  20:15 (9) disq
Dirk Goossens M55+ (Supervet - CRET) TROL BelgiumBEL  12:40 (1) mp disq
Miroslav Besten M55+ (Supervet - CRET) OK JelenCRO  22:47 (16) disq
Mile Boban M55+ (Supervet - CRET) OK Ivan MerzCRO  21:33 (13) mp disq
Graham Nilsen M55+ (Supervet - CRET) Deeside O.C.GBR  20:13 (3) disq

M65+ (Ultravet - CRET)
1.Bill Hanley M65+ (Ultravet - CRET)   13:22 (1) 20:08 (1) 33:30
2.Dubois Bernard M65+ (Ultravet - CRET) Cercle d'Orientation du HainautBEL  15:33 (2) 24:15 (4) 39:48 +06:18
3.József Bugár M65+ (Ultravet - CRET) Hegyisport Szentendre EgyesületHUN  16:59 (5) 23:54 (3) 40:53 +07:23
4.Gábor Molnár M65+ (Ultravet - CRET) Hegyisport Szentendre EgyesületHUN  17:06 (6) 24:24 (5) 41:30 +08:00
5.Kieran Devine M65+ (Ultravet - CRET) British Army Orienteering Club (UK)GBR  16:34 (4) 25:55 (6) 42:29 +08:59
6.Karl-Heinz Seefeld M65+ (Ultravet - CRET) OLV Uslar 1976 e.V.GER  18:30 (8) 27:52 (7) 46:22 +12:52
7.Zeljko Ulip M65+ (Ultravet - CRET) OK MaksimirCRO  19:02 (9) 28:11 (8) 47:13 +13:43
8.Ivica Mesić M65+ (Ultravet - CRET) OK VihorCRO  18:25 (7) 29:11 (9) 47:36 +14:06
9.Milan Turkalj M65+ (Ultravet - CRET) OK Ivan MerzCRO  27:27 (11) 37:21 (10) 64:48 +31:18
Rene Steenssens M65+ (Ultravet - CRET) Balise 10BEL  16:16 (3) dnf disq
Roland Dieudonne M65+ (Ultravet - CRET) ASMBCOFRA  26:53 (10) dns disq
Pavel Kriz M65+ (Ultravet - CRET) SKP Zdar n.S.CZE  22:03 (2) disq
Christopher Drew M65+ (Ultravet - CRET) EborienteersGBR  mp dns disq

M75+ (Hipervet - CRET)
1.Derek Gale M75+ (Hipervet - CRET) DVO TravellersGBR  12:12 (1) 21:15 (1) 33:27

OPEN LONG
1.Dora Miljković OPEN LONG OK JelenCRO  25:51 (1) 35:24 (2) 61:15
2.Dora Horjan OPEN LONG OK VihorCRO  38:46 (2) 45:32 (3) 84:18 +23:03
Marija Udovičić OPEN LONG   45:26 (3) disq
Giovanni Aulisio OPEN LONG Panda Orienteering ValsuganaITA  52:06 (4) disq
Giuliana Zoppè OPEN LONG Panda Orienteering ValsuganaITA  29:43 (1) disq

OPEN SHORT
1.Viktoria Šantić OPEN SHORT OK BjelovarCRO  18:35 (2) 18:40 (2) 37:15
2.Veronika Šantić OPEN SHORT OK BjelovarCRO  20:38 (6) 20:40 (3) 41:18 +04:03
3.Aleksandra Miličević OPEN SHORT OK VihorCRO  17:12 (1) 24:36 (6) 41:48 +04:33
4.Gloria Šantić OPEN SHORT OK BjelovarCRO  19:35 (4) 22:45 (5) 42:20 +05:05
5.Filip Anadolac OPEN SHORT OK Ivan MerzCRO  18:37 (3) 25:06 (7) 43:43 +06:28
6.Jana Cox OPEN SHORT Waterford OrienteersIRL  20:17 (5) 25:26 (8) 45:43 +08:28
7.Iva Težak Derdić OPEN SHORT OK JelenCRO  30:53 (7) 21:49 (4) 52:42 +15:27
Julijana Dolenc OPEN SHORT OK VaraždinCRO  36:58 (11) disq
Fran Zagrajski OPEN SHORT OK VaraždinCRO  28:31 (9) disq
Marta Gojmerac OPEN SHORT OK Ivan MerzCRO  dns 32:39 (10) disq
Frane Marković OPEN SHORT OK JapeticCRO  31:57 (8) disq
Ivana Mijočević OPEN SHORT   18:30 (1) disq

W12
1.Dora Delić W12 OK JelenCRO  19:33 (3) 19:52 (4) 39:25
2.Nika Eržen W12 OK AzimutSLO  21:39 (4) 20:05 (5) 41:44 +02:19
3.Sara Delić W12 OK JelenCRO  26:30 (5) 16:05 (1) 42:35 +03:10
4.Zara Horjan W12 OK VihorCRO  19:12 (2) 24:02 (6) 43:14 +03:49
5.Luna Bajrektarević W12 OK VihorCRO  27:29 (6) 18:08 (3) 45:37 +06:12
6.Anja Vita Ogorelec W12 OK KapelaCRO  31:26 (7) 30:35 (8) 62:01 +22:36
7.Mariia Iakhina W12 YekaterinburgRUS  39:15 (8) 26:40 (7) 65:55 +26:30
Lucija Hercigonja W12 OK KapelaCRO  16:39 (1) disq
Monika Pavić W12 OK VihorCRO  17:36 (2) disq

W16 (Youth - CRET)
1.Zdenka Petra Štambuk W16 (Youth - CRET) OK Ivan MerzCRO  13:50 (1) 15:11 (1) 29:01
2.Dora Vukelić W16 (Youth - CRET) OK MaksimirCRO  15:05 (2) 17:05 (3) 32:10 +03:09
3.Majda Vidaković W16 (Youth - CRET) OK KapelaCRO  15:39 (3) 17:45 (4) 33:24 +04:23
4.Nea Eržen W16 (Youth - CRET) OK AzimutSLO  20:18 (7) 15:32 (2) 35:50 +06:49
5.Mirta Hodak W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  16:25 (5) 19:46 (6) 36:11 +07:10
6.Melissa Drobić W16 (Youth - CRET) OK KapelaCRO  16:21 (4) 20:00 (7) 36:21 +07:20
7.Kimi Maria Gobec W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  18:34 (6) 20:04 (9) 38:38 +09:37
8.Nina Mioković W16 (Youth - CRET) OK KapelaCRO  21:27 (8) 20:02 (8) 41:29 +12:28
9.Lucija Marijela Štambuk W16 (Youth - CRET) OK Ivan MerzCRO  22:48 (9) 33:01 (13) 55:49 +26:48
Wanda Kovač W16 (Youth - CRET) OK KapelaCRO  24:38 (11) disq
Karla Pogelšek W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  22:03 disq
Nika Lešić W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  38:46 (15) disq
Ema Potrebica W16 (Youth - CRET) OK VaraždinCRO  mp 19:39 (5) disq
Mare Gršković W16 (Youth - CRET) OK KapelaCRO  mp 26:45 (12) disq
Jelena Gojmerac W16 (Youth - CRET) OK Ivan MerzCRO  dns 21:57 (10) disq
Roza Đurasek W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  mp disq
Mia Duilo W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  43:30 (17) disq
Anja Lešić W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  34:46 (14) disq
Lea Ivančević W16 (Youth - CRET) OK VihorCRO  39:30 (16) disq

W20 (Junior - CRET)
1.Olga Jerković Perić W20 (Junior - CRET) OK KapelaCRO  13:32 (1) 18:54 (1) 32:26
2.Mia Lovrec W20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  22:07 (3) 29:28 (2) 51:35 +19:09
3.Lucija Gojmerac W20 (Junior - CRET) OK Ivan MerzCRO  28:08 (5) 30:20 (3) 58:28 +26:02
4.Dora Kermek W20 (Junior - CRET) OK Ivan MerzCRO  23:49 (4) 47:14 (5) 71:03 +38:37
5.Ana Srebačić W20 (Junior - CRET) OK Ivan MerzCRO  37:31 (6) 41:45 (4) 79:16 +46:50
Paula Pavlin W20 (Junior - CRET) OK VihorCRO  16:43 (2) disq

W21 (Elite- CRET)
1.Antonija Orlić W21 (Elite- CRET) OK BjelovarCRO  16:27 (1) 21:45 (2) 38:12
2.Martina Zeiner W21 (Elite- CRET) OLC GrazAUT  20:34 (4) 23:42 (3) 44:16 +06:04
3.Vanessa Van Breedam W21 (Elite- CRET) TROL BelgiumBEL  19:15 (2) 25:09 (4) 44:24 +06:12
4.Siliya Gincheva W21 (Elite- CRET) Valdi SofiaBUL  20:12 (3) 25:20 (5) 45:32 +07:20
5.Iva Lovrec W21 (Elite- CRET) OK VihorCRO  23:48 (6) 27:14 (6) 51:02 +12:50
6.Megan Bett W21 (Elite- CRET) Southern NavigatorsGBR  23:07 (5) 29:15 (9) 52:22 +14:10
7.Ines Kos W21 (Elite- CRET) OK KapelaCRO  26:53 (8) 27:55 (7) 54:48 +16:36
8.Paula Prpić W21 (Elite- CRET) OK VihorCRO  26:59 (9) 33:05 (10) 60:04 +21:52
9.Ivana Mahečić W21 (Elite- CRET) OK KapelaCRO  25:43 (7) 41:44 (11) 67:27 +29:15
Ana Beblek W21 (Elite- CRET) OK JelenCRO  mp disq
Petra Plevnik W21 (Elite- CRET) OK BjelovarCRO  27:57 (10) disq
Urša Štanfel W21 (Elite- CRET) OK SovaCRO  27:59 (8) disq
Vinka Vukmanović W21 (Elite- CRET) OK KapelaCRO  dns 21:06 (1) disq

W35
1.Nataliya Hatsuk W35 Kamvol BelarusBLR  15:34 (1) 21:10 (1) 36:44
2.Sanda Berženji W35 OK KapelaCRO  17:47 (2) 23:46 (2) 41:33 +04:49
3.Abigael Vanessa Boncina W35 OK Slovenske KonjiceSLO  20:08 (3) 25:22 (3) 45:30 +08:46
4.Tanja Potrebica W35 OK VaraždinCRO  21:36 (4) 26:58 (4) 48:34 +11:50
5.Saša Glagolić W35 OK KapelaCRO  22:03 (5) 29:35 (5) 51:38 +14:54
6.Ivana Šestan Krajnović W35 OK VihorCRO  23:29 (6) 29:58 (6) 53:27 +16:43
7.Nikolina Šantić W35 OK BjelovarCRO  24:11 (8) 30:06 (7) 54:17 +17:33
8.Sandra Bergant Vidaković W35 OK KapelaCRO  23:54 (7) 30:34 (8) 54:28 +17:44
9.Maja Istenič W35 OK AzimutSLO  24:43 (9) 31:10 (9) 55:53 +19:09
10.Nataša Kolarek W35 OK VihorCRO  26:06 (10) 31:56 (10) 58:02 +21:18
11.Ines Jurač W35 OK VihorCRO  27:12 (11) 34:42 (11) 61:54 +25:10
12.Ines Mance W35 OK VihorCRO  28:15 (12) 36:18 (12) 64:33 +27:49
Vlatka Stupalo W35 OK VihorCRO  dns dns disq
Iva Tatić W35 OK VihorCRO  29:27 (13) mp disq

W40+ (Veteran - CRET)
1.Marion Buechli W40+ (Veteran - CRET) Swiss O ToursSUI  14:38 (1) 19:56 (1) 34:34
2.Ana Iglesias Junzalvos W40+ (Veteran - CRET) Club Universidade de VigoESP  17:43 (2) 23:29 (2) 41:12 +06:38
3.Claire Selby W40+ (Veteran - CRET) DVO TravellersGBR  19:31 (4) 26:57 (4) 46:28 +11:54
4.Florence Lapergue W40+ (Veteran - CRET) Sud Médoc Orientation GirondeFRA  19:25 (3) 28:13 (5) 47:38 +13:04
5.Elisabeth Zeiner W40+ (Veteran - CRET) OLC GrazAUT  22:55 (5) 30:07 (6) 53:02 +18:28
Sue Bett W40+ (Veteran - CRET) Southern NavigatorsGBR  mp 25:18 (3) disq

W45
1.Marija Jazvić Mioković W45 OK KapelaCRO  17:24 (1) 25:50 (2) 43:14
2.Ivana Kuzmanić W45 OK JapeticCRO  18:18 (2) 27:54 (5) 46:12 +02:58
3.Mirka Jakšić W45 OK MaksimirCRO  19:09 (3) 27:10 (4) 46:19 +03:05
4.Beata Adrianna Glinska W45 OK KapelaCRO  21:50 (9) 25:08 (1) 46:58 +03:44
5.Gabrijela Baburek W45 OK JapeticCRO  20:44 (6) 29:24 (7) 50:08 +06:54
6.Željka Miljković W45 OK VihorCRO  21:34 (8) 28:51 (6) 50:25 +07:11
7.Ágnes Erdősné Németh W45 NagykanizsaHUN  21:29 (7) 31:30 (9) 52:59 +09:45
8.Srebrenka Vuk W45 OK KapelaCRO  26:49 (14) 26:48 (3) 53:37 +10:23
9.Neda Punek Gobec W45 OK VihorCRO  23:12 (10) 30:52 (8) 54:04 +10:50
10.Davorka Srebačić W45 OK Ivan MerzCRO  20:41 (5) 33:33 (11) 54:14 +11:00
11.Ana-Marija Pavić W45 OK VihorCRO  25:01 (13) 31:48 (10) 56:49 +13:35
12.Sanja Penc W45 OK VihorCRO  25:00 (12) 35:30 (12) 60:30 +17:16
13.Evelyn Kraintz W45 OK MaksimirCRO  23:53 (11) 37:13 (13) 61:06 +17:52
14.Zvjezdana Govedarica W45 OK JapeticCRO  28:25 (15) 43:04 (16) 71:29 +28:15
Višnja Kabalin Borenić W45 OK MaksimirCRO  mp 40:15 (15) disq
Željka Gajdek W45 OK JelenCRO  20:17 (4) dns disq
Melita Sučić W45 OK VihorCRO  39:37 (14) disq

W55+ (Supervet - CRET)
1.Linda Verbraken W55+ (Supervet - CRET) TROL BelgiumBEL  13:06 (1) 18:59 (1) 32:05
2.Claudia Candotti W55+ (Supervet - CRET) AD Trento OrienteeringITA  13:43 (2) 20:17 (2) 34:00 +01:55
3.Lindsey Knox W55+ (Supervet - CRET) Roxburgh ReiversGBR  13:45 (3) 20:51 (3) 34:36 +02:31
4.Pascale Martin W55+ (Supervet - CRET) Raid Orientation ParisFRA  14:37 (4) 21:04 (4) 35:41 +03:36
5.Gabriella Jenövári W55+ (Supervet - CRET) Hegyisport Szentendre EgyesületHUN  14:53 (5) 21:40 (6) 36:33 +04:28
6.Maria Piffer W55+ (Supervet - CRET) AD Trento OrienteeringITA  15:23 (6) 21:13 (5) 36:36 +04:31
7.Helen Kelsey W55+ (Supervet - CRET) Bristol Orienteering KlubGBR  15:34 (7) 22:58 (7) 38:32 +06:27
8.Trish Coombs W55+ (Supervet - CRET) Mar Orienteering ClubGBR  17:08 (9) 24:16 (8) 41:24 +09:19
9.Begoña Crespo Quindós W55+ (Supervet - CRET) Club Universidade de VigoESP  17:17 (10) 24:24 (9) 41:41 +09:36
10.Satu Leppanen W55+ (Supervet - CRET) Hirvensalon HeittoFIN  16:40 (8) 26:09 (10) 42:49 +10:44
11.Branka Fabek W55+ (Supervet - CRET) OK JapeticCRO  20:25 (11) 40:23 (11) 60:48 +28:43
12.Vera Franc W55+ (Supervet - CRET) OK KapelaCRO  26:24 (12) 49:55 (12) 76:19 +44:14
Emilija Ebenspanger W55+ (Supervet - CRET) OK KapelaCRO  34:24 (13) disq

W65+ (Ultravet - CRET)
1.Guyonne Petit W65+ (Ultravet - CRET) ASMBCOFRA  12:28 (1) 19:31 (1) 31:59
2.Kari Pedersen W65+ (Ultravet - CRET) IL TyrvingNOR  12:43 (2) 20:19 (3) 33:02 +01:03
3.Claire Santoro W65+ (Ultravet - CRET) Swiss O ToursSUI  13:15 (3) 20:09 (2) 33:24 +01:25
4.Carol Sands W65+ (Ultravet - CRET) BOK WanderersGBR  19:39 (9) 22:05 (4) 41:44 +09:45
5.Gisela Müller W65+ (Ultravet - CRET) TV Diedenbergen 1886 e.V.GER  18:04 (7) 25:27 (7) 43:31 +11:32
6.Margit Jenei W65+ (Ultravet - CRET) Hegyisport Szentendre EgyesületHUN  18:49 (8) 25:06 (6) 43:55 +11:56
7.Rös Bieri W65+ (Ultravet - CRET) Swiss O ToursSUI  17:40 (6) 26:51 (9) 44:31 +12:32
8.Christiane Toebinte W65+ (Ultravet - CRET) Balise 10BEL  22:17 (10) 24:45 (5) 47:02 +15:03
9.Jen Gale W65+ (Ultravet - CRET) DVO TravellersGBR  25:35 (12) 29:24 (11) 54:59 +23:00
10.Edit Kühn W65+ (Ultravet - CRET) PVM PécsHUN  24:57 (11) 32:59 (12) 57:56 +25:57
Luisella Turri W65+ (Ultravet - CRET) AD Trento OrienteeringITA  mp 27:23 (10) disq
Zdenka Krizova W65+ (Ultravet - CRET) SKP Zdar n.S.CZE  26:35 (8) disq
Madeleine DIEUDONNE W65+ (Ultravet - CRET) ASMBCOFRA  14:43 (5) dns disq
Liz Drew W65+ (Ultravet - CRET) EborienteersGBR  14:14 (4) dns disq
Biserka Horvat W65+ (Ultravet - CRET) OK VihorCRO  mp dnf disq