v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
WRE - Thermenland Open 2013.->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time

BEGINNERS
1.Henrietta Szijártó BEGINNERS Káldi TTHUN  16:32 (1) 19:27 (1) 29:09 (3) 65:08
2.Regina Baranyi BEGINNERS Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  22:05 (3) 23:27 (3) 25:19 (2) 70:51 +05:43
3.Anikó Schell BEGINNERS Postás TeamHUN  17:09 (2) 22:14 (2) 35:43 (4) 75:06 +09:58
4.Andrea Németh BEGINNERS Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  28:00 (4) 29:59 (4) 17:57 (1) 75:56 +10:48
Ana Budi BEGINNERS OK JapeticCRO  41:44 (5) 36:14 (5) disq
Klara Fabijan BEGINNERS OK VihorCRO  51:27 (6) disq

M10
1.Levente Molnár M10 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  19:03 (1) 58:12 (2) 33:18 (3) 110:33
Bence Sarecz M10 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  30:06 (2) dns 27:40 (2) disq
Botond Molnár M10 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  mp 29:43 (1) 23:51 (1) disq
Martin Jevševar M10 OK BrežiceSLO  mp dns disq

M12
Tin Kodba M12 OK VihorCRO  33:42 (4) 62:17 (6) disq
Marin Handanović M12 Orijentacijski klub SovaCRO  35:58 (5) 51:38 (5) disq
Jakov Ištvan M12 Orijentacijski klub SovaCRO  44:51 (8) dns disq
Jura Kukec M12 OK VihorCRO  27:29 (3) 50:11 (4) disq
Bruno Danjko M12 Ivan MerzCRO  43:36 (6) 45:49 (2) disq
Vid Kodba M12 OK VihorCRO  45:35 (9) mp disq
Ivan Skukan M12 OK VihorCRO  48:39 (3) disq
Sebastian Fabian M12 OC FürstenfeldAUT  12:53 (1) disq
Marko Klarić M12 OK MedjimurjeCRO  54:31 (10) 85:59 (8) disq
Máté Sörös M12 Fehérlófia SE.HUN  43:55 (7) mp 77:11 (7) disq
Jan Gobec M12 OK VihorCRO  13:25 (2) 43:34 (1) disq

M14
1.Csongor Horváth M14 Mazsola Tájfutó és Természetbarát SportegyesületHUN  25:16 (12) 11:18 (2) 26:10 (1) 62:44
2.Herwig Jr. Allwinger M14 Mariborski OKSLO  15:10 (1) 11:14 (1) 36:25 (8) 62:49 +00:05
3.András Csertán M14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  17:10 (3) 18:43 (7) 29:17 (4) 65:10 +02:26
4.Roko Puharić M14 OK JapeticCRO  20:33 (7) 15:49 (5) 28:49 (3) 65:11 +02:27
5.Sámuel Fekete M14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  17:33 (4) 14:41 (3) 32:58 (5) 65:12 +02:28
6.Bence Szinyéri M14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  22:21 (9) 21:02 (11) 27:48 (2) 71:11 +08:27
7.Dávid Márk Máriás M14 Maccabi VAC - HungaryHUN  16:41 (2) 15:11 (4) 43:34 (10) 75:26 +12:42
8.Ticián Takács M14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  21:43 (8) 19:38 (8) 35:18 (7) 76:39 +13:55
9.Filip Cvetković M14 OK JapeticCRO  20:06 (6) 19:47 (9) 36:50 (9) 76:43 +13:59
10.Kristijan Verović M14 OK JapeticCRO  24:32 (11) 19:51 (10) 35:12 (6) 79:35 +16:51
11.Vedran Tkalec M14 OK MedjimurjeCRO  27:03 (13) 17:17 (6) 53:27 (13) 97:47 +35:03
Marko Crnoš M14 OK JapeticCRO  46:10 (16) 78:42 (17) disq
Matej Jakopec M14 Orijentacijski klub SovaCRO  30:05 (14) 60:59 (15) disq
Előd Kovács M14 Paksi SEHUN  dns dns dns disq
Jan Ritter M14 OC FürstenfeldAUT  19:42 (5) disq
Samuel Kremshofer M14 OC FürstenfeldAUT  dnf disq
Karlo Težak M14 OK VihorCRO  23:02 (10) 53:11 (12) disq
Gergő Péri M14 Fehérlófia SE.HUN  dns dns dns disq
Petar Benjak M14 Ivan MerzCRO  57:51 (14) disq
Kristijan Šumiga M14 Ivan MerzCRO  60:51 (17) 66:51 (16) disq
Bence Horányi M14 Paksi SEHUN  dns dns dns disq
Timo Vilim Gobec M14 OK VihorCRO  37:04 (15) 47:15 (11) disq

M16
1.Márk Porgányi M16 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  38:29 (2) 10:51 (1) 29:38 (1) 78:58
2.Gregor Janžek M16 OK MedjimurjeCRO  52:44 (3) 13:58 (3) 39:02 (4) 105:44 +26:46
3.Ágoston Fekete M16 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  35:17 (1) 12:11 (2) 62:17 (11) 109:45 +30:47
4.Luka Ivković M16 Orijentacijski klub SovaCRO  57:02 (5) 17:59 (7) 35:58 (3) 110:59 +32:01
5.Simon Stanovnik M16 OK AzimutSLO  68:05 (8) 20:54 (9) 32:08 (2) 121:07 +42:09
6.Karlo Borisavljević M16 OK VihorCRO  55:23 (4) 15:44 (4) 51:05 (9) 122:12 +43:14
7.Márton Erdős M16 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  67:03 (7) 17:48 (5) 41:50 (6) 126:41 +47:43
8.Bence Dániel Máriás M16 Maccabi VAC - HungaryHUN  77:51 (9) 18:33 (8) 40:37 (5) 137:01 +58:03
Karlo Maloševac M16 OK KapelaCRO  58:05 (10) disq
Andro Vladimir Štambuk M16 Ivan MerzCRO  dns 42:15 (7) disq
Antun Tišljar M16 OK OrionHUN  mp dns 45:22 (8) disq
Nikola Tkalec M16 OK MedjimurjeCRO  58:44 (6) 17:49 (6) dnf disq

M18
1.Žan Luka Šumečki M18 Rod Jezerski zmaj VelenjeSLO  47:42 (1) 17:46 (1) 35:52 (1) 101:20
2.Gregor Hvala M18 OK AzimutSLO  59:53 (2) 25:14 (3) 45:07 (2) 130:14 +28:54
3.Kornél Kiss M18 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  67:24 (4) 24:17 (2) 47:56 (3) 139:37 +38:17
Philipp Kniesel M18 OC FürstenfeldAUT  71:54 (5) disq
Valentin Hellmayr M18 OC FürstenfeldAUT  65:37 (3) disq
Tamás Sima M18 Paksi SEHUN  mp 38:46 (4) 55:32 (4) disq

M20
1.Luka Mihaljević M20 OK VihorCRO  88:06 (3) 21:36 (1) 63:44 (2) 173:26
2.Nebojša Čubra M20 Orijentacijski klub SovaCRO  104:21 (4) 47:40 (3) 162:26 (5) 314:27 +141:01
Matej Štambuk M20 Ivan MerzCRO  67:07 (1) 60:28 (1) disq
Petar Perica M20 OK BjelovarCRO  75:12 (2) 66:42 (3) disq
Lovro Janžek M20 OK MedjimurjeCRO  dns 24:31 (2) 108:04 (4) disq

M21A
1.Gábor Forrai M21A Hód-mentor SEHUN  57:58 (1) 18:12 (1) 52:43 (1) 128:53
2.Miklós Forrai M21A Hód-mentor SEHUN  60:55 (2) 19:51 (2) 57:12 (2) 137:58 +09:05
3.Miháczi Zoltán M21A Tipo Orienteering ClubHUN  67:38 (3) 21:54 (3) 58:26 (3) 147:58 +19:05
4.Aliaksei Tsitovich M21A CO AGET LuganoSUI  74:48 (4) 23:38 (4) 70:03 (4) 168:29 +39:36
Petar Delić M21A OK MaksimirCRO  disq

M21B
1.Péter Kiss M21B Paksi SEHUN  41:30 (1) 14:37 (5) 20:57 (2) 77:04
2.Gábor Kiss M21B Paksi SEHUN  47:05 (5) 12:19 (1) 19:26 (1) 78:50 +01:46
3.Péter Illés M21B Oportói SárgaszöcskékHUN  46:11 (3) 12:51 (2) 22:02 (4) 81:04 +04:00
4.Noel Nemes M21B Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  46:31 (4) 14:02 (3) 27:29 (8) 88:02 +10:58
5.Dániel Lénárt M21B Paksi SEHUN  51:07 (6) 14:05 (4) 25:21 (6) 90:33 +13:29
6.Danko Pleše M21B OK Ris DelniceCRO  55:54 (7) 15:51 (7) 26:41 (7) 98:26 +21:22
7.Barnabás Molnár M21B Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  60:33 (9) 17:51 (8) 20:58 (3) 99:22 +22:18
8.Domán Rajmund M21B Tapolcai Honvéd SEHUN  60:51 (10) 14:54 (6) 28:03 (9) 103:48 +26:44
9.Robert Tkalec M21B OK MedjimurjeCRO  57:27 (8) 23:18 (9) 29:55 (12) 110:40 +33:36
10.Branko Polanec M21B OK MedjimurjeCRO  63:33 (11) 26:03 (10) 28:59 (10) 118:35 +41:31
Denijel Bolfan M21B OK VihorCRO  108:31 (13) 29:01 (11) disq
Ivor Jelić M21B OK KapelaCRO  44:26 (2) 22:13 (5) disq
Boris Kukec M21B OK VihorCRO  79:09 (12) 44:46 (14) disq
Robert Cvetković M21B OK JapeticCRO  114:31 (14) 43:11 (13) disq

M21E
1.Andraz Hribar M21E OK BrežiceSLO  97:08 (1) 13:44 (1) 45:40 (1) 156:32
2.Edi Ocvirk M21E OK JapeticCRO  106:17 (3) 16:08 (4) 55:42 (4) 178:07 +21:35
3.Peter Tušar M21E OK AzimutSLO  109:40 (4) 14:50 (2) 64:26 (9) 188:56 +32:24
4.Vedran Bijelić M21E OK BjelovarCRO  109:42 (5) 20:40 (6) 63:22 (8) 193:44 +37:12
5.Frane Marković M21E OK JapeticCRO  138:58 (9) 18:13 (5) 61:02 (6) 218:13 +61:41
6.Goran Marović M21E OK VihorCRO  136:39 (8) 22:59 (7) 91:01 (13) 250:39 +94:07
Tomislav Varnica M21E OK VihorCRO  dnf 77:32 (12) disq
Damir Gobec M21E OK VihorCRO  122:58 (7) 64:28 (10) disq
Tomislav Jakopović M21E OK VihorCRO  194:34 (12) disq
Michael Siemmeister M21E OC FürstenfeldAUT  102:05 (2) disq
Matija Razum M21E OK JapeticCRO  115:35 (6) 15:24 (3) mp disq
Lino Legac M21E OK JapeticCRO  49:01 (3) disq
Matjaž Štanfel M21E OK Ris DelniceCRO  mp dns 46:56 (2) disq
Ivan Boyadzhiev ml. M21E Mariborski OKSLO  59:31 (5) disq
Axel Koppert M21E OLC GrazAUT  142:33 (10) mp 63:21 (7) disq
Vladimir Spasić M21E OK KapelaCRO  155:58 (11) 65:04 (11) disq
Marko Košturić M21E OK JelenCRO  mp mp mp disq

M35
1.Robert Orehoci M35 OK BjelovarCRO  66:10 (6) 21:03 (2) 39:24 (4) 126:37
2.Klemen Kenda M35 OK AzimutSLO  69:44 (7) 17:56 (1) 43:04 (7) 130:44 +04:07
Tihomir Salopek M35 OK Ris DelniceCRO  61:31 (2) dns 37:01 (2) disq
Bojan Jevševar M35 OK BrežiceSLO  64:28 (5) mp 36:36 (1) disq
Franjo Budi M35 OK JapeticCRO  26:27 (3) disq
Branimir Pongrac M35 OK JapeticCRO  62:36 (3) 39:35 (5) disq
Božo Srpak M35 OK MedjimurjeCRO  dns dns disq
Boris Bauman M35 Mariborski OKSLO  56:55 (1) dns disq
Mladen Vukmanović M35 OK KapelaCRO  dnf disq
Lajos Sárecz M35 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  64:07 (4) dns 37:44 (3) disq
Pako Delgado M35 OK VihorCRO  104:12 (11) dns 52:24 (8) disq
Bojan Vukelić M35 OK MaksimirCRO  86:45 (8) dns disq
Aleš Novak M35 Mariborski OKSLO  mp disq
Ivan Habuš M35 OK VihorCRO  96:07 (9) dns disq
Gregor Fras M35 Mariborski OKSLO  111:28 (12) disq
Goran Vodopija M35 OK KapelaCRO  100:38 (10) disq
Tomislav Kaniški M35 OK MaksimirCRO  40:07 (6) disq
Emil Banek M35 OK JelenCRO  67:10 (9) disq

M40
1.Ferenc Fehér M40 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  30:45 (1) 12:06 (1) 26:36 (1) 69:27
2.Remo Madella M40 REM MAPSITA  38:53 (2) 12:43 (2) 29:25 (2) 81:01 +11:34
3.Antal Schell M40 Postás TeamHUN  45:14 (3) 17:56 (3) 43:57 (4) 107:07 +37:40
4.Viktoras Sirvydis M40 Telsiai OKLTU  54:02 (4) 29:09 (5) 56:01 (5) 139:12 +69:45
Zsolt Bernáth M40 Fehérlófia SE.HUN  54:25 (5) mp 38:44 (3) disq
Gábor Fekete M40 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  56:05 (6) 26:00 (4) dns disq
György Horányi M40 Paksi SEHUN  dns dns dns disq

M45
1.Herwig Allwinger M45 Mariborski OKSLO  51:02 (5) 13:09 (1) 22:04 (1) 86:15
2.Sándor Horváth M45 Mazsola Tájfutó és Természetbarát SportegyesületHUN  50:13 (3) 16:44 (3) 25:01 (4) 91:58 +05:43
3.Heimo Brenner M45 OK Gittis KlosterneuburgAUT  46:45 (2) 21:58 (8) 23:31 (3) 92:14 +05:59
4.Zoboki Mihály M45 Tapolcai Honvéd SEHUN  54:13 (6) 17:33 (4) 25:44 (6) 97:30 +11:15
5.Gottfried Scheikl M45 OC FürstenfeldAUT  50:16 (4) 24:41 (10) 22:34 (2) 97:31 +11:16
6.Darko Klarić M45 OK MedjimurjeCRO  65:19 (7) 20:24 (6) 32:49 (12) 118:32 +32:17
7.Zsolt Németh M45 VHSHUN  67:54 (8) 22:41 (9) 28:59 (10) 119:34 +33:19
8.Marijan Bogović M45 OK JelenCRO  78:27 (11) 26:50 (11) 25:31 (5) 130:48 +44:33
9.Nenad Lovrec M45 OK VihorCRO  88:42 (12) 16:33 (2) 27:47 (8) 133:02 +46:47
10.Christian Walch M45 SU Schöckl GrazAUT  90:22 (13) 21:24 (7) 32:52 (13) 144:38 +58:23
11.Janez Šumečki M45 Rod Jezerski zmaj VelenjeSLO  103:11 (16) 27:17 (12) 30:27 (11) 160:55 +74:40
12.Mátyás Paskuj M45 Maccabi VAC - HungaryHUN  102:41 (14) 19:51 (5) 38:55 (19) 161:27 +75:12
13.Mladen Jelić M45 OK KapelaCRO  103:04 (15) 30:22 (13) 34:24 (15) 167:50 +81:35
Karlo Gobec M45 OK VihorCRO  28:50 (9) disq
Ivica Lukačić M45 OK MaksimirCRO  69:24 (9) 37:46 (18) disq
Darko Raškaj M45 OK VihorCRO  35:25 (16) disq
Mladen Perica M45 OK BjelovarCRO  72:07 (10) 35:48 (17) disq
Franjo Benjak M45 Ivan MerzCRO  mp 33:01 (14) disq
Dario Štambuk M45 Ivan MerzCRO  45:58 (1) 27:29 (7) disq

M50
1.Hannes Pacher M50 SU Schöckl GrazAUT  35:20 (1) 13:15 (2) 26:56 (1) 75:31
2.Günter Kradischnig M50 OLC GrazAUT  41:13 (2) 12:58 (1) 27:47 (2) 81:58 +06:27
3.Herwig Proske M50 OC FürstenfeldAUT  42:28 (3) 14:52 (3) 30:52 (3) 88:12 +12:41
4.Károly Tóth M50 Orienteering Club BalatonalmádiHUN  45:08 (4) 16:50 (4) 33:21 (4) 95:19 +19:48
5.Domán Gábor M50 Tapolcai Honvéd SEHUN  49:01 (5) 28:08 (5) 48:02 (5) 125:11 +49:40
Ivan Boyadzhiev M50 Mariborski OKSLO  63:14 (7) dns 50:06 (6) disq
Armin Friessnig M50 OC FürstenfeldAUT  49:10 (6) disq
Maier Curt M50 ASKÖ OLC Ebenthal i.KÄRNTENAUT  dns dns dns disq

M55
1.Joachim Friessnig M55 OC FürstenfeldAUT  51:05 (1) 10:40 (1) 23:05 (1) 84:50
2.Željko Belaj M55 OK BjelovarCRO  68:48 (3) 14:49 (2) 48:58 (5) 132:35 +47:45
3.Slavko Sopina M55 Hrvatski DX klubCRO  73:17 (4) 24:41 (3) 42:51 (3) 140:49 +55:59
4.Josip Matijašić M55 OK VihorCRO  94:52 (7) 26:47 (4) 60:42 (6) 182:21 +97:31
5.Damir Jasprica M55 OK TorpedoCRO  91:07 (6) 58:44 (6) 61:14 (7) 211:05 +126:15
6.Marijan Cindrić M55 OK TorpedoCRO  108:29 (8) 46:55 (5) 64:56 (8) 220:20 +135:30
Ivan Pongrac M55 OK JapeticCRO  61:18 (2) 34:17 (2) disq
Andrew Lumsden M55 Yarra Valley Orienteering ClubAUS  77:25 (5) 47:03 (4) disq
Franjo Magušić M55 Orijentacijski klub SovaCRO  130:59 (9) disq

M65
1.László Vajda M65 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  39:27 (1) 15:00 (1) 38:07 (1) 92:34
2.Milan Turkalj M65 Ivan MerzCRO  56:52 (3) 27:50 (3) 54:31 (4) 139:13 +46:39
3.Attila Bányai M65 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  75:14 (6) 25:04 (2) 58:28 (6) 158:46 +66:12
Mladen Debic M65 OK MaksimirCRO  mp 71:48 (7) disq
Franz Käfer M65 HSV PinkafeldAUT  45:32 (2) 50:28 (2) disq
Radovan Čepelak M65 OK MaksimirCRO  63:03 (4) 57:00 (5) disq
Zoltán Horváth M65 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  71:10 (5) mp 50:29 (3) disq

OPEN LONG
1.Ágnes Erdősné Németh OPEN LONG Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  45:07 (2) 23:17 (1) 39:56 (1) 108:20
2.Gábor Erdős OPEN LONG Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  44:36 (1) 28:39 (2) 46:12 (3) 119:27 +11:07
Ivan Gaćina OPEN LONG Ivan MerzCRO  mp disq
Josip Odžić OPEN LONG OK JelenCRO  70:48 (3) dns 44:10 (2) disq
Danko Skukan OPEN LONG OK VihorCRO  92:03 (4) disq

OPEN SHORT
1.László Sziva OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  22:32 (5) 18:01 (2) 26:12 (1) 66:45
2.Gergely Erdős OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  20:35 (1) 14:38 (1) 42:28 (6) 77:41 +10:56
3.Zsolt Verebélyi OPEN SHORT Káldi TTHUN  24:46 (7) 18:34 (3) 37:16 (3) 80:36 +13:51
4.Attila Molnár OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  22:04 (3) 24:41 (5) 37:18 (4) 84:03 +17:18
5.Jenő Némeh OPEN SHORT BAKONYI TÁJFUTÓ KLUBHUN  23:32 (6) 24:59 (6) 40:31 (5) 89:02 +22:17
6.Piroska Porgányiné Henrich OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  26:50 (9) 21:13 (4) 43:23 (8) 91:26 +24:41
7.Balázs Horváth OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  27:23 (10) 30:56 (8) 43:12 (7) 101:31 +34:46
8.Katalin Jánoki OPEN SHORT Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  40:17 (11) 26:06 (7) 62:13 (10) 128:36 +61:51
9.Margit Papp OPEN SHORT Orienteering Club BalatonalmádiHUN  50:27 (12) 33:19 (9) 66:32 (11) 150:18 +83:33
Dominika Németh OPEN SHORT   dns disq
Márton Tóth OPEN SHORT OLG Deutsch KaltenbrunnAUT  21:36 (2) 30:49 (2) disq
Nenad Kobasić OPEN SHORT OK JapeticCRO  dns disq
Juraj Vukelić OPEN SHORT OK MaksimirCRO  58:06 (14) 75:42 (12) disq
Laura Gécs OPEN SHORT Oportói SárgaszöcskékHUN  26:34 (8) 60:56 (9) disq
Eszter Hajós OPEN SHORT   dns disq
Monika Zlodi OPEN SHORT OK JapeticCRO  22:05 (4) dns disq
Luka Karlović OPEN SHORT Ivan MerzCRO  57:22 (13) disq
Melanija Majer OPEN SHORT Ivan MerzCRO  60:09 (15) mp disq
Karmen Holenda OPEN SHORT Ivan MerzCRO  159:13 (14) disq
Irena Ščirić OPEN SHORT Ivan MerzCRO  disq
Hanga Faragó OPEN SHORT Silvanus SportegyesületHUN  77:13 (16) 126:58 (13) disq

W10
Marta Kukec W10 OK VihorCRO  38:57 (3) dnf disq
Dora Vukelić W10 OK MaksimirCRO  32:36 (2) 22:04 (1) disq
Kimi Gobec W10 OK VihorCRO  44:24 (4) dns 28:16 (3) disq
Magdalena Težak W10 OK VihorCRO  27:50 (1) 26:36 (2) disq

W12
1.Karina Kovács W12 Paksi SEHUN  18:12 (2) 27:12 (1) 65:11 (6) 110:35
2.Kira Kovács W12 Paksi SEHUN  22:51 (4) 28:47 (2) 58:59 (3) 110:37 +00:02
Iva Jakopec W12 OK JapeticCRO  28:04 (6) 56:05 (2) disq
Lea Kršić W12 Ivan MerzCRO  disq
Juliana Pötsch W12 Sportunion Orienteering SchöcklAUT  dns dns dnf disq
Jedert Jevševar W12 OK BrežiceSLO  15:45 (1) dns 39:57 (1) disq
Jelena Lesjak W12 OK JapeticCRO  30:19 (7) disq
Ana Srebačić W12 Ivan MerzCRO  33:21 (8) 67:31 (7) disq
Jasminka Šumiga W12 Ivan MerzCRO  mp disq
Lucija Palatinuš W12 Ivan MerzCRO  25:10 (5) 61:23 (5) disq
Rosa Kobasić W12 OK JapeticCRO  dns disq
Lana Pajčin W12 Orijentacijski klub SovaCRO  22:06 (3) 58:59 (3) disq
Dora Kermek W12 Ivan MerzCRO  dnf disq

W14
1.Anna Lueger W14 SU Schöckl GrazAUT  18:16 (2) 12:56 (3) 29:11 (3) 60:23
2.Anna Porgányi W14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  18:56 (3) 15:21 (5) 29:01 (2) 63:18 +02:55
3.Elena Zeiner W14 SU Schöckl GrazAUT  23:41 (7) 12:14 (1) 29:34 (4) 65:29 +05:06
4.Viktoria Knauder W14 SU Schöckl GrazAUT  20:28 (4) 18:14 (8) 28:40 (1) 67:22 +06:59
5.Orsolya Megyeri W14 Fehérlófia SE.HUN  25:40 (9) 20:46 (9) 38:37 (8) 85:03 +24:40
6.Laura Sladek W14 SU Schöckl GrazAUT  24:51 (8) 14:46 (4) 53:19 (10) 92:56 +32:33
7.Magdalena Standhartinger W14 SU Schöckl GrazAUT  32:34 (11) 17:24 (7) 47:12 (9) 97:10 +36:47
8.Mia Lovrec W14 OK VihorCRO  54:37 (15) 12:21 (2) 34:10 (5) 101:08 +40:45
9.Georgina Jánoki W14 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  39:10 (12) 16:39 (6) 56:11 (11) 112:00 +51:37
Pia Ocvirk W14 OK JapeticCRO  16:12 (1) disq
Nastasia Melmajer W14 Orijentacijski klub SovaCRO  mp dnf disq
Gabrijela Ivanjko W14 OK JapeticCRO  21:07 (5) mp disq
Hana Škugor W14 OK JapeticCRO  29:04 (10) mp disq
Sara Kirić W14 Ivan MerzCRO  62:03 (17) disq
Iva Dolenc W14 Ivan MerzCRO  54:49 (16) 37:06 (6) disq
Paula Fruk W14 Ivan MerzCRO  140:03 (13) disq
Sara Ivković W14 Orijentacijski klub SovaCRO  40:03 (14) dnf disq
Iva Mađarić W14 Ivan MerzCRO  39:49 (13) 93:20 (12) disq
Ana Tišljar W14 OK OrionHUN  23:26 (6) dns 37:06 (6) disq

W16
1.Viktória Lénárt W16 Paksi SEHUN  37:44 (1) 27:50 (6) 33:46 (1) 99:20
2.Beguš Urša W16 OK AzimutSLO  50:13 (6) 22:28 (2) 39:40 (3) 112:21 +13:01
3.Dorottya Makovinyi W16 Paksi SEHUN  44:06 (4) 23:42 (4) 44:54 (5) 112:42 +13:22
4.Iva Lovrec W16 OK VihorCRO  61:27 (7) 18:18 (1) 34:16 (2) 114:01 +14:41
5.Cintia Simon W16 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  41:04 (2) 24:14 (5) 48:53 (6) 114:11 +14:51
Monika Zlodi W16 OK JapeticCRO  84:47 (7) disq
Dora Težak W16 OK VihorCRO  43:19 (3) 40:36 (4) disq
Valeria Spudić W16 OK BjelovarCRO  47:42 (5) 31:19 (7) dnf disq
Iva Košuljandić W16 OK TorpedoCRO  86:07 (8) 22:44 (3) mp disq

W18
1.Martina Walch W18 SU Schöckl GrazAUT  36:44 (1) 13:12 (1) 33:09 (1) 83:05
2.Gyöngyvér Szabó W18 Fehérlófia SE.HUN  53:04 (2) 21:53 (3) 47:26 (2) 122:23 +39:18
3.Zsófia Ratinland W18 Fehérlófia SE.HUN  59:43 (3) 21:54 (4) 48:51 (3) 130:28 +47:23
4.Viktória Varga W18 Káldi TTHUN  101:56 (4) 18:52 (2) 55:52 (4) 176:40 +93:35

W20
1.Gorana Cindrić W20 OK TorpedoCRO  103:50 (2) 43:43 (1) 102:36 (3) 250:09
Marija Štambuk W20 Ivan MerzCRO  67:09 (2) disq
Lea Katarina Gobec W20 OK VihorCRO  69:11 (1) 64:19 (1) disq

W21A
1.Ina Tsitovich W21A CO AGET LuganoSUI  59:13 (1) 21:41 (1) 57:42 (1) 138:36

W21B
1.Emese Sváb W21B Silvanus SportegyesületHUN  53:56 (1) 24:08 (1) 52:12 (2) 130:16
2.Ivana Dolenac W21B OK VihorCRO  64:25 (2) 44:39 (4) 52:13 (3) 161:17 +31:01
Barbara Petranović W21B OK Ris DelniceCRO  dns disq
Štefica Brodarac W21B OK VihorCRO  148:41 (3) dns disq
Irena Kasaš W21B OK KapelaCRO  mp 46:00 (1) disq
Nada Bilobrk W21B OK VihorCRO  mp dnf 63:20 (4) disq
Bernardica Stipić W21B OK VihorCRO  mp 36:29 (3) 63:56 (5) disq
Lidija Levačić W21B OK MedjimurjeCRO  28:11 (2) 75:48 (6) disq
Sona Pötsch W21B Sportunion Orienteering SchöcklAUT  dns dns dns disq

W21E
1.Réka Tóth W21E OLG Deutsch KaltenbrunnAUT  70:47 (1) 18:08 (2) 53:45 (5) 142:40
2.Nuša Jeram W21E OK AzimutSLO  86:28 (6) 17:27 (1) 48:47 (3) 152:42 +10:02
3.Antonija Orlić W21E OK BjelovarCRO  114:11 (7) 25:31 (3) 43:27 (1) 183:09 +40:29
4.Kristina Krznar W21E OK VihorCRO  146:21 (8) 32:13 (4) 116:28 (7) 295:02 +152:22
Nikolina Stepan W21E OK TorpedoCRO  82:26 (5) dns 47:31 (2) disq
Sonja Lesjak W21E OK JapeticCRO  80:19 (4) disq
Eva Ocvirk W21E OK JapeticCRO  72:32 (2) disq
Marijana Žgela W21E OK KapelaCRO  68:36 (6) disq
Vinka Vukmanović W21E OK KapelaCRO  77:50 (3) 52:31 (4) disq

W35
1.Fruzsina Biro W35 BimahevHUN  65:53 (7) 18:53 (1) 53:09 (6) 137:55
2.Ivett Kovács W35 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  76:41 (8) 24:20 (4) 49:39 (5) 150:40 +12:45
3.Aletta Biró W35 BimahevHUN  81:23 (9) 38:17 (6) 48:46 (4) 168:26 +30:31
4.Erzsebet Kanasz-Nagy W35 Maccabi VAC - HungaryHUN  104:23 (11) 27:15 (5) 65:22 (8) 197:00 +59:05
5.Maja Kušt W35 OK VihorCRO  90:27 (10) 40:53 (7) 102:15 (10) 233:35 +95:40
Ivana Gobec W35 OK VihorCRO  51:50 (2) disq
Davorka Srebačić W35 Ivan MerzCRO  mp 133:11 (11) disq
Anica Hribar W35 OK BrežiceSLO  46:37 (1) dns 39:56 (2) disq
Darinka Lovrec W35 OK VihorCRO  mp 21:17 (2) 65:32 (9) disq
Daniela Popović Budi W35 OK JapeticCRO  60:19 (5) 55:27 (7) disq
Jasminka Cindrić Perković W35 OK MedjimurjeCRO  64:46 (6) 22:37 (3) dns disq
Neda Punek Gobec W35 OK VihorCRO  54:29 (4) 42:55 (3) disq
Éva Sárecz W35 Zalaegerszegi Tájékozódási Futó ClubHUN  53:56 (3) 31:45 (1) disq

W40
1.Dóra Zelena W40 Mazsola Tájfutó és Természetbarát SportegyesületHUN  43:10 (2) 18:06 (2) 29:02 (1) 90:18
2.Vera Kovács W40 Paksi SEHUN  108:48 (3) 34:47 (3) 53:12 (2) 196:47 +106:29
Tünde Allwinger W40 Mariborski OKSLO  36:53 (1) 15:47 (1) mp disq
Réka Károssy W40 OLG Deutsch KaltenbrunnAUT  dns dns disq

W45
1.Zsoltné Németh W45 VHSHUN  40:23 (1) 18:42 (1) 40:41 (1) 99:46
2.Antónia Holper W45 Tipo Orienteering ClubHUN  50:33 (4) 20:37 (2) 51:27 (2) 122:37 +22:51
3.Karin Walch W45 SU Schöckl GrazAUT  44:07 (2) 32:59 (4) 54:13 (4) 131:19 +31:33
4.Maja Cvitković W45 OK VihorCRO  61:08 (7) 21:43 (3) 52:03 (3) 134:54 +35:08
5.Branka Fabek W45 OK JapeticCRO  53:06 (6) 43:01 (5) 107:09 (7) 203:16 +103:30
Željka Vendler Čepelak W45 OK MaksimirCRO  51:08 (5) 59:58 (5) disq
Emilija Ebenspanger W45 OK KapelaCRO  47:17 (3) 65:06 (6) disq
Smiljana Janžek W45 OK MedjimurjeCRO  dns dns dns disq

W50
Elisabeth Steinlechner W50 OC FürstenfeldAUT  mp 117:32 (1) disq

W55
Debbie Byers W55 Yarra Valley Orienteering ClubAUS  77:12 (1) mp disq

W60
Gerti Schandor W60 OC FürstenfeldAUT  58:49 (1) dnf disq

W65
Zsuzsanna Gombkötő W65 Orienteering Club BalatonalmádiHUN  29:18 (1) 30:16 (1) mp disq