v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
II Slavonija & Baranja Open - stage 1&2->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

M12
1.Timo Gobec M12 OK VihorCRO  10:59 (2) 11:18 (1) 22:17
2.Jan Gobec M12 OK VihorCRO  10:27 (1) 13:02 (3) 23:29 +01:12
3.Matej Jakopec M12 Orijentacijski klub SovaCRO  13:02 (3) 12:51 (2) 25:53 +03:36
Luka Pejčinović M12 OK JapeticCRO  mp mp disq

M16
1.Luka Mihaljević M16 OK VihorCRO  14:43 (2) 11:07 (2) 25:50
2.Luka Ivković M16 Orijentacijski klub SovaCRO  14:35 (1) 11:39 (3) 26:14 +00:24
3.Patrik Malnar M16 OK RisCRO  16:32 (3) 10:27 (1) 26:59 +01:09
4.Andro Vladimir Štambuk M16 Ivan MerzCRO  16:39 (4) 11:58 (4) 28:37 +02:47
5.Karlo Borisavljević M16 OK VihorCRO  17:33 (5) 12:41 (5) 30:14 +04:24
6.Antun Tišljar M16 OK OrionCRO  19:36 (7) 14:07 (8) 33:43 +07:53
7.Filip Cvetković M16 OK JapeticCRO  20:59 (8) 13:08 (6) 34:07 +08:17
8.Roko Puharić M16 OK JapeticCRO  21:41 (9) 13:33 (7) 35:14 +09:24
9.Lovro Lehpamer M16 OK JapeticCRO  24:11 (10) 15:16 (9) 39:27 +13:37
10.Domagoj Babić M16 Orijentacijski klub SovaCRO  19:07 (6) 23:13 (11) 42:20 +16:30
Dominik Matković M16 Orijentacijski klub SovaCRO  mp 17:51 (10) disq
Branimir Merkaš M16 Orijentacijski klub SovaCRO  dns dns disq

M20
1.Matej Štambuk M20 Ivan MerzCRO  14:13 (2) 16:57 (1) 31:10
2.Mario Štambuk M20 Ivan MerzCRO  13:26 (1) 17:53 (2) 31:19 +00:09
3.Petar Perica M20 OK BjelovarCRO  18:27 (3) 21:57 (3) 40:24 +09:14

M21A
1.Igor Vukovic M21A Orienteering Team Kosutnjak, BelgradeSRB  13:42 (1) 13:29 (1) 27:11
2.Matija Razum M21A OK JapeticCRO  14:35 (2) 14:39 (3) 29:14 +02:03
3.Vedran Bijelić M21A OK BjelovarCRO  16:16 (3) 14:37 (2) 30:53 +03:42
4.Ivan Draušnik M21A OK BjelovarCRO  16:37 (4) 16:21 (7) 32:58 +05:47
5.Tomislav Varnica M21A OK VihorCRO  17:43 (6) 16:12 (5) 33:55 +06:44
6.Dejan Avramovic M21A Orienteering Team Kosutnjak, BelgradeSRB  16:55 (5) 17:13 (8) 34:08 +06:57
Mario Telišman M21A OK JapeticCRO  dns dns disq
Damir Gobec M21A OK VihorCRO  mp 16:13 (6) disq
Edi Ocvirk M21A OK JapeticCRO  mp 14:45 (4) disq

M35
1.Nenad Lovrec M35 OK VihorCRO  16:14 (1) 14:05 (2) 30:19
2.Robert Orehoci M35 OK BjelovarCRO  17:54 (2) 13:09 (1) 31:03 +00:44
3.Dario Štambuk M35 Ivan MerzCRO  18:14 (4) 16:01 (4) 34:15 +03:56
4.Vladimir Grgesina M35 OK VihorCRO  18:47 (6) 15:33 (3) 34:20 +04:01
5.Damir Suban M35 OK JapeticCRO  18:10 (3) 16:31 (5) 34:41 +04:22
6.Franjo Budi M35 OK JapeticCRO  18:23 (5) 16:34 (6) 34:57 +04:38
7.Karlo Gobec M35 OK VihorCRO  18:51 (7) 17:54 (8) 36:45 +06:26
8.Viktoras Sirvydis M35 Telsiai OKLTU  21:31 (8) 17:05 (7) 38:36 +08:17
9.Samo Puharić M35 OK JapeticCRO  27:17 (10) 22:34 (9) 49:51 +19:32
Vujadin Žagar M35 Orijentacijski klub SovaCRO  dns dns disq
Francisco Delgado M35 OK VihorCRO  dns dns disq
Robert Cvetković M35 OK JapeticCRO  25:28 (9) mp disq

M50
1.Mladen Perica M50 OK BjelovarCRO  19:25 (1) 16:16 (2) 35:41
2.Damir Jasprica M50 OK TorpedoCRO  21:45 (2) 21:07 (3) 42:52 +07:11
Damir Validzic M50   dns 15:15 (1) disq

OPEN
1.Patricija Urbanc OPEN OK RisCRO  14:45 (1) 15:05 (1) 29:50
Nastasia Melmajer OPEN Orijentacijski klub SovaCRO  mp 17:25 (2) disq
Klementina Jovanović OPEN Orijentacijski klub SovaCRO  30:07 (3) mp disq
Biljana Melmajer OPEN Orijentacijski klub SovaCRO  17:50 (2) disq
Daniela Popović Budi OPEN OK JapeticCRO  dns 25:53 (3) disq

Ž12
1.Lana Pajčin Ž12 Orijentacijski klub SovaCRO  15:28 (1) 10:26 (2) 25:54
2.Sara Ivković Ž12 Orijentacijski klub SovaCRO  16:00 (2) 14:10 (3) 30:10 +04:16
3.Gabrijela Ivanjko Ž12 OK JapeticCRO  53:23 (4) 20:26 (4) 73:49 +47:55
Ana Tisljar Ž12 OK OrionCRO  mp 07:00 (1) disq
Til Ocvirk Ž12 OK JapeticCRO  18:10 (3) mp disq

Ž16
1.Milica Milošević Ž16 Orienteering Team Kosutnjak, BelgradeSRB  12:23 (1) 08:42 (2) 21:05
2.Pia Ocvirk Ž16 OK JapeticCRO  13:24 (2) 08:01 (1) 21:25 +00:20
3.Maja Gajić Ž16 Orienteering Team Kosutnjak, BelgradeSRB  16:17 (4) 09:59 (4) 26:16 +05:11
4.Iva Lovrec Ž16 OK VihorCRO  16:43 (5) 09:34 (3) 26:17 +05:12
5.Dora Težak Ž16 OK VihorCRO  17:01 (6) 10:34 (6) 27:35 +06:30
6.Mia Lovrec Ž16 OK VihorCRO  18:43 (8) 10:20 (5) 29:03 +07:58
7.Roberta Orehoci Ž16 OK BjelovarCRO  18:36 (7) 10:50 (7) 29:26 +08:21
8.Lea Katarina Gobec Ž16 OK VihorCRO  19:04 (9) 11:15 (8) 30:19 +09:14
9.Valeria Spudić Ž16 OK VihorCRO  24:42 (10) 14:01 (9) 38:43 +17:38
10.Iva Košuljandić Ž16 OK TorpedoCRO  27:28 (11) 17:23 (10) 44:51 +23:46
11.Mihaela Babić Ž16 Orijentacijski klub SovaCRO  46:06 (12) 18:50 (11) 64:56 +43:51
Milica Ilić Ž16 Orienteering Team Kosutnjak, BelgradeSRB  15:09 (3) mp disq
Marija Koić Ž16 Orijentacijski klub SovaCRO  dnf 25:06 (12) disq

Ž21A
1.Nikolina Stepan Ž21A OK TorpedoCRO  14:27 (1) 15:00 (1) 29:27
2.Eva Ocvirk Ž21A OK JapeticCRO  15:37 (2) 16:52 (2) 32:29 +03:02
3.Antonija Orlić Ž21A OK BjelovarCRO  16:25 (3) 17:38 (4) 34:03 +04:36
4.Barbara Petranović Ž21A OK RisCRO  17:34 (4) 17:21 (3) 34:55 +05:28
5.Mihaela Kočila Ž21A MeđimurjeCRO  21:37 (5) 21:40 (5) 43:17 +13:50
Matea Sršen Ž21A OK VihorCRO  dns dns disq

Ž35
1.Darinka Lovrec Ž35 OK VihorCRO  18:46 (1) 17:56 (1) 36:42
2.Neda Gobec Ž35 OK VihorCRO  19:38 (2) 19:57 (2) 39:35 +02:53
Branka Fabek Ž35 OK JapeticCRO  26:19 (3) disq