v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Deutsche Meisterschaft Langdistanz->Entries by clubs  (number of entries: 846)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid Frühst. Sa. Frühst. So. Übern. Fr. Übern. Sa.

Individuals/No club
1.Malsch StefanDirekt Kurz LeichtIndividuals/No club - - - -
2.Proskawetz Janett Direkt Mittel LeichtIndividuals/No club - - - -
3.Täuber KarolineDirekt Mittel LeichtIndividuals/No club - - - -

ASG Teutoburger Wald
1.Jankowski Jürgen555013H60ASG Teutoburger WaldGermanyYES - - - -
2.Risch Nikolaus555007H65ASG Teutoburger WaldGermanyYES - - X X
3.Höfer Eberhard555011H75ASG Teutoburger WaldGermanyYES - - - -

Berliner TS
1.Kulow Anico440468D19EBerliner TSGermany X X X X
2.Wengler Carlo7130401H-14Berliner TSGermany X X X X

Berliner TSC
1.Adorjan Luca Eszter425460D-14Berliner TSCGermanyYES - - - -
2.Herrnhold Marie9240797D-18Berliner TSCGermanyYES - - X X
3.Goericke Jacqueline910811D19AKBerliner TSCGermanyYES - - - -
4.Catalán-Lorca Marcela-Victoria961129D19AKBerliner TSCGermany - - X X
5.Scholtz Galina9070567D19AKBerliner TSCGermanyYES - - - -
6.Bartsch Alexandra9528048D-20Berliner TSCGermanyYES - - - -
7.Scholtz Paul9300397H-18Berliner TSCGermanyYES - - - -
8.Fleiß Sebastian9291196H-20Berliner TSCGermanyYES - - X X
9.Adorjan Peter361277H40Berliner TSCGermanyYES - - - -
10.Blome Hans Peter889199H60Berliner TSCGermanyYES - - - -
11.Wollenberg Bernd9130748H65Berliner TSCGermanyYES - - - -

Bielefelder Skiclub e.V.
1.Wittiber Wolfgang6536H80Bielefelder Skiclub e.V.GermanyYES - - - -

Bielefelder TG
1.Knoll Annkathrin2481D-10Bielefelder TGGermanyYES - - - -
2.Breckle Ulrike2562D19AKBielefelder TGGermanyYES - - - -
3.Kemper Ricarda9041185D19AKBielefelder TGGermanyYES - - X X
4.Freigang Farina9774444D19ALBielefelder TGGermanyYES - - X X
5.Knoll Caroline9010972D40Bielefelder TGGermanyYES - - - -
6.Breckle Uta888922Direkt Kurz LeichtBielefelder TGGermanyYES - - - -
7.Breckle Karla2490Direkt Kurz LeichtBielefelder TGGermanyYES - - - -
8.Koch Jannis422687Direkt Mittel SchwerBielefelder TGGermany - - X X
9.Knoll Anton9040604H-10Bielefelder TGGermanyYES - - - -
10.Jasper Arvid501918H-20Bielefelder TGGermanyYES - - - X
11.Kröpke Paul422688H-20Bielefelder TGGermany - - X X
12.Bersuck Lukas7050495H21AKBielefelder TGGermanyYES - - X X
13.Riechers Sören855555H21EBielefelder TGGermanyYES - - X X
14.Dombert Philipp9821123H21EBielefelder TGGermanyYES - - X X
15.Knoll Thies9200008H40Bielefelder TGGermanyYES - - - -
16.Breckle Rolf992504H40Bielefelder TGGermanyYES - - - -
17.Wehrhöfer-Bersuck Dieter7000150H50Bielefelder TGGermanyYES - - X X
18.Breckle Siegmar888923H75Bielefelder TGGermanyYES - - - -
19.Keil Edmund2534H80Bielefelder TGGermanyYES - - - -

BSG Flughafen Stuttgart
1.Glaser Frank4896H21AKBSG Flughafen StuttgartGermanyYES - X - X

BSV Halle-Ammendorf
1.Behrendt Dagmar222652D19AKBSV Halle-AmmendorfGermanyYES - - - -
2.Lischewski Sandra1401178D40BSV Halle-AmmendorfGermanyYES - - - X
3.Schulz Ingo4856H45BSV Halle-AmmendorfGermanyYES - - - -
4.Kaminsky Jan6498H50BSV Halle-AmmendorfGermanyYES - - - -
5.Büchner Ralf886512H50BSV Halle-AmmendorfGermanyYES - - - -

DJK Adler 07 Bottrop
1.Köberle Stephan831106H21ALDJK Adler 07 BottropGermanyYES - - - -
2.Schmetzke Sebastian2026123H35DJK Adler 07 BottropGermanyYES - - - -
3.Zwicke Michael580917H55DJK Adler 07 BottropGermanyYES - - - -

ESV Lok Bad Schandau
1.Huke Karl-Heinz440500Direkt Lang LeichtESV Lok Bad SchandauGermanyYES - - - -
2.Hänchen Florian9190031H-12ESV Lok Bad SchandauGermanyYES - - - -
3.Kästner Johann2048118H-16ESV Lok Bad SchandauGermanyYES - - - -
4.Hänchen Danilo7000052H21ALESV Lok Bad SchandauGermanyYES - - - -

ESV Lok Berlin-Schöneweide
1.Mehrtens Janna2033030D19AKESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES X X X X
2.Graumann Friederike910514D19EESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
3.Frenzel Friederike7750203D35ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
4.Graumann Heidi631220D50ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
5.Kremer Christian2048523Direkt Mittel SchwerESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
6.Frenzel Oskar7020215H-14ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
7.Langenhan Julian1313130H-16ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
8.Graumann Leo962909H-18ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
9.Nauth Marcus410234H21ALESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
10.Wohlrabe Lutz9005177H50ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
11.Graumann Bernd981009H50ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
12.Ziesche Jürgen236105H60ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -
13.Schlittermann Klaus5107H80ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES - - - -

ESV Lok Dessau
1.Spengler Daniel500842H21ALESV Lok DessauGermanyYES - - - -
2.Spengler Andreas9005171H50ESV Lok DessauGermanyYES - - - -
3.Güth Hans219445H70ESV Lok DessauGermanyYES - - - -

ESV Lok Magdeburg
1.Steinhoff Marlen237515D-14ESV Lok MagdeburgGermanyYES - - - -
2.Rasch Daisy1906D-16ESV Lok MagdeburgGermanyYES - - - -
3.Otto Susanne996428D-18ESV Lok MagdeburgGermanyYES - - - -
4.Otto Johannes4866H-12ESV Lok MagdeburgGermanyYES - - - -
5.Otto Burkhard347863H21AKESV Lok MagdeburgGermanyYES - - - -
6.Jurack Holger886507H55ESV Lok MagdeburgGermanyYES - X - X

GTS Gundelfingen
1.Pirc Vanessa2050460D-16GTS GundelfingenGermany - - X X
2.Griesbaum Luisa2061277D-18GTS GundelfingenGermany - - X X
3.Schimmeck Bonnie2050462D-18GTS GundelfingenGermany - - X X
4.Kunzendorf Anne7000047D19EGTS GundelfingenGermany - - X X
5.Jaeger Meike2003090D35GTS GundelfingenGermany - - X X
6.Gran Olav Milian980726H-16GTS GundelfingenGermany - - - -
7.Vavra Colin7000112H-18GTS GundelfingenGermany X X X X
8.Bunjes Lennart970906H-18GTS GundelfingenGermany - - X X
9.Witzel Wieland2050447H-18GTS GundelfingenGermany X X X X
10.Leimstoll Jannis236086H-18GTS GundelfingenGermany - - X X
11.Engeser Julian887822H21ALGTS GundelfingenGermany - - X X
12.Kunzendorf Andreas895382H21ALGTS GundelfingenGermany - - X X
13.Berger Shankara Isha522607H21ALGTS GundelfingenGermany - - X X
14.Berger Ananda895141H21ALGTS GundelfingenGermany - - X X
15.Berger Immanuel997857H21EGTS GundelfingenGermany - - X X
16.Theißen Markus7100763H50GTS GundelfingenGermany - - - -

Hansa Simmerath
1.Brandt Carmen2816D50Hansa SimmerathGermany - - - -
2.Brandt Rainer410227H50Hansa SimmerathGermany - - - -
3.Wollgarten Hermann780150H60Hansa SimmerathGermany - - - -

HIPPO
1.Hájek Daniel890118H21EHIPPOCzech Republic - - X X

HSG Merseburg e.V.
1.Kaiser Viola6444D55HSG Merseburg e.V.GermanyYES - - - -

HSG Turbine Zittau
1.Ender Franka7847D19ALHSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -
2.Krömer Ines411402D45HSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -
3.Ender Irina6424D60HSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -
4.Haufe Horst/Heiderose51342Direkt Kurz SchwerHSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -
5.Krömer Michael411441H45HSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -
6.Ender Volker6488H60HSG Turbine ZittauGermanyYES - - - -

HSV 1923 Pulsnitz
1.Musch Katarina2048533D-14HSV 1923 PulsnitzGermany - - - -
2.Eisold SabineDirekt Kurz SchwerHSV 1923 PulsnitzGermany - - - -
3.Musch Christian2043617Direkt Mittel SchwerHSV 1923 PulsnitzGermany - - - -
4.Paulsen Dirk886509Direkt Mittel SchwerHSV 1923 PulsnitzGermany - - - -
5.Musch Alexandra2048532Direkt Mittel SchwerHSV 1923 PulsnitzGermany - - - -
6.Paulsen Tom2068666Direkt Mittel SchwerHSV 1923 PulsnitzGermany - - - -

Kaulsdorfer OLV Berlin
1.Kubald Marie1240800D-14Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
2.Jobst Thessa1510980D-16Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - X X
3.Koch Eva7000076D19AKKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
4.Kubald Katrin691502D45Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
5.Ferchow Anne5068D50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
6.Brettschneider Gudrun5066D50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
7.Usemann Barbara5071D60Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
8.Lemnitzer Erika5091D70Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
9.Dragheim Ralph5067Direkt Lang LeichtKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
10.Jobst Ivonne1975308Direkt Mittel LeichtKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - X X
11.Herold Silke1305870Direkt Mittel LeichtKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
12.Fiedler Falk1070374Direkt Mittel SchwerKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
13.Wolf Bjarne1310504H-10Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
14.Otto Mark9070496H-18Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
15.Brettschneider Max5078H21AKKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
16.Brettschneider Moritz5056H21EKaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
17.Jobst Henry1970251H40Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - X X
18.Demmig Sven660420H45Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -
19.Brettschneider Uwe680111H45Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
20.Brettschneider Gerhard5075H60Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
21.Herold Rudolf5085H60Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - X
22.Lemnitzer Eberhard1407598H75Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES - - - -

Köpenicker SC
1.Fillinger Elena6157D-14Köpenicker SCGermanyYES - - - -
2.Suchland Clara2037658D-14Köpenicker SCGermanyYES - - - -
3.Fillinger Katrin211493Direkt Mittel SchwerKöpenicker SCGermanyYES - - - -
4.Fillinger Camillo669699H-10Köpenicker SCGermanyYES - - - -
5.Storch Grischa1230803H-12Köpenicker SCGermanyYES - - - -
6.Mönch Dirk9681227H21AKKöpenicker SCGermanyYES - - - -

Kysucke Nove Mesto
1.Fujak Vladimir425448H40Kysucke Nove MestoSlovakia - - - -

Laufen und Gutes Tun e.V.
1.Freyer Thomas640505Direkt Mittel SchwerLaufen und Gutes Tun e.V.GermanyYES X X X X

Lipsko de Luxe
1.Martin Sascha1700673Direkt Mittel SchwerLipsko de LuxeGermany - - - -

Lübecker Turnerschaft
1.Timmermann Torben1234085H21AKLübecker TurnerschaftGermanyYES - - - -
2.Reischuk Rüdiger553112H55Lübecker TurnerschaftGermanyYES - - - -
3.Mevius Horst2634H80Lübecker TurnerschaftGermanyYES - - - -

Magdeburger SV 90
1.Bader Gerhard7202424H55Magdeburger SV 90GermanyYES - - - -

MTK Bad Harzburg
1.Stamer Solia522000D-14MTK Bad HarzburgGermanyYES X X X X
2.Buchholz Pia440463D-14MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
3.Döllgast Nina7110393D19EMTK Bad HarzburgGermanyYES - - X X
4.Stamer Esther503361D35MTK Bad HarzburgGermanyYES X X X X
5.Buchholz Tanja440462D40MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
6.Bruns Michaela1601951D40MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
7.Knoblauch Esther2570D50MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
8.Bruns Jussi2835H-10MTK Bad HarzburgGermanyYES - - X X
9.Buchholz Tom440464H-12MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
10.Bruns Matti1150701H-14MTK Bad HarzburgGermanyYES - - X X
11.Buchholz Sven440461H21AKMTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
12.Schreiber Winfried900427H21AKMTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
13.Hofmeister Christoph997890H21AKMTK Bad HarzburgGermanyYES - - X X
14.Bruns Eike500780H35MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
15.Stamer Joachim724120H40MTK Bad HarzburgGermanyYES X X X X
16.Bruns Thilo503352H45MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -
17.Holloway Wilf6282H65MTK Bad HarzburgGermanyYES - - - -

MTV Seesen
1.Hennseler Meike2733D-14MTV SeesenGermanyYES - - X X
2.Friedrichs Birte981904D-16MTV SeesenGermanyYES - - X X
3.Friedrichs Ulrike1742D55MTV SeesenGermanyYES - - - -
4.Friedrichs Bjarne902806H21EMTV SeesenGermanyYES - - X X

MTV Soltau
1.Sobczak Antje540329D60MTV SoltauGermanyYES - - - -
2.Sobczak Udo550704H55MTV SoltauGermanyYES - - - -

OC München
1.Yordanov Teodor1840330H21EOC MünchenGermany - - - -

OFV Ostercappeln
1.Kahmann Kerstin2034063D40OFV OstercappelnGermanyYES X X X X

OK GORM
1.Najbjerg Nina1004542Direkt Lang SchwerOK GORMDenmark X X X X

OK Leipzig
1.Kärger Eline2206D-10OK LeipzigGermanyYES - - - -
2.Doleschal Fenja2233D-10OK LeipzigGermanyYES - - - -
3.Funk Julika2209D-10OK LeipzigGermanyYES - - - -
4.Doleschal Mara2119D-10OK LeipzigGermanyYES - - - -
5.Busch Melanie5779D19AKOK LeipzigGermanyYES - - - -
6.Doleschal Kathrin2227D19AKOK LeipzigGermanyYES - - - -
7.Funk Ira2122D40OK LeipzigGermanyYES - - - -
8.Kärger Birge2146D65OK LeipzigGermanyYES - - - -
9.Kärger Jörg2216Direkt Mittel LeichtOK LeipzigGermanyYES - - - -
10.Funk Uwe-Carsten2270Direkt Mittel SchwerOK LeipzigGermanyYES - - - -
11.Funk Timon411645FähnchenbahnOK LeipzigGermanyYES - - - -
12.Ochmann Torsten7201458H21AKOK LeipzigGermanyYES - - - -
13.Schröder Tim660099H21AKOK LeipzigGermanyYES - - - -
14.Kärger Wieland997923H35OK LeipzigGermanyYES - - - -
15.Busch Matthias505128H35OK LeipzigGermanyYES - - - -
16.Ochmann Gert2124H65OK LeipzigGermanyYES - - - -

OK Mark Brandenburg
1.Kapischke Solveig7030303D40OK Mark BrandenburgGermanyYES - - - -
2.Jensch Monika1407591D50OK Mark BrandenburgGermanyYES - - - -
3.Jensch Fred895376H55OK Mark BrandenburgGermanyYES - - - -

OL Görlitz
1.Vogt Felicitas428643D-14OL GörlitzGermanyYES - - - -
2.Minner Ann-Sophie71080200D-14OL GörlitzGermanyYES - - - -
3.Schröter Petra428657D45OL GörlitzGermanyYES - - - -
4.Juras Kerstin7400D45OL GörlitzGermanyYES - - - -
5.Bendler Marie-Louise2033016Direkt Lang LeichtOL GörlitzGermanyYES - - - -
6.Minner Daniela428644Direkt Mittel SchwerOL GörlitzGermanyYES - - - -
7.Herrmann Cornelia4812Direkt Mittel SchwerOL GörlitzGermanyYES - - - -
8.Minner Silvio2033020Direkt Mittel SchwerOL GörlitzGermanyYES - - - -
9.Seifert Jakob2033017H-12OL GörlitzGermanyYES - - - -
10.Borrmann Malte2033018H-12OL GörlitzGermanyYES - - - -
11.Vogt Moritz428658H-14OL GörlitzGermanyYES - - - -
12.Steudler Matthäus799172H-18OL GörlitzGermanyYES - - - -
13.Steudler Jens300912H45OL GörlitzGermanyYES - - - -
14.Eppendorfer Jörg7651121H45OL GörlitzGermanyYES - - - -
15.Juras Harald2033019H50OL GörlitzGermanyYES - - - -

OL Team Lippe
1.Caspari Emma1270904D-12OL Team LippeGermanyYES - - - -
2.Caspari Pia741002D19AKOL Team LippeGermanyYES - - - -
3.Eidmann Sandra584485D19ALOL Team LippeGermanyYES - - - -
4.Stölting Olaf1569H21AKOL Team LippeGermanyYES - - - -
5.Caspari Volker730105H40OL Team LippeGermanyYES - - - -

OLA TSV Deggendorf
1.Schwanitz Jürgen2021649H65OLA TSV DeggendorfGermany - - - -
2.Lorenz Rudolf6394H75OLA TSV DeggendorfGermanyYES - - - -

OLF Mainz
1.Klar Laura7202425D-14OLF MainzGermanyYES - - - X
2.Schlei Julia410240D35OLF MainzGermanyYES - - X X
3.Klar Anne-Katrin650101D45OLF MainzGermanyYES - - X -
4.Schlee Valentina336079D60OLF MainzGermanyYES - - - X
5.Bader Hilde1863D65OLF MainzGermanyYES - - - -
6.Czioska Paul2008930H21AKOLF MainzGermanyYES X X - -
7.Schütz Benno7202650H21ALOLF MainzGermanyYES - - X X
8.Röhl Stefan206407H45OLF MainzGermanyYES - - - X
9.Kleipa Torsten6409H50OLF MainzGermanyYES - - - X
10.Czioska Frank2008924H55OLF MainzGermanyYES X X - -
11.Götte Heinrich6330H60OLF MainzGermanyYES - - - -
12.Bader Achim7080646H65OLF MainzGermanyYES - - - -

OLG Ortenau
1.König Kirsten59304D50OLG OrtenauGermany X X X X
2.Funk Benedikt2045589H50OLG OrtenauGermany - - - -
3.König Stefan59324H50OLG OrtenauGermany X X X X

OLG Regensburg
1.Hertel Jasmin1020002D-12OLG RegensburgGermanyYES - - - -
2.Hertel Katrin1102002D-12OLG RegensburgGermanyYES - - - -
3.Schikora Ines1973701D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
4.Amann Leonie1251521D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
5.Kerscher Antonia1142001D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
6.Kraus Sophie7042000D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
7.Grübel Emily1220001D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
8.Fischer Laura1192000D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
9.Grübel Lina1305000D-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
10.Lehner Marei2034073D-16OLG RegensburgGermanyYES X X X X
11.Indola Linda2034080D-16OLG RegensburgGermanyYES X X X X
12.Böhme Katja-Christine9200001D40OLG RegensburgGermanyYES - - - -
13.Grifoni Milena1412968D45OLG RegensburgGermanyYES - - - -
14.Casanova Silvia231966Direkt Mittel SchwerOLG RegensburgGermanyYES - - - -
15.Kraus Konstantin1462002H-12OLG RegensburgGermanyYES - - - -
16.Zeitler Philipp1901000H-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
17.Casanova Riccardo1515000H-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
18.Lehner Benedikt2034074H-14OLG RegensburgGermanyYES X X X X
19.Lorenz Timon7114000H-14OLG RegensburgGermanyYES - - - -
20.Brandl Lorenz1111099H-16OLG RegensburgGermanyYES - - - -
21.Schwarck Philipp1111999H-16OLG RegensburgGermanyYES - - - -
22.Spangenberg Tobias1700606H-16OLG RegensburgGermanyYES - - - -
23.Nürnberger Julian7101596H-18OLG RegensburgGermanyYES - - - -
24.Kolehmainen Valtteri952804H-20OLG RegensburgGermanyYES X X X X
25.Rohrmeier Christoph1811994H-20OLG RegensburgGermanyYES - - - -
26.Janischowsky Daniel9999922H-20OLG RegensburgGermanyYES X X X X
27.Janischowsky Fabian9922222H-20OLG RegensburgGermanyYES X X X X
28.Casanova Valerio828828H45OLG RegensburgGermanyYES - - - -
29.Janischowsky Klemens999444H45OLG RegensburgGermanyYES X X X X
30.Böhme André9002420H50OLG RegensburgGermanyYES - - - -
31.Jarkov Viktor336083H70OLG RegensburgGermanyYES - - - -

OLG Siegerland
1.Depta Monika888908D19EOLG SiegerlandGermanyYES - - X X
2.Fuchs Marie336116D-20OLG SiegerlandGermanyYES - - X X
3.Wanner Alexandra206487D55OLG SiegerlandGermanyYES - - - -
4.Schmidt Fabian1302882H-18OLG SiegerlandGermanyYES X X X X
5.Fuchs Arne362964H-18OLG SiegerlandGermanyYES - - X X
6.Späth Felix621134H21EOLG SiegerlandGermanyYES X X X X
7.Depta Peter501904H45OLG SiegerlandGermanyYES - - X X
8.Fuchs Wolfgang336088H45OLG SiegerlandGermanyYES - - X X
9.Wanner Nikolaj222260H50OLG SiegerlandGermanyYES - - - -
10.Menn Joachim2694H55OLG SiegerlandGermanyYES - - - -
11.Käppele Henning501944H55OLG SiegerlandGermany - - - -
12.Gieseler Walter1190545H65OLG SiegerlandGermanyYES - - - -

OL-Team Filder
1.Funk Verena2422D19ALOL-Team FilderGermanyYES - - - -
2.Funk Gregor443953H-12OL-Team FilderGermanyYES - - - -
3.Funk Ilija410569H-16OL-Team FilderGermanyYES - - - -
4.Heim Peter652010H45OL-Team FilderGermanyYES X X X X
5.Vischer Friedrich7201232H70OL-Team FilderGermanyYES - - - -

OL-Team Wehrsdorf
1.Schöne Nathalie2008028D-10OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
2.Herrmann Cathleen6322D19AKOL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
3.Junghanß Diana2013D40OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
4.Schmidt Bettina560229D55OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
5.Schöne Franziska6544D60OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
6.Herrmann Charlotte303970FähnchenbahnOL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
7.Paul Leopold2048105H-10OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
8.Herrmann Josef2048101H-10OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
9.Schmidt Philipp211258H-12OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
10.Schöne Niklas2023919H-12OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
11.Woischke Joel2048109H-12OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
12.Gehser Tobias1292000H-14OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
13.Sickert Florian7000053H-16OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
14.Fremder Lars772105H35OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
15.Schöne Martin6056H35OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
16.Schöne Andre1392643H35OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
17.Sickert Rene7003439H40OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
18.Schmidt Henning1398533H40OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
19.Schote Gerd6599H55OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -
20.Romeyke Andreas406551H60OL-Team WehrsdorfGermanyYES - - - -

OLV Landshut
1.Schöps Anna1771D19EOLV LandshutGermany - - X X
2.Seeger Frederik1401188H21ALOLV LandshutGermany - - X X

OLV Potsdam
1.von Szada Nora1401177D-12OLV PotsdamGermanyYES - - X X
2.Finkenstaedt Franziska2750D-14OLV PotsdamGermanyYES - - - -
3.Fischer Yvonne6406D19AKOLV PotsdamGermanyYES - - - -
4.Kusber Laura2068665D19AKOLV PotsdamGermanyYES - - - -
5.Tschischkale Kati300801D19ALOLV PotsdamGermanyYES - - - -
6.Schmidt Beate2043D19ALOLV PotsdamGermanyYES - - - -
7.Thiermann Lucy236096Direkt Kurz LeichtOLV PotsdamGermanyYES - - - -
8.Kapischke Andreas2045609Direkt Lang LeichtOLV PotsdamGermanyYES - - - -
9.Kusber Paul7003456Direkt Lang SchwerOLV PotsdamGermanyYES - - - -
10.Kusber Anke440456Direkt Lang SchwerOLV PotsdamGermanyYES - - - -
11.Kummerlöwe Claude428661Direkt Mittel LeichtOLV PotsdamGermanyYES - - - -
12.Plötz Gerhard6334Direkt Mittel SchwerOLV PotsdamGermanyYES - - - -
13.Fischer MilaFähnchenbahnOLV PotsdamGermanyYES - - - -
14.Kapischke Arne7003450H-14OLV PotsdamGermanyYES - - - -
15.Jaenicke Anton7780817H-14OLV PotsdamGermanyYES - - - X
16.Kalkbrenner Daniel7003444H-14OLV PotsdamGermanyYES - - - X
17.Bauer Leon9191111H-14OLV PotsdamGermanyYES - - - X
18.Kapischke Henning7000085H-16OLV PotsdamGermanyYES - - - -
19.Härtelt Daniel812005H21AKOLV PotsdamGermanyYES - - - -
20.Lamy Christoph7170385H21ALOLV PotsdamGermanyYES - - - X
21.Plötz Andre887014H40OLV PotsdamGermanyYES - - - -
22.Thiermann Sven435211H40OLV PotsdamGermanyYES - - - -
23.Finkenstaedt Björn1407595H45OLV PotsdamGermanyYES - - - -
24.von Szada Jan222669H45OLV PotsdamGermanyYES - - X -

OLV Steinberg
1.Coppik Elfi2877D65OLV SteinbergGermany X X - -
2.Kukula Lukas2919H-14OLV SteinbergGermany X X X X
3.Wongladon Thi2871H-14OLV SteinbergGermany X X X X
4.Schumann Likas224366H21AKOLV SteinbergGermany X X X X
5.Olschowski Peter2892H50OLV SteinbergGermany X X X X

OLV Uslar 1976 e.V.
1.Much Karen236013D19AKOLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - - -
2.Pabst Svenja900425D19ALOLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X
3.von Gaza Anke2043605D40OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X
4.von Gaza Robin300603Direkt Kurz LeichtOLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X
5.Dumnitz Bastian666288H21AKOLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X
6.Nolte Martin1398532H45OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - - -
7.Finkenstädt Michael9000022H45OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - - -
8.von Gaza Horst888910H55OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X
9.Much Detlef7000013H60OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - - -
10.Seefeld Karl-Heinz531606H60OLV Uslar 1976 e.V.GermanyYES - - X X

OLV Weimar
1.Wichmann Paula200466D-14OLV WeimarGermanyYES - - X X
2.Fischer Gunda1301787D40OLV WeimarGermanyYES - - - -
3.Fischer Uta1974D40OLV WeimarGermanyYES - - - -
4.Kretzschmar Ute1985D55OLV WeimarGermanyYES - - - -
5.Schubert Gisela1965D70OLV WeimarGermanyYES - - - -
6.Eulitz Ilse1969D70OLV WeimarGermanyYES - - - -
7.Wichmann Rainer1401179H45OLV WeimarGermanyYES - - X X
8.Schumann Matthias1958H55OLV WeimarGermanyYES - - - -
9.Kretzschmar Frank1986H55OLV WeimarGermanyYES - - - -

OSC Kassel
1.Speh-Rothaug Petra361282D55OSC KasselGermanyYES - - X X
2.Muche Kirsten6481Direkt Mittel SchwerOSC KasselGermany - - - -
3.Muche Martin2389Direkt Mittel SchwerOSC KasselGermany - - - -
4.Blumenstein Bojan7255068H21EOSC KasselGermanyYES - - - -
5.Kukis Michael1559H55OSC KasselGermanyYES - - - X
6.Blumenstein Helmut930211H55OSC KasselGermanyYES - - - -
7.Gertenbach Martin435440H70OSC KasselGermanyYES - - - X

Osnabrücker TB
1.Sonnenberg Olga6378D55Osnabrücker TBGermany - - - -
2.Sonnenberg Sergej6377H55Osnabrücker TBGermany - - - -
3.In der Stroth Reinhard6555H60Osnabrücker TBGermany - - - -

Post SV Dresden
1.Sihver Merle347904D-10Post SV DresdenGermanyYES - - - -
2.Kipka Leoni2048538D-12Post SV DresdenGermanyYES - - - -
3.Weißker Wiebke1401582D-14Post SV DresdenGermanyYES - - - -
4.Müller Dorothea1621997D-18Post SV DresdenGermanyYES - - - -
5.Neelmeijer Julia584437D19AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
6.Leibiger Anett1828412D19AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
7.Lucke Henrike2028D19AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
8.Saupe Kerstin2042D19AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
9.Leibiger Veronika2007D19AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
10.Kraemer Jitka9200394D19EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
11.Richter Myrea2041784D19EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
12.Sihver Wiebke236519D45Post SV DresdenGermanyYES - - - -
13.Kraemer Karin888903D50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
14.Kraemer Heike2048D50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
15.Nitsche Catrin1964316D50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
16.Busch Bärbel2005D60Post SV DresdenGermanyYES - - - -
17.Lucke Helga1950112D60Post SV DresdenGermanyYES - - - -
18.Burkhardt Brigitte2003D70Post SV DresdenGermanyYES - - - -
19.Weinert Tim2331FähnchenbahnPost SV DresdenGermany - - - -
20.Geis Lukas2218H-10Post SV DresdenGermany - - - -
21.Saupe David2011H-10Post SV DresdenGermanyYES - - - -
22.Weinert Florian445650H-10Post SV DresdenGermanyYES - - - -
23.Lucke Moritz2029H-10Post SV DresdenGermanyYES - - - -
24.Leiße Maximilian1398540H-16Post SV DresdenGermanyYES - - - -
25.Luttmann Jonas2048119H-16Post SV DresdenGermanyYES - - - -
26.Sihver Ragnar7201456H-16Post SV DresdenGermanyYES - - - -
27.Meyer Dirk1231982H21AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
28.Leidinger Paul7003455H21AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
29.Von Dalowski Jan848210H21AKPost SV DresdenGermanyYES - - - -
30.Burghardt Freddy2156H21ALPost SV DresdenGermanyYES - - - -
31.Richter Alexander2041771H21ALPost SV DresdenGermanyYES - - - -
32.Leibiger Janek9050785H21ALPost SV DresdenGermanyYES - - - -
33.Kretzschmar Matthias901508H21EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
34.Kraemer Andrei888902H21EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
35.Hörnig Sebastian2161H21EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
36.Bader Leif821111H21EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
37.Müller Philipp1240788H21EPost SV DresdenGermanyYES - - - -
38.Möser Uwe2174H35Post SV DresdenGermanyYES - - - -
39.Von Dalowski Felix2008H35Post SV DresdenGermanyYES - - - -
40.Lucke Jens1392627H40Post SV DresdenGermanyYES - - - -
41.Lückmann Andreas1966209H45Post SV DresdenGermanyYES - - - -
42.Rothkegel Thomas2326H45Post SV DresdenGermanyYES - - - -
43.Weinert Rolf7003441H45Post SV DresdenGermanyYES - - - -
44.Zimmerling Holger2045H50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
45.Müller Matthias1270562H50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
46.Kraemer Lutz2168H50Post SV DresdenGermanyYES - - - -
47.Fuchs Dietmar2010H55Post SV DresdenGermanyYES - - - -
48.Kraemer Werner2046H55Post SV DresdenGermanyYES - - - -
49.Leibiger Jens591019H55Post SV DresdenGermanyYES - - - -
50.Genderjahn Ludwig2061239H65Post SV DresdenGermanyYES - - - -

Post-SV Chemnitz
1.Knitsch Beate1670628Direkt Kurz SchwerPost-SV ChemnitzGermanyYES - - - -
2.Uhlig Raimund997928H35Post-SV ChemnitzGermanyYES - - - -
3.Knitsch Wolfram7000026H45Post-SV ChemnitzGermanyYES - - - -
4.Berndt Peter2720H55Post-SV ChemnitzGermanyYES - - - -
5.Krüpfganz Rolf300898H65Post-SV ChemnitzGermanyYES - - - -
6.Lange Horst435700H70Post-SV ChemnitzGermanyYES - - - -

Preetzer TSV
1.Stamer Konrad887834H-12Preetzer TSVGermanyYES X X X X
2.Stamer Christian887835H40Preetzer TSVGermanyYES X X X X
3.Morawietz Jochen887827H50Preetzer TSVGermanyYES X X X X

Presseteam ol.de
1.Härtelt Fred2081H21AKPresseteam ol.deGermanyYES - - - -

RSV Hannover
1.Görtelmeyer Thomas650704H45RSV HannoverGermany - - X X
2.Jübermann Erhard886504H60RSV HannoverGermany X X X X
3.Newerla Alfred7003454H60RSV HannoverGermany - - - -

SC Achmer
1.Korff Ulrike1981963D50SC AchmerGermanyYES - - X X

SC Klecken
1.Dresel Barbara2812D50SC KleckenGermanyYES - - X X
2.Dresel Jonas888919H-18SC KleckenGermanyYES - - X X
3.Saß Jan2033022H-18SC KleckenGermanyYES - - X X
4.Dresel Patrick406330H21AKSC KleckenGermanyYES - - X X
5.Weckeck Lennart886515H21ESC KleckenGermanyYES - - X X
6.Dresel Markus502914H21ESC KleckenGermanyYES - - X X
7.Dresel Uwe1957506H55SC KleckenGermanyYES - - X X

SC Melle 03
1.Bode Veronika550614D55SC Melle 03GermanyYES - - X X
2.Wöldecke Jonas888930H-14SC Melle 03GermanyYES - - X X

SC Norweger Annaberg
1.Groß Sebastian6579H40SC Norweger AnnabergGermany - - - -

SG Dittersdorf
1.Schubert Hannelore6534D60SG DittersdorfGermanyYES - - - -
2.Stöhr Margitta6160D60SG DittersdorfGermanyYES - - - -
3.Börner Wolfgang1290854Direkt Kurz SchwerSG DittersdorfGermanyYES - - - -
4.Schubert Michael6527Direkt Mittel LeichtSG DittersdorfGermanyYES - - - -
5.Stöhr Thomas6145H65SG DittersdorfGermanyYES - - - -

SG LVB Leipzig
1.Höhne Lena9630741D-16SG LVB LeipzigGermanyYES - - X X
2.Kaminskaite Edita303100D40SG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
3.Pein Ute4861D45SG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
4.Stöcker Mara411639Direkt Mittel LeichtSG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
5.Krüger Roland411640Direkt Mittel LeichtSG LVB LeipzigGermany - - - -
6.Dietze Bruno411636H-10SG LVB LeipzigGermanyYES - - X X
7.Dietze Peter411635H-14SG LVB LeipzigGermanyYES - - X X
8.Glogau Tim6482H21AKSG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
9.Höhne Uwe6443H45SG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
10.Olisauskas Raimondas2005696H45SG LVB LeipzigGermanyYES - - - -
11.Becker Uwe680812H45SG LVB LeipzigGermanyYES - - X X
12.Krauße Thomas4879H50SG LVB LeipzigGermanyYES - - - -

SG Zittau-Süd
1.Moraweck Karolin411433D19ALSG Zittau-SüdGermany - - - -
2.Sattler Steffen510824H21AKSG Zittau-SüdGermanyYES - - - -
3.Moraweck Sebastian411439H21ALSG Zittau-SüdGermany - - - -

Skiclub Bonn
1.Wittiber ArvidH-10Skiclub BonnGermanyYES - - - -
2.Wittiber OleH-10Skiclub BonnGermanyYES - - - -
3.Wittiber Finn1545H-14Skiclub BonnGermanyYES - - - -
4.Wittiber Ralf300604H45Skiclub BonnGermanyYES - - - -

Ski-Club Helsa e.V.
1.Kollenbach Louisa362976D-10Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
2.Löser Sarah440424D-12Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
3.Löser Inga435695D35Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
4.Hoffmann Caroline888875D40Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -
5.Dersch-Kollenbach Brigitte236036D45Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
6.Wendt Helga601805D50Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -
7.Fehling Sylvia6080Direkt Kurz LeichtSki-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -
8.Gertenbach Johan6005Direkt Kurz LeichtSki-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -
9.Löser Johannes440498H-10Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
10.Holzhauer Niklas362979H-14Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES X X X X
11.Kollenbach Valentin303974H-14Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
12.Holzhauer Hendrik 425467H-14Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES X X X X
13.v. Uckro Friedrich428675H-14Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
14.Kollenbach Leon1401072H-18Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
15.Rode Gerrit7000024H40Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - X - X
16.Gertenbach Martin1006005H40Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -
17.Braun Wolfgang6539H65Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - X X
18.Rode Winfried6525H70Ski-Club Helsa e.V.GermanyYES - - - -

Skiklub Dresden-Niedersedlitz
1.Junghanß Jens1999038H21AKSkiklub Dresden-NiedersedlitzGermanyYES - - - -

Ski-Klub Duisburg
1.Herbrand Monika302957D60Ski-Klub DuisburgGermanyYES - - - -
2.Herbrand Jörg302956H65Ski-Klub DuisburgGermanyYES - - - -

Slavia Liberec
1.Prinda Oldrich1302773H60Slavia LiberecCzech Republic - - - -

SSV Planeta Radebeul
1.Hockeborn Anne2317D-10SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
2.Sickert Ronja2032201D-10SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
3.von Fournier Phoebe2032207D-12SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
4.Preißler Julia2032209D-12SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
5.Sickert Swenja2032210D-12SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
6.Krämer Ann-Kathrin2032206D-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
7.Baumann Laury2032213D-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
8.Scheuermann Erik300683Direkt Kurz LeichtSSV Planeta RadebeulGermany - - - -
9.Scheuermann Jürgen300657Direkt Mittel SchwerSSV Planeta RadebeulGermany - - - -
10.Grahl Kristaps300652H-10SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
11.Scheuermann Martin2032215H-12SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
12.Lommatzsch Christoph2032217H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
13.von Ehrenwall Felix2032218H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
14.Focker Leon2032219H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
15.Heinicke Erik2032214H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
16.Zöphel Tilmann2032208H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
17.Hockeborn Max336106H-14SSV Planeta RadebeulGermany - - - -
18.Forkel Anton2032202H-16SSV Planeta RadebeulGermany - - - -

SuS Vehrte
1.Kohlmeyer Carolin1572000D-14SuS VehrteGermanyYES - - X X

SV Bad Düben
1.Conrad Anne500432D19AKSV Bad DübenGermanyYES - - - -
2.Derksen Antje6373D19AKSV Bad DübenGermanyYES - - - -
3.Derksen Andre504673H40SV Bad DübenGermanyYES - - - -
4.Bäßler Steffen6371H40SV Bad DübenGermanyYES - - - -
5.Kern Wilmar504611H65SV Bad DübenGermanyYES - - - -

SV Handwerk Erfurt
1.Kuntze Alexandra1406D40SV Handwerk ErfurtGermanyYES - - - -
2.Karassek Ralf5175H21AKSV Handwerk ErfurtGermanyYES - - X -
3.Rehner Klaus1201111H40SV Handwerk ErfurtGermanyYES - - - -
4.Nitsche Hans-Jürgen5161H60SV Handwerk ErfurtGermanyYES - - X -

SV Hildesia Diekholzen
1.Stamer Nilas2785H-14SV Hildesia DiekholzenGermany X X X X

SV IHW Alex 78 Berlin
1.Leonhardt Charlotte425469D-14SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
2.Ahlburg Ines235832D19AKSV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
3.Wollmerstädt Irina2033015D19ALSV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - X - X
4.Zschäckel Daniela9005172D40SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
5.Ahlburg Kerstin302979D45SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
6.Fillinger Rosemarie5118D65SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
7.Haenelt Beatrix7000038D65SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
8.Thiel Susi1551947D65SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
9.Lange Jonas5127H-10SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
10.Rudert Henrik2037652H-12SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
11.Zschäckel Robin973101H-18SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
12.Haenelt Stephan997926H21AKSV IHW Alex 78 BerlinGermany - - - -
13.Jandrig Matthias503353H21AKSV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
14.Ahlburg Martin503357H21ALSV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
15.Lange Udo1406600H40SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
16.Röhner Uwe1402008H40SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
17.Bogdanovs Igors896931H45SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
18.Zschäckel Raik886511H45SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
19.Rudert Andreas224353H45SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES X X X X
20.Ahlburg Rainer422683H50SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
21.Jürgens Uwe1402001H55SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
22.Fillinger Helmut6104H65SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -
23.Thiel Rolf235830H70SV IHW Alex 78 BerlinGermanyYES - - - -

SV Lengefeld
1.Hänsel Flora2007835D-10SV LengefeldGermanyYES - - - -
2.Neumann Johanna7777077D-10SV LengefeldGermanyYES - - - -
3.Bräuer Lena2007836D-12SV LengefeldGermanyYES - - - -
4.Neumann Lena7122003D-12SV LengefeldGermanyYES - - - -
5.Steinert Luise7006058D-12SV LengefeldGermanyYES - - - -
6.Hänsel Hannah9991500D-14SV LengefeldGermanyYES - - - -
7.Straube Elly7121196D-18SV LengefeldGermanyYES - - - -
8.Bräuer Sandra2007838D19AKSV LengefeldGermanyYES - - - -
9.Straube Hanka7770777D19ESV LengefeldGermanyYES - - - -
10.Geißler Erdmute2020973D65SV LengefeldGermanyYES - - - -
11.Neumann Rasmus7707777FähnchenbahnSV LengefeldGermanyYES - - - -
12.Fritzsche Jimmy2020979H-10SV LengefeldGermanyYES - - - -
13.Hänsel Ole9152000H-14SV LengefeldGermanyYES - - - -
14.Bräuer Dennis9150799H-16SV LengefeldGermanyYES - - - -
15.Bräuer Enrico2007839H21AKSV LengefeldGermanyYES - - - -
16.Hänsel Jörg2007834H21AKSV LengefeldGermanyYES - - - -

SV Mietraching
1.Bastian Helena7040296D-18SV MietrachingGermany - - - -
2.Vogl Karin1700505D19AKSV MietrachingGermany - - - -
3.Lange Maria770077D19AKSV MietrachingGermany - - - -
4.Penzkofer Julia9969699D-20SV MietrachingGermany - - - -
5.Lange Korbinian8623674H-18SV MietrachingGermany - - - -
6.Vogl Roland1680707H45SV MietrachingGermany - - - -
7.Hartmann Dirk2045577H50SV MietrachingGermany - - - -

SV Robotron Dresden
1.Pompe Lone2068D-10SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
2.Heinemann Wenke2073D-10SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
3.Heinemann Marit2058D-12SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
4.Jakob Isabel2066D-16SV Robotron DresdenGermany - - - -
5.Karnagel Sandra7850D19AKSV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
6.Heidrich Elisabeth502216D19ALSV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
7.Jahn Susann6207D19ESV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
8.Heinemann Anne502214D19ESV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
9.Pompe Katja6465D35SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
10.Wetzel Annegret2004D35SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
11.Winter Kathrin6431D35SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
12.Hinkel Katja2035208D45SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
13.Cruse Katrin2035206D45SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
14.Ansorge Silke2035203D50SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
15.Winkler Rita2079D60SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
16.Renger Rita2711D65SV Robotron DresdenGermany - - - -
17.Kielb Karol211993H-12SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
18.Pompe Marek2187H-12SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
19.Aringer David2197H-12SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
20.Höck Kilian2041759H-14SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
21.Lorenz Rafael330939H-14SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
22.Heinemann Göran2067H-14SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
23.Friedländer Emil2041758H-16SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
24.Gawlitza Franz1401077H-16SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
25.Böhmer Arne2196H-18SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
26.Cruse Franz502212H21AKSV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
27.Heidrich Hannes2035207H21ALSV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
28.Heinemann Björn2035202H40SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
29.Pompe Tilo501907H40SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
30.Gawlitza Peter2015610H40SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
31.Mättig Torsten9100265H45SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
32.Cruse Kay2035204H45SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
33.Wetzel Hendryk2023892H45SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
34.Hering Peter2015609H50SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
35.Hinkel Udo2035201H50SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
36.Ansorge Ronald2015605H55SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
37.Rößler Hans-Jochen2072H70SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -
38.Heinemann Rolf2060H75SV Robotron DresdenGermanyYES - - - -

SV Schmalkalden 04
1.Rathmann Resi7003107D19ESV Schmalkalden 04GermanyYES - - X X
2.Rathmann Constanze1201261D50SV Schmalkalden 04GermanyYES - - X X
3.Rathmann Jens5251H50SV Schmalkalden 04GermanyYES - - X X

SV Sedlitz BW90
1.Rabe Jens2043612H40SV Sedlitz BW90GermanyYES - - - -
2.Rabe Frank361286H40SV Sedlitz BW90GermanyYES - - - -
3.Lückmann Peter6255H75SV Sedlitz BW90GermanyYES - - - -

SV TU Ilmenau
1.Riegel Peggy5181D19AKSV TU IlmenauGermany - - - -
2.Tröße Andrea5199D35SV TU IlmenauGermany - - - -
3.Tröße Renate1954025D60SV TU IlmenauGermany - - - -
4.Tröße Thomas1811984H21ESV TU IlmenauGermany - - - -
5.Riebisch Matthias5193H50SV TU IlmenauGermany - - - -
6.Tröße Lutz1500707H60SV TU IlmenauGermany - - - -

SV Turbine Neubrandenburg
1.Schmiedeberg Anke6006D19AKSV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
2.Pischke Ulrike1394720D19AKSV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
3.Pischke Kerstin1394718D50SV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
4.Assmann Bianca1394816Direkt Kurz SchwerSV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
5.Assmann Karl1394717H21AKSV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
6.Nash Ed501077H21ESV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -
7.Schmiedeberg Nils1390570H45SV Turbine NeubrandenburgGermanyYES - - - -

SV Vorwärts Leipzig
1.Stöcker Evelyn211494Direkt Mittel LeichtSV Vorwärts LeipzigGermanyYES - - - -
2.Stöcker Karsten2322H45SV Vorwärts LeipzigGermanyYES - - - -

SV Wissenschaft Quedlinburg
1.Wendler Bente700572D-14SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
2.Wendler Wiebke501925D35SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
3.Wendler Susanne6587D55SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
4.Brachmann Ute6201Direkt Lang LeichtSV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
5.Wendler Göran666333H45SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
6.Brachmann Ronald6132H55SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
7.Krause Wolfgang6571H60SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -
8.Conrad Dieter1903H70SV Wissenschaft QuedlinburgGermany - - - -

SZ Wiesbaden
1.Lexen Johanna2789D19AKSZ WiesbadenGermany X X X X
2.Lexen Gert1797H45SZ WiesbadenGermany X X X X

TG Münden
1.Spangenberg Ann-Charlotte990723D-16TG MündenGermanyYES - - X X

TGV Horn
1.Hartmann Meike1402009D19AKTGV HornGermanyYES X X X X
2.Krassowizkaya Galina440488D55TGV HornGermanyYES - - - X
3.Krassowizkiy Michael2803H-14TGV HornGermanyYES - - - X
4.Drexhage Andreas650930H45TGV HornGermany - - - -
5.Krassowizkiy Yuriy2842H55TGV HornGermanyYES - - - X
6.Horn Gerhard9200007H75TGV HornGermanyYES - - - -

TK Hannover
1.Seib Jenny1301781D19ALTK HannoverGermanyYES - - X X
2.Moreton Luis412624H21AKTK HannoverGermanyYES - - - -
3.Gohde Günter7003457H75TK HannoverGermanyYES - - X X

TOLF Berlin
1.Schrenker Beate9080782D19AKTOLF BerlinGermany - - - -
2.Nietsch Michael9180778H21AKTOLF BerlinGermany - - - -
3.Frenzel Frank-Peter611108H50TOLF BerlinGermany - - - -

Treptower SV 1949
1.Leonhardt Annette5046D45Treptower SV 1949Germany - - - -
2.Winnig Pepe422699H-12Treptower SV 1949Germany - - - -
3.Spranger Lutz1647H21ALTreptower SV 1949Germany - - - -
4.Rehbein Malte710718H40Treptower SV 1949Germany - - - X
5.Bleidorn Stefan410121H40Treptower SV 1949Germany - - - -
6.Müller Denis740307H40Treptower SV 1949Germany - - - -

TSC Eintracht Dortmund 48/95
1.Frohböse Lisa440475D-16TSC Eintracht Dortmund 48/95GermanyYES - - X X

TSG Bad König
1.Guthier Cedric9200006H-18TSG Bad KönigGermanyYES - - X X
2.Uster Jonas501910H-18TSG Bad KönigGermanyYES - - X X

TSV 1859 Wehrsdorf e.V.
1.Schmidt Stefan1923H21AKTSV 1859 Wehrsdorf e.V.Germany - - - -

TSV Ipsheim
1.Dingfelder Philipp2050431H-14TSV IpsheimGermanyYES - - - -
2.Bially Michael502213H40TSV IpsheimGermanyYES - - - -

TSV Jetzendorf
1.Lorenz-Baath Katrin780822D35TSV JetzendorfGermanyYES - X X X
2.Baath Ole Magnus7061302H-10TSV JetzendorfGermanyYES - X X X
3.Baath Veikko7640629H50TSV JetzendorfGermanyYES - X X X

TSV Malente OL
1.Andersson Hilke1290670D40TSV Malente OLGermanyYES - - - -
2.Leibrandt Claudia1601950D55TSV Malente OLGermanyYES - - - -
3.Andersson Dirk671231H45TSV Malente OLGermanyYES - - - -

TSV Worpswede
1.Offenhäuser Teresa337605D-16TSV WorpswedeGermanyYES X X X X
2.Topp Jelena337602D-20TSV WorpswedeGermanyYES X X X X
3.Büskens Levin337606H-16TSV WorpswedeGermanyYES X X X X
4.Topp Jan Felix502913H-20TSV WorpswedeGermanyYES X X X X
5.Freudenfeld Christoph1201156H40TSV WorpswedeGermanyYES X X X X

Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.
1.Dautermann Lynn347875D-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
2.Kästner Anne347872D-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
3.Kästner Lisa7030525D-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
4.Schneider Pia2576D-14Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
5.Schreiner Carolin2041762D-16Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES X X X X
6.Doellgast Kira2048136D-16Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES X X X X
7.Kästner Anja7003449D40Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
8.Kwiet Yotimo7030125H-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
9.Britz Jacob7000179H-16Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES - - - -
10.Giemsa Daniel1250197H-18Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES X X X X
11.Garbas Gerhard7196425H21AKTurnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES X X X X
12.Doellgast Ralf2048138H55Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.GermanyYES X X X X

TUS Karlsruhe-Rüppurr
1.Döhler Bernd503364H60TUS Karlsruhe-RüppurrGermany - X - X

TuS Lübbecke
1.Tosch Elena553482D-14TuS LübbeckeGermanyYES - - - -
2.Fantini Kaatje553484D-14TuS LübbeckeGermanyYES - - X X
3.Kolbe Kirsten4813D50TuS LübbeckeGermanyYES - - X X
4.Tosch Dorian999113H-14TuS LübbeckeGermanyYES - - - -
5.Kolbe Colin361300H-16TuS LübbeckeGermanyYES - - X X
6.Kleine Till500935H-18TuS LübbeckeGermanyYES - - X X
7.Penning Alvar500932H-20TuS LübbeckeGermanyYES - - X X
8.Dieshner Sebastian884819H21AKTuS LübbeckeGermany - - X X
9.Hagedorn Dean236099H21AKTuS LübbeckeGermanyYES - - X X
10.Prunsche Christoph884821H21AKTuS LübbeckeGermanyYES - - X X
11.Duesmann Christian895143H21ETuS LübbeckeGermanyYES - - X X
12.Tosch Elmar553486H50TuS LübbeckeGermanyYES - - - -
13.Prunsche Klaus884820H55TuS LübbeckeGermanyYES - - X X

TV 05 Bierbach
1.Staudter Nathalie303988D19AKTV 05 BierbachGermany X X X X

TV 1898 Alsbach e.V.
1.Horst Brit1444009D35TV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES X X X X
2.Horst Ulla501905FähnchenbahnTV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES X X X X
3.Gran Bjørn Axel1151268H21AKTV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES X X X X
4.Horst Ingo8625789H35TV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES X X X X
5.Voigt Jan730410H40TV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES - - - -
6.Thierolf Michael7000108H50TV 1898 Alsbach e.V.GermanyYES - - - -

TV Aschbach
1.Rau Andrea2041773D45TV AschbachGermanyYES - - - -

TV Coburg-Neuses
1.Meißner Britta800090D19ETV Coburg-NeusesGermanyYES X X X X
2.Weid Angelika2041748D65TV Coburg-NeusesGermanyYES - - - -
3.Cionoiu Michaela7338Direkt Mittel SchwerTV Coburg-NeusesGermanyYES - - X X
4.Cionoiu Daniel2041760H-10TV Coburg-NeusesGermanyYES - - X X
5.Vetter Sebastian7070797H-18TV Coburg-NeusesGermanyYES - - X X
6.Cionoiu Gheorghe2041785H21ALTV Coburg-NeusesGermanyYES - - X X
7.Scheler Thomas1210963H50TV Coburg-NeusesGermany - - - -
8.Schubert Jürgen7631025H50TV Coburg-NeusesGermanyYES - - - -
9.Oechler Dieter9080544H70TV Coburg-NeusesGermanyYES - - - -

TV Eitelborn
1.Vilz Leonie563372D-16TV EitelbornGermanyYES X X X X
2.Vilz Celine563373D-18TV EitelbornGermanyYES X X X X

TV Jahn Wolfsburg
1.Michel Birgitt6384D70TV Jahn WolfsburgGermanyYES - - - -

TV Klein-Winternheim
1.Eckert Alexander30090011H21ALTV Klein-WinternheimGermanyYES - - - -

TV Lahr
1.Gran Sigrid Schmitt560121D-10TV LahrGermanyYES - - - -
2.Gran Marieluise Schmitt520718D-12TV LahrGermanyYES - - - -
3.Gran Frauke Schmitt690312D19ALTV LahrGermanyYES - - - -

TV Oberkirch
1.Kopp Fabian7201164H21ETV OberkirchGermanyYES - - - -
2.Kimmig Emil1201057H55TV OberkirchGermanyYES - - - -

TV Osterhofen
1.Reischl Georg6507H80TV OsterhofenGermanyYES - - - -

USC Magdeburg
1.Katzsch Antje2048521D19AKUSC MagdeburgGermanyYES - - - -
2.Enoch Nadine1411D19AKUSC MagdeburgGermanyYES - - - -
3.August Olga6531D35USC MagdeburgGermanyYES - - - -
4.Lange Veronika2048111D55USC MagdeburgGermanyYES - - - X
5.Behling Sabine425461Direkt Kurz SchwerUSC MagdeburgGermanyYES - - - -
6.Rath Tobias2023896H-16USC MagdeburgGermanyYES - - - X
7.Behling Sven422693H-16USC MagdeburgGermanyYES - - - -
8.Kunth Christoph440449H21AKUSC MagdeburgGermanyYES - - - -
9.Behling Carsten336142H21AKUSC MagdeburgGermanyYES - - - -
10.Claudius Sven1749H45USC MagdeburgGermanyYES - - - -
11.Kohler Jürgen440466H50USC MagdeburgGermanyYES - - - X
12.Schmidtko Gert302971H60USC MagdeburgGermanyYES - - - -
13.Wichmann Peter681613H70USC MagdeburgGermanyYES - - - X

USG Chemnitz
1.Richter Undine1399069D19ALUSG ChemnitzGermanyYES - - - -
2.Zelenin Jekaterina1399070D40USG ChemnitzGermanyYES - - - -
3.Fritzsche Martina6317D55USG ChemnitzGermanyYES - - - -
4.Roßberg Veit1399062Direkt Lang LeichtUSG ChemnitzGermanyYES - - - -
5.Zelenin Andrej1399080H45USG ChemnitzGermanyYES - - - -
6.Kümmling Nico1399063H50USG ChemnitzGermany - - - -
7.Große Veit1399071H50USG ChemnitzGermanyYES - - - -
8.Böhme Gerd6148H50USG ChemnitzGermanyYES - - - -
9.Richling Peter1399066H50USG ChemnitzGermanyYES - - - -

USV Jena
1.Strobel Paulina236483D-14USV JenaGermany - - - -
2.Hochstetter Franziska1398599D-16USV JenaGermanyYES - - X X
3.Winkler Leonore1398596D-18USV JenaGermanyYES - - X X
4.Götsch Arntraut426068D19EUSV JenaGermanyYES - - X X
5.Lösch Susen500293D19EUSV JenaGermanyYES - - X X
6.Günther Isabel236485D50USV JenaGermanyYES - - - -
7.Gorecki Jana1605D50USV JenaGermanyYES - - - -
8.Deubel Christiane1601Direkt Lang LeichtUSV JenaGermanyYES - - X X
9.Jäger Hannes236482H-16USV JenaGermanyYES - - X X
10.Slodowski Veit7000129H-16USV JenaGermanyYES - - X X
11.Hochstetter Joris1398598H-18USV JenaGermanyYES - - X X
12.Pasda Paul1398597H-18USV JenaGermanyYES - - X X
13.Arnold Friedrich500295H-20USV JenaGermanyYES - - X X
14.Gorecki Johannes300983H21AKUSV JenaGermanyYES - - X X
15.Lösch Sören500300H21EUSV JenaGermanyYES - - X X
16.Töpfer Christian1979424H35USV JenaGermanyYES X X X X
17.Hoppe Mirko236490H40USV JenaGermanyYES - - - -
18.Gorecki Mario1620H50USV JenaGermanyYES - - - -
19.Lösch Steffen1398600H50USV JenaGermanyYES - - - -
20.Mieth Matias1631H50USV JenaGermanyYES - - - -
21.Ehms Jürgen570119H55USV JenaGermanyYES - - - X

USV TU Dresden
1.Rimpel Gesine2036254D-10USV TU DresdenGermany - - - -
2.Klein Franka2037297D-10USV TU DresdenGermany - - - -
3.de Nivelle Marianne445648D-14USV TU DresdenGermany - - - -
4.Schoffer Lea2005300D-14USV TU DresdenGermany - - - -
5.Klüser Ellen2008973D-16USV TU DresdenGermany - - - -
6.von Jagow Leonie2004396D-16USV TU DresdenGermany - - - -
7.Schreiber Nora2008972D-16USV TU DresdenGermany - - - -
8.Caspary Ida2004398D-16USV TU DresdenGermany - - - X
9.Parascandola Johanna2036272D-16USV TU DresdenGermany - - - -
10.Siegert Patricia2008966D-18USV TU DresdenGermany - - - -
11.Schoffer Pia2005297D-18USV TU DresdenGermany - - - -
12.Richter Silke2008980D19AKUSV TU DresdenGermany - - - -
13.Drechsel Elisabeth1930816D19AKUSV TU DresdenGermany - - - -
14.Hacker Elke302964D19ALUSV TU DresdenGermany - - - -
15.Bader Anne1984D19ALUSV TU DresdenGermany - - - -
16.Kääriäinen Sophie1114833D19ALUSV TU DresdenGermany - - - -
17.Jaunsproge Mara201056D19EUSV TU DresdenGermany - - - -
18.Sembdner Fanny1030785D19EUSV TU DresdenGermany - - - -
19.Nieke Corinna1280593D19EUSV TU DresdenGermany - - - -
20.Flechsig Theresa1994620D-20USV TU DresdenGermany - - - -
21.Nieke Patricia1210495D-20USV TU DresdenGermany - - - -
22.Löhning Susanne781104D35USV TU DresdenGermany - - - -
23.Hempel Christine2299D40USV TU DresdenGermany - - - -
24.Holfeld Christina2004390D40USV TU DresdenGermany - - - -
25.Helling Claudia631970D40USV TU DresdenGermany - - - -
26.Müller-Wenzke Astrid300938D45USV TU DresdenGermany - - - -
27.Eckardt Cornelia690719D45USV TU DresdenGermany - - - -
28.Richter Sabine2008978D45USV TU DresdenGermany - - - -
29.Juckelandt Sabine1310763D50USV TU DresdenGermany - - - -
30.Hellmann Kerstin1091963D50USV TU DresdenGermany - - - -
31.Leideck Heike620713D50USV TU DresdenGermany - - - -
32.Buhler Birgit611123D50USV TU DresdenGermany - - - X
33.Möser Ingrid1113055D55USV TU DresdenGermany - - - -
34.Reichert Margit1505D60USV TU DresdenGermany - - - -
35.Grosse Ingrid2237D70USV TU DresdenGermany - - - -
36.Helling Finja2015261Direkt Kurz LeichtUSV TU DresdenGermany - - - -
37.Kunckel Vincent445640Direkt Kurz LeichtUSV TU DresdenGermany - - - -
38.Krüger Holm6227Direkt Kurz SchwerUSV TU DresdenGermany - - - -
39.Krüger Angelika2573Direkt Kurz SchwerUSV TU DresdenGermany - - - -
40.Drechsler Britta2004395Direkt Mittel LeichtUSV TU DresdenGermany - - - -
41.Taubeneck Katrin2004383Direkt Mittel LeichtUSV TU DresdenGermany - - - -
42.Liscovius Arne300915Direkt Mittel SchwerUSV TU DresdenGermany - - - -
43.Kunckel Stephan2036266Direkt Mittel SchwerUSV TU DresdenGermany - - - -
44.Woy Anja2008970Direkt Mittel SchwerUSV TU DresdenGermany - - - -
45.Müller Josephine231633FähnchenbahnUSV TU DresdenGermany - - - -
46.Holfeld Anna2036287FähnchenbahnUSV TU DresdenGermany - - - -
47.Löhning Jakob2037295H-10USV TU DresdenGermany - - - -
48.Hempel Emil2004389H-10USV TU DresdenGermany - - - -
49.Koppe Richard411488H-10USV TU DresdenGermany - - - -
50.Siegert Marek2004388H-10USV TU DresdenGermany - - - -
51.Schmuhl Emil2068148H-12USV TU DresdenGermany - - - -
52.Schröder Robert445638H-12USV TU DresdenGermany - - - -
53.Drechsler Jonathan2036258H-12USV TU DresdenGermany - - - -
54.Kunckel Konstantin2004385H-14USV TU DresdenGermany - - - -
55.Bartmuß Friedrich2004386H-14USV TU DresdenGermany - - - -
56.Sperling Fridolin411592H-14USV TU DresdenGermany - - - -
57.Holfeld Anton2036257H-14USV TU DresdenGermany - - - -
58.Präkelt Tobias2036274H-14USV TU DresdenGermany - - - -
59.Hempel Paul2015263H-14USV TU DresdenGermany - - - -
60.Holfeld Wilhelm1301784H-16USV TU DresdenGermany - - - -
61.Klein Cedrik2037294H-16USV TU DresdenGermany - - - -
62.Graf Rickie G.440401H-18USV TU DresdenGermany - - - -
63.Sasse Emil2004394H-18USV TU DresdenGermany - - - -
64.Kääriäinen Tomi1142009H21AKUSV TU DresdenGermany - - - -
65.Dobslaw Henryk1030477H21AKUSV TU DresdenGermany - - - -
66.Turek Marko2225H21AKUSV TU DresdenGermany - - - -
67.Müller Jan7131276H21AKUSV TU DresdenGermany - - - -
68.Lenk Andreas1802201H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
69.Buhler Stefan771991H21ALUSV TU DresdenGermany - - - X
70.Richter Philippe2240H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
71.Hellmann Vincent7700004H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
72.Rewig Thomas1301785H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
73.Richter Friedmar9003139H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
74.Huhn Julius888926H21ALUSV TU DresdenGermany - - - -
75.Boeck Sascha891013H21ALUSV TU DresdenGermany - - - X
76.Flechsig Florian1972767H21EUSV TU DresdenGermany - - - -
77.Kundisch Wieland1985456H21EUSV TU DresdenGermany - - - -
78.Kaufmann Torsten941971H40USV TU DresdenGermany - - - -
79.Löhning Michael733003H40USV TU DresdenGermany - - - -
80.Klose Sven7000099H40USV TU DresdenGermany - - - -
81.Drechsel Michael651114H45USV TU DresdenGermany - - - -
82.Lubs Alexander1990001H45USV TU DresdenGermany - - - -
83.Gossel Heiko990002H45USV TU DresdenGermany - - - -
84.Hübner Stephan2275H45USV TU DresdenGermany - - - -
85.Nieke Hagen630617H50USV TU DresdenGermany - - - -
86.Hempel Klaus2008968H50USV TU DresdenGermany - - - -
87.Hellmann Rene2000173H50USV TU DresdenGermany - - - -
88.Buhler Gerhard-Michael620617H50USV TU DresdenGermany - - - X
89.Möser Michael1955219H55USV TU DresdenGermany - - - -
90.Zenker Norbert582249H55USV TU DresdenGermany - - - -
91.Strobel Joachim2015265H55USV TU DresdenGermany - - - -
92.Kundisch Diethard7777777H60USV TU DresdenGermany - - - -
93.Haufe Christian1392637H65USV TU DresdenGermany - - - -
94.Conrad Helmut7501901H70USV TU DresdenGermany - - - X
95.Löwe Peter6155H75USV TU DresdenGermany - - - -

Volkssport Berlin
1.Szarka KatjaDirekt Kurz SchwerVolkssport BerlinGermanyYES - - - -
2.Polgar Erika339017Direkt Kurz SchwerVolkssport BerlinGermanyYES - - - -
3.Kosa PeterH21AKVolkssport BerlinGermanyYES - - - -