v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Bubo cup 2020 (4 days)->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time4 Time

BEGINNERS
1.Janka Dienová BEGINNERS KOBRA BratislavaSVK  35:42 (1) 24:15 (1) 59:25 (1) 36:32 (4) 155:54
2.Laura Vasselli BEGINNERS Punto K Orienteering ASDITA  153:53 (2) 137:30 (3) 125:08 (3) 90:55 (6) 507:26 +351:32
Marina Lenzari BEGINNERS Punto K Orienteering ASDITA  dns dns dns dns disq
Francesco Radoicovich BEGINNERS Punto K Orienteering ASDITA  dns dns dns dns disq
Martina Nagy BEGINNERS DROTSLO  30:42 (3) disq
Žaneta Pivcova BEGINNERS MLOK Marianske LazneCZE  50:54 (5) disq
Karin Kradischnig BEGINNERS   42:39 (2) 65:16 (2) 28:07 (2) disq
Luka Ružić BEGINNERS   16:08 (1) disq
Gabriella Serafino BEGINNERS Punto K Orienteering ASDITA  dns dns dns dns disq

M10
1.Josef Baldrian M10 SK PragaCZE  15:36 (1) 14:41 (1) 22:30 (2) 13:09 (1) 65:56
Erik Lauenstein M10 ANCOSUI  dns dns dns dns disq
Ninđa Želva Nagy Kepć M10 DROTSLO  21:27 (1) disq
Zet Or M10 DROTSLO  29:07 (2) disq
Matyas Svihovsky M10 Sportcentrum BT JicinCZE  66:42 (3) 46:57 (3) 93:42 (3) disq
Scottie Pippen M10   21:52 (2) disq

M10-shadowed
1.Tom Mayeres M10-shadowed Hermathenae Orientation SPABEL  25:26 (1) 17:00 (2) 18:31 (1) 20:51 (2) 81:48
Matti Lauenstein M10-shadowed ANCOSUI  18:47 (3) 19:06 (3) 15:41 (1) disq
Joosep Tali M10-shadowed Harju OrienteerumisklubiEST  dns 50:08 (4) disq
Félix Gillet M10-shadowed C.O.LiègeBEL  dns 16:03 (1) 18:36 (2) 20:56 (3) disq

M12
1.Jules Hamel M12 ANCOSUI  12:27 (1) 10:00 (1) 12:49 (1) 07:45 (1) 43:01
2.Matej Ferluga M12 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  20:21 (2) 24:59 (4) 13:51 (2) 09:03 (2) 68:14 +25:13
3.Rado Kalc M12 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  27:49 (4) 19:10 (3) 22:17 (3) 14:23 (4) 83:39 +40:38
4.Zsolt Gárdonyi M12 Orvosegyetem SCHUN  23:23 (3) 17:14 (2) 30:27 (4) 14:20 (3) 85:24 +42:23

M14
1.Marek Škorpil M14   22:20 (1) 30:51 (2) 37:42 (1) 28:29 (1) 119:22
2.Vibor Strmečki M14 OK MaksimirCRO  58:16 (2) 35:29 (4) 45:09 (2) 39:01 (2) 177:55 +58:33
3.Antoine Vos M14 C.O.LiègeBEL  58:20 (3) 26:51 (1) 57:43 (4) 42:22 (4) 185:16 +65:54
4.Iusef Abdelbaky M14 Punto K Orienteering ASDITA  58:39 (4) 31:53 (3) 57:36 (3) 39:43 (3) 187:51 +68:29

M16
1.Tomáš Baldrian M16 SK PragaCZE  36:52 (1) 27:40 (1) 61:20 (2) 49:38 (6) 175:30
2.Adam Janas M16 SK PragaCZE  39:18 (2) 27:43 (2) 72:20 (4) 47:05 (4) 186:26 +10:56
3.Pietro Sergas M16 Punto K Orienteering ASDITA  41:11 (3) 44:37 (5) 58:44 (1) 54:29 (7) 199:01 +23:31
4.Jonas Willemsens M16 Hermathenae Orientation SPABEL  56:26 (7) 36:58 (3) 90:09 (5) 45:38 (1) 229:11 +53:41
5.Louis Vos M16 C.O.LiègeBEL  46:52 (4) 44:55 (6) 102:38 (6) 47:43 (5) 242:08 +66:38
Jan Lauenstein M16 ANCOSUI  dns dns dns dns disq
Jan Pivec M16 MLOK Marianske LazneCZE  dns 66:49 (7) 108:26 (7) 47:04 (3) disq
Jakob Steinwender M16 HSV Spittal/DrauAUT  52:42 (6) mp 70:36 (3) 55:57 (8) disq
Martin Jevševar M16 OK BrežiceSLO  48:28 (5) 38:18 (4) mp 46:04 (2) disq

M18
1.Soma Gárdonyi M18 Orvosegyetem SCHUN  37:18 (2) 23:02 (1) 58:11 (1) 38:27 (1) 156:58
2.Petr Janas M18 SK PragaCZE  36:45 (1) 23:02 (1) 69:46 (4) 41:36 (3) 171:09 +14:11
3.Justin Gillet M18 C.O.LiègeBEL  43:43 (4) 32:11 (4) 66:35 (2) 40:07 (2) 182:36 +25:38
4.Jan Gobec M18 OK VihorCRO  39:14 (3) 30:50 (3) 68:28 (3) 53:22 (4) 191:54 +34:56
5.Ruben Tič M18 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  49:39 (5) 45:34 (6) 85:19 (6) 62:27 (5) 242:59 +86:01
Joel Aristondo Magnusson M18 Orienteringsklubben TorSWE  dns dns dns dns disq
Noa Kolarek M18 OK VihorCRO  63:15 (6) 40:25 (5) 84:26 (5) mp disq

M20
1.Goran Polojaz M20 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  35:38 (1) 23:26 (1) 58:49 (1) 48:10 (1) 166:03
2.Maximilian Steinwender M20 HSV Spittal/DrauAUT  53:25 (2) 35:00 (3) 72:48 (2) 50:56 (2) 212:09 +46:06
3.Jura Kukec M20 OK VihorCRO  54:32 (3) 35:08 (4) 93:48 (4) 53:36 (3) 237:04 +71:01
4.Bendegúz Werner M20 Pécsi Vasutas SKHUN  59:15 (4) 28:56 (2) 84:55 (3) 72:30 (4) 245:36 +79:33

M21 ULTIMATE
1.Olivier Blanc-Tranchant M21 ULTIMATE O'JuraFRA  30:27 (1) 18:15 (1) 47:10 (1) 31:05 (1) 126:57
2.Simon Hamel M21 ULTIMATE ANCOSUI  32:16 (2) 21:50 (2) 50:28 (2) 39:01 (3) 143:35 +16:38
3.Uku-laur Tali M21 ULTIMATE Harju OrienteerumisklubiEST  35:37 (3) 22:58 (3) 52:51 (3) 40:06 (4) 151:32 +24:35
4.Guillaume Wyrsch M21 ULTIMATE ANCOSUI  39:17 (6) 23:11 (4) 53:59 (4) 44:08 (5) 160:35 +33:38
5.Jaromir Svihovsky M21 ULTIMATE Sportcentrum BT JicinCZE  38:32 (5) 24:06 (5) 58:35 (6) 48:50 (7) 170:03 +43:06
Marc Lauenstein M21 ULTIMATE ANCOSUI  36:13 (2) disq
Jan Flasar M21 ULTIMATE SK PragaCZE  35:58 (4) mp 54:44 (5) 45:12 (6) disq
Petr Jahn M21 ULTIMATE Sportcentrum JicinCZE  mp mp 124:24 (7) mp disq

M21A LONG
Vid Bogovič M21A LONG OK BrežiceSLO  24:52 (1) 65:23 (1) 43:39 (1) disq
Natanael Calderón Pujante M21A LONG COMN MURCIAESP  dns dns dns dns disq
Johan Lindgren M21A LONG Hagaby-GoifSWE  dns dns dns dns disq
Fausto Ferreira M21A LONG Clube de Aventura da BairradaPOR  dns dns dns dns disq

M21A SHORT
1.Colas Gintzburger M21A SHORT Orient Go 25FRA  50:21 (1) 31:52 (1) 58:37 (1) 47:18 (1) 188:08
2.William De Gisi M21A SHORT Sesto76 LisanzaITA  62:21 (2) 33:56 (2) 103:23 (2) 57:47 (2) 257:27 +69:19

M21B
1.Damir Tubin M21B OK JelenCRO  66:34 (1) 41:37 (1) 86:55 (1) 75:48 (1) 270:54
Roland Vogl M21B SV MietrachingGER  dns dns dns dns disq

M21E
1.Xander Berger M21E Der Berger-ClanAUT  32:58 (1) 20:00 (1) 55:34 (1) 40:50 (1) 149:22
2.Ondrej Piják M21E KOBRA BratislavaSVK  33:35 (2) 25:46 (5) 61:35 (2) 42:47 (3) 163:43 +14:21
3.Christian Renevey M21E CA RoséSUI  36:28 (3) 22:32 (2) 73:02 (7) 41:02 (2) 173:04 +23:42
4.Maxime Wyrsch M21E ANCOSUI  47:41 (5) 25:01 (4) 70:03 (5) 46:57 (5) 189:42 +40:20
5.Thomas Polster M21E HSV Spittal/DrauAUT  56:22 (8) 38:07 (13) 75:15 (8) 51:13 (6) 220:57 +71:35
6.Lukáš Novota M21E ATU KošiceSVK  56:39 (9) 31:48 (7) 72:35 (6) 63:11 (8) 224:13 +74:51
7.Márton Erdős M21E NagykanizsaHUN  59:34 (10) 33:33 (9) 83:42 (9) 72:12 (12) 249:01 +99:39
8.Bojan Jevševar M21E OK BrežiceSLO  60:28 (11) 43:42 (15) 84:37 (10) 68:01 (11) 256:48 +107:26
9.Mikuláš Novota M21E ATU KošiceSVK  50:41 (6) 32:55 (8) 101:16 (14) 73:13 (13) 258:05 +108:43
10.Grégoire Bena M21E ANCOSUI  62:48 (12) 35:39 (12) 96:49 (13) 63:43 (9) 258:59 +109:37
11.Pierre Bena M21E ANCOSUI  53:56 (7) 34:18 (11) 88:53 (12) 83:00 (14) 260:07 +110:45
Kristian Blok M21E OK SNABDEN  28:51 (6) 67:32 (4) 45:40 (4) disq
Thomas Blok M21E OK SNABDEN  40:50 (14) mp 59:37 (7) disq
Márk Porgányi M21E NagykanizsaHUN  39:16 (4) 23:41 (3) 63:56 (3) dns disq
Dražen Gadžić M21E OK KapelaCRO  33:36 (10) 87:27 (11) 66:52 (10) disq
Stéphane Renevey M21E CA RoséSUI  dns mp dns dns disq
James Lyne M21E SLOW LondonGBR  dns dns dns dns disq

M35
1.Petar Delić M35 OK MaksimirCRO  40:42 (2) 25:41 (1) 70:42 (2) 56:29 (1) 193:34
2.Taivo Tali M35 Harju OrienteerumisklubiEST  81:16 (4) 33:27 (3) 102:54 (3) 80:45 (2) 298:22 +104:48
Ivan Bublić M35 OK KapelaCRO  64:48 (3) 41:10 (4) mp 97:49 (3) disq
Vladan Henek M35 SK BíloviceCZE  36:11 (1) 26:04 (2) 58:52 (1) mp disq
Ramūnas Pabrėža M35 OK JaunysteLTU  dns dns dns dns disq

M35 ULTIMATE
1.Julien Guyot M35 ULTIMATE ANCOSUI  38:10 (1) 27:04 (2) 56:21 (1) 35:34 (1) 157:09
2.Martin Brantner M35 ULTIMATE HSV Wiener NeustadtAUT  41:20 (2) 32:45 (5) 69:56 (2) 44:01 (2) 188:02 +30:53
3.Petr Boranek M35 ULTIMATE Czech Trimtex teamCZE  44:10 (4) 30:26 (3) 71:43 (3) 50:25 (3) 196:44 +39:35
4.Herfried Trummer M35 ULTIMATE OC FürstenfeldAUT  43:29 (3) 43:54 (6) 114:00 (4) 59:25 (5) 260:48 +103:39
Johan Persson M35 ULTIMATE Hagaby-GoifSWE  dns dns dns dns disq
Marc Lauenstein M35 ULTIMATE ANCOSUI  dns 26:21 (1) disq
Petr Janas M35 ULTIMATE SK PragaCZE  48:09 (5) 31:23 (4) mp 59:16 (4) disq

M40
1.Quentin Gillet M40 C.O.LiègeBEL  44:21 (1) 27:22 (1) 73:29 (1) 49:07 (1) 194:19
2.Patrick Mayeres M40 Hermathenae Orientation SPABEL  62:04 (7) 33:57 (5) 73:30 (2) 55:57 (2) 225:28 +31:09
3.Stephane Willemsens M40 Hermathenae Orientation SPABEL  55:03 (5) 33:02 (4) 84:45 (4) 57:33 (3) 230:23 +36:04
4.Roberto Larotella M40 ORIENTEERING TRIESTE A.S.D.ITA  63:03 (8) 44:30 (8) 103:55 (7) 58:12 (4) 269:40 +75:21
5.Davide Spagnoli M40 StankcovidITA  59:49 (6) 49:56 (9) 103:15 (6) 65:03 (8) 278:03 +83:44
6.Peter Ferluga M40 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  72:56 (9) 44:18 (7) 105:45 (8) 63:12 (7) 286:11 +91:52
Lukáš Pivec M40 MLOK Marianske LazneCZE  dns 36:31 (6) 98:28 (5) 74:33 (9) disq
Frédéric Dhondt M40 C.O.LiègeBEL  49:57 (4) mp 77:20 (3) 62:14 (5) disq
David Hamel M40 ANCOSUI  48:41 (3) 32:27 (3) mp 62:35 (6) disq
Tomaž Pust M40 Orientacijski klub KomendaSLO  48:20 (2) 30:41 (2) mp disq

M45
1.Petr Baldrian M45 SK PragaCZE  38:27 (1) 27:01 (1) 61:10 (1) 46:41 (1) 173:19
2.Péter Werner M45 Pécsi Vasutas SKHUN  40:28 (2) 30:19 (3) 83:28 (4) 50:44 (2) 204:59 +31:40
3.Remo Madella M45 Punto NordITA  49:27 (5) 29:19 (2) 69:13 (2) 57:56 (4) 205:55 +32:36
4.Damir Gobec M45 OK VihorCRO  44:58 (3) 32:15 (4) 78:02 (3) 51:52 (3) 207:07 +33:48
5.Mareks Strauss M45 MotokurzemeLAT  55:08 (6) 41:17 (7) 94:52 (5) 65:33 (5) 256:50 +83:31
6.Alessandro Dipace M45 StankcovidITA  63:16 (7) 40:43 (6) 123:01 (7) 68:42 (6) 295:42 +122:23
Andrea Gianotti M45 StankcovidITA  74:46 (8) 60:20 (8) mp 94:08 (7) disq
Márk Gárdonyi M45 Orvosegyetem SCHUN  46:06 (4) 38:54 (5) 104:47 (6) dns disq

M50
1.Roger Zimmermann M50 ANCOSUI  32:17 (1) 24:18 (1) 53:59 (1) 42:19 (1) 152:53
2.Stefano Brambilla M50 CO2ITA  50:30 (4) 26:09 (2) 65:19 (3) 47:54 (2) 189:52 +36:59
3.Boris Kastner M50 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  51:54 (5) 30:40 (4) 65:30 (4) 56:24 (3) 204:28 +51:35
4.Grégoire Perret M50 ANCOSUI  40:22 (2) 33:01 (5) 74:31 (5) 61:12 (4) 209:06 +56:13
5.Martin Holinka M50 KOB ZPV ProstejovCZE  55:19 (6) 34:57 (6) 80:53 (7) 69:05 (5) 240:14 +87:21
6.Petar Strmečki M50 OK MaksimirCRO  61:55 (8) 41:41 (7) 94:36 (9) 93:10 (6) 291:22 +138:29
Helmut Lerchegger M50 Leibnitzer AC -OrienteeringAUT  57:50 (7) 43:36 (8) 82:51 (8) mp disq
Francois Gintzburger M50 Orient Go 25FRA  91:17 (10) 65:19 (10) mp mp disq
Pierre Wyrsch M50 ANCOSUI  63:52 (9) 51:04 (9) 77:15 (6) mp disq
Christoph Stäuble M50 OLG GalgenenSUI  44:38 (3) 30:11 (3) 64:17 (2) mp disq

M55
1.Jan Nemecek M55 Universitni Sportovni Klub PrahaCZE  43:26 (1) 28:37 (1) 57:05 (1) 47:03 (2) 176:11
2.Wolfgang Kradischnig M55 Naturfreunde LinzAUT  43:47 (2) 31:19 (3) 58:06 (2) 43:07 (1) 176:19 +00:08
3.Miroslav Krecek M55 KOB ZPV ProstejovCZE  46:47 (3) 30:54 (2) 69:56 (4) 48:32 (3) 196:09 +19:58
4.Pavel Veljacik M55 OK Sparta PrahaCZE  48:44 (4) 41:27 (5) 75:12 (5) 51:08 (4) 216:31 +40:20
5.Josef Polster M55 HSV Spittal/DrauAUT  75:04 (6) 34:15 (4) 60:23 (3) 52:39 (5) 222:21 +46:10
6.Gábor Erdős M55 NagykanizsaHUN  92:49 (8) 53:57 (6) 120:18 (7) 77:38 (7) 344:42 +168:31
Jacques Florin M55 C.O.LiègeBEL  dns dns dns dns disq
mark Heikoop M55 OLifantNED  65:36 (5) mp mp 70:09 (6) disq
Luca Patini M55 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  80:17 (7) 82:59 (7) 118:33 (6) dnf disq

M60
1.Philippe Pogu M60 SCAPA NANCY ORIENTATIONFRA  33:56 (2) 29:09 (1) 57:18 (1) 41:47 (1) 162:10
2.Martin Škorpil M60   28:24 (1) 32:01 (2) 61:06 (2) 55:01 (5) 176:32 +14:22
3.Arne Kristensen M60 HerlufsholmDEN  39:55 (4) 34:48 (4) 69:37 (4) 54:57 (4) 199:17 +37:07
4.Cesare Tarabocchia M60 OK AzimutSLO  36:15 (3) 45:50 (5) 68:44 (3) 49:23 (2) 200:12 +38:02
5.André Pierlot M60 C.O.LiègeBEL  43:31 (5) 34:44 (3) 74:21 (5) 61:15 (6) 213:51 +51:41
6.Felipe Martos Sanchez M60 H.O.C. - Cercle d'Orientation du HainautBEL  78:43 (6) 53:32 (7) 98:24 (8) 83:56 (8) 314:35 +152:25
Nenad Mihaljević M60 OK VihorCRO  dns dns disq
Edmunds Krastins M60   dns dns dns dns disq
Dario Štambuk M60 OK Ivan MerzCRO  dns dns 92:42 (7) 53:29 (3) disq
Carlos Monteiro M60 COC - Clube Orientação do CentroPOR  dns dns dns dns disq
Karsten Blok M60 OK SNABDEN  48:54 (6) 78:46 (6) 61:24 (7) disq
Ivars Muzikants M60 OK MONALAT  dns dns dns dns disq
Juris Petersons M60 OK MONALAT  dns dns dns dns disq
Raimonds Kreslins M60 OK MONALAT  dns dns dns dns disq

M65
Roland Renevey M65 CA RoséSUI  57:59 (1) 37:52 (1) 69:49 (1) dnf disq

M70
1.Jean-claude Guyot M70 ANCOSUI  44:41 (1) 34:54 (1) 52:07 (1) 57:55 (1) 189:37
Wilf Holloway M70 MTK Bad HarzburgGER  dns dns dns dns disq
Jaroslav Svihovsky M70 OK JISKRA NOVÝ BORCZE  mp 36:00 (2) 71:16 (2) 112:25 (2) disq

OPEN A
Luka Ružić OPEN A   130:22 (3) dnf disq
Robin Brodman OPEN A   35:08 (1) 24:04 (1) disq
Lucija Telsman OPEN A   44:48 (2) disq

OPEN B
1.Max Bremer OPEN B   97:23 (5) 50:53 (2) 117:41 (2) 83:25 (1) 349:22
2.Jana Kreckova OPEN B KOB ZPV ProstejovCZE  83:11 (4) 73:54 (3) 117:05 (1) 94:48 (2) 368:58 +19:36
Lucija Telsman OPEN B   59:13 (2) disq
Pavel Machar OPEN B   75:20 (3) disq
Nico Greff OPEN B DROTSLO  40:11 (1) 34:33 (1) disq

OPEN C
1.Emmanuelle Wälti OPEN C ANCOSUI  43:14 (6) 29:36 (1) 43:18 (2) 69:52 (5) 186:00
2.Isabelle Frère OPEN C C.O.LiègeBEL  69:03 (7) 67:59 (6) 62:04 (5) 51:28 (3) 250:34 +64:34
3.Daniel Bena OPEN C ANCOSUI  93:39 (10) 36:41 (4) 70:44 (6) 61:17 (4) 262:21 +76:21
Zuzana Stejskalova OPEN C   28:56 (5) disq
Tim Skern OPEN C NF WienAUT  mp 36:46 (5) 50:03 (4) 49:08 (1) disq
Eda Machar OPEN C   27:06 (4) disq
Roberta Colombo OPEN C StankcovidITA  70:33 (8) 32:03 (2) mp 51:10 (2) disq
Hana Holinkova OPEN C KOB ZPV ProstejovCZE  26:16 (1) disq
Luka Ružić OPEN C   82:35 (7) disq
Barbora Spicakova OPEN C   23:20 (1) disq
Karin Vogl OPEN C SV MietrachingGER  dns dns dns dns disq
Dan Machar OPEN C   26:52 (3) disq
Frédérique Wyrsch OPEN C ANCOSUI  mp 34:23 (3) 49:54 (3) 79:50 (6) disq
Anne Pecheur OPEN C H.O.C. - Cercle d'Orientation du HainautBEL  92:39 (9) 70:24 (7) 101:38 (7) mp disq
Matej Machar OPEN C   24:30 (2) disq

W10
1.Dora Delić W10 OK JelenCRO  25:04 (1) 21:16 (1) 32:04 (2) 25:32 (2) 103:56
2.Anna Skern W10 NF WienAUT  56:59 (2) 43:12 (2) 19:53 (1) 21:10 (1) 141:14 +37:18
Marja Nagy W10 DROTSLO  35:40 (3) disq

W10-shadowed
1.Emilie Guyot W10-shadowed ANCOSUI  38:02 (1) 32:32 (2) 16:35 (1) 11:00 (1) 98:09
Giorgia Sessi W10-shadowed ORIENTEERING TRIESTE A.S.D.ITA  dns 27:36 (1) 29:35 (2) 19:47 (2) disq
Marja Nagy W10-shadowed DROTSLO  24:07 (3) disq

W12
1.Boglárka Werner W12 Pécsi Vasutas SKHUN  38:28 (1) 36:40 (2) 32:41 (1) 17:11 (1) 125:00
2.Violette Mayeres W12 Hermathenae Orientation SPABEL  41:24 (2) 23:45 (1) 34:20 (2) 31:09 (3) 130:38 +05:38
3.Selina Skern W12 NF WienAUT  70:48 (3) 45:50 (3) 85:56 (4) 51:46 (4) 254:20 +129:20
Luna Bajrektarević W12 OK VihorCRO  dns dnf 37:11 (3) 18:48 (2) disq

W14
1.Eva Baldrianová W14 SK PragaCZE  23:11 (1) 21:46 (1) 24:52 (1) 20:50 (1) 90:39
2.Elvire Pierlot W14 C.O.LiègeBEL  35:48 (2) 47:48 (2) 31:09 (2) 25:06 (2) 139:51 +49:12
Lucija Marijela Štambuk W14 OK Ivan MerzCRO  dns dns 63:45 (3) 66:44 (3) disq
Wilma Lauenstein W14 ANCOSUI  dns dns dns dns disq

W16
1.Justine Hamel W16 ANCOSUI  29:09 (1) 15:13 (1) 28:52 (1) 24:02 (1) 97:16
2.Nastja Ferluga W16 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  29:35 (2) 23:07 (3) 34:09 (2) 25:49 (2) 112:40 +15:24
3.Alyssia Wymer W16 Orient Go 25FRA  30:44 (3) 19:32 (2) 37:27 (4) 27:25 (3) 115:08 +17:52
4.Stella Cignini W16 Punto K Orienteering ASDITA  33:04 (4) 24:50 (4) 37:25 (3) 29:41 (4) 125:00 +27:44
5.Giulia Fignon W16 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  37:25 (5) 33:44 (7) 41:53 (5) 31:50 (5) 144:52 +47:36
6.Marie Gillet W16 C.O.LiègeBEL  43:45 (7) 28:32 (6) 42:35 (6) 38:07 (7) 152:59 +55:43
7.Kimi Maria Gobec W16 OK VihorCRO  57:00 (8) 45:20 (8) 83:04 (9) 58:39 (8) 244:03 +146:47
8.Nika Kolarek W16 OK VihorCRO  101:24 (9) 48:19 (9) 49:48 (8) 100:45 (9) 300:16 +203:00
Zdenka Petra Štambuk W16 OK Ivan MerzCRO  dns dns 45:26 (7) 31:52 (6) disq
Karin Pust W16 Orientacijski klub KomendaSLO  43:17 (6) 27:10 (5) dns disq

W18
1.Boróka Werner W18 Pécsi Vasutas SKHUN  41:59 (3) 21:49 (1) 55:57 (1) 38:51 (1) 158:36
2.Lucine Gintzburger W18 Orient Go 25FRA  39:01 (2) 23:04 (2) 59:38 (2) 44:23 (3) 166:06 +07:30
3.Paula Pavlin W18 OK VihorCRO  50:03 (4) 30:26 (4) 74:14 (5) 52:16 (5) 206:59 +48:23
4.Julie Wälti W18 ANCOSUI  73:16 (6) 41:27 (7) 80:25 (7) 56:40 (6) 251:48 +93:12
5.Emma Willemsens W18 Hermathenae Orientation SPABEL  65:18 (5) 39:41 (6) 79:41 (6) 67:40 (7) 252:20 +93:44
Iris Aurora Pecorari W18 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  38:18 (1) mp 60:22 (3) 41:37 (2) disq
Yona Jacquemin W18 Orient Go 25FRA  mp 28:09 (3) 67:38 (4) 47:11 (4) disq
Larć Šnitovčeva W18 OK AzimutSLO  30:38 (5) disq

W20
1.Marine Dudoignon W20 ROMANS COURSE D'ORIENTATIONFRA  34:58 (1) 24:56 (1) 61:37 (1) 43:36 (1) 165:07
2.Arianna Patini W20 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  57:53 (2) 34:36 (2) 65:52 (2) 60:41 (2) 219:02 +53:55

W21 ULTIMATE
1.Csilla Gárdonyi W21 ULTIMATE Orvosegyetem SCHUN  30:07 (1) 19:12 (1) 47:30 (1) 30:24 (1) 127:13
Julia Modig Tjärnström W21 ULTIMATE Linköpings OrienteringsklubbSWE  dns dns dns dns disq
Big Berta W21 ULTIMATE DROTSLO  26:55 disq
Hanna Modig Tjärnström W21 ULTIMATE Linköpings OrienteringsklubbSWE  dns dns dns dns disq
Karin Lindgren W21 ULTIMATE Hagaby-GoifSWE  dns dns dns dns disq
Kajsa Hammarström W21 ULTIMATE Linköpings OrienteringsklubbSWE  dns dns dns dns disq

W21A LONG
1.Lenka Kreckova W21A LONG KOB ZPV ProstejovCZE  54:08 (2) 33:51 (1) 78:33 (1) 57:39 (1) 224:11
2.Eva Svihovska W21A LONG Sportcentrum BT JicinCZE  73:10 (3) 37:05 (2) 88:22 (2) 72:11 (2) 270:48 +46:37
Marlies Berger W21A LONG Der Berger-ClanAUT  47:10 (1) disq
Erica Pettersson W21A LONG IFK Göteborg OrienteringSWE  dns dns dns disq

W21A SHORT
1.Joanna Szlendak W21A SHORT   41:05 (1) 27:51 (1) 64:01 (1) 46:18 (1) 179:15
Tereza Flaškova W21A SHORT   mp disq
Niki Rumpal Zdenekova W21A SHORT   mp disq
Merilin Vahtra W21A SHORT Harju OrienteerumisklubiEST  53:58 (2) 35:15 (2) 104:49 (2) mp disq

W21B
1.Daniela Henková W21B SK BíloviceCZE  52:44 (1) 54:00 (1) 57:28 (1) 42:01 (1) 206:13
2.Judith Leyimangoye W21B C.O.LiègeBEL  84:15 (2) 64:13 (2) 74:43 (2) 72:31 (3) 295:42 +89:29
Višnja Dukić W21B OK KapelaCRO  54:03 (2) disq
Barbara Arbanas W21B Clube de Aventura da BairradaPOR  dns dns dns dns disq

W21E
1.Chloé Haberkorn W21E O'JuraFRA  38:40 (1) 25:08 (2) 61:46 (1) 46:59 (1) 172:33
2.Chloé Dudoignon W21E VALENCE SPORTS ORIENTATIONFRA  40:52 (2) 24:36 (1) 65:16 (2) 49:27 (2) 180:11 +07:38
3.Barbora Baldrianová W21E SK PragaCZE  41:03 (3) 27:05 (3) 69:20 (3) 51:00 (3) 188:28 +15:55
Marles Berger W21E Der Berger-ClanAUT  32:18 (4) 81:24 (4) 57:08 (4) disq
Tiina-maria Tali W21E Harju OrienteerumisklubiEST  103:02 (4) 46:37 (5) mp 98:42 (5) disq

W35
1.Giedrė Krasauskė W35 OK MedeinaLTU  45:36 (1) 32:14 (3) 66:12 (1) 53:52 (1) 197:54
2.Anica Hribar W35 OK BrežiceSLO  52:47 (3) 27:30 (1) 78:24 (3) 57:21 (2) 216:02 +18:08
Clizia Zambiasi W35 Semiperdo Orienteering ManiagoITA  47:14 (2) 29:54 (2) 72:58 (2) mp disq
Žaneta Pivcová W35 MLOK Marianske LazneCZE  dns mp mp disq

W35 ULTIMATE
1.Sandra Lauenstein W35 ULTIMATE ANCOSUI  40:13 (1) 27:40 (1) 64:01 (1) 42:26 (1) 174:20
2.Jitka Svobodova W35 ULTIMATE Czech Trimtex teamCZE  42:18 (2) 29:00 (2) 93:55 (2) 50:16 (2) 215:29 +41:09
Barbara Giuganino W35 ULTIMATE CO2ITA  70:03 (3) 40:20 (3) dnf dnf disq

W40
1.Marina Skern W40 NF WienAUT  47:38 (2) 29:45 (2) 61:27 (1) 53:43 (1) 192:33
2.Sophie Hamel W40 ANCOSUI  42:04 (1) 28:14 (1) 67:21 (2) 61:12 (3) 198:51 +06:18
3.Alessandra Gariboldi W40 StankcovidITA  61:16 (4) 43:22 (6) 81:01 (4) 60:46 (2) 246:25 +53:52
4.Florence Bastin W40 C.O.LiègeBEL  50:59 (3) 34:46 (3) 92:54 (6) 68:31 (5) 247:10 +54:37
5.Leslie Crettels W40 Hermathenae Orientation SPABEL  67:47 (5) 45:53 (8) 88:25 (5) 68:10 (4) 270:15 +77:42
6.Chiara Sepin W40 SSD-AŠZ GAJA orienteeringITA  78:20 (8) 47:40 (9) 70:15 (3) 92:31 (10) 288:46 +96:13
7.Rachel Willemsens-winthagen W40 Hermathenae Orientation SPABEL  70:00 (6) 41:47 (5) 149:06 (10) 80:37 (8) 341:30 +148:57
8.Bernardica Stipić W40 OK VihorCRO  82:58 (9) 45:28 (7) 120:25 (9) 108:29 (12) 357:20 +164:47
9.Stefania Palamara W40 StankcovidITA  77:23 (7) 62:54 (11) 152:21 (11) 76:02 (7) 368:40 +176:07
10.Maja Kušt W40 OK VihorCRO  115:54 (11) 86:21 (12) 115:51 (8) 87:22 (9) 405:28 +212:55
Sara Gaion W40 ORIENTEERING TRIESTE A.S.D.ITA  39:34 (4) 97:09 (7) 70:25 (6) disq
Lucia Lauenstein W40 ANCOSUI  dns dns dns dns disq
Violeta Čalić W40 OK VihorCRO  94:36 (10) 56:12 (10) mp 98:21 (11) disq

W45
1.Barbara Kastner W45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  34:23 (1) 32:08 (2) 69:56 (2) 45:53 (1) 182:20
2.Tzvetanka Vassileva W45 CO2ITA  40:58 (2) 30:31 (1) 57:01 (1) 59:57 (3) 188:27 +06:07
3.Ivana Gobec W45 OK VihorCRO  41:24 (3) 32:18 (3) 89:30 (5) 58:19 (2) 221:31 +39:11
4.Judit Fuzy W45 Orvosegyetem SCHUN  42:46 (4) 37:38 (4) 83:09 (4) 66:20 (4) 229:53 +47:33
5.Nadia van Buuren W45 ORIENTEERING TRIESTE A.S.D.ITA  52:12 (5) 45:59 (5) 75:05 (3) 68:17 (5) 241:33 +59:13
6.Nataša Kolarek W45 OK VihorCRO  72:01 (7) 49:35 (6) 111:03 (7) 77:19 (6) 309:58 +127:38
7.Mirka Jakšić W45 OK MaksimirCRO  68:37 (6) 60:28 (7) 104:52 (6) 90:39 (7) 324:36 +142:16
Helen Aristondo Magnusson W45 Orienteringsklubben TorSWE  dns dns dns dns disq
Sally Calland W45 Royal Signals Orienteering ClubGBR  dns dns dns dns disq

W50
1.Petra Kreckova W50 KOB ZPV ProstejovCZE  43:45 (1) 38:30 (1) 87:11 (1) 61:00 (2) 230:26
2.Jarmila Nemeckova W50 Universitni Sportovni Klub PrahaCZE  49:36 (2) 42:08 (2) 92:08 (2) 59:19 (1) 243:11 +12:45
3.Jacqueline Schmid W50 Swiss O ToursSUI  53:54 (3) 51:13 (4) 100:02 (4) 95:00 (4) 300:09 +69:43
4.Ágnes Erdősné Németh W50 NagykanizsaHUN  60:09 (4) 49:53 (3) 98:21 (3) 94:03 (3) 302:26 +72:00

W55
1.Joli Wehrli W55 Swiss O ToursSUI  35:39 (1) 29:08 (1) 51:56 (1) 54:07 (1) 170:50
2.Cristina Ruini W55 Punto K Orienteering ASDITA  50:32 (2) 44:04 (3) 76:39 (2) 67:25 (2) 238:40 +67:50
3.Marketa Veljacikova W55 OK Sparta PrahaCZE  69:55 (4) 39:34 (2) 85:06 (3) 89:23 (4) 283:58 +113:08
4.Maja Cvitković W55 OK VihorCRO  68:20 (3) 67:15 (4) 88:35 (4) 88:39 (3) 312:49 +141:59

W60
Isabel Monteiro W60 COC - Clube Orientação do CentroPOR  dns dns dns dns disq
Alexandra Wilhem W60 ANCOSUI  63:44 (1) 42:54 (1) mp 65:45 (1) disq
Hana Kaslová W60 Sportcentrum BT JicinCZE  dns 128:32 (2) mp 142:24 (2) disq
Vita Polkovnikova W60 OK MONALAT  dns dns dns dns disq

W65
1.Lucia Sacilotto W65 ASD Unione LombardaITA  69:38 (2) 36:04 (1) 69:09 (1) 57:14 (1) 232:05
2.Beatrice Zurcher W65 ANCOSUI  56:50 (1) 41:42 (2) 70:00 (2) 76:53 (2) 245:25 +13:20

W70
1.Anne Brearley W70 ItaliaITA  78:36 (1) 73:12 (1) 78:10 (1) 65:45 (1) 295:43
Licia Kalcich W70 CO2ITA  108:33 (2) 74:45 (2) 152:54 (2) dnf disq
Donatella Gratton W70 Gruppo Orientamento CAI XXX Ottobre A.S.D.ITA  154:29 (3) 96:02 (3) dnf dnf disq