v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
CROATIA 4 days - 23rd Zagreb Open->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time4 Time

M12
1.Jon Schild M12 OLG ThunSUI  16:54 (1) 18:56 (1) 23:48 (1) 23:46 (1) 83:24
2.Meo Schild M12 OLG ThunSUI  29:00 (3) 22:04 (2) 32:40 (2) 28:33 (2) 112:17 +28:53
3.David Palić M12 OK VihorCRO  23:15 (2) 22:53 (3) 33:44 (3) 34:42 (3) 114:34 +31:10

M14
1.Ben Schild M14 OLG ThunSUI  23:58 (1) 13:53 (1) 21:32 (1) 21:18 (1) 80:41
2.Karlo Trinajstić M14 OK VihorCRO  54:33 (2) 18:36 (2) 34:01 (2) 31:58 (2) 139:08 +58:27
Lovro Biondić M14 OK VihorCRO  dns dns dns dns disq
Roko Vukić M14 OK MaksimirCRO  24:36 (3) 36:29 (3) disq

M16
1.Vibor Strmečki M16 OK MaksimirCRO  51:36 (1) 44:16 (2) 56:37 (3) 35:10 (2) 187:39
2.João Pedro M16 Clube de Aventura e Orientação de SintraPOR  76:13 (2) 41:44 (1) 48:16 (1) 25:27 (1) 191:40 +04:01
Karlo Lesjak M16 OK JapetićCRO  54:14 (2) 38:50 (3) disq

M18
1.Kimi Op De Weegh M18 OLifantNED  70:24 (1) 50:21 (2) 100:45 (3) 38:53 (3) 260:23
2.Petar Jurač M18 OK VihorCRO  112:22 (2) 60:03 (3) 87:01 (1) 33:06 (1) 292:32 +32:09
3.Sam Bartlett M18 InterlopersGBR  122:57 (3) 43:55 (1) 98:45 (2) 33:49 (2) 299:26 +39:03

M20
1.Martin Jevševar M20 OK BrežiceSLO  88:44 (1) 38:47 (1) 92:02 (2) 26:18 (2) 245:51
2.Marko Jurač M20 OK VihorCRO  131:57 (2) 51:22 (3) 107:52 (3) 27:54 (3) 319:05 +73:14
Noa Kelc M20 OK JelenCRO  dns dns dns dns disq
Jakov Lesjak M20 OK JapetićCRO  56:25 (1) 23:12 (1) disq
Gabriel Šiljevinac M20 OK JelenCRO  dns 48:39 (2) mp 40:25 (4) disq

M21B
1.Ivor Mikulčić M21B OK VihorCRO  38:58 (1) 26:32 (1) 40:59 (1) 33:27 (3) 139:56
2.Mark Heikoop M21B OLifantNED  54:57 (2) 38:05 (3) 61:20 (4) 36:08 (4) 190:30 +50:34
3.Nick Edelhaeuser M21B Post SV DresdenGER  61:02 (5) 37:02 (2) 64:46 (6) 33:25 (2) 196:15 +56:19
4.Dejan Juranić M21B OK JelenCRO  59:16 (4) 49:43 (6) 73:56 (9) 42:13 (6) 225:08 +85:12
5.Mátyás Paskuj M21B Homokbucka Orienteering ClubHUN  67:13 (6) 53:22 (7) 74:35 (10) 53:38 (8) 248:48 +108:52
Damir Kipčić M21B OK VihorCRO  55:32 (2) 28:12 (1) disq
Tihomir Salopek M21B OK RisCRO  58:14 (3) disq
Toni Budrović M21B OK VihorCRO  mp 43:01 (4) 112:15 (11) 46:45 (7) disq
Ivan Šantek M21B   67:30 (7) disq
Krista Palić M21B OK VihorCRO  dnf mp 70:52 (8) 41:28 (5) disq
Vedran Juričan M21B OK VaraždinCRO  57:23 (3) 44:30 (5) 64:28 (5) disq

M21E
1.Daniel Rautio M21E Espoon SuuntaFIN  50:39 (1) 43:05 (1) 74:54 (2) 26:37 (1) 195:15
2.Felix Isaksen M21E OK SNABDEN  52:17 (2) 45:25 (2) 72:18 (1) 27:25 (3) 197:25 +02:10
3.Matija Kučinac M21E OK VihorCRO  80:23 (4) 59:36 (4) 109:54 (4) 36:57 (4) 286:50 +91:35
Kruno Bakota M21E OK VihorCRO  dns disq
Toby Cooper M21E Bayside KangaroosAUS  75:41 (3) 45:49 (3) 109:26 (3) mp disq
Tihon Salopek M21E OK RisCRO  26:42 (2) disq

M35
1.Bojan Jevševar M35 OK BrežiceSLO  71:19 (2) 40:10 (1) 77:08 (2) 35:36 (3) 224:13
Luka Filetin M35 OK KapelaCRO  76:25 (1) 28:26 (1) disq
Branimir Putniković M35 OK KapelaCRO  115:44 (5) disq
Goran Vodopija M35 OK KapelaCRO  59:12 (1) dns 84:36 (3) 29:19 (2) disq
Dalibor Stankovski M35 OK JelenCRO  107:24 (4) 43:24 (4) disq

M40
1.Daniel Fabijanić M40 OK JelenCRO  61:30 (1) 37:51 (1) 67:44 (1) 35:39 (2) 202:44
2.Nuno Pedro M40 Clube de Aventura e Orientação de SintraPOR  69:23 (2) 39:46 (2) 80:21 (2) 34:38 (1) 224:08 +21:24
3.Duje Rako M40 OK VihorCRO  95:30 (4) 49:26 (3) 103:02 (4) 41:59 (5) 289:57 +87:13
4.Damir Tubin M40 OK JelenCRO  92:14 (3) 93:46 (4) 105:41 (5) 37:14 (3) 328:55 +126:11
Ivan Draušnik M40 OK BjelovarCRO  40:42 (4) disq
Slobodan Veljović M40 SK MAGIC MAPSRB  92:35 (3) 49:45 (6) disq
vacant M40   disq

M45
1.Kornél Szőri M45 Homokbucka Orienteering ClubHUN  56:13 (4) 32:08 (2) 72:28 (3) 32:30 (1) 193:19
2.Christian Gudme-Knudsen M45   87:26 (9) 38:38 (4) 91:49 (5) 35:12 (3) 253:05 +59:46
3.Morten Norgaard M45 OK Øst, BirkerødDEN  76:41 (7) 55:18 (8) 97:45 (7) 41:03 (4) 270:47 +77:28
4.Domagoj Šantić M45 OK BjelovarCRO  86:37 (8) 55:06 (7) 101:43 (8) 43:41 (5) 287:07 +93:48
Ivo Tišljar M45 OK OrionCRO  69:16 (6) 41:28 (6) 80:34 (4) disq
Dalibor Perković M45 OK MedjimurjeCRO  118:43 (9) disq
Ronny Timmers M45 HamokBEL  53:40 (3) mp 69:46 (2) 34:51 (2) disq
Ben Schild M45 OLG ThunSUI  31:43 disq
Martin Schild M45 OLG ThunSUI  52:50 (2) 27:41 (1) dns disq
Predrag Markulinčić M45 OK MedjimurjeCRO  mp 32:49 (3) 59:30 (1) dns disq
Tihomir Salopek M45 OK RisCRO  51:31 (1) 40:40 (5) disq
Aljoša Parotat M45 OK KapelaCRO  92:16 (6) disq
Gabor Pataky M45 OLANDHUN  67:14 (5) dns disq

M55
1.Slobodan Radovanović M55 SK MAGIC MAPSRB  44:37 (1) 29:06 (1) 47:02 (2) 28:13 (2) 148:58
2.Juha Partanen M55 Rasti-HyryFIN  46:06 (2) 37:44 (5) 45:47 (1) 32:40 (3) 162:17 +13:19
3.Harald Lipphart-Kirchmeir M55 HSV OL Wiener NeustadtAUT  56:23 (3) 34:26 (4) 56:46 (3) 34:32 (5) 182:07 +33:09
4.Patrick Bartlett M55 InterlopersGBR  63:01 (5) 38:26 (6) 63:42 (7) 34:55 (6) 200:04 +51:06
5.Niels Jensen M55 OK SNABDEN  65:39 (6) 31:42 (2) 60:37 (4) 47:57 (11) 205:55 +56:57
6.Mile Mioković M55 OK KapelaCRO  69:35 (8) 49:47 (8) 63:23 (6) 32:51 (4) 215:36 +66:38
7.Shaul Weissman M55 PanthersISR  80:09 (11) 50:04 (9) 61:06 (5) 39:30 (8) 230:49 +81:51
8.Frank Edelhaeuser M55   77:55 (10) 51:07 (10) 84:46 (10) 43:59 (10) 257:47 +108:49
9.Ronald Hojnowski M55 Club Orienteering USAUSA  75:16 (9) 53:44 (11) 93:06 (11) 51:14 (12) 273:20 +124:22
Petar Strmečki M55 OK MaksimirCRO  72:37 (9) 42:09 (9) disq
Roberto Scalchi M55 Vi Or TeamITA  71:22 (8) disq
Nati Shema M55 Modiin O clubISR  69:24 (7) 44:45 (7) mp 37:57 (7) disq
Kaj Isaksen M55 FIF HilleroedDEN  58:10 (4) 33:30 (3) mp 27:42 (1) disq
Rudi Gruber M55 Naturfreunde LinzAUT  dns dns disq

M60
1.Timo Partanen M60 Rasti-HyryFIN  32:11 (1) 35:07 (3) 48:02 (1) 24:08 (1) 139:28
2.Arne Kristensen M60 HerlufsholmDEN  38:34 (2) 32:12 (1) 53:45 (3) 26:32 (3) 151:03 +11:35
3.Darko Merunka M60 OK MaksimirCRO  44:00 (3) 43:49 (7) 52:20 (2) 25:13 (2) 165:22 +25:54
4.Günter Kradischnig M60 OLC GrazAUT  49:40 (8) 40:59 (5) 57:12 (4) 29:27 (6) 177:18 +37:50
5.Karlo Gobec M60 OK VihorCRO  48:25 (6) 42:29 (6) 63:58 (6) 31:28 (8) 186:20 +46:52
6.Károly Tóth M60 Orienteering Club BalatonalmádiHUN  45:29 (5) 44:50 (9) 66:57 (7) 32:24 (10) 189:40 +50:12
7.Wai Nang Chung M60 Hong Kong Orienteering ClubHKG  49:33 (7) 43:51 (8) 77:27 (10) 28:51 (5) 199:42 +60:14
8.Saša Horvat M60 OK MaksimirCRO  52:29 (9) 40:38 (4) 83:02 (11) 31:02 (7) 207:11 +67:43
9.Carlos Monteiro M60 COC - Clube Orientação do CentroPOR  64:57 (10) 50:34 (11) 67:09 (8) 31:51 (9) 214:31 +75:03
Darko Raškaj M60 OK KapelaCRO  49:51 (10) mp disq
Rafael Sandalj M60 OK JapetićCRO  68:53 (9) 27:43 (4) disq
Dirk Hartmann M60 SV MietrachingGER  45:16 (4) 34:26 (2) 62:47 (5) dns disq

M65
1.Gerrit Riet, van de M65 OK MaksimirCRO  24:28 (1) 33:20 (5) 33:46 (1) 25:04 (1) 116:38
2.Wolf-Gerold Juckelandt M65 SV Robotron DresdenGER  35:17 (2) 25:10 (3) 35:10 (2) 30:27 (2) 126:04 +09:26
3.Miguel Angel Minguez Alonso M65 CLUB IBÓN DE ORIENTACIÓNESP  36:18 (3) 23:27 (1) 43:50 (3) 30:33 (3) 134:08 +17:30
4.Mladen Jelić M65 OK KapelaCRO  41:31 (5) 28:33 (4) 50:54 (4) 36:35 (5) 157:33 +40:55
Noldi Schneider M65 ZèlgSUI  dns dns dns dns disq
Alexander Friedman M65 ASA T-AISR  121:51 (6) mp 97:59 (5) 71:41 (6) disq
Martin Wilson M65 Berkshire OrienteersGBR  40:56 (4) 24:58 (2) mp 31:48 (4) disq

OPEN LONG
Jan Doležal OPEN LONG   40:11 (1) disq
Boris Eržen OPEN LONG Škofjeloški orientacijski klubSLO  87:00 (1) 127:52 (1) disq
Abigael Vanessa Boncina OPEN LONG OK SKSLO  mp disq
Igor Bončina OPEN LONG OK SKSLO  mp disq

OPEN SHORT
1.Boris Schol OPEN SHORT Dutch PowerNED  52:42 (1) 17:47 (1) 24:42 (1) 23:50 (1) 119:01
2.Jan Rautio OPEN SHORT Espoon SuuntaFIN  75:50 (3) 31:30 (3) 48:11 (2) 49:01 (5) 204:32 +85:31
3.Anne Rautio OPEN SHORT Espoon SuuntaFIN  83:56 (4) 38:40 (5) 53:57 (3) 51:11 (6) 227:44 +108:43
4.Isabell Edelhaeuser OPEN SHORT   104:43 (6) 30:48 (2) 57:47 (4) 47:03 (4) 240:21 +121:20
5.Su Twissell OPEN SHORT InterlopersGBR  90:24 (5) 44:34 (6) 79:28 (5) 38:07 (3) 252:33 +133:32
Tamara Schild OPEN SHORT OLG ThunSUI  59:10 (2) 32:42 (4) dns disq
Zoran Biondić OPEN SHORT OK VihorCRO  dns dns dns dns disq
Dragan Krivičić OPEN SHORT STRAŽILOVOSRB  dns dns disq
Claudia Gruber OPEN SHORT Naturfreunde LinzAUT  dns dns disq
Nikola Bunjevac OPEN SHORT OK VihorCRO  33:29 (2) disq

W12
1.Viktoria Šantić W12 OK BjelovarCRO  19:16 (1) 16:21 (1) 14:15 (1) 23:04 (1) 72:56
2.Veronika Šantić W12 OK BjelovarCRO  37:20 (2) 18:55 (2) 26:10 (3) 30:33 (2) 112:58 +40:02
3.Inês Pedro W12 Clube de Aventura e Orientação de SintraPOR  85:00 (4) 20:21 (4) 32:28 (4) 39:34 (5) 177:23 +104:27
4.Anabella Juranić W12 OK JelenCRO  78:55 (3) 20:11 (3) 47:33 (7) 32:22 (3) 179:01 +106:05
Milica Veljović W12 SK MAGIC MAPSRB  24:39 (2) 33:56 (4) disq
Vianez Bončina W12 OK SKSLO  47:04 (6) disq
Izabela Eržen W12 Škofjeloški orientacijski klubSLO  dns 35:56 (5) disq

W14
1.Gloria Šantić W14 OK BjelovarCRO  38:29 (1) 18:05 (1) 26:10 (1) 22:26 (1) 105:10
2.Juliana Pedro W14 Clube de Aventura e Orientação de SintraPOR  54:39 (2) 18:27 (2) 51:49 (3) 24:32 (2) 149:27 +44:17
3.Ema Jurač W14 OK VihorCRO  112:07 (3) 40:53 (3) 58:06 (4) 40:27 (3) 251:33 +146:23
Eva Šantek W14   30:13 (2) disq

W16
1.Freja Gudme-Knudsen W16 OK73 GladsaxeDEN  60:12 (1) 36:50 (1) 67:27 (2) 40:49 (4) 205:18
Monika Pavić W16   29:28 (2) disq
Emilija Veljović W16 SK MAGIC MAPSRB  61:21 (1) 28:55 (1) disq
Anđela Veljović W16 SK MAGIC MAPSRB  74:34 (3) 40:22 (3) disq

W18
1.Paola Rako W18 OK VihorCRO  59:24 (1) 35:47 (2) 65:47 (2) 33:36 (2) 194:34
2.Ulrika Rautio W18 Espoon SuuntaFIN  86:55 (3) 31:34 (1) 59:51 (1) 33:12 (1) 211:32 +16:58
3.Miri Brunstedt Norgaard W18 OK Øst, BirkerødDEN  75:19 (2) 43:09 (3) 75:40 (4) 36:30 (3) 230:38 +36:04
Wanda Kovač W18 OK KapelaCRO  dns 45:13 (4) 102:30 (5) 38:28 (4) disq
Nina Mioković W18 OK KapelaCRO  dns dns dns 50:03 (6) disq
Kimi Maria Gobec W18 OK VihorCRO  mp 62:18 (5) 73:54 (3) 46:53 (5) disq

W21A
1.Rikke Rasmussen W21A OK SNABDEN  46:19 (1) 45:23 (1) 54:30 (1) 32:55 (2) 179:07
2.Amanda Isaksen W21A FIF HilleroedDEN  47:36 (2) 51:41 (2) 58:10 (2) 30:35 (1) 188:02 +08:55
Lovorka Čaja W21A OK VihorCRO  dns dns dns dns disq
Ana Kovačić W21A OK VihorCRO  dns 43:09 (3) disq

W21B
Ana Plavčak W21B Škofjeloški orientacijski klubSLO  65:34 (1) disq
Marta Tomasović W21B OK VihorCRO  52:38 (1) disq
Hana Glušica W21B OK KapelaCRO  76:18 (2) disq
Željka Klemar W21B OK KapelaCRO  82:41 (4) disq
Ana Šiprak-Stastny W21B OK KapelaCRO  dns disq
Suzana Stanić W21B OK KapelaCRO  74:06 (1) 76:26 (3) disq
Iva Džeba W21B OK VihorCRO  dns 91:23 (2) dns dns disq
Paula Prpić W21B OK VihorCRO  dns dns dns mp disq
Nina Viktorija Miković W21B OK VihorCRO  138:45 (2) 83:40 (1) dnf 62:37 (2) disq

W21E
1.Dragana Dokmanović W21E SK MAGIC MAPSRB  86:49 (3) 57:32 (5) 98:26 (2) 31:02 (5) 273:49
Jedert Jevševar W21E OK BrežiceSLO  38:46 (6) disq
Dorja Salopek W21E OK RisCRO  25:00 (1) disq
Tena Sakar Vukić W21E OK MaksimirCRO  47:05 (4) 27:35 (2) disq
Elin Classon W21E OK OrintoSWE  51:25 (1) 42:33 (2) dns dns disq
Hanna Fedosieieva W21E Kyivska RusUKR  62:20 (2) 41:39 (1) dns 27:51 (3) disq
Mojca Flerin Drevenšek W21E Kamniški orientacijski klubSLO  dns 43:40 (3) 67:44 (1) 28:08 (4) disq

W35
1.Anica Hribar W35 OK BrežiceSLO  56:31 (1) 50:25 (2) 72:02 (1) 36:38 (3) 215:36
2.Yiching Huang W35 Moxina OKTPE  68:51 (2) 42:55 (1) 83:56 (3) 28:33 (1) 224:15 +08:39
3.Željka Fištrek W35 OK KapelaCRO  74:07 (4) 63:22 (4) 81:44 (2) 37:31 (4) 256:44 +41:08
4.Barbara Kmetec W35 Kamniški orientacijski klubSLO  73:17 (3) 58:20 (3) 97:10 (4) 39:25 (5) 268:12 +52:36
Ines Kos W35 OK KapelaCRO  102:13 (5) 36:13 (2) disq
Ivana Stankovski W35 OK KapelaCRO  148:11 (6) mp disq
Aida Krkić Drobić W35 OK VihorCRO  110:11 (5) 70:27 (6) dns dns disq
Marijana Žgela Putniković W35 OK KapelaCRO  64:27 (5) 46:14 (6) disq

W40
1.Nikolina Šantić W40 OK BjelovarCRO  71:40 (1) 55:59 (1) 65:36 (1) 42:44 (3) 235:59
2.Ângela Pedro W40 Clube de Aventura e Orientação de SintraPOR  80:53 (3) 68:36 (2) 86:09 (5) 41:43 (2) 277:21 +41:22
Sabina Rako W40 OK VihorCRO  70:34 (3) disq
Ana Plavčak W40 Škofjeloški orientacijski klubSLO  80:49 (2) disq
Tanja Autio W40 Karkki-RastiFIN  70:03 (2) disq
Mirjana Veljović W40 SK MAGIC MAPSRB  123:39 (7) 55:08 (4) disq
Bernardica Stipić W40 OK VihorCRO  84:09 (4) disq
Violeta Čalić W40 OK VihorCRO  114:40 (6) 38:31 (1) disq

W45
1.Neda Gobec W45 OK VihorCRO  54:37 (1) 40:30 (1) 71:19 (2) 36:24 (4) 202:50
2.Marija Jazvić Mioković W45 OK KapelaCRO  70:45 (3) 55:18 (4) 74:12 (4) 30:37 (2) 230:52 +28:02
3.Katja Brunstedt W45 OK Øst, BirkerødDEN  68:05 (2) 49:12 (2) 74:03 (3) 40:22 (5) 231:42 +28:52
4.Peichi Chuang W45 Moxina OKTPE  78:30 (5) 52:26 (3) 89:55 (8) 40:35 (6) 261:26 +58:36
5.Ines Jurač W45 OK VihorCRO  74:41 (4) 80:12 (6) 91:45 (9) 43:22 (8) 290:00 +87:10
6.Mirka Jakšić W45 OK MaksimirCRO  100:23 (6) 56:56 (5) 108:08 (10) 42:11 (7) 307:38 +104:48
Sanja Penc W45 OK VihorCRO  140:16 (11) 66:29 (9) disq
Daria Koceić Trinajstić W45 OK VihorCRO  88:16 (7) mp disq
Sonja Jantar W45 OK JapetićCRO  52:00 (1) 30:12 (1) disq
Martina Bedeković Tanković W45 OK JelenCRO  dns disq
Laura Dal Sasso W45 Vi Or TeamITA  75:43 (5) disq
Srebrenka Vuk W45 OK KapelaCRO  78:24 (6) 36:20 (3) disq
Ursina Mathys W45 ZèlgSUI  dns dns dns dns disq

W55
1.Dunja Riet, van de W55 OK MaksimirCRO  32:39 (1) 30:41 (1) 50:16 (2) 31:54 (2) 145:30
2.Elisabeth Kirchmeir W55 HSV OL Wiener NeustadtAUT  34:27 (2) 43:53 (3) 52:02 (3) 30:08 (1) 160:30 +15:00
3.Lone Rasmussen W55 OK SNABDEN  66:51 (5) 41:48 (2) 46:27 (1) 34:36 (3) 189:42 +44:12
4.Tuula Partanen W55 Rasti-HyryFIN  53:30 (3) 54:38 (5) 78:54 (4) 45:43 (5) 232:45 +87:15
5.An Verberne W55 HamokBEL  58:05 (4) 56:55 (6) 111:38 (9) 41:22 (4) 268:00 +122:30
6.Margit Papp W55 Orienteering Club BalatonalmádiHUN  82:19 (7) 84:07 (8) 118:16 (10) 78:08 (9) 362:50 +217:20
Mirjana Horvat W55 OK MaksimirCRO  53:55 (4) 81:49 (5) 45:59 (6) disq
Teodora Kučinac W55 OK VihorCRO  72:00 (6) 59:24 (7) 94:25 (8) mp disq
Nataša Lavicki Šatović W55 OK VihorCRO  dns dns dns dns disq
Emilija Ebenspanger W55 OK KapelaCRO  92:04 (6) 58:09 (8) disq
Željka Ilijašev W55 OK KapelaCRO  92:30 (7) 48:59 (7) disq

W60
1.Jaana Eronen W60 PihkaniskatFIN  26:09 (1) 32:57 (2) 36:00 (3) 24:16 (2) 119:22
2.Sabine Juckelandt W60 SV Robotron DresdenGER  27:07 (2) 37:19 (3) 35:25 (2) 20:04 (1) 119:55 +00:33
3.Ulrike Striednig W60 AC Moosburg OLAUT  35:11 (5) 31:16 (1) 29:47 (1) 24:21 (3) 120:35 +01:13
4.Tuija Jurvakainen W60 Rasti-HyryFIN  33:42 (4) 51:50 (4) 46:03 (5) 24:43 (4) 156:18 +36:56
5.Isabel Monteiro W60 COC - Clube Orientação do CentroPOR  32:12 (3) 58:44 (5) 42:56 (4) 24:49 (5) 158:41 +39:19

W65
Vera Franc W65 OK KapelaCRO  dns dns disq
Željka Vendler Čepelak W65 OK MaksimirCRO  dns disq
Luba Lapushner W65 GalilISR  46:20 (1) 50:29 (1) 59:01 (1) mp disq