v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
CESOM 2019 - Central European Spring Orienteering Meeting->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

K3
1.Peter Bohuš K3 TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  23:12 (2) 29:17 (1) 52:29
2.Barbora Pavliková K3 Klub OB KysakSVK  23:09 (1) 32:42 (3) 55:51 +03:22
3.Tibor Novosad K3 TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  26:53 (5) 34:15 (5) 61:08 +08:39
4.Otakar Jašek K3 SK Žabovřesky BrnoCZE  26:58 (6) 38:03 (6) 65:01 +12:32
5.Valter Sohler K3 Klub orientačných športov RužomberokSVK  32:09 (10) 33:36 (4) 65:45 +13:16
6.Terézia Knorová K3 Klub OB MartinSVK  27:49 (7) 41:33 (11) 69:22 +16:53
7.Jaro Varga K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  31:31 (9) 38:52 (8) 70:23 +17:54
8.Adela Cori K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  35:40 (13) 40:46 (10) 76:26 +23:57
9.Martina Holbikova K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  33:34 (12) 45:20 (13) 78:54 +26:25
10.Milan Trenčan K3 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  29:49 (8) 50:32 (18) 80:21 +27:52
11.Katarína Kotrlová K3 Športový klub SandbergSVK  38:34 (18) 49:04 (16) 87:38 +35:09
12.Zuzana Miklošová K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  37:06 (16) 50:39 (19) 87:45 +35:16
13.Lenka Paulová K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  36:57 (15) 51:13 (20) 88:10 +35:41
14.Vladimír Bobovský K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  32:50 (11) 57:10 (24) 90:00 +37:31
15.Jana Imriska K3 Naturfreunde WienAUT  52:47 (27) 40:27 (9) 93:14 +40:45
16.Zuzana Sleziaková K3 ViatorisSVK  47:14 (25) 47:24 (15) 94:38 +42:09
17.Ida Herna K3 TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  42:22 (22) 52:38 (21) 95:00 +42:31
18.Karol Pospíchal K3 ROB-SZRSVK  41:16 (21) 56:17 (23) 97:33 +45:04
19.Ján Šebo K3 ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  48:29 (26) 49:18 (17) 97:47 +45:18
20.Zuzana Majláthová K3 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  55:24 (28) 45:59 (14) 101:23 +48:54
21.Natália Sulanová K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  38:58 (19) 64:18 (26) 103:16 +50:47
22.Jana Pařízková K3 TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  40:54 (20) 70:40 (27) 111:34 +59:05
23.Vladimír Držík K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  77:01 (29) 38:49 (7) 115:50 +63:21
24.Jakub Forgáč K3 ViatorisSVK  44:48 (23) 76:37 (28) 121:25 +68:56
25.Iveta Bobovská K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  77:31 (30) 97:13 (29) 174:44 +122:15
Eva Nemkyová K3 KOB Metropol KošiceSVK  64:15 (25) disq
Miroslav Tauber K3 KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  24:15 (3) disq
Mária Šofranková K3 Klub OB ATU KošiceSVK  106:35 (31) dns disq
Ingrid Kuníková K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  36:00 (14) disq
Matej Trepáč K3 Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  25:03 (4) disq
Matej Ženiš K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  37:34 (17) dns disq
Miroslava Ženišová K3 Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  46:50 (24) disq
Jana Školeková K3 Športový klub SandbergSVK  mp disq
Zuzana Belešová K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  44:14 (12) disq
Peter Borčin K3 nereg. Klub OB BOR TopoľčiankySVK  31:47 (2) disq
Miroslav Kuník K3 Klub OB Sokol PezinokSVK  54:53 (22) disq

M-10C
1.Andrej Havlík M-10C Klub OB Sokol PezinokSVK  22:09 (1) 12:26 (1) 34:35
2.Michal Surovčík M-10C Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  24:48 (4) 14:49 (2) 39:37 +05:02
3.Max Slatinsky M-10C Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  23:22 (2) 17:37 (3) 40:59 +06:24
4.Samuel Polónyi M-10C Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  24:06 (3) 21:14 (4) 45:20 +10:45
5.Filip Máj M-10C KOBRA BratislavaSVK  33:49 (6) 21:50 (5) 55:39 +21:04
6.Samko Máj M-10C KOBRA BratislavaSVK  33:49 (6) 21:57 (6) 55:46 +21:11
7.Peter Kotuliak M-10C TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  33:17 (5) 22:58 (7) 56:15 +21:40

M-12A
1.Michal Dolný M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  18:48 (1) 24:52 (2) 43:40
2.Dávid Cisár M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  19:14 (2) 25:04 (3) 44:18 +00:38
3.Jakub Lanátor M-12A TJ Rapid BratislavaSVK  22:14 (5) 25:42 (4) 47:56 +04:16
4.Jakub Brňák M-12A Športový klub SandbergSVK  19:57 (3) 28:05 (6) 48:02 +04:22
5.Eli Valach M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  24:39 (8) 23:27 (1) 48:06 +04:26
6.Ján Dokupil M-12A Športový klub SandbergSVK  22:44 (6) 28:58 (7) 51:42 +08:02
7.Milan Trenčan M-12A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  23:20 (7) 32:55 (9) 56:15 +12:35
8.Samuel Michač M-12A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  34:09 (15) 26:01 (5) 60:10 +16:30
9.Matúš Mikloš M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  21:10 (4) 40:34 (13) 61:44 +18:04
10.Tomáš Babík M-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  25:04 (9) 37:12 (12) 62:16 +18:36
11.Patrik Prutkay M-12A Športový klub SandbergSVK  33:19 (14) 29:00 (8) 62:19 +18:39
12.Daniel Ondovčík M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  27:53 (12) 37:09 (11) 65:02 +21:22
13.Samuel Šebo M-12A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  26:09 (10) 41:40 (14) 67:49 +24:09
14.Samuel Bobovský M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  35:48 (17) 33:44 (10) 69:32 +25:52
15.Jonáš Čief M-12A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  35:10 (16) 46:35 (16) 81:45 +38:05
16.Martin Surovčík M-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  26:30 (11) 57:04 (20) 83:34 +39:54
17.Damián Dojčár M-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  40:13 (18) 47:25 (17) 87:38 +43:58
18.Matúš Chvojka M-12A Klub OB MartinSVK  32:09 (13) 65:50 (22) 97:59 +54:19
19.Maximilián Janota M-12A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  54:46 (19) 70:10 (23) 124:56 +81:16
Maroš Golian M-12A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  49:29 (18) disq
Andrej Borský M-12A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  55:00 (20) disq
Filip Kníž M-12A TRIAXSVK  70:28 (24) disq
Martin Babík M-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  60:19 (21) dns disq
Šimon Bartovic M-12A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  43:18 (15) disq
Maksym Volkov M-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  mp 50:47 (19) disq
Martin Németh M-12A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  57:47 (21) disq

M-14A
1.Filip Bukovac M-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  25:10 (3) 36:12 (1) 61:22
2.Tomáš Kasza M-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  22:34 (2) 40:07 (2) 62:41 +01:19
3.Adam Trepáč M-14A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  22:19 (1) 45:08 (5) 67:27 +06:05
4.Miroslav Pajger M-14A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  27:10 (5) 40:25 (4) 67:35 +06:13
5.Tomáš Syrový M-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  33:25 (6) 40:08 (3) 73:33 +12:11
6.Gabriel Legath M-14A Klub OB KysakSVK  25:14 (4) 59:44 (10) 84:58 +23:36
7.Jakub Berčík M-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  39:33 (8) 46:26 (6) 85:59 +24:37
8.Jakub Karol Janšo M-14A Klub OB ATU KošiceSVK  35:32 (7) 55:41 (9) 91:13 +29:51
9.Daniel Dokupil M-14A Športový klub SandbergSVK  40:41 (9) 80:41 (14) 121:22 +60:00
10.Adam Roháč M-14A Klub OB ATU KošiceSVK  46:49 (10) 75:32 (11) 122:21 +60:59
11.Samuel Hostačný M-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  57:32 (12) 80:17 (13) 137:49 +76:27
12.Lukáš Kapusta M-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  50:57 (11) 88:26 (16) 139:23 +78:01
13.Michal Zedníček M-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  66:48 (13) 85:43 (15) 152:31 +91:09
Ondrej Pařízek M-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  dns 128:32 (17) disq
Ondrej Kováč M-14A ŠK VAZKA BratislavaSVK  mp 76:58 (12) disq
Filip Jančík M-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  mp 48:20 (7) disq
Karol Paluska M-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  52:30 (8) disq

M-16A
1.Lukáš Mário Novota M-16A Klub OB ATU KošiceSVK  27:30 (3) 48:34 (1) 76:04
2.Martin Roháč M-16A Klub OB ATU KošiceSVK  25:17 (1) 52:18 (4) 77:35 +01:31
3.Richard Sláma M-16A Klub OB ATU KošiceSVK  25:30 (2) 53:50 (6) 79:20 +03:16
4.Maximilián Kubik M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  28:50 (4) 51:18 (3) 80:08 +04:04
5.Tomáš Šipoš M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  30:17 (7) 49:52 (2) 80:09 +04:05
6.Šimon Šipoš M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  29:30 (5) 53:38 (5) 83:08 +07:04
7.Andrej Mikloš M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  30:55 (9) 57:13 (7) 88:08 +12:04
8.Tomáš Jurčík M-16A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  30:50 (8) 59:18 (8) 90:08 +14:04
9.Nicholas Ditri M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  32:37 (11) 64:35 (10) 97:12 +21:08
10.Michal Nosáľ M-16A ROB-SZRSVK  31:54 (10) 66:08 (12) 98:02 +21:58
11.Šimon Kukurugya M-16A Športový klub SandbergSVK  34:36 (12) 65:47 (11) 100:23 +24:19
12.Jakub Fraňo M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  43:55 (18) 64:26 (9) 108:21 +32:17
13.Adam Gramblička M-16A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  36:31 (14) 72:14 (15) 108:45 +32:41
14.Matej Demovič M-16A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  38:56 (15) 72:12 (14) 111:08 +35:04
15.Jakub Hummel M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  40:44 (16) 72:45 (16) 113:29 +37:25
16.Marek Dolný M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  35:22 (13) 84:59 (18) 120:21 +44:17
17.Filip Prutkay M-16A Športový klub SandbergSVK  41:08 (17) 83:30 (17) 124:38 +48:34
18.Martin Vaľa M-16A Klub OB KysakSVK  45:46 (19) 100:34 (19) 146:20 +70:16
19.Matej Budiský M-16A ROB-SZRSVK  63:00 (22) 105:20 (20) 168:20 +92:16
20.Michal Urban M-16A Športový klub SandbergSVK  61:36 (21) 109:25 (21) 171:01 +94:57
21.Stanislav Kuník M-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  98:46 (24) 141:12 (22) 239:58 +163:54
Ondřej Gryc M-16A TJ KOS Tesla BrnoCZE  30:16 (6) disq
Michal Balogh M-16A Športový klub SandbergSVK  disq
Viktor Kotuliak M-16A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  mp 69:44 (13) disq
Adam Paško M-16A TJ Rapid BratislavaSVK  63:29 (23) disq
Oliver Lago M-16A ŠK VAZKA BratislavaSVK  50:18 (20) dns disq

M-18A
1.Medard Féder M-18A Klub OB AŠK PezinokSVK  26:36 (1) 56:31 (1) 83:07
2.Matúš Šimo M-18A Klub OB Sokol PezinokSVK  28:34 (4) 58:13 (2) 86:47 +03:40
3.Daniel Pompura M-18A ŠK Terezka Banská BystricaSVK  27:19 (2) 61:58 (3) 89:17 +06:10
4.Adam Jonáš M-18A KOBRA BratislavaSVK  28:05 (3) 64:22 (4) 92:27 +09:20
5.Michal Kurák M-18A Klub OB ATU KošiceSVK  28:44 (5) 68:25 (5) 97:09 +14:02
6.Martin Knor M-18A Klub OB MartinSVK  30:56 (6) 68:35 (6) 99:31 +16:24
7.Matej Kukurugya M-18A Športový klub SandbergSVK  34:26 (9) 81:40 (8) 116:06 +32:59
8.Matúš Oravec M-18A Klub OB MartinSVK  32:01 (7) 84:39 (9) 116:40 +33:33
9.Adam Havlík M-18A Klub OB Sokol PezinokSVK  47:39 (11) 78:37 (7) 126:16 +43:09
10.Michal Schenk M-18A TJ Rapid BratislavaSVK  34:10 (8) 95:34 (10) 129:44 +46:37
11.Matúš Balogh M-18A Športový klub SandbergSVK  45:46 (10) 101:16 (11) 147:02 +63:55
12.Tadeáš Jakuš M-18A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  50:30 (12) 119:21 (12) 169:51 +86:44
13.Adam Filip Niton M-18A TJ Rapid BratislavaSVK  50:44 (13) 143:25 (13) 194:09 +111:02
Radoslav Kuník M-18A Klub OB Sokol PezinokSVK  67:04 (14) mp disq

M-20A
1.Jakub Chupek M-20A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  25:34 (1) 55:02 (1) 80:36
2.Tobiáš Goldschmidt M-20A TJ Rapid BratislavaSVK  30:08 (2) 60:18 (2) 90:26 +09:50
3.Tomáš Ondrejka M-20A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  33:50 (4) 73:06 (3) 106:56 +26:20
4.Lukáš Simočko M-20A Klub OB ATU KošiceSVK  40:16 (5) 80:53 (4) 121:09 +40:33
5.Branislav Kuník M-20A Klub OB Sokol PezinokSVK  96:40 (6) 97:57 (6) 194:37 +114:01
Jakub Dekrét M-20A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  mp dns disq
Matej Pätoprstý M-20A Klub OB Sokol PezinokSVK  90:01 (5) disq
Dominik Lovás M-20A TJ Rapid BratislavaSVK  33:03 (3) mp disq

M21-B
1.Dávid Franko M21-B Klub OB KysakSVK  32:55 (1) 72:51 (1) 105:46
2.Dávid Ugray M21-B Klub OB ATU KošiceSVK  35:09 (2) 78:34 (2) 113:43 +07:57
3.Martin Košut M21-B ROB klub KYSUCA n.o.SVK  36:31 (4) 82:38 (4) 119:09 +13:23
4.Miroslav Pilát M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  36:41 (5) 85:26 (6) 122:07 +16:21
5.Rastislav Szabó M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  38:41 (11) 85:06 (5) 123:47 +18:01
6.Alexandr Jordanov M21-B SK Žabovřesky BrnoCZE  36:47 (6) 89:11 (10) 125:58 +20:12
7.Jakub Kuriak M21-B ROB klub KYSUCA n.o.SVK  38:24 (10) 87:42 (8) 126:06 +20:20
8.Michal Pavlík M21-B KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  40:05 (13) 88:24 (9) 128:29 +22:43
9.Július Macháček M21-B Športový klub SandbergSVK  39:21 (12) 89:52 (11) 129:13 +23:27
10.Peter Vričan M21-B Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  37:13 (7) 96:40 (13) 133:53 +28:07
11.Samuel Imriska M21-B Naturfreunde WienAUT  37:36 (8) 97:13 (14) 134:49 +29:03
12.Martin Majláth M21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  37:37 (9) 99:17 (15) 136:54 +31:08
13.Tomáš Sokolík M21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  46:05 (21) 90:59 (12) 137:04 +31:18
14.Vito Satrapa M21-B OLC WienerwaldAUT  40:36 (14) 103:45 (17) 144:21 +38:35
15.Lukáš Poláček M21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  43:06 (18) 108:44 (18) 151:50 +46:04
16.Dušan Hrnčiar M21-B TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  50:12 (22) 101:46 (16) 151:58 +46:12
17.Matej Ďuriš M21-B ViatorisSVK  41:51 (16) 119:27 (19) 161:18 +55:32
18.Michal Lami M21-B Klub OB ATU KošiceSVK  76:46 (24) 87:19 (7) 164:05 +58:19
19.Ján Mazák M21-B Športový klub SandbergSVK  62:25 (23) 122:55 (20) 185:20 +79:34
Juraj Nemec M21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  42:16 (17) disq
Christián Heffner M21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  40:40 (15) disq
Jakub Vlažný M21-B TJ Slovan LuhačoviceCZE  79:04 (3) disq
Tomáš Rusňák M21-B KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  36:14 (3) disq
Andrej Petrinec M21-B TJ Rapid BratislavaSVK  46:04 (20) disq
Jozef Pelikán M21-B ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  44:59 (19) disq

M21-D
1.Tomáš Drenčák M21-D Klub OB ATU KošiceSVK  30:38 (2) 56:33 (1) 87:11
2.Jiří Hrazdil M21-D SK Žabovřesky BrnoCZE  30:22 (1) 61:11 (4) 91:33 +04:22
3.Peter Kováč M21-D Klub OB ATU KošiceSVK  31:51 (3) 60:43 (3) 92:34 +05:23
4.Dominic Ditri M21-D Klub OB Sokol PezinokSVK  33:54 (5) 61:12 (5) 95:06 +07:55
5.Matúš Topor M21-D Klub OB Sokol PezinokSVK  41:20 (6) 63:56 (6) 105:16 +18:05
6.Peter Wartiak M21-D TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  42:05 (7) 70:25 (10) 112:30 +25:19
7.Silvester Dulák M21-D KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  55:47 (13) 59:09 (2) 114:56 +27:45
8.Jörg Toman M21-D HSV OL Wiener NeustadtAUT  44:48 (9) 71:00 (11) 115:48 +28:37
9.Pavol Kiss M21-D Klub OB ATU KošiceSVK  44:32 (8) 73:36 (12) 118:08 +30:57
10.Ondrej Kurák M21-D Klub OB ATU KošiceSVK  59:19 (14) 66:41 (8) 126:00 +38:49
11.Philip Stubna M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  51:47 (12) 74:37 (13) 126:24 +39:13
12.Miroslav Hríbik M21-D ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  46:57 (10) 86:24 (15) 133:21 +46:10
13.Michal Tomašovič M21-D Klub OB Sokol PezinokSVK  50:18 (11) 136:41 (16) 186:59 +99:48
14.Ondřej Stejskal M21-D Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  103:24 (15) 146:24 (17) 249:48 +162:37
Tomáš Charvát M21-D Klub OB Sokol PezinokSVK  32:21 (4) dns disq
Simon Brunovský M21-D TRIAXSVK  dnf disq
Pavol Kebis M21-D Klub OB Sokol PezinokSVK  64:53 (7) disq
Peter Šimko M21-D OSC KasselGER  74:48 (14) disq
Andrej Petrinec M21-D TJ Rapid BratislavaSVK  70:12 (9) disq

M21-E
1.Tomáš Mušinský M21-E Klub OB ATU KošiceSVK  32:21 (2) 78:32 (1) 110:53
2.Pavol Bukovac M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  30:18 (1) 81:31 (2) 111:49 +00:56
3.Erik Simkovics M21-E OLC WienerwaldAUT  35:43 (6) 81:33 (3) 117:16 +06:23
4.Stanislav Mokrý M21-E SK Žabovřesky BrnoCZE  34:35 (4) 88:19 (4) 122:54 +12:01
5.Martin Melecký M21-E Orientační běh OpavaCZE  35:21 (5) 91:37 (7) 126:58 +16:05
6.Filip Kubina M21-E Športový klub SandbergSVK  36:09 (7) 91:23 (6) 127:32 +16:39
7.Maroš Bukovac M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  41:49 (9) 89:30 (5) 131:19 +20:26
8.Adam Tysz M21-E Klub OB ATU KošiceSVK  43:44 (10) 98:48 (8) 142:32 +31:39
9.Peter Mižúr M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  39:02 (8) 104:17 (10) 143:19 +32:26
10.Mikuláš Novota M21-E Klub OB ATU KošiceSVK  43:56 (11) 115:28 (13) 159:24 +48:31
11.Marián Mikluš M21-E TJ Rapid BratislavaSVK  46:03 (12) 115:01 (12) 161:04 +50:11
12.Lukáš Cintula M21-E Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  52:45 (15) 122:48 (14) 175:33 +64:40
13.Matthias Poell M21-E OLC WienerwaldAUT  52:42 (14) 125:53 (15) 178:35 +67:42
14.Šimon Mižúr M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  46:51 (13) 133:11 (16) 180:02 +69:09
15.Dušan Furucz M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  55:47 (16) 155:41 (17) 211:28 +100:35
Dušan Sláma M21-E Klub OB ATU KošiceSVK  66:47 (17) mp disq
Martin Jonáš M21-E KOBRA BratislavaSVK  32:48 disq
Petr Přikryl M21-E SK Žabovřesky BrnoCZE  99:08 (9) disq
Peter Glončák M21-E TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  34:19 (3) dnf disq
Ondřej Novotný M21-E KOB ALFA BrnoCZE  111:27 (11) disq

M35-A
1.Markus Plohn M35-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  29:04 (1) 56:54 (1) 85:58
2.Štefan Šurgan M35-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  30:21 (2) 62:04 (2) 92:25 +06:27
3.Július Porubský M35-A ŠK Triturus NitraSVK  34:29 (3) 77:53 (4) 112:22 +26:24
4.Michal Pavelek M35-A Klub OB Sokol PezinokSVK  43:18 (6) 75:13 (3) 118:31 +32:33
5.Miroslav Lago M35-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  44:26 (7) 79:21 (5) 123:47 +37:49
6.Peter Chvojka M35-A Klub OB MartinSVK  40:15 (5) 86:19 (6) 126:34 +40:36
7.Andrej Patráš M35-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  54:44 (8) 98:14 (7) 152:58 +67:00
8.Jozef Kudla M35-A Športový klub SandbergSVK  67:16 (10) 114:12 (8) 181:28 +95:30
Michal Surovčík M35-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  65:04 (9) mp disq
Alexander Volkov M35-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  38:11 (4) mp disq

M40-A
1.Martin Borský M40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  31:36 (2) 66:35 (3) 98:11
2.Marian Spišiak M40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  34:19 (4) 65:57 (2) 100:16 +02:05
3.Igor Patráš M40-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  37:35 (6) 64:34 (1) 102:09 +03:58
4.Peter Vorlíček M40-A Športový klub SandbergSVK  33:58 (3) 69:17 (5) 103:15 +05:04
5.Milan Škarvada M40-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  39:09 (8) 67:04 (4) 106:13 +08:02
6.Marek Urban M40-A Športový klub SandbergSVK  37:52 (7) 72:17 (6) 110:09 +11:58
7.Štefan Brňák M40-A Športový klub SandbergSVK  42:34 (11) 76:07 (7) 118:41 +20:30
8.Tibor Lanátor M40-A TJ Rapid BratislavaSVK  36:52 (5) 85:11 (12) 122:03 +23:52
9.Vladislav Janota M40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  41:19 (9) 82:36 (10) 123:55 +25:44
10.Marek Koman M40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  41:25 (10) 83:55 (11) 125:20 +27:09
11.Peter Krnáč M40-A ViatorisSVK  45:55 (15) 79:33 (8) 125:28 +27:17
12.Karol Janouš M40-A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  53:19 (18) 82:17 (9) 135:36 +37:25
13.Andrej Mikloš M40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  45:31 (14) 98:55 (14) 144:26 +46:15
14.Radoslav Kováč M40-A Športový klub SandbergSVK  46:04 (16) 103:11 (15) 149:15 +51:04
15.Andreas Slateff M40-A OLC WienerwaldAUT  61:31 (19) 126:47 (16) 188:18 +90:07
Peter Kníž M40-A TRIAXSVK  92:00 (13) disq
Georg Wittberger M40-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  26:57 (1) dns disq
Ivan Kotuliak M40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  42:55 (12) mp disq
Michal Eliáš M40-A TJ Rapid BratislavaSVK  43:15 (13) disq
Tomáš Jančík M40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  52:55 (17) disq

M45-A
1.Michael Stockmayer M45-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  25:59 (1) 42:26 (1) 68:25
2.Radoslav Jonáš M45-A Športový klub SandbergSVK  26:25 (2) 46:13 (2) 72:38 +04:13
3.Pekka Lauri M45-A Keravan UrheiljatFIN  28:42 (3) 49:58 (3) 78:40 +10:15
4.Valér Franko M45-A Klub OB KysakSVK  29:29 (4) 52:39 (4) 82:08 +13:43
5.Zdenko Roháč M45-A Klub OB ATU KošiceSVK  29:53 (5) 56:33 (7) 86:26 +18:01
6.Peter Vandlíček M45-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  33:00 (7) 53:55 (6) 86:55 +18:30
7.Alexander Srb M45-A OJE WapplerAUT  31:43 (6) 59:03 (9) 90:46 +22:21
8.Ján Košut M45-A ROB klub KYSUCA n.o.SVK  36:41 (9) 58:08 (8) 94:49 +26:24
9.Martin Velgos M45-A Klub OB ATU KošiceSVK  42:01 (14) 53:26 (5) 95:27 +27:02
10.Martin Bednárik M45-A ŠK Cart print NitraSVK  34:28 (8) 63:52 (10) 98:20 +29:55
11.Milan Kováč M45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  37:00 (10) 68:40 (12) 105:40 +37:15
12.Marián Šipoš M45-A Klub OB Sokol PezinokSVK  39:37 (12) 70:12 (13) 109:49 +41:24
13.Rastislav Dokupil M45-A Športový klub SandbergSVK  45:53 (17) 67:34 (11) 113:27 +45:02
14.Dušan Snopko M45-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  40:50 (13) 74:24 (15) 115:14 +46:49
15.Ivan Butaš M45-A Klub OB Sokol PezinokSVK  45:13 (16) 73:50 (14) 119:03 +50:38
16.Richard Balogh M45-A Športový klub SandbergSVK  44:02 (15) 79:41 (17) 123:43 +55:18
17.Medard Féder M45-A Klub OB AŠK PezinokSVK  55:06 (22) 77:48 (16) 132:54 +64:29
18.Ladislav Kasza M45-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  54:54 (21) 88:56 (20) 143:50 +75:25
19.Jozef Paluska M45-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  57:57 (23) 86:53 (18) 144:50 +76:25
20.Ivan Trepáč M45-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  53:38 (20) 98:56 (21) 152:34 +84:09
Petr Novotný M45-A Dukla BlanskoCZE  87:25 (19) disq
Peter Borčin M45-A nereg. Klub OB BOR TopoľčiankySVK  49:14 (19) disq
Günther Kroupa M45-A Naturfreunde WienAUT  38:46 (11) disq
Marko Paško M45-A TJ Rapid BratislavaSVK  48:52 (18) disq

M50-A
1.Jozef Pollák M50-A Klub OB ATU KošiceSVK  23:47 (2) 38:32 (1) 62:19
2.Juraj Šmelík M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  24:04 (3) 43:02 (2) 67:06 +04:47
3.István Gillich M50-A TataHUN  27:47 (5) 43:57 (3) 71:44 +09:25
4.Peter Mlynárik M50-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  26:04 (4) 48:58 (4) 75:02 +12:43
5.Peter Jurčík M50-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  27:59 (6) 50:47 (5) 78:46 +16:27
6.Martin Jerguš M50-A Klub OB ATU KošiceSVK  30:01 (7) 58:01 (8) 88:02 +25:43
7.Peter Sláma M50-A Klub OB ATU KošiceSVK  34:12 (9) 57:26 (6) 91:38 +29:19
8.Nikolaj Jordanov M50-A VSK Mendelu BrnoCZE  32:46 (8) 58:55 (9) 91:41 +29:22
9.Milan Kurák M50-A Klub OB ATU KošiceSVK  37:18 (10) 57:34 (7) 94:52 +32:33
10.Emil Kukurugya M50-A Športový klub SandbergSVK  40:43 (12) 72:34 (10) 113:17 +50:58
11.Róbert Schenk M50-A TJ Rapid BratislavaSVK  40:37 (11) 76:57 (11) 117:34 +55:15
Peter Barcík M50-A BK SliačSVK  22:04 (1) mp disq
Peter Barták M50-A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  76:52 (13) disq

M55-A
1.Miroslav Palička M55-A KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  27:42 (1) 42:40 (2) 70:22
2.Milan Beleš M55-A Klub OB Sokol PezinokSVK  28:39 (4) 42:14 (1) 70:53 +00:31
3.Ján Štubňa M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  29:10 (5) 46:58 (3) 76:08 +05:46
4.František Papuga M55-A Klub OB ATU KošiceSVK  27:59 (2) 48:33 (4) 76:32 +06:10
5.Csaba Takács M55-A Klub OB ATU KošiceSVK  28:29 (3) 48:51 (5) 77:20 +06:58
6.Gerhard Kellner M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  34:00 (8) 51:48 (6) 85:48 +15:26
7.Ladislav Pompura M55-A ŠK Terezka Banská BystricaSVK  34:00 (8) 56:23 (9) 90:23 +20:01
8.Erwin Köck M55-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  34:00 (8) 61:52 (11) 95:52 +25:30
9.Pavol Kebis M55-A Klub OB Sokol PezinokSVK  42:16 (17) 53:57 (8) 96:13 +25:51
10.Milan Jašek M55-A TJ KOS Tesla BrnoCZE  34:02 (11) 64:22 (13) 98:24 +28:02
11.Vladimír Tysz M55-A Klub OB ATU KošiceSVK  40:03 (16) 59:20 (10) 99:23 +29:01
12.Dušan Rybár M55-A TJ Rapid BratislavaSVK  35:37 (12) 66:14 (14) 101:51 +31:29
13.Miloš Paulo M55-A Klub OB Sokol PezinokSVK  39:35 (15) 62:36 (12) 102:11 +31:49
14.Roman Ščehovič M55-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  37:22 (13) 70:37 (15) 107:59 +37:37
15.Karol Janšo M55-A Klub OB ATU KošiceSVK  31:53 (7) 89:48 (17) 121:41 +51:19
16.Boris Ďurčo M55-A Klub OB ATU KošiceSVK  48:47 (18) 80:31 (16) 129:18 +58:56
Libor Robotka M55-A První brněnskáCZE  37:31 (14) disq
György Filö M55-A Klub OB KysakSVK  29:52 (6) dns disq
Anton Kniebugl M55-A KOBRA BratislavaSVK  31:11 53:20 disq
Jozef Šimeček M55-A ROB-SZRSVK  53:33 (7) disq

M60-A
1.Jaroslav Piják M60-A Klub OB Sokol PezinokSVK  25:54 (1) 38:42 (1) 64:36
2.Esa Toivonen M60-A Tarpian SuuntaFIN  26:20 (2) 40:51 (2) 67:11 +02:35
3.Milan Petrinec M60-A TJ Rapid BratislavaSVK  30:21 (3) 48:52 (3) 79:13 +14:37
4.Ján Mižúr M60-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  32:21 (5) 50:52 (4) 83:13 +18:37
5.Ivan Oravec M60-A Klub OB Sokol PezinokSVK  31:02 (4) 59:13 (9) 90:15 +25:39
6.Jozef Jánoška M60-A TJ Rapid BratislavaSVK  37:06 (7) 54:29 (5) 91:35 +26:59
7.Ewald Mayer M60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  41:01 (13) 55:01 (6) 96:02 +31:26
8.Dušan Formanko M60-A TJ Rapid BratislavaSVK  39:42 (12) 57:03 (7) 96:45 +32:09
9.Slávko Žilinčík M60-A Klub OB ATU KošiceSVK  38:34 (8) 58:15 (8) 96:49 +32:13
10.František Priesol M60-A TJ Rapid BratislavaSVK  36:14 (6) 60:46 (10) 97:00 +32:24
11.Gerhard Koiser M60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  38:51 (10) 61:09 (12) 100:00 +35:24
12.Milan Mitelman M60-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  38:36 (9) 66:55 (14) 105:31 +40:55
13.Ján Turský M60-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  42:01 (14) 65:37 (13) 107:38 +43:02
14.Siegfried Seiner M60-A Orienteering KlosterneuburgAUT  39:32 (11) 71:28 (15) 111:00 +46:24
15.Pavol Poláček M60-A Klub OB Sokol PezinokSVK  49:22 (15) 82:51 (16) 132:13 +67:37
Viktor Pavelek M60-A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  91:54 (17) disq
Jozef Brtáň M60-A Slovan ModraSVK  63:27 (16) disq
Jozef Fekiač M60-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  60:59 (11) disq

M65-A
1.Erwin Schweifer M65-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  26:04 (1) 46:23 (2) 72:27
2.Franz Ponweiser M65-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  31:56 (2) 42:15 (1) 74:11 +01:44
3.Nick Dytlewski M65-A Naturfreunde WienAUT  34:23 (5) 48:18 (3) 82:41 +10:14
4.Zdeněk Koč M65-A SK GORDIC Praha KačerovCZE  32:14 (3) 52:30 (7) 84:44 +12:17
5.Hannu Paunonen M65-A KooveeFIN  33:35 (4) 52:59 (8) 86:34 +14:07
6.Jiri Gurka M65-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  37:36 (7) 49:07 (5) 86:43 +14:16
7.Jiří Štěpánek M65-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  36:36 (6) 50:31 (6) 87:07 +14:40
8.Anton Onder M65-A Klub OB ATU KošiceSVK  38:14 (8) 49:05 (4) 87:19 +14:52
9.Ľudovít Šmelík M65-A TJ Rapid BratislavaSVK  45:09 (13) 57:03 (9) 102:12 +29:45
10.Ivan Zacharovský M65-A Klub OB MartinSVK  41:51 (9) 64:42 (10) 106:33 +34:06
11.Oldřich Denemarek M65-A BETA URSUS OrienteeringCZE  42:03 (10) 69:54 (12) 111:57 +39:30
12.Viktor Vávra M65-A TJ Rapid BratislavaSVK  44:04 (11) 68:43 (11) 112:47 +40:20
13.Vladimír Grauzel M65-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  44:24 (12) 71:47 (14) 116:11 +43:44
14.Michal Simočko M65-A Klub OB ATU KošiceSVK  52:15 (15) 71:28 (13) 123:43 +51:16
15.Viktor Mikluš M65-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  46:00 (14) 97:08 (15) 143:08 +70:41

M70-A
1.Emil Bauer M70-A VSK Mendelu BrnoCZE  38:36 (1) 61:43 (1) 100:19
2.Stanislav Nosál M70-A Lokomotíva BerounCZE  56:32 (4) 79:06 (2) 135:38 +35:19
3.Jan Procházka M70-A TJ KOS Tesla BrnoCZE  46:59 (3) 90:32 (3) 137:31 +37:12
4.Ján Nebeský M70-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  58:49 (5) 125:50 (4) 184:39 +84:20
Vlastimil Dvořák M70-A Baník OstravaCZE  42:02 (2) mp disq

MWR
1.Žofia Fedorová MWR Klub OB Sokol PezinokSVK  10:39 (1) 09:43 (1) 20:22
2.Lukáš Dávidík MWR KOBRA BratislavaSVK  11:59 (3) 10:53 (2) 22:52 +02:30
3.Šimon Patráš MWR ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  15:33 (9) 12:54 (5) 28:27 +08:05
4.Alex Slatinsky MWR Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  11:09 (2) 17:37 (9) 28:46 +08:24
5.Matej Trenčan MWR ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  16:30 (10) 12:25 (4) 28:55 +08:33
6.Lucia Lanátorová MWR TJ Rapid BratislavaSVK  16:53 (11) 14:44 (6) 31:37 +11:15
7.Nela Bobovská MWR Klub OB Sokol PezinokSVK  14:23 (6) 17:20 (8) 31:43 +11:21
8.Anna Macháčková MWR Športový klub SandbergSVK  14:37 (7) 21:08 (16) 35:45 +15:23
9.Dávid Máj MWR KOBRA BratislavaSVK  18:41 (14) 17:43 (10) 36:24 +16:02
10.Lea Knutelská MWR Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  18:17 (13) 22:02 (18) 40:19 +19:57
11.Šimon Sohler MWR Klub orientačných športov RužomberokSVK  21:31 (17) 19:38 (12) 41:09 +20:47
12.Timotej Janota MWR TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  24:39 (21) 18:41 (11) 43:20 +22:58
13.Lukáš Bukovác MWR TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  21:30 (16) 21:54 (17) 43:24 +23:02
14.Mária Sohlerová MWR Klub orientačných športov RužomberokSVK  24:02 (19) 20:33 (14) 44:35 +24:13
15.Hana Máčajová MWR Športový klub SandbergSVK  26:49 (23) 23:52 (19) 50:41 +30:19
16.Júlia Macháčková MWR Športový klub SandbergSVK  30:17 (24) 20:34 (15) 50:51 +30:29
17.Filip Vizvary MWR ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  35:42 (26) 16:13 (7) 51:55 +31:33
18.Viktor Ježík MWR Klub OB Sokol PezinokSVK  34:04 (25) 31:49 (20) 65:53 +45:31
Jakub Berky MWR Klub OB Sokol PezinokSVK  24:23 (20) dns disq
Adrián Ferianc MWR Klub OB Sokol PezinokSVK  13:35 (5) disq
Maxim Beňo MWR KOBRA BratislavaSVK  21:55 (18) disq
Lenka Bubáková MWR Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  17:55 (12) disq
Katarína Schwarzová MWR TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  12:59 (4) disq
Sára Borská MWR TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  21:23 (15) disq
Michal Buriánek MWR Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  15:12 (8) dns disq
Lea Illéšová MWR KOBRA BratislavaSVK  26:08 (22) dns disq
Terezka Vančová MWR Klub OB ATU KošiceSVK  38:12 (28) dns disq
Alexandre Van De Flaes MWR ŠK Cart print NitraSVK  11:51 (3) disq
Lucia Tatranská MWR Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  40:01 (29) disq
Gwen Van De Flaes MWR ŠK Cart print NitraSVK  20:12 (13) disq
Peťko Vančo MWR Klub OB ATU KošiceSVK  38:10 (27) dns disq

N
1.Ľuboš Michač N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  18:13 (2) 28:09 (1) 46:22
2.Elena Papugová N Klub OB ATU KošiceSVK  31:24 (5) 35:42 (2) 67:06 +20:44
3.Zuzana Trenčanová N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  32:07 (6) 38:44 (3) 70:51 +24:29
4.Zuzana Dávidíková N KOBRA BratislavaSVK  33:07 (8) 39:11 (4) 72:18 +25:56
5.Monika Vizváryová N ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  30:48 (4) 52:19 (15) 83:07 +36:45
6.Veronika Koiser N HSV OL Wiener NeustadtAUT  37:51 (9) 48:53 (11) 86:44 +40:22
7.Eliška Fedorová N Klub OB Sokol PezinokSVK  38:55 (10) 47:56 (9) 86:51 +40:29
8.Marco Toman N HSV OL Wiener NeustadtAUT  39:29 (11) 48:15 (10) 87:44 +41:22
9.Monika Babiaková N Klub OB Sokol PezinokSVK  46:52 (16) 41:10 (5) 88:02 +41:40
10.Juraj Knutelský N Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  44:17 (13) 45:13 (7) 89:30 +43:08
11.Teodorka Mravíková N Športový klub SandbergSVK  46:02 (14) 49:22 (13) 95:24 +49:02
12.Claudia Kellner N HSV OL Wiener NeustadtAUT  40:34 (12) 57:15 (16) 97:49 +51:27
13.Ľubica Mravíková N Športový klub SandbergSVK  47:13 (17) 51:44 (14) 98:57 +52:35
14.Miroslava Babíková N Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  59:43 (19) 46:03 (8) 105:46 +59:24
15.Hana Vikárová N TJ Rapid BratislavaSVK  47:35 (18) 59:48 (17) 107:23 +61:01
Damián Samuel Ovečka N Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  42:37 (6) disq
Michael Teodor Grey N Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  91:18 (19) disq
Michal Domnkoš N Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  73:53 (18) disq
Vlasta Kostercová N Športový klub SandbergSVK  32:52 (7) mp disq
Manuela Peneder N   46:32 (15) disq
Katarína Poláková N TRIAXSVK  24:07 (3) disq
Henrieta Libantová N ŠK Cart print NitraSVK  48:56 (12) disq
Peter Ferianc N Klub OB Sokol PezinokSVK  17:54 (1) disq
Eva Nemkyová N KOB Metropol KošiceSVK  62:36 (20) disq

W-10C
1.Zina Máčajová W-10C Športový klub SandbergSVK  35:29 (1) 18:54 (2) 54:23
2.Veronika Bobovská W-10C Klub OB Sokol PezinokSVK  55:23 (3) 15:22 (1) 70:45 +16:22
3.Ema Jonášová W-10C Športový klub SandbergSVK  52:11 (2) 20:44 (3) 72:55 +18:32
Lucia Kováčová W-10C ŠK VAZKA BratislavaSVK  57:43 (4) dns disq
Katarína Knížová W-10C TRIAXSVK  31:15 (4) disq

W-12A
1.Lea Kotuliaková W-12A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  18:56 (1) 26:48 (1) 45:44
2.Lucia Vorlíčková W-12A Športový klub SandbergSVK  21:11 (2) 26:48 (1) 47:59 +02:15
3.Hana Šipošová W-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  21:25 (3) 30:37 (6) 52:02 +06:18
4.Kristína Toporová W-12A Klub OB Sokol PezinokSVK  24:08 (5) 30:02 (4) 54:10 +08:26
5.Maja Volkova W-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  26:33 (8) 29:21 (3) 55:54 +10:10
6.Ella Michaela Patrášová W-12A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  26:12 (7) 30:17 (5) 56:29 +10:45
7.Nina Jurčíková W-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  28:22 (9) 30:59 (7) 59:21 +13:37
8.Zora Baloghová W-12A Športový klub SandbergSVK  24:55 (6) 34:44 (8) 59:39 +13:55
9.Viktoriya Valyavka W-12A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  42:41 (11) 55:17 (9) 97:58 +52:14
Adela Rohaľová W-12A Športový klub SandbergSVK  34:38 (10) disq
Diana Brňáková W-12A Športový klub SandbergSVK  23:51 (4) disq

W-14A
1.Rebecca Herna W-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  22:00 (1) 27:14 (2) 49:14
2.Lucia Šipošová W-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  22:39 (2) 26:54 (1) 49:33 +00:19
3.Tereza Kendrová W-14A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  23:16 (3) 29:14 (3) 52:30 +03:16
4.Gabriela Ježíková W-14A Klub OB Sokol PezinokSVK  23:23 (4) 29:37 (4) 53:00 +03:46
5.Katarína Cuninková W-14A ROB-SZRSVK  29:30 (6) 38:26 (5) 67:56 +18:42
6.Elena Lago W-14A ŠK VAZKA BratislavaSVK  29:29 (5) 42:42 (6) 72:11 +22:57
7.Adriana Kurucová W-14A ROB-SZRSVK  32:04 (8) 46:00 (8) 78:04 +28:50
8.Hana Eliášová W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  46:10 (10) 43:29 (7) 89:39 +40:25
9.Judita Illéšová W-14A KOBRA BratislavaSVK  39:42 (9) 91:08 (9) 130:50 +81:36
Martina Buršíková W-14A TJ Rapid BratislavaSVK  29:59 (7) disq

W-16A
1.Ema Havlíková W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  21:34 (1) 35:00 (1) 56:34
2.Petronela Filipová W-16A Klub OB ATU KošiceSVK  22:20 (3) 37:15 (2) 59:35 +03:01
3.Klára Fedorová W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  23:25 (4) 37:39 (3) 61:04 +04:30
4.Gabriela Trepáčová W-16A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  23:32 (5) 38:10 (4) 61:42 +05:08
5.Simona Mihaličová W-16A Klub OB ATU KošiceSVK  22:09 (2) 41:52 (5) 64:01 +07:27
6.Eva Ondovčíková W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  27:34 (6) 45:02 (7) 72:36 +16:02
7.Lenka Porubská W-16A ŠK Triturus NitraSVK  30:32 (10) 43:29 (6) 74:01 +17:27
8.Natália Ježíková W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  29:51 (7) 45:06 (8) 74:57 +18:23
9.Miroslava Velgosová W-16A Klub OB ATU KošiceSVK  30:11 (8) 47:58 (9) 78:09 +21:35
10.Martina Vorlíčková W-16A Športový klub SandbergSVK  31:46 (11) 49:31 (11) 81:17 +24:43
11.Ema Honzírková W-16A Športový klub SandbergSVK  35:41 (14) 48:12 (10) 83:53 +27:19
12.Barbora Zelníková W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  33:34 (13) 56:28 (12) 90:02 +33:28
13.Martina Dorozlová W-16A Klub OB Sokol PezinokSVK  32:10 (12) 60:35 (13) 92:45 +36:11
14.Katarína Mravíková W-16A Športový klub SandbergSVK  38:10 (15) 63:51 (14) 102:01 +45:27
Ester Illéšová W-16A KOBRA BratislavaSVK  30:12 (9) dns disq

W-18A
1.Tamara Miklušová W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  24:18 (1) 39:53 (1) 64:11
2.Ľuboslava Weissová W-18A Klub OB ATU KošiceSVK  25:09 (2) 41:35 (2) 66:44 +02:33
3.Dorota Šmelíková W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  28:03 (3) 46:34 (3) 74:37 +10:26
4.Viktória Kostercová W-18A Športový klub SandbergSVK  30:40 (6) 47:23 (4) 78:03 +13:52
5.Michaela Patassiová W-18A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  29:14 (5) 50:48 (5) 80:02 +15:51
6.Michaela Velgosová W-18A Klub OB ATU KošiceSVK  31:15 (7) 52:43 (6) 83:58 +19:47
7.Sandra Ivanková W-18A Klub OB ATU KošiceSVK  29:02 (4) 55:47 (7) 84:49 +20:38
8.Veronika Jánošová W-18A Športový klub SandbergSVK  44:40 (11) 61:29 (8) 106:09 +41:58
9.Katarína Pajtášová W-18A Športový klub SandbergSVK  46:57 (12) 77:44 (9) 124:41 +60:30
10.Michaela Mozolíková W-18A Klub OB Sokol PezinokSVK  43:59 (10) 82:50 (10) 126:49 +62:38
11.Katarína Palusková W-18A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  47:57 (13) 85:28 (11) 133:25 +69:14
Tereza Kuriaková W-18A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  34:48 (8) disq
Kristína Šmiralová W-18A TJ Rapid BratislavaSVK  39:46 (9) dns disq

W-20A
1.Lucia Ondovčíková W-20A Klub OB Sokol PezinokSVK  31:42 (1) 54:05 (1) 85:47
2.Viktória Roháčová W-20A Klub OB ATU KošiceSVK  33:51 (2) 62:11 (2) 96:02 +10:15
3.Magdaléna Hrabošová W-20A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  36:41 (3) 66:26 (3) 103:07 +17:20

W21-B
1.Zuzana Kuriaková W21-B ROB klub KYSUCA n.o.SVK  36:50 (2) 61:58 (2) 98:48
2.Dominika Franková W21-B Klub OB KysakSVK  39:59 (5) 63:20 (3) 103:19 +04:31
3.Dajana Snopková W21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  38:47 (4) 66:54 (5) 105:41 +06:53
4.Katarína Lamiová W21-B Klub OB ATU KošiceSVK  45:59 (7) 70:19 (6) 116:18 +17:30
5.Nicole Lipková W21-B Klub OB ATU KošiceSVK  51:03 (8) 65:34 (4) 116:37 +17:49
6.Jana Kotrlová W21-B Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  38:02 (3) 79:54 (7) 117:56 +19:08
Michelle Skrucana W21-B Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  40:51 (6) disq
Erika Nemcová W21-B TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  52:30 (9) disq
Daniela Botiková W21-B TJ Slovan LuhačoviceCZE  51:23 (1) disq
Petra Štrbíková W21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  55:38 (10) disq
Veronika Vachová W21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  36:17 (1) disq
Simone Skrúcaná W21-B ŠK VAZKA BratislavaSVK  disq
Zuzana Belešová W21-B Klub OB Sokol PezinokSVK  64:26 (11) disq

W21-E
1.Heini Saarimäki W21-E Angelniemen AnkkuriFIN  36:55 (3) 64:06 (1) 101:01
2.Lucia Kovalančíková W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  33:53 (1) 67:37 (3) 101:30 +00:29
3.Anna Simkovics W21-E OLC WienerwaldAUT  42:22 (5) 67:27 (2) 109:49 +08:48
4.Tereza Miklušová W21-E TJ Rapid BratislavaSVK  47:27 (9) 73:09 (4) 120:36 +19:35
5.Katarzyna Galla W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  45:41 (8) 96:13 (5) 141:54 +40:53
Gudrun Englmaier W21-E OLC WienerwaldAUT  44:40 (6) disq
Katarína Papugová W21-E Klub OB ATU KošiceSVK  41:38 (4) disq
Ela Sedileková W21-E ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  34:28 (2) disq
Andrea Papugová W21-E Klub OB ATU KošiceSVK  45:38 (7) disq

W35-A
1.Marta Wartiaková W35-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  27:48 (1) 44:30 (1) 72:18
2.Renáta Barcíková W35-A BK SliačSVK  33:42 (6) 44:47 (2) 78:29 +06:11
3.Alena Bukovacová W35-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  29:35 (2) 50:09 (4) 79:44 +07:26
4.Zora Flassiková W35-A TJ Rapid BratislavaSVK  33:28 (4) 46:18 (3) 79:46 +07:28
5.Monika Urbanová W35-A Športový klub SandbergSVK  33:17 (3) 51:49 (6) 85:06 +12:48
6.Martina Bialeková W35-A TJ Slávia Ekonóm UMB Banská BystricaSVK  33:40 (5) 51:34 (5) 85:14 +12:56
7.Barbora Vorlíčková W35-A Športový klub SandbergSVK  35:34 (7) 60:26 (7) 96:00 +23:42
8.Tatiana Bednáriková W35-A KOB Čingov Spišská Nová VesSVK  38:39 (9) 65:25 (8) 104:04 +31:46
9.Ľubomíra Ježíková W35-A Klub OB Sokol PezinokSVK  41:24 (10) 66:21 (9) 107:45 +35:27
10.Katarína Sýkorová W35-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  37:18 (8) 74:13 (10) 111:31 +39:13
11.Andrea Hríbiková W35-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  57:36 (11) 75:18 (11) 132:54 +60:36
12.Michaela Zedníčková W35-A Klub OB Sokol PezinokSVK  57:52 (12) 83:36 (12) 141:28 +69:10

W40-A
1.Katarína Fedorová W40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  24:35 (1) 37:10 (1) 61:45
2.Jana Slámová W40-A Klub OB ATU KošiceSVK  28:06 (4) 42:02 (2) 70:08 +08:23
3.Daniela Ondovčíková W40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  33:17 (5) 50:56 (3) 84:13 +22:28
4.Dagmar Miklušová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  33:28 (6) 53:50 (5) 87:18 +25:33
5.Martina Breinerová W40-A Klub OB ATU KošiceSVK  35:16 (9) 53:43 (4) 88:59 +27:14
6.Katarína Schenková W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  34:20 (8) 59:02 (7) 93:22 +31:37
7.Barbora Šmelíková W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  33:44 (7) 59:46 (8) 93:30 +31:45
8.Petra Kotuliaková W40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  38:30 (12) 57:11 (6) 95:41 +33:56
9.Katarína Lanátorová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  38:17 (11) 62:07 (11) 100:24 +38:39
9.Kristína Komanová W40-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  39:41 (13) 60:43 (10) 100:24 +38:39
11.Veronika Prutkayová W40-A Športový klub SandbergSVK  35:42 (10) 66:13 (13) 101:55 +40:10
12.Dagmar Vršková W40-A SK Žabovřesky BrnoCZE  44:56 (16) 60:08 (9) 105:04 +43:19
13.Martina Brňáková W40-A Športový klub SandbergSVK  47:48 (17) 65:21 (12) 113:09 +51:24
14.Ľubica Slatinská W40-A Neregistrovani/ No Club/ VereinslosSVK  44:16 (15) 78:27 (15) 122:43 +60:58
15.Ivana Bartalosová W40-A Športový klub SandbergSVK  53:07 (19) 74:05 (14) 127:12 +65:27
16.Erika Vávrová W40-A TJ Rapid BratislavaSVK  50:48 (18) 80:29 (16) 131:17 +69:32
17.Bohumila Klangová W40-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  79:00 (22) 103:18 (17) 182:18 +120:33
Katarína Baľová W40-A Športový klub SandbergSVK  40:10 (14) dns disq
Petra Grycová W40-A TJ KOS Tesla BrnoCZE  27:18 (2) disq
Lenka Knížová W40-A TRIAXSVK  114:48 (18) disq
Mária Bellušová W40-A Športový klub SandbergSVK  63:29 (20) disq
Alena Ďurčová W40-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  27:42 (3) disq
Lenka Jančíková W40-A Klub OB Sokol PezinokSVK  65:35 (21) disq

W45-A
1.Zuzana Poštulková W45-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  32:55 (2) 46:38 (1) 79:33
2.Hana Šmelíková W45-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  31:09 (1) 52:04 (2) 83:13 +03:40
3.Martina Pánková W45-A TJ Rapid BratislavaSVK  33:29 (3) 55:24 (4) 88:53 +09:20
4.Valéria Kuráková W45-A Klub OB ATU KošiceSVK  35:25 (4) 56:47 (5) 92:12 +12:39
5.Táňa Časnochová W45-A ŠK HADVEO Banská BystricaSVK  40:00 (7) 54:09 (3) 94:09 +14:36
6.Martina Brém Knorová W45-A Klub OB MartinSVK  37:49 (5) 58:15 (6) 96:04 +16:31
7.Eva Trepáčová W45-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  39:21 (6) 65:39 (8) 105:00 +25:27
8.Oksana Velgosová W45-A Klub OB ATU KošiceSVK  48:53 (11) 58:36 (7) 107:29 +27:56
9.Helga Tezarek W45-A OJE WapplerAUT  42:16 (9) 70:55 (9) 113:11 +33:38
10.Zuzana Šipošová W45-A Klub OB Sokol PezinokSVK  45:55 (10) 83:53 (12) 129:48 +50:15
11.Oľga Lago W45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  64:43 (13) 74:58 (11) 139:41 +60:08
Katarína Kováčová W45-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  53:32 (12) dns disq
Svelana Puls W45-A TJ Rapid BratislavaSVK  88:06 (14) dns disq
Petra Rebrová W45-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  73:52 (10) disq
Silvia Kutišová W45-A Klub OB Sokol PezinokSVK  41:56 (8) disq

W50-A
1.Adrienn Kalocsai W50-A TataHUN  26:02 (1) 42:24 (1) 68:26
2.Eva Mušinská W50-A Klub OB ATU KošiceSVK  28:00 (2) 46:06 (2) 74:06 +05:40
3.Bronislava Šimová W50-A Klub OB AŠK PezinokSVK  33:43 (3) 49:33 (4) 83:16 +14:50
4.Jana Franková W50-A Klub OB KysakSVK  36:00 (5) 48:42 (3) 84:42 +16:16
5.Irena Peřinková W50-A BETA URSUS OrienteeringCZE  35:16 (4) 61:30 (5) 96:46 +28:20
6.Marta Jonášová W50-A Športový klub SandbergSVK  38:53 (6) 63:38 (7) 102:31 +34:05
7.Hana Baloghová W50-A Športový klub SandbergSVK  40:06 (7) 63:27 (6) 103:33 +35:07
8.Anna Mária Jergušová W50-A Klub OB ATU KošiceSVK  72:44 (8) 116:34 (9) 189:18 +120:52
Soňa Mazúrová W50-A TJ Rapid BratislavaSVK  69:02 (8) disq

W55-A
1.Iveta Pijáková W55-A Klub OB Sokol PezinokSVK  27:44 (2) 41:01 (1) 68:45
2.Tamara Denysenko W55-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  30:00 (4) 44:04 (2) 74:04 +05:19
3.Monika Jašková W55-A TJ KOS Tesla BrnoCZE  26:46 (1) 49:58 (4) 76:44 +07:59
4.Judita Sádecká W55-A Klub OB ATU KošiceSVK  30:59 (6) 47:01 (3) 78:00 +09:15
5.Iva Kumová W55-A TJ Rapid BratislavaSVK  33:26 (7) 54:05 (5) 87:31 +18:46
6.Ema Jurašková W55-A Klub OB ATU KošiceSVK  30:52 (5) 57:12 (7) 88:04 +19:19
7.Taťjana Jánošková W55-A TJ Rapid BratislavaSVK  29:55 (3) 60:54 (8) 90:49 +22:04
8.Jana Mižúrová W55-A TJ Slávia Farmaceut BratislavaSVK  38:09 (9) 55:30 (6) 93:39 +24:54
9.Lenka Matyášová W55-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  36:48 (8) 75:07 (9) 111:55 +43:10
Anna Šimečková W55-A ROB-SZRSVK  mp disq
Bibiana Kebisová W55-A Klub OB Sokol PezinokSVK  46:39 (10) disq

W60-A
1.Ada Kuchařová W60-A KOB KohoutoviceCZE  27:05 (1) 43:10 (1) 70:15
2.Iva Janská W60-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  31:19 (2) 48:51 (3) 80:10 +09:55
3.Maya Karovic W60-A Klub OB Sokol PezinokSVK  35:07 (3) 46:20 (2) 81:27 +11:12
4.Věra Salajková W60-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  40:25 (4) 59:29 (5) 99:54 +29:39
5.Beata Vávrová W60-A TJ Rapid BratislavaSVK  40:43 (5) 61:08 (6) 101:51 +31:36
Mária Fekiačová W60-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  68:08 (7) disq
Darina Poláčková W60-A Klub OB Sokol PezinokSVK  47:06 (6) disq
Christine Ponweiser W60-A HSV OL Wiener NeustadtAUT  mp 54:08 (4) disq

W65-A
1.Helena Procházková W65-A TJ KOS Tesla BrnoCZE  30:52 (2) 47:39 (1) 78:31
2.Viola Juhasová W65-A Klub OB MartinSVK  29:22 (1) 61:47 (2) 91:09 +12:38
3.Marie Fraňová W65-A Klub OB Sokol PezinokSVK  43:22 (4) 62:47 (3) 106:09 +27:38
4.Gunnel Nilsson W65-A OLC WienerwaldAUT  45:33 (5) 67:04 (4) 112:37 +34:06
Marta Brzová W65-A Klub OB Sokol PezinokSVK  42:29 (3) mp disq

W70-A
1.Soňa Kavecká W70-A Klub OB Sokol PezinokSVK  38:28 (2) 56:40 (1) 95:08
2.Darina Polónyiová W70-A Slávia Žilinská univerzita ŽilinaSVK  36:26 (1) 60:15 (2) 96:41 +01:33
3.Jana Tomanová W70-A Lokomotiva Ingstav BrnoCZE  50:37 (4) 61:50 (3) 112:27 +17:19
Eva Králová W70-A ŠK VAZKA BratislavaSVK  43:25 (3) dns disq