v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Brač orienteering championship 2021->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time4 Time

BEGINNERS
1.Tiina Suntila BEGINNERS Turun MetsänkävijätFIN  54:02 (4) 41:32 (1) 27:51 (2) 22:59 (1) 146:24
2.Roko Kaniški BEGINNERS OK MaksimirCRO  46:52 (1) 52:04 (2) 34:06 (4) 30:26 (3) 163:28 +17:04
Luka Tot BEGINNERS OK JapetićCRO  dnf mp 34:17 (6) disq
Sonja Ostajmer BEGINNERS OK VihorCRO  dns 57:03 (3) 47:10 (5) 32:10 (5) disq
Gordan Borković BEGINNERS   50:26 (2) dns 17:09 (1) 30:39 (4) disq
Nika Juričan BEGINNERS OK VaraždinCRO  23:28 (2) disq
Lucija Šantek BEGINNERS OK VaraždinCRO  52:24 (3) mp 30:51 (3) 46:10 (7) disq

M12
1.Danko Szabo M12 KOB Sokol PezinokSVK  60:04 (2) 13:41 (1) 12:03 (1) 14:13 (1) 100:01
2.Mario Lah M12 OK VaraždinCRO  45:38 (1) 17:42 (2) 13:58 (2) 23:21 (4) 100:39 +00:38
Jure Rako M12 OK VihorCRO  mp 36:18 (6) 21:49 (4) 18:19 (3) disq
Marin Tanković M12 OK JelenCRO  65:14 (4) 20:06 (3) disq
Filip Anadolac M12 OK VaraždinCRO  64:24 (3) 27:10 (5) dns dns disq
Erik Tot M12 OK JapetićCRO  24:38 (4) 30:41 (5) disq
Ante Radoš M12 OK VihorCRO  67:14 (5) mp 14:28 (3) 14:28 (2) disq

M14
1.Gabrijel Solenički M14 OK JelenCRO  55:11 (2) 22:59 (8) 10:22 (4) 15:09 (3) 103:41
2.Mátyás Pavlovics M14 Pécsi Vasutas SKHUN  64:16 (5) 17:26 (5) 12:14 (6) 17:25 (4) 111:21 +07:40
3.Eli Valach M14 KOB Sokol PezinokSVK  72:33 (6) 15:16 (2) 09:34 (3) 14:19 (2) 111:42 +08:01
4.Matko Nikolić M14 OK VihorCRO  63:44 (4) 24:34 (10) 14:03 (7) 29:31 (6) 131:52 +28:11
5.Matej Balogh M14 KOB Sokol PezinokSVK  104:02 (10) 12:03 (1) 08:44 (1) 12:10 (1) 136:59 +33:18
6.Dami Dojcar M14 KOB Sokol PezinokSVK  95:49 (8) 18:59 (7) 11:47 (5) 18:32 (5) 145:07 +41:26
Adam Anadolac M14 OK VaraždinCRO  mp dns dns disq
Marko Tanković M14 OK JelenCRO  96:17 (9) 23:49 (9) disq
Luka Gojmerac M14 OK Ivan MerzCRO  51:09 (1) 15:17 (3) 09:27 (2) disq
Teo Mahović M14 OK JapetićCRO  mp 16:19 (4) disq
Karlo Lesjak M14 OK JapetićCRO  83:22 (7) 35:24 (11) disq
Martin Meštrović M14 OK KapelaCRO  59:50 (3) 18:19 (6) disq

M16
1.Filip Jancik M16 KOB Sokol PezinokSVK  80:58 (3) 11:34 (1) 09:58 (1) 24:50 (2) 127:20
2.Vibor Strmečki M16 OK MaksimirCRO  71:41 (2) 18:12 (4) 13:21 (3) 37:21 (4) 140:35 +13:15
3.Luky Kapusta M16 KOB Sokol PezinokSVK  143:21 (6) 20:01 (6) 17:42 (5) 36:02 (3) 217:06 +89:46
Kaan Yelen M16 OK VihorCRO  mp 24:55 (8) 18:49 (6) 54:30 (5) disq
Petar Jurač M16 OK VihorCRO  mp 25:02 (9) 16:44 (4) 55:15 (6) disq
Borna Kuzmanić M16 OK JapetićCRO  mp 19:13 (5) 18:57 (7) 59:44 (7) disq
Tomas Syrovy M16 KOB Sokol PezinokSVK  60:31 (1) 12:06 (2) mp 21:45 (1) disq
Noa Kelc M16 OK JelenCRO  115:20 (5) 20:15 (7) 12:52 (2) mp disq
Jakov Lesjak M16 OK JapetićCRO  102:16 (4) 15:13 (3) disq
Patrick Milković M16 OK JapetićCRO  mp mp disq

M20
Jan Gobec M20 OK VihorCRO  118:59 (1) 18:47 (1) disq
Jura Kukec M20 OK VihorCRO  127:01 (2) 20:17 (2) disq
Marko Jurač M20 OK VihorCRO  189:00 (4) 23:18 (3) 21:04 (1) mp disq
Gabriel Šiljevinac M20 OK JelenCRO  131:28 (3) mp 21:38 (2) 73:27 (1) disq

M21A
1.Corentin Tonneau M21A OLV EifelBEL  78:45 (1) 15:50 (2) 12:58 (1) 34:39 (1) 142:12
2.Štěpán Waldhauser M21A OOB TJ TurnovCZE  93:03 (2) 16:25 (4) 13:01 (2) 36:21 (2) 158:50 +16:38
3.Nicolas Ludovicy M21A COLIEGEBEL  108:19 (4) 16:07 (3) 13:35 (3) 48:32 (4) 186:33 +44:21
4.Dražen Gadžić M21A OK KapelaCRO  147:24 (7) 20:27 (7) 15:28 (4) 40:08 (3) 223:27 +81:15
5.Tomas Kavan M21A KOS Tesla BrnoCZE  149:56 (8) 21:45 (9) 19:00 (5) 51:47 (5) 242:28 +100:16
6.Miran Košćica M21A OK JelenCRO  178:22 (9) 30:36 (11) 22:59 (7) 57:23 (6) 289:20 +147:08
Domagoj Delimar M21A OK KapelaCRO  mp 22:31 (10) 19:25 (6) 75:29 (7) disq
Luka Filetin M21A OK KapelaCRO  131:41 (6) 20:30 (8) dns disq
Andro Vladimir Štambuk M21A OK MaksimirCRO  mp dns disq
Josip Vujanić M21A OK JapetićCRO  112:20 (5) 17:17 (5) disq
Michal Šrubař M21A SK Zabovresky BrnoCZE  dns dns dns dns disq
Dominik Kirin M21A OK MaksimirCRO  mp disq
Matija Razum M21A OK JapetićCRO  97:36 (3) 15:05 (1) disq
Filip Vujanić M21A OK JapetićCRO  mp 19:18 (6) disq

M21B
1.Ivor Jelić M21B OK KapelaCRO  77:23 (2) 25:15 (2) 13:14 (1) 34:16 (1) 150:08
2.Bože Đipalo M21B OK BjelovarCRO  84:53 (3) 28:13 (5) 15:24 (5) 34:23 (2) 162:53 +12:45
3.Jan Karlik M21B KOS Tesla BrnoCZE  85:34 (4) 26:02 (3) 14:15 (4) 39:44 (3) 165:35 +15:27
4.Zdeněk Olexa M21B Expres Czech TeamCZE  126:10 (9) 29:34 (6) 19:52 (7) 46:11 (4) 221:47 +71:39
Tomislav Filipcic M21B OK BjelovarCRO  14:12 (2) 51:20 (7) disq
Jaka Piltaver M21B OK BrežiceSLO  55:00 (1) 22:39 (1) disq
Kristijan Verović M21B OK JapetićCRO  104:50 (5) 27:41 (4) disq
Rafael Sandalj M21B OK JapetićCRO  169:29 (14) disq
Siniša Lah M21B OK VaraždinCRO  111:53 (7) 29:28 (10) 74:51 (9) disq
Ivan Šantek M21B OK VaraždinCRO  146:54 (12) 35:09 (7) 14:12 (2) mp disq
Roman Sladič M21B Škofjeloški orientacijski klubSLO  105:23 (6) 41:51 (8) 24:04 (9) dns disq
Emil Anadolac M21B OK VaraždinCRO  132:12 (11) dns dns disq
Tomislav Jurač M21B OK VihorCRO  122:53 (8) mp 20:31 (8) 49:08 (6) disq
Dario Malović M21B OK VihorCRO  167:28 (13) 45:25 (9) disq
Branimir Putniković M21B OK KapelaCRO  dns disq
Zdravko Tonković M21B OK KapelaCRO  129:05 (10) 33:12 (11) 51:51 (8) disq
Branko Ostajmer M21B OK VihorCRO  198:39 (15) 18:30 (6) 48:34 (5) disq

M35
1.Juha Suntila M35 Turun MetsänkävijätFIN  69:06 (3) 16:15 (3) 16:15 (1) 41:11 (1) 142:47
2.Krunoslav Canjuga M35 OK VaraždinCRO  70:39 (4) 16:54 (4) 17:34 (4) 54:14 (7) 159:21 +16:34
3.Ivan Bublić M35 OK KapelaCRO  102:33 (6) 19:18 (8) 17:33 (3) 48:00 (2) 187:24 +44:37
4.Duje Rako M35 OK VihorCRO  120:52 (9) 19:53 (9) 17:59 (5) 50:59 (4) 209:43 +66:56
5.William Tonneau M35 OLV EifelBEL  132:08 (10) 19:05 (7) 17:28 (2) 52:25 (5) 221:06 +78:19
6.Martins Sijats M35 Aluksne OKLAT  138:15 (12) 17:21 (6) 18:51 (6) 52:45 (6) 227:12 +84:25
7.Dale Lucas M35 BAOCGBR  134:46 (11) 17:12 (5) 19:56 (7) 67:03 (9) 238:57 +96:10
8.Ivan Šeperić-Grdiša M35 OK JelenCRO  140:50 (13) 24:21 (15) 27:24 (10) 74:03 (10) 266:38 +123:51
Branko Ostajmer M35 OK VihorCRO  30:03 (17) disq
Marko Gamberger M35 OK VihorCRO  153:16 (14) 21:59 (11) 21:48 (9) disq
Branimir Pongrac M35 OK JapetićCRO  87:27 (5) 20:42 (10) disq
Franjo Budi M35 OK JapetićCRO  mp 15:38 (1) disq
Branimir Putniković M35 OK KapelaCRO  dns disq
Petar Delić M35 OK MaksimirCRO  67:26 (1) dns dns dns disq
Vedran Bijelić M35 OK BjelovarCRO  mp 15:55 (2) disq
Tomislav Vuk M35 OK VihorCRO  108:39 (7) mp 20:44 (8) 49:51 (3) disq
Tomislav Filipčić M35 OK BjelovarCRO  24:01 (14) disq
Nikola Tot M35 OK JapetićCRO  120:45 (8) 23:03 (13) 55:48 (8) disq
Tomislav Meštrović M35 OK KapelaCRO  mp 22:13 (12) disq
Lino Legac M35 OK JapetićCRO  67:50 (2) disq
Goran Rihter M35 OK KapelaCRO  dns dns dns dns disq
Siniša Lah M35 OK VaraždinCRO  25:28 (16) disq

M45
1.Gábor Pavlovics M45 Pécsi Vasutas SKHUN  66:02 (1) 16:20 (4) 13:22 (9) 34:21 (4) 130:05
2.Nils Schmiedeberg M45 LG OstGER  80:36 (5) 14:30 (1) 10:32 (1) 29:41 (1) 135:19 +05:14
3.Alexander Vompe M45 OMEGA RUSSIARUS  73:11 (2) 16:32 (5) 13:20 (8) 33:10 (3) 136:13 +06:08
4.Gábor Pataki M45 PVSHUN  78:16 (4) 16:41 (7) 12:10 (4) 31:56 (2) 139:03 +08:58
5.Boris Kastner M45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  76:49 (3) 15:47 (3) 11:10 (2) 36:49 (6) 140:35 +10:30
6.Roland Reisenberger M45 Orienteering KlosterneuburgAUT  83:45 (6) 17:30 (10) 12:48 (6) 40:20 (9) 154:23 +24:18
7.Zdenko Horjan M45 OK VihorCRO  93:23 (7) 17:24 (8) 11:58 (3) 38:16 (8) 161:01 +30:56
8.Robert Orehoci M45 OK BjelovarCRO  93:31 (8) 15:32 (2) 12:28 (5) 42:46 (12) 164:17 +34:12
9.Tony Udris M45 OK VaraždinCRO  98:45 (9) 17:24 (8) 16:13 (14) 40:56 (11) 173:18 +43:13
10.Martin Waldhauser M45 OK JISKRA NOVÝ BORCZE  101:55 (11) 22:00 (14) 14:06 (10) 37:13 (7) 175:14 +45:09
11.Balázs Dr. Müller M45 Zselici TájfutókHUN  105:52 (13) 16:35 (6) 14:11 (11) 40:53 (10) 177:31 +47:26
12.György Ifj. Pavlovics M45 Zselici TájfutókHUN  105:29 (12) 27:00 (20) 22:33 (20) 52:18 (16) 207:20 +77:15
13.Ivan Ivo Penić M45 OK KapelaCRO  130:49 (15) 18:57 (11) 16:24 (15) 47:56 (15) 214:06 +84:01
14.Gerrit Riet, van de M45 OK MaksimirCRO  128:25 (14) 24:42 (17) 17:16 (17) 47:44 (13) 218:07 +88:02
15.Domagoj Šantić M45 OK BjelovarCRO  143:30 (18) 22:51 (15) 16:00 (13) 47:48 (14) 230:09 +100:04
16.Péter Fodor M45 Zselici TájfutókHUN  137:13 (16) 24:19 (16) 17:14 (16) 52:29 (17) 231:15 +101:10
17.Milivoj Uroić M45 OK MaksimirCRO  141:49 (17) 25:57 (18) 18:55 (18) 71:00 (20) 257:41 +127:36
Samuël Tonneau M45 OLV EifelBEL  mp 26:40 (19) 20:41 (19) 55:38 (18) disq
Vlatko Tounec M45 OK KapelaCRO  dnf 20:09 (13) 15:06 (12) 56:26 (19) disq
Zdravko Tonković M45 OK KapelaCRO  32:26 (21) disq
Emil Anadolac M45 OK VaraždinCRO  41:57 (22) disq
Darko Merunka M45 OK MaksimirCRO  dns dns disq
Damir Gobec M45 OK VihorCRO  98:59 (10) mp 13:04 (7) 35:04 (5) disq
Tomislav Gojmerac M45 OK Ivan MerzCRO  152:37 (19) 19:59 (12) mp disq

M55
1.Kari Lehto M55 Turun MetsänkävijätFIN  44:23 (1) 14:17 (1) 12:47 (2) 31:01 (4) 102:28
2.Jerzy Deptuła M55 Uczniowski Klub Sportowy ENERGETYK DychówPOL  71:07 (4) 16:28 (6) 13:37 (6) 34:26 (8) 135:38 +33:10
3.Axel Biel M55 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  75:19 (5) 14:52 (4) 16:03 (10) 30:36 (3) 136:50 +34:22
4.Rainer Eschlboeck M55 Naturfreunde LinzAUT  82:23 (9) 15:08 (5) 13:06 (4) 28:53 (2) 139:30 +37:02
5.Erich Göschl M55 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  81:45 (8) 14:24 (2) 13:07 (5) 32:54 (6) 142:10 +39:42
6.Dario Štambuk M55 OK Ivan MerzCRO  77:47 (7) 16:30 (7) 14:49 (7) 34:35 (9) 143:41 +41:13
7.Mile Mioković M55 OK KapelaCRO  69:34 (3) 17:07 (9) 19:22 (12) 38:08 (11) 144:11 +41:43
8.Richard Zeiner-Gundersen M55 Aker Brygge OrienteringsklubbNOR  89:23 (11) 16:52 (8) 12:29 (1) 27:54 (1) 146:38 +44:10
9.Zdeněk Blabla M55 Expres Czech TeamCZE  91:18 (12) 21:25 (11) 18:55 (11) 43:30 (12) 175:08 +72:40
10.Anne Heikoop M55 OLifantNED  106:06 (16) 18:54 (10) 15:46 (9) 37:31 (10) 178:17 +75:49
11.Arnulf Wolfram M55 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  100:41 (14) 22:42 (12) 20:21 (13) 53:47 (14) 197:31 +95:03
12.Laurent Compere M55 Orientation caennaiseFRA  96:23 (13) 26:38 (15) 21:39 (16) 55:33 (15) 200:13 +97:45
13.Mladen Jelić M55 OK KapelaCRO  121:19 (17) 26:51 (16) 20:26 (14) 50:35 (13) 219:11 +116:43
14.Robert Vuk M55 OK KapelaCRO  143:36 (19) 28:44 (17) 21:10 (15) 57:56 (16) 251:26 +148:58
Karlo Gobec M55 OK VihorCRO  102:31 (15) disq
Karl Vervoort M55 TROL BelgiumBEL  88:04 (10) mp 14:59 (8) 34:05 (7) disq
Krešo Špoljar M55 OK KapelaCRO  163:09 (20) 23:53 (13) 27:46 (18) dns disq
Predrag Labaš M55 OK VaraždinCRO  124:08 (18) 29:42 (18) 33:32 (19) mp disq
Darko Merunka M55 OK MaksimirCRO  66:34 (2) dns dns dns disq
Marek Holik M55 KOS Tesla BrnoCZE  77:31 (6) dns dns dns disq
Jiri Gawel M55 Expres Czech TeamCZE  mp 24:21 (14) 21:54 (17) 65:26 (17) disq
Dirk Hartmann M55 SV MietrachingGER  14:32 (3) 12:57 (3) 32:51 (5) disq
Thomas Elgood M55 ChigwellGBR  dns dns dns dns disq
Rafael Sandalj M55 OK JapetićCRO  29:44 (19) disq

M65
1.Marten Lindroos M65 Kimito SportforeningFIN  60:50 (2) 10:56 (1) 14:23 (3) 22:29 (2) 108:38
2.Ralf Olander M65 Kimito SportforeningFIN  70:32 (3) 13:40 (3) 11:38 (1) 19:29 (1) 115:19 +06:41
3.Ivica Mesić M65 OK VihorCRO  95:29 (5) 19:37 (4) 16:39 (4) 33:29 (3) 165:14 +56:36
Göran Eriksson M65 Kimito SportforeningFIN  76:52 (4) dns dns dns disq
Vladimir John M65 Expres Czech TeamCZE  54:26 (1) 12:22 (2) 13:06 (2) mp disq

M70
1.Otto Venhauer M70 OLC Union ViktringAUT  52:49 (1) 12:18 (1) 12:21 (1) 20:50 (1) 98:18
2.Milan Turkalj M70 OK VaraždinCRO  136:01 (3) 15:35 (2) 14:29 (2) 33:00 (2) 199:05 +100:47
István Fluck M70 PVM PécsHUN  66:47 (2) mp 15:25 (3) 33:01 (3) disq
György Id. Pavlovics M70 Zselici TájfutókHUN  mp mp 28:39 (4) 51:05 (4) disq

OPEN
Lucija Tot OPEN OK JapetićCRO  dnf 39:06 (1) 93:58 (1) disq
Nika Juričan OPEN OK VaraždinCRO  dnf 24:42 (1) disq
Jure Janković OPEN   mp 40:11 (2) dns 105:56 (2) disq
Andrea Kozsuch OPEN Pécsi Vasutas SKHUN  mp 47:56 (3) 28:51 (2) dns disq
Mihaela Beroš OPEN OK JapetićCRO  dnf disq
Erik Tot OPEN OK JapetićCRO  dnf dns disq

W12
1.Dora Delić W12 OK JelenCRO  23:28 (1) 10:23 (1) 09:37 (2) 12:53 (1) 56:21
2.Gloria Šantić W12 OK BjelovarCRO  46:52 (4) 12:28 (2) 09:07 (1) 14:45 (2) 83:12 +26:51
3.Viktoria Šantić W12 OK BjelovarCRO  57:32 (6) 15:26 (4) 11:13 (3) 15:02 (3) 99:13 +42:52
4.Ema Jurač W12 OK VihorCRO  45:35 (3) 22:06 (5) 15:53 (6) 20:26 (7) 104:00 +47:39
5.Ines Ostajmer W12 OK VihorCRO  61:33 (8) 29:26 (8) 17:06 (8) 28:49 (10) 136:54 +80:33
6.Eva Šantek W12 OK VaraždinCRO  79:22 (10) 26:55 (7) 14:19 (5) 28:10 (9) 148:46 +92:25
7.Greta Kaniški W12 OK MaksimirCRO  79:24 (11) 26:53 (6) 16:47 (7) 31:53 (11) 154:57 +98:36
8.Beatrice Velimirović W12 OK MaksimirCRO  91:19 (12) 42:52 (10) 18:43 (10) 24:45 (8) 177:39 +121:18
9.Vittoria Velimirović W12 OK MaksimirCRO  99:21 (13) 30:55 (9) 23:18 (12) 33:52 (12) 187:26 +131:05
Sara Delić W12 OK JelenCRO  49:07 (5) mp 12:36 (4) 17:29 (4) disq
Ana Budi W12 OK JapetićCRO  42:12 (2) 13:58 (3) disq
Ema Juričan W12 OK VaraždinCRO  59:26 (7) 17:16 (9) 18:02 (5) disq
Veronika Šantić W12 OK BjelovarCRO  65:04 (9) mp 21:47 (11) 19:59 (6) disq

W14
1.Paola Rako W14 OK VihorCRO  43:12 (1) 15:35 (1) 09:52 (1) 15:21 (1) 84:00
2.Sarolta Müller W14 Zselici TájfutókHUN  47:42 (2) 19:42 (3) 11:55 (2) 20:31 (2) 99:50 +15:50
3.Monika Pavić W14 OK VihorCRO  67:00 (3) 17:15 (2) 13:01 (3) 21:23 (3) 118:39 +34:39
4.Petra Jurić W14 OK VihorCRO  86:26 (4) 63:54 (4) 20:53 (4) 30:42 (4) 201:55 +117:55

W16
1.Majda Vidaković W16 OK KapelaCRO  99:08 (1) 14:01 (1) 14:20 (2) 32:07 (1) 159:36
2.Kimi Maria Gobec W16 OK VihorCRO  111:02 (4) 16:37 (2) 14:09 (1) 34:09 (2) 175:57 +16:21
3.Melissa Drobić W16 OK KapelaCRO  115:21 (5) 18:40 (4) 16:06 (3) 38:59 (4) 189:06 +29:30
4.Nina Mioković W16 OK KapelaCRO  117:50 (7) 22:20 (9) 16:16 (4) 40:06 (5) 196:32 +36:56
5.Ira Mareković W16 OK VihorCRO  105:03 (2) 22:45 (10) 18:40 (5) 52:41 (9) 199:09 +39:33
6.Mirta Hodak W16 OK VihorCRO  117:27 (6) 18:49 (5) 19:48 (7) 50:41 (8) 206:45 +47:09
7.Mare Gršković W16 OK KapelaCRO  142:16 (8) 21:54 (7) 20:42 (8) 42:19 (7) 227:11 +67:35
8.Ivana Radoš W16 OK VihorCRO  168:34 (9) 17:24 (3) 21:24 (9) 38:45 (3) 246:07 +86:31
Wanda Kovac W16 OK KapelaCRO  108:06 (3) 22:07 (8) mp 41:45 (6) disq
Lucija Marijela Štambuk W16 OK Ivan MerzCRO  mp 25:52 (11) dns disq
Jelena Gojmerac W16 OK Ivan MerzCRO  20:07 (6) 19:30 (6) disq

W20
1.Zuzka Kovacova W20 KOB Sokol PezinokSVK  106:03 (2) 12:41 (1) 15:07 (1) 35:40 (1) 169:31
2.Júlia Müller W20 Zselici TájfutókHUN  117:24 (3) 13:59 (2) 18:11 (2) 41:43 (2) 191:17 +21:46
3.Ana Srebačić W20 OK VaraždinCRO  274:43 (4) 21:21 (6) 29:45 (3) 48:53 (3) 374:42 +205:11
Zdenka Petra Štambuk W20 OK Ivan MerzCRO  82:07 (1) 14:17 (4) dns disq
Marta Gojmerac W20 OK Ivan MerzCRO  21:35 (7) dns disq
Paula Pavlin W20 OK VihorCRO  mp 13:59 (2) disq
Jelena Lesjak W20 OK JapetićCRO  286:44 (5) 19:16 (5) dns disq

W21A
1.Ana Beblek W21A OK JelenCRO  110:36 (3) 19:02 (4) 19:50 (3) 47:36 (1) 197:04
2.Magali Rauw W21A OLV EifelBEL  165:59 (5) 19:52 (5) 18:35 (1) 58:23 (3) 262:49 +65:45
Ines Kos W21A OK KapelaCRO  158:38 (4) 20:39 (6) dns disq
Iva Štambuk W21A OK MaksimirCRO  100:13 (2) 16:16 (2) disq
Mirja Pavić W21A OK JapetićCRO  88:53 (1) 15:46 (1) disq
Antonija Orlić W21A OK BjelovarCRO  17:58 (3) 19:40 (2) 53:12 (2) disq

W21B
1.Liva Velkere W21B Aluksne OKLAT  69:55 (2) 20:32 (2) 14:03 (1) 37:58 (2) 142:28
2.Eliška Škodová W21B   77:12 (3) 25:53 (4) 17:04 (4) 45:28 (5) 165:37 +23:09
3.Lovorka Čaja W21B OK VihorCRO  78:24 (4) 30:29 (7) 19:53 (9) 39:23 (3) 168:09 +25:41
4.Olga Müller W21B Zselici TájfutókHUN  106:22 (11) 21:06 (3) 14:38 (2) 37:42 (1) 179:48 +37:20
5.Nika Jurić W21B OK VihorCRO  86:50 (6) 32:01 (8) 22:14 (11) 52:10 (9) 193:15 +50:47
Višnja Dukić W21B OK KapelaCRO  106:18 (10) 19:14 (7) 53:13 (10) disq
Lana Gerjević W21B OK KapelaCRO  100:24 (9) 16:57 (3) 39:58 (4) disq
Sandra Latinger W21B OK KapelaCRO  dns dns dns dns disq
Petra Plevnik W21B OK BjelovarCRO  96:24 (7) 28:38 (5) disq
Anke Schmiedeberg W21B LG OstGER  mp 29:20 (6) 22:06 (10) 52:00 (8) disq
Nola Jandrečić W21B OK JapetićCRO  dns dns disq
Lara Gantar W21B OK AzimutSLO  69:08 (1) 17:26 (1) disq
Ana-Marija Pavić W21B OK VihorCRO  96:39 (8) 17:30 (5) 56:44 (11) disq
Ana Kovačić W21B OK VihorCRO  86:22 (5) 18:03 (6) 48:28 (7) disq
Aleksandra Miličević W21B OK VihorCRO  mp 24:39 (12) 76:38 (12) disq
Ines Jurač W21B OK VihorCRO  136:49 (12) 19:27 (8) 47:25 (6) disq

W35
1.Irena Čorko Meštrović W35 OK KapelaCRO  87:16 (1) 17:42 (5) 19:42 (2) 34:39 (1) 159:19
2.Sanda Berženji W35 OK KapelaCRO  93:15 (4) 17:19 (3) 18:03 (1) 36:17 (2) 164:54 +05:35
3.Dunja Riet, van de W35 OK MaksimirCRO  90:28 (3) 17:06 (1) 20:38 (3) 56:28 (6) 184:40 +25:21
4.Ivana Horbec W35 OK VihorCRO  195:29 (7) 20:15 (8) 22:24 (5) 68:14 (8) 306:22 +147:03
Višnja Dukić W35 OK KapelaCRO  21:35 (10) disq
Sandra Latinger W35 OK KapelaCRO  disq
Marijana Žgela Putniković W35 OK KapelaCRO  dns disq
Martina Bedeković Tanković W35 OK JelenCRO  mp 17:12 (2) disq
Nikolina Šantić W35 OK BjelovarCRO  96:17 (5) 18:31 (7) mp 52:56 (3) disq
Sandra Bergant Vidaković W35 OK KapelaCRO  mp 22:22 (11) 34:36 (9) 79:04 (10) disq
Željka Fištrek W35 OK KapelaCRO  128:17 (6) disq
Lana Gerjević W35 OK KapelaCRO  20:47 (9) disq
Kamila Mesiarkinova W35 SK Zabovresky BrnoCZE  dns dns dns dns disq
Elaine O'Hara-Styles W35 BAOCGBR  mp 18:19 (6) 22:19 (4) 56:23 (5) disq
Ana Kovačić W35 OK VihorCRO  37:02 (16) disq
Aleksandra Miličević W35 OK VihorCRO  31:52 (15) disq
Ines Jurač W35 OK VihorCRO  24:16 (13) disq
Sonja Lesjak W35 OK JapetićCRO  90:09 (2) 17:24 (4) disq
Maja Kušt W35 OK VihorCRO  mp 26:16 (14) 29:33 (7) 72:34 (9) disq
Bernardica Stipić W35 OK VihorCRO  mp 23:37 (12) 27:54 (6) 63:55 (7) disq
Ana Delić W35 OK JelenCRO  mp dns 31:11 (8) 55:09 (4) disq
Sabina Seražin Korper W35 OK JelenCRO  mp disq

W45
1.Barbara Kastner W45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  80:37 (1) 13:13 (1) 11:51 (1) 28:37 (1) 134:18
2.Gudrun Eschlboeck W45 Naturfreunde LinzAUT  83:35 (2) 21:17 (10) 15:14 (4) 39:37 (6) 159:43 +25:25
3.Christine Calvet W45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  105:41 (8) 15:42 (2) 14:41 (2) 37:25 (3) 173:29 +39:11
4.Irena Waldhauserová W45 OK JISKRA NOVÝ BORCZE  101:31 (7) 19:13 (7) 15:05 (3) 38:37 (5) 174:26 +40:08
5.Renate Biel-Pretting W45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  90:50 (3) 21:22 (11) 18:31 (8) 46:29 (9) 177:12 +42:54
6.Guni Palme W45 Orienteering KlosterneuburgAUT  106:44 (10) 18:02 (3) 16:47 (7) 37:48 (4) 179:21 +45:03
7.Bojana Nikolić W45 OK VihorCRO  119:26 (13) 18:13 (5) 16:07 (6) 37:11 (2) 190:57 +56:39
8.Neda Gobec W45 OK VihorCRO  105:43 (9) 21:03 (9) 19:55 (12) 49:30 (12) 196:11 +61:53
9.Srebrenka Vuk W45 OK KapelaCRO  101:26 (6) 23:36 (15) 18:48 (9) 52:35 (14) 196:25 +62:07
10.Mirka Jakšić W45 OK MaksimirCRO  116:29 (11) 21:46 (12) 21:03 (13) 46:45 (10) 206:03 +71:45
11.Sabine Wolfram-Teischl W45 Naturfreunde Wien - Orienteering-TeamAUT  122:20 (14) 18:04 (4) 18:54 (11) 51:24 (13) 210:42 +76:24
12.Marija Jazvić Mioković W45 OK KapelaCRO  133:20 (17) 18:52 (6) 15:25 (5) 47:40 (11) 215:17 +80:59
13.Ivana Kuzmanić W45 OK JapetićCRO  119:15 (12) 21:55 (13) 18:51 (10) 55:48 (17) 215:49 +81:31
14.Sanja Penc W45 OK VihorCRO  129:09 (16) 25:26 (19) 22:49 (15) 60:10 (19) 237:34 +103:16
15.Davorka Srebačić W45 OK VaraždinCRO  139:03 (20) 25:56 (20) 23:58 (16) 57:10 (18) 246:07 +111:49
16.Anita Radoš W45 OK VihorCRO  138:58 (19) 28:02 (21) 24:34 (17) 55:20 (15) 246:54 +112:36
17.Maria Manova W45 OMEGA RUSSIARUS  137:55 (18) 23:42 (16) 26:13 (18) 65:39 (21) 253:29 +119:11
18.Karen O’Hara-Styles W45 BAOCGBR  146:47 (21) 22:24 (14) 22:27 (14) 63:20 (20) 254:58 +120:40
Ivana Gobec W45 OK VihorCRO  95:17 (5) 41:48 (8) disq
Mirjana Mandić W45 OK JapetićCRO  dns dns disq
Ana-Marija Pavić W45 OK VihorCRO  20:47 (8) disq
Beata Adrianna Glinska W45 OK KapelaCRO  92:23 (4) 41:37 (7) disq
Andrea Pavlovicsné Tomisa W45 Zselici TájfutókHUN  42:33 (22) 2919:58 (20) disq
Marija Gradečak Galović W45 OK KapelaCRO  mp 23:57 (17) 30:32 (19) 55:32 (16) disq
Marija Schubert W45 OK VaraždinCRO  127:19 (15) 24:55 (18) dns dns disq

W55
1.Betty De Meyer W55 TROL BelgiumBEL  93:04 (2) 13:45 (1) 17:00 (1) 36:34 (1) 160:23
2.Karmen Holenda W55 OK VaraždinCRO  156:01 (6) 35:06 (5) 44:25 (3) 92:14 (3) 327:46 +167:23
Branka Fabek W55 OK JapetićCRO  95:03 (3) mp 56:27 (2) disq
Mladenka Čuljak Gross W55 OK KapelaCRO  145:40 (5) 21:11 (3) dns dns disq
Trine Marit Justad Raaen W55 Aker Brygge OrienteringsklubbNOR  60:53 (1) 14:03 (2) 17:18 (2) mp disq
Emilija Ebenspanger W55 OK KapelaCRO  119:13 (4) 23:15 (4) dns dns disq

W65
1.Dietlinde Venhauer W65 OLC Union ViktringAUT  146:08 (2) 18:46 (2) 22:41 (3) 32:43 (1) 220:18
2.Biserka Horvat-Nikšić W65 OK VihorCRO  149:56 (3) 49:11 (5) 25:07 (4) 48:44 (5) 272:58 +52:40
Éva Mező W65 PVM PécsHUN  mp 15:38 (1) 18:30 (2) 33:20 (2) disq
Ursula Roslof W65 Kimito SportforeningFIN  mp 25:04 (4) 18:13 (1) 35:39 (3) disq
Vera Franc W65 OK KapelaCRO  141:11 (1) 24:00 (3) mp disq
Željka Vendler Čepelak W65 OK MaksimirCRO  154:00 (4) dns dns 37:30 (4) disq